Krev mojí krve

• Francie Le Premier Cercle (více)
TV spot

Koprodukční kriminální thriller, s francouzským hercem Jeanem Renem v hlavní roli, vypráví o otci a synovi, který se snaží uniknout z kruhu krvavého násilí a osvobodit se z rodinných pout, jež ho předurčují k životu mimo zákon.  Milo Malakian je hlavou arménského gangu, jemuž vládne železnou rukou. Přesto by si už rád odpočinul a předal svou "živnost" synovi Antonovi (Gaspard Ulliel). Ten byl sice odmalička vychováván, aby pokračoval v rodinné tradici, jenže když potká Elodii, dívka mu otevře oči. Zamiluje se do ní a náhle vidí, že svět jeho otce je plný násilí a krutosti. Raději by tedy dal přednost obyčejnému životu, ale to znamená tvrdý střet s Milem… (oficiální text distributora)

Heroine

Tohle teda vážně nestojí za nic. I přes dobré herce ve dvou hlavních rolích, nikdo ani nedostal šanci něco hrát. Jean Reno má celý film v podstatě jeden výraz, kdy má vypadat hlavně zle, ale trochu spravedlivě. Příběh je jak předpovídatelný, tak neoriginální, celkem nudný, a hlavní kráska je mi vyloženě protivná. A ani se na konci nedozvíme, jestli se Milo pomstil tomu poldovi za smrt jeho synů. Myslím že je to vážně nedotažené. ()

Adiemus

Příběh sám o sobě není špatný, ale to zpracování! Divná kamera, hudba, která leze na nervy, rozplizlý konec, Reno, který má své dobré roky dávno za sebou... Ještěže aspoň Gaspard Ulliel byl ke koukání. ()

altaica

PRO MUŽE:Cos mi to ku*va udělal Jeane? Ty, francouzská ikona těžce akčních parád a rozřechtaných komedií. Pověst Jeana Reno jako vynikajícího herce v dobrých a hlavně zábavných filmech R.I.P. Měla to být krimi o předávání žezla vlády nad arménským gangem a kdyby to bylo o tom jak Harapes předává své baletní piškotky a elasťáčky nadějnému mladému gayovi v taneční škole, tak to vyšlo na stejno. DVDéčko letělo málem i s přehrávačem. Chlapi život je příliš krátký na to, aby se utrácel čuměním na něco podobného. Jdeme na pivo. Jedna * za to, co jsem neviděl a bylo to snad lepší než úvod.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Zvuk romanticky nostalgického klavíru podbarvuje většinu scén tohoto komorního příběhu. Slovo komorní je pro mne, madame, synonymem zdlouhavých záběrů, ponoření do nitra postav, psychologických sond a děje na logo z Renaultu. Prostě lahůdka pro baby a utrpení s krutou nudou pro chlapa. Kromě stále skvělého herectví Rena, vás i hošánky rozparádí i pohled na ztepilého kolouška v podání Gasparda Ulliela. Žádné oko ani homokláda nezůstane suché. Doporučuji – bez záruky, po asi 35 minutách jsem rozšlapal vzteky DVD. ()

Shitonit

Začátek mě zaujel. Pěkný prostředí, namachrovaný auta.. po dvacáté minutě jsem zjistil, že se jedná o pseudomafiánskou sračku postavenou na Renovi. A tak jsem čekal, čekal co příjde, no a nic nepřišlo. Tzn. Kdo chce vidět hezký baráky patrně na jihu francie, tak dobrý. Kdo se chce bavit, tak fakt, si najděte úplně jinej film! ()

Pharlap

Průměrné krimi, čekal jsem větší akci.. napětí..takhle už bylo dopředu jasný, že to zas bude synovražda.. zklamání.. ()

buwol

...otrasný scénar, klišovité postavy...nevýrazný jean reno....a pritom o arméncoch -prisťahovalcoch vo francuzsku sa dalo natočiť určite zaujímavejšia téma...skratka škoda rečí... ()

Vikinec

Průměrné evropské pojetí mafiánského filmu. Hlavní postavy mají ve srovnání s americkou konkurencí méně charisma, akce je tak trochu evropsky chudá a milostný příběh, který je součástí děje, zavání červenou knihovnou. Celkovou atmosféru zachraňuje hudba, která je ale zase emotivní imrvére a podivně vybělený Reno. Vzhledem k tomu, že jsem se nudil tak průměrně, dávám 3* z milosti. ()

Mamlas

Takový standardní francouzský thriller vhodný na všední odpoledne. Nic převratného, jen neschopná policie a jacýsi zločinci. (42%) ()

rafix

Je to průměrný akční film. Čekal jsem od toho víc. Velký herec Jean Reno má navíc než na průměrný akční film. 3 hvězdičky z milosti. ()

CrazymanM

Bohužel musím konstatovat,že to bylo hodně slaboučké.Divím se Jeanovi,že leze do všeho,tohle bylo ještě blbější než 22 výstřelů.Tohle by se hodilo do TV na sobotu,ještě za komunistů,to ještě ani nevím,jestli by nebyl lepší Derrick nebo podobné kriminálky! ()

gotham

Dost chabá snaha o kmotrovský film. Jean Reno si sice odvede svojí práci kvalitně, ale když nemá co hrát... Jediné, co Krev trošku zachraňuje, je právě herecké obsazení, i Ulliel zahrál dobře, a sledovat vývoj vztahu mezi ambiciózním, ale zároveň svědomitým synem a mafiánským panovačným otcem je celkem zajímavé. Celkový příběh je ale bohužel místy až trapný, ostatní postavy odfláknuté, takhle se gangsterka opravdu natáčet nedá. 40% ()

VanThomass

Celkem zajímavý film. Je pravda, že by mohl být příběh více rozveden, určitě by si to film zasloužil, ale Jean Reno opět nezklamal. I přesto všechno se jedná o průměr, 3 hvězdičky málo, 4 zase moc, vidím to na rovných 70% ()

pirate

Až na nějakých 5 minut "akce" ke konci je to nuda, čemuž jsem se sám divil, když tam hrál Jean Reno. Pro mě asi jeho nejhorší film. Smutný konec (i když z jakého pohledu se vezme). To, co se zde děje hodinu a čtvrt by šlo shrnout tak maximálně do půl hodiny. Nečekal jsem nic moc, ale i to "nic moc" je tady o ničem. ()