Rampage

všechny plakáty

Na první pohled obyčejný třiadvacetiletý kluk Bill (Brendan Fletcher) stále žije u rodičů, pracuje jako automechanik a má kamaráda, se kterým často probírá problémy dnešní společnosti. Zde však podobnost s jeho vrstevníky končí. Jednoho dne totiž vyrazí do města vybaven těžkou výstrojí, samopaly a výbušninami a kdokoli se přiblíží na dostřel, stává se obětí jeho šíleného plánu. (Tomx112)

Ozo

Po celkem šíleném Postalu, prvním filmu od Uwe Bolla, který jsem viděl, a který mne vůbec nebavil, se mi dostal do rukou tenhle snímek. Upřímně, skoro celý film jsem se snažil hledat v něm nějaké chyby, které by ho shodily, leč prostě jsem je nenašel a tak téhle kruté jízdě s perfektně šíleným týpkem, který má rád černý humor, musím napálit rovné čtyři. Už se těším na Tunelové krysy, další Uweho počin, který je jen o rok mladší, ale podle zvěstí neméně šílený ;) ()

SaNcHeZ_cz

Nikdy bych nevěřil, že to řeknu, ale Uwe natočil snesitelný film. Sice po filmařské stránce mě ta jeho shaky cam docela hodně rychle začala štvát, nicméně Brendan Fletcher byl minimálně v těch videozáznamových sekvencích v rámci možností fajn, celý ten foreshadowing v úvodu fungoval parádně a v podstatě to vše bylo v rámci béčkové či céčkové produkce relativně dobře stravitelné a náležitě uhozené. ()

Tony.cs

Věříte mi, že se mi u tohoto filmu párkrát udělalo špatně? Ne, že by scény byly ošklivé, ačkoli krví se nešetřilo. Ale špatně mi bylo z hlavní postavy šílenýho a chladnokrevnýho magora. Nevím, jak to Uwe dokázal, ale film byl reálný alespoň z pohledu kamery. Neuvěřitelný snímek. ()

MATADOR

Pomalu už nerozeznávám rozdíl mezi fanatismem a terorismem, jelikož jsou si už tak podobné, že mi to ani nepřijde. Na Rampage jsem narazil úplně náhodou a po dlouhé době jsem si bez okolků sedl k filmu. Rampage mě příjemně překvapil a je mi opět jedno, od jakého režiséra to je, protože tenhle film dokáže ukazovat to, na co ostatní ani nepomyslí. Beznaděj a hnus je v tomhle filmu číslem jedna, rozhovory stojí za starou bačkoru a jsou jen takovou trapnou vatou, ale výsledek je víceméně hodně povedený a jsem rád, že něco takového vzniká. ()

fallangell

Velmi specifický přístup, kdy zcela chybí jakýkoliv prvek kladného hrdiny. Spousta násilí, hlouposti a naivity vyjádřených v hodině a půl. Buď to člověk dokáže přijmout a zakroutit hlavou, nebo to bude odsuzovat. Poslední možnost je už myslím jen to zkusit napodobit. ()

Cl3ricK

Run Forrest! Docela sado. Nebýt hloupých dialogů, kameramana s Parkinsnem, a kdyby borec častěji přebíjel, byl by to zajímavý masakr. Ale ty exploze, panečku ty se Uwemu povedly. Aj hudba je poměrně dobře zvolená, takže ve výsledku takové lepší 3 zářezy. ()

M.i.k.e

těžko uvěřit,že někdo jako Uwe Boll dokáže stvořit něco jako Rampage.Film,který nejen,že se dá dokoukat,ale zároveň má i nápad,napětí a co víc dokonce i slušnou pointu.Rampage není bez chyb.Sem tam se objeví mírně rušivá hudba,či decentně epileptický střih,ovšem na Bollovi poměry je tenhle snímek opravdovým majstrštikem.Pokud zvládnete pomalejší rozjezd,pak vás Rampage chytne a budete z něj mít solidní depku,když si uvědomíte,že takhle to zkrátka občas funguje...80% ()

(mOnkey)

No vida. Uwe by měl nadobro přestat točit herní adaptace. Ty mu totiž vůbec nejdou, ale není to tak úplně jeho vina. Ony už samy předlohy mají dost debilní děj a převést je na filmové plátno tak nebude žádný med. Rampage podle hry není a Uwemu se povedl. Tedy docela dobře. Někdo v komentářích zmiňoval Falling Down, který to možná připomíná běsněním, ale ne myšlenkou. Motivy hlavního hrdiny Billa jsou dost naivní, ale tady zcela podružné akci. Ta je vcelku svižná, ale ve snaze o greengrasovskou dynamiku často zbytečně nepřehledná a ne tak efektní, jak bylo asi zamýšleno. K tomu režisér přikládá jakoby umělecké prostřihy na hlavního hrdinu, které mě osobně rušily. Ale jinak jsem spokojen. Vzhledem ke krátké stopáži se daří držet tempo na maximu a zábavu vcelku taky. A pak že to nepůjde. ()

MrPierc

První film, co jsem viděl od Uwe Bolla a hned poživatelné. Znám jeho pověst a čekal jsem neskutečná filmová zvěrstva, ale Uwe asi dospěl, protože film měl hlavu, patu i jiné orgány. Příběh o člověku s kterým stále někdo oře. Rodiče chtějí, aby se odstěhoval, v práci si ho neváží, jeho kamarád je debil a celý život stojí za HOVNO. Většina z nás to tak má, ale nezabíjíme kvůli tomu. Bill je trochu jiného názoru a protože mu to myslí a je bezcitný = dokáže ze situace vytěžit maximum. Provedení jde v průměru, ale k takovým filmům to sedí. Nejlepší scéna je návštěva Binga, kde lidi vůbec nevnímají :-) ()

O´Neill

Tak kde začít? Tupé dialogy, absolutní ne-herectví ze strany "herců", hrozný scénář, katastrofická kamera. První polovina se táhne od ničeho k ničemu, v druhé polovině psychopatovi přeskočí, a celou druhou polovinu vraždí. Toto může vymyslet opravdu jenom Boll, a to nezmiňuji fakt, že ve skutečnosti by tam do deseti minut naběhnul SWAT nebo jiná zásahová jednotka, a měl by po ptákách... Další hovadina na filmové scéně. Jako by toho po Postalu a Far Cryi nebylo dost...Dvě dávám jen proto, že jsem u toho vydržel, a oproti výše zmiňovaným filmům je zde pokrok... ()

bourec

Chtěl sem začít tim ,že Uwe je idiot.Násílí,krev mi nevadí,ale masakrovat někoho jen proto,že si sám nevim rady se svym posranym životem ,mi přijde na hovno.Ale přece jen ten zvrat,kterej sem nečekal,a kterej přišel po hodině,zvednul trochu můj náhled na tenhle film.Vlastně docela ďábelskej plán mělo tohle hovado.Ve filmu bylo dost pitomostí,ale třeba scéna z binga krásně ukázala,že ani střelba tyhle závisláky neprobudí z jejich posranejch životů.S hodnocením docela váhám,ale 40% si ti zaslouží.Po půlhodině sem totiž byl odhodlanej dát odpad. ()

Wormboy

Uweho tragediou je, ze si mysli, ze nataca neviemaky inteligentny a hlboky film o nasej spolocnosti. Film o nasej spolocnosti to je, dva spominane privlastky su mu vsak vzdialene ako mne paradajkovy salat. A preco je to film o nasej spolocnosti? Pretoze ta je naozaj hlupa, konzumna,upata na bezmyslienove nasilie,blablabla...a Uweho Rampage je presne taky...Ma vsak vynikajuci zvuk, je kratky a priamociary a preto mu tie dve * davam. ()

pankreminek

Tak tohle, byla fakt bomba. Od Bolla jsem něco takovýho, vážně nečekal, ale na druhou stranu, jsem asi jeden z mála, co s ním nemaj problém. Brendan Fletcher zahrál psychopata naprosto skvěle a užíval jsem si každou chvíly, kdy byl na plátně (v mim případě na obrazovce). Takže shrnuto, podtrženo, fantastická podívaná. ()

okkac

Podobná potíž s hodnocením jako u Stoic. Patrně nejfilmovější Bollův film zatím, kdy zrealizoval něco, na co, a to si přiznejme, blesklo byť jen na chvíli hlavou téměř každému, ale hned to naštěstí zahnal. A tady je opravdu težké fandit někomu, kdo prostě chodí a střílí nevinné kolemjdoucí (nejvíce to vrcholí u scény v kadeřnictví). A scéna u Binga pak jen podtrhuje absurditu toho všeho. Plus za konec, kdy spravedlnosti není dosaženo, mínus za až příliš rozklepanou kameru. ()

Baker

První půl hodina je hrozivá nuda prokládaná žvásty o tom, jak jsme součástí systému. Postavy jsou jen lehce načrtnuty, až na hlavního hrdinu, který je jen lehce nesympatický. "Poslední" hodinu naštěstí zabírá to, kvůli čemu byl snímek natočen - vraždění nevinných civilistů. To je bohužel podáno spíše zábavným, než šokujícím způsobem. Hlavní hrdina dojde za roh, vysype zásobníky do všech, kdo se právě na ulici vyskytují (přičemž už postřelené nedodělává), zahne za další roh, opět vystřílí ulici a tak dále. Po chvíli už to začne být docela nuda. Jestli je tohle nejlepší Uweův, na další si počkám tak deset let. Slabé dvě hvězdy. ()

Deyw

Druha nejvetsi pecka legendy :D ta scena na bingu je top :D znam jednoho kokota kterej je schopnej tohle udelat... :D ()

LordSnape

Výběr herců (casting) je strašný. Hlavní postava je nesympatická až to bolí, což byl asi účel. Ale když si vezmu, že se mi celý film snaží vnutit svoji vizi světa, tak je to docela dosti blbý. Celý film je fakt špatně napsaný, scénář Uwe fakt pomrdal. Kamera je také děs. ()