Rampage

všechny plakáty

Na první pohled obyčejný třiadvacetiletý kluk Bill (Brendan Fletcher) stále žije u rodičů, pracuje jako automechanik a má kamaráda, se kterým často probírá problémy dnešní společnosti. Zde však podobnost s jeho vrstevníky končí. Jednoho dne totiž vyrazí do města vybaven těžkou výstrojí, samopaly a výbušninami a kdokoli se přiblíží na dostřel, stává se obětí jeho šíleného plánu. (Tomx112)

johnymdoe

Nebýt trošku zmateného začátku kdy jsem přesně nechápal kdy se co vlastně děje tak aspirant na 5 hvězd. Neskutečně jsem byl vtažen do děje, řemeslně dobře zvládnuté jak režijně tak i scénáristicky. Tohle má být ten Uwe Boll - nejhorší tvůrce ze všech? Tak to si dovolím silně nesouhlasit už jen pro tento film. Jinak hlavní "Hrdina" .. No po Norském masakru jsem si dokázal představit jak to asi probíhalo. Skvěle zahrané. Jinak druhý díl by nebyl vůbec špatný nápad. ()

warrenur

Z neustale hybajucej sa kamery mi obcas nebolo moc prijemne. Inak "blondacikovo" vycinanie, naviac v zavere i premyslene, az na posledne posolstvo, ktore z neho urobilo len dalsieho vymatenca celkom uslo. Komunikacia s rodicmi mi prisla ako z ineho sveta tiez. Za mna najlepsia pasaz bola ta nenasilna v "bingo-house" medzi starymi ludmi. 45% ()

Raziel_cz

Uwe konečně ukázal, že zvládne natočit i veskrze kvalitní film. Pohled do duše magora kazí akorát "flashbacky na budoucnost" na začátku, občas až moc rozklepaná kamera a překřikování charakterů (hlavně v rodinném kruhu), z něhož mne akorát bolela hlava. ()

mala_kea

"Velikán Uwe" řádil. Jeho tunely a herní předehry ho nejspíš už omrzely, proto se rozhodl pomstít všem, kteří ho odmítli mezi lidskou společnost. A ten člověk sakra válí. Nečekal jsem, že uvidím inteligentní, duchaplnou a napínavou akci, o které si budu moc s kamarády promluvit v hospodě. Ani jsem však nečekal, že nelidská řežbičina na mě může tolik zapůsobit. Nic těžkého, nic srdcovního, ani nic ze sci-fi patlanin. Tohle je prostě jednoduchá stupidita, která se rozhodně může srovnávat s některými zbytečnými patosy. Tohle na mě působilo, tohle já můžu. Už se těším, až si ten masakr vychutnám znovu. Snad jen těch keců mohlo být méně. ()

Hapretor

Filmy Uwea Bolla mám svým způsobem rád. Patří totiž k těm málo lidem, kteří dokážou natočit dokonale kontroverzní "díla". Film "Rampage" rozhodně nepatří k těm filmům, které bych označil jako opravdu dobré, opravdu zábavné, ...atd., ale u mě si toto tři hvězdy plně zaslouží. Vždyť toto dílo "dokonale" kloubí několik filmů - žánrů dohromady. Na mě, jako na diváka, tento film působil dokonale ambivalentně! Přes odpor s jakou grácií natočil brutální střílení do nevinných dívek a žen, přes obdiv totálnímu cynismu - scéna: Jsi posraná strachy, že? To nic, já ti pomůžu! Prásk! - k výsměchu nad tupostí a jednoduchostí celého snímku. Snaha zakomponovat filozofickou otázku trpěného bytí, otázku přelidnění a spotřební tupé společnosti je odvážná, docela originální, leč nedotáhlá a pokulhávající. Boll točí rád adaptace PC her? Vždyť tohle je taky taková PC hra. Zkouší plout do hlubších vod a velmi jednoduchý přímočarý děj oklešťuje zvrácenou filozofií hlavního "hrdiny" filmu, která mohla být mnohem lépe prokreslená. Proč, jak, kdy,... co ho k tomu přesně vedlo mi nepříde nějak srozumitelně nastíněné. Pak tedy zbývá jen to střílení, které samozřejmě šokuje, pokud divák není psychopat, ale samo o sobě nestačí. Nezbývá mi tedy než říci: film mě bavil a nudil zároveň. Když se pan Boll snaží o něco hlubšího na pozadí tupé střílečky, nemůže to dopadnout jinak. Máme tu totiž "kopírku" jiných o dost lepších motivů. Např. Ve filmu Volný pád (hl. role Michael Douglas) je důvod "pomatení" mnohem lépe podán, podobnost je zde nemalá. Kde vzal ten sráč tolik munice? A ty dvě uziny? Nějak sem nestihl! Výbava podobná jak u Johna Matrixe - (Arnold Schwarzenegger, Komando). Vyrobí si vlastní armor, který odolává bez problémů policajtským berretám - něco jako Tony Stark, ne? (Iron Man, Robert Downey Jr.). A pak ke konci? Jak se najednou vynoří šerifovi za zády? No, páni - úplně jako John Rambo. A ten jeho promyšlený plán? Kam se hrabe Dannyho jedenáctka! Tady nepomůže ani Columbo či Hercule Poirot! A nic bych nedal za to, že doopravdy je to tak, jak napsal uživatel J*A*S*M. ()

CyriC

Tak to čumim s otevřenou hubou. Abych řekl pravdu, tak už jsem také párkrát přemýšlel o tom, jaké by to bylo vyrazit na takovou "Rampage". Nechutně realisticky zahraná hlavní postava skutečně děsí a vyvolává ve mně nejšílenější fantazie a nejtemnější vnitřní démony. Psychopatické monology jsou skutečně hrozivé, neustálý cynický výraz a tón hlasu jakbysmet. Vše je servírováno syrové, necenzurované a bezprostřední. Toto nekorektní, zábavné a zamyšleníhodné dílko mě skutečně velice oslovilo a ještě mnoho hodin po projekci jsem o něm nemohl přestat přemýšlet. ()

MickeyStuma

Snímek značně šokující, brutální, krvavý a po akční stránce i občas zábavný. Krvavá řež šíleného mladíka v ulicích města a všeho co tomu předcházelo a hlavně motiv tohoto činu je hlavním námětem tak jednoduchého příběhu, že jednodušší už snad být ani nemohl. Šalamounsky je to nasnímáno kamerou z pohledu třetí osoby, takže vizuální zdělení je jakoby dokumentárně reálné. O found footage se však v žádném případě nejedná. V podstatě tu nejde ani tak o příběh, jako o čin mladíka, jehož šílenosti dosáhli ohromných rozměrů. Snímek, který si mnozí mohou vysvětlit i jinak. Noční můra dnešního světa je zachycena tak přesvědčivě, že by takovouto filmovou prezentaci měl vzít lid jako každodenní varování. ()

Rathalos

Ak by mal tento film oznacenie sci-fi,tak by som to bral v pohode,ale ono sa to snazi byt vazne uz len tymi filozofickymi dristami aj napriek tomu,ze je to absolutne nerealne,tym padom to u mna padlo na same dno,k tomu vsetkemu este vrcholne nesympaticky ksicht Brendana Fletchere,ktory ma clovek chut rozmlatit,ale odpadu sa to vyhne,hudba to zachranuje...:-) ()

Barak

Vždycky jsem si přál vidět film v tomto duchu - nějaký chlápek se nasere a chodí po ulici, kde střílí na lidi. Jak prosté. Moc se mi líbil Volný pád od Schumachera, který je sice jiného ražení a o dost lepší a propracovanější, ale Boll mě fakt překvapil a vsadil na jednoduchost a násilnost, což se mu povedlo. Je to "zábavné", spousta "wtf" momentů a především to není tak hrozná nuda jako jeho ostatní filmy. S nákladnější produkcí by to mohlo být nehorázně "cool", ale zase na druhou stranu, kdo by se odvážil něco takového natočit.... ()

S.U.E.S.

Uwe hold zase válí. Po Tunnel Rats a Stoic další drsný film, kde si nebral servítky. Jenom doufám, že to pro někoho nebude inspirace. ()

darkreider

Dej to vyťahuje z biedy a to zo všetkých síl, pretože réžia, kamera aj strih sú póvl kráľovský, ale až sa to roztočí a začne zapadať, tak sa dajú aj tie najväčšie lapsy trochu prehliadnuť. Len tie sto krát opakované scény pili krv celý čas, ale uznávam, že bez nich by film nemal ani hodinu. Fletcher si to celkom dáva a Uwe má film, nad ktorým sa s čistým svedomím nedá len tak mávnuť rukou. ()

Dimo

Tak jsem si kdysi řekl, že vomrknu všechny, no nebo alespoň většinu režisérských počinů toho zatraceného Uweho Bolla. Mno, a byť jsem to bral jako samomrskačství, už jsem narazil na celkem slušnou řádku obstojných filmů, které by natrhly zadnici mnohým Emeryckým vážně se mínícím pseudovelkofilmům. Takže začínám být tajným ÚWé fanouškem a tady tenhle setsakramentsky naštvaný Béčkový Ámok si připisuju do kolonky "zvrhle dobré". Jáá, Úwe, dazist Zuprr! ()

Kingjiri

Námět byl fajn, ale kdyby se režie chopil někdo, kdo umí (líp) pracovat s pysychologií postav narozdíl od Uweho, mohlo se dívákovi dostat ještě intenzivnějšího znepokojení nad vhledem do psychopatovi hlavy, než jaký se odehrává. Logika chování postav občas dost hapruje (hráči binga jsou naprosto v klídku z toho, že se mezi nima promenáduje těžce ozrojenej týpek a absence nějakejch elitnějších bezpečnostních sil státu, popř. aspoň většího počtu řadovejch policajtů, po tolika minutách řádění taky zarazí), ale mě nejvíc vadily trapný zpomalovačky, extrémně roztřesená kameri i při obyčejnym rozhovoru a způsob vyprávění (resp. neustálý míchání přítomnosti, Billovejch představ a výjevů z videa po vykonání jeho činu). Za střídmou stopáž, námět a místama hutnější atmosféru třetí slabá hvězda. ()

kondor77

„Na světě není nikdy nic úplně špatně. Dokonce i zastavené hodiny ukazují dvakrát za den správný čas.“ (Paulo Coelho). Tímto chytrým citátem chci naznačit Vám nevzdělancům, že jsem dostatečně intelektuálně navýši, abych toto filmové dílo mohl hodnotit a zároveň poukázat na to, že i takový ichtyl jako je Uwe dokáže natočit solidní film. Jako sociopat a latentní fanoušek hlavního hrdiny rezonuji s jeho názory a díky nekompromisnímu řešení "lidské" otázky a zajímavé pointě nemohu hodnotit jinak. ()

mudvayner

Uwe Boll naštěstí (zatím) nikdy nezneuctil žádnou hru, kterou jsem měl rád. Proto jsem k tomuto filmu přistupoval bez nějaké nenávisti či opovržení. Neměl jsem vůbec tušení, o jaký film půjde. A jsem překvapen. Je to natočeno tak surově, reálně a dobře. Rozpačitý začátek nakonec dával smysl. Vynikající a originální námět, i když pro dnešní společnost zřejmě těžce stravitelný. Konzumní společnost je nevyčerpané téma a snímek tento problém "řeší" po svém. K tomu připočtěme skvělou hudbu a výbornou práci s kamerou, která na reálném vyznění filmu má svůj obrovský podíl. Je to psycho. A i tady lze vycítit Uweho zalíbení v počítačových hrách. Hlavně při procházce městem. Takže i přes počáteční "nemám vůbec ponětí o co jako jde" pocit jsem v pravý čas velmi rychle procitl. ()

vikino1

Chtěl jsem dát 4, bohužel ta chaotická kamera mě úplně zkazila zážitek z filmu (režisersky to Boll moc nezvládl). Nicméně je to jeho první film, kterej je fakt "zajímavej". Téma je dost kontroverzní (když vezmeme, že takový masakry se dějí v USA, Evropě - hrozně mě to připomělo Skandinávii -, SR - Děvínský masaker, dokonce i v ČR - střelba v Kunovicích), podáno je to tvrdě a nekompromisně - prostě se s nikým nesere (až na ty u toho Binga).... Mám pár kámošů, co si furt stěžují, jak by nejradši všechny vystříleli.. Asi jim doporučím tenhle film, at se mrknou - do čeho jdou.... ()

Parm1

Každý se občas naštve, něco ho dopaluje a přemýšlí co s tím. Někdo ze vzteku boxuje do pytle, jde si zacvičit do posilovny nebo jednoduše mlátí hlavou do zdi. Taky je tu ještě možnost pořídit si pár automatů, ochranný oblek a vyrazit do ulic udělat trochu "pořádek". To už záleží na každém z vás. Morální zábrany musí jít stranou. 80% ()

dydl1

Fakt hustý,z Brendana to zlo sálalo hned od začátku.Líbila se mi pointa toho postupného vyhlazování malého městečka,která určitě neměla tak velkou myšlenku,jak nám bylo cpáno po celý film,ale za to byla reálnější.Pro mě pěknejch 75%. ()