poster

Večírek pro liché (TV film)

Komedie

Československo, 1980, 54 min

Kamera:

Ján Plesník
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (12)

 • argenson
  **

  Nápad ne úplně špatný, ovšem totálně to zazdívá kulisovitá láce dvou papundeklových cimer. Nemluvě o nemohoucnosti jalových dialogů, krom toho mě jako vždy a všude vytáčel Michal Pešek. Takže díkybohu za výbornou Marii Rosůlkovou!(3.1.2013)

 • Tommassi3
  **

  "Pane vrchní, ještě jednu kofolu !!" - "Ještě jednu kofolu ??" - "Jistě !! No, to víte, to už je takový můj životní styl, já bez kofeinu ani ránu.." Podobné prasečiny se dost těžko čtou, že ?! No, a teď si představte, že je ještě musíte skoro hodinu poslouchat v rámci naprosto nechutné televizní inscenace, po jejímž skončení je jednomu, no, kdyby jen jednomu, líto Marie Rosůlkové, na ni se vždy hezky kouká, že se k něčemu podobnému propůjčila !! Jsem rád, že kofolu nepiju, jinak by se mi asi naprosto zprotivila. V Ostravě mají zjevně velmi bizarní smysl pro humor, když si dovolují tuhle taškařici nazývat komedií, ostatně z tamního televizního studia vzešla už nejedna bezbřehá kokotina, ještě slušně řečeno, on i Václav Hudeček mě několikrát přesvědčil, jak mu podobné záležitosti (ne)jdou.. Což o to, samotná nadčasová myšlenka, jak dva zoufalí vošousti nemají kde, nebudeme si nic nalhávat, na tom doba nic změnit nemůže, s tím všudypřítomným generačním střetem se mi docela líbila, protože ta potenciál rozhodně má, nicméně už jen osoba otravného Michala Peška mě mohla varovat, jak zle to celé dopadne !! Jiří Schwarz by byl ještě v pořádku, kdyby mu z huby nelezla jedna trapnost jalovější než druhá, pro jistotu je však i ta jeho postava silně nesympatická, stejně jako ty dvě příšerky, Jitka Smutná a Monika Hálová.. Kromě Marie Rosůlkové na Večírku pro liché tak jen dost těžko najdete něco pozitivního, typickou ostravskou nudu nahradila ušmudlaná ubohost, scénáristovi Michalu Najbrtovi lze přičíst k dobru, že ta pointa vše ještě celkem zachraňuje !!(15.10.2013)

 • veronikav
  **

  Dvě hvězdičky pro M.Rosůlkovou :-))(10.5.2009)

 • rakovnik
  **

  Tak nevím, zda mám smysl pro humor, když se mi líbí humor pánů Svěráka a Smoljaka, ale u této "komedie" jsem se ani jednou nezasmál. Předvídatelný děj, postavy na pokraji trapnosti a bídné dialogy...aspoň, že nás tvůrci nemučili tímto dílem příliš dlouhou dobu.(17.10.2013)

 • LadyPupu
  *

  Naprosto příšerná TV inscenace s hrozivými hereckými výkony (vyjma M. Rosůlkové) a totálně dementními dialogy o dvou blbečcích, kteří se snaží na Silvestra opít a poté znectít dvě slepice. Je to tak hrozný, že je zajímavější sledovat, kolikrát se v záběru objeví mikrofon (v prvních 12ti minutách 3x)...(20.3.2016)

 • sator
  odpad!

  Michal Najbrt-scénarista stvořil opravdu lichý scénář.Za dialogy Schwarze jsem se až styděl...(25.6.2012)

 • arcticsky
  **

  Celé to pozvedává výborná Marie Rosůlková, jinak skoro odpad....(31.12.2008)

 • gombarix
  *

  Chcete, abych z vašeho filmu viděl víc než prvních 5 (pocitově 10) minut? Pak nepište tak zoufale jalové dialogy, nebo si najděte trochu charismatičtějšího hrdinu než Peška, ten to ani v trenkách fakt neutáhne. Ale abych jen nekritizoval - díl Ulice by z toho možná mohl být nadprůměrný.(4.2.2019)

 • Pitryx
  **

  Ne zrovna zajímavá hříčka, ale furt lepší než drátem do oka. Pobaví se jak kdo. U mne to bylo tak napůl.(24.6.2018)

 • W_Parmalee
  *

  Trapné a odmyslím-li Rosůlkovou, tak to působí jako improvizace bandy špatných ochotníků...(31.12.2008)

 • montrose
  ***

  Herecký koncert Marie Rosůlkové, za který dávám 3 hvězdy. Zbytek osazenstva byl pouze do počtu a jen zoufale lapal po dechu.(8.1.2013)

 • Peabody
  odpad!

  To se fakt nedá. Je tu sice velmi mladá JItka Smutná, ale nemá moc co hrát, Monika Hálová taky ne, protože hlavní dva neherci jsou prostě společně se scénářem děsiví. Jiří Schwarz umí jenom rádobyhlubokomyslně vrhat svýma krásnýma očima záhadné pohledy, ale to je vše co uměl a Michal Pešek byl Michal Pešek. Takže tragické je, že paní Rosůlková, celoživotní sice roztomilá, ale spíše figurkářka tady vypadá jako herecká hvězda. Režie je taky nanic, prostě rutinní TV rychlovka aby byly penízky.(2.8.2017)