Alfa a Omega

• USA Alpha and Omega (více)

Co nemůže postrádat správné dobrodružství na cestě? Stopování, naskakování do rozjetých náklaďáků, rozzlobené medvědy, píchavé dikobrazy nebo setkání s husou golfistkou a kačerem coby nosičem holí. Jen se zeptejte Kate a Humphrey! Jsou to dva vlci z jedné smečky. Ovšem s pořádnými rozdíly. Kate je z rodu Alfa a její otec je jeden z vůdců smečky, takže se mladá vlčí dáma musí chovat podle toho – vznešeně a odpovědně vůči osudu celé rodiny (trochu připomíná bojovnici Laru Croft). Humphrey je Omega vlk, to znamená, že stojí na nejnižší příčce hierarchie. To mu umožňuje být absolutně svobodný - tráví celé dny s kamarády, baví se a paří. Aby zajistil klid ve smečce, otec Kate se rozhodne zasnoubit svou dceru se synem konkurenčního Alfa samce. Nicméně, čáru přes rozpočet všem plánům udělají lidé. Při lovu zasáhnou Kate a Humphreyho uspávající střelou. Oba mladí vlci pak procitnou daleko od domova v přírodním parku v Idahu, kde by podle lidí měli založit rodinu. Oni se ale rozhodnou jinak – vypraví se napříč kontinentem zpět domů, do Jasperova národního parku v Kanadě. Jak to ale dát dohromady, když Humphreyho heslo je „Ať se všichni baví!“, zatímco Kate prosazuje „Já jsem vůdkyně“? Při své dobrodružné cestě se naučí spolupracovat jako tým a – jak jistě brzy uhodnete – se do sebe zamilují. Jak je ale přivítá rozhádaná smečka? Podaří se jim zachránit vlčí rod? (oficiální text distributora)

ELDoctorow

Otrasná animácia ako z niekoľko rokov starej low budgetovej hry, nudný príbeh, nezaujímavé postavy. Vlastne som to chcel vypnúť už po piatich minútach, ale nerád hodnotím niečo, čo som nedopozeral. Ešte dobre, že sa posmrtne pripravuje jeden film s Dennisom Hopperom, lebo odísť s touto blbosťou ako svojím posledným filmom si nezaslúžil. ()

mrGhostly

No, tak tohle je docela průšvih. Animace nic moc, dějově taky. A to jsem to ještě viděl v originálním dabingu. Máte-li z čeho vybírat, Alfa a Omega si nepouštějte. Když už tak alespoň v tom originálním dabingu, ale za to by vám asi dětská část publika nepoděkovala. ()

marekm030

neodporucam pozerat - priserna grafika a priserna hudba (spolocne vytie na Mesiac - OMFG ...) by sa este dali prezit, ak by bol pribeh vynikajuci, ale v tomto pripade je tu aj dementny pribeh, ktory je tak strasny, ze scenaristovi by som dal za trest prepisat ho sto krat rucne na tabulu, nech si zapamata, ako sa to nerobi a hlavne, nech on/ona pochopi, ze uz nikdy viac nic pisat nema ... 1 hviezda za nieklko zabavnych momentov a za svetlo (v urcitych pasazach). ()

teseth

No takový horší střed, ale dalo se na to kouknout. Jediné co mi fakt vadilo bylo to jejich vytí kdy u toho ti vlci ťapkali jak postižení. Bohužel absence humoru tenhle animák sráží hodně nízko. Autor chtěl romantiku pro děti, která je bohužel hůř než průměrná. ()

Hellouh09

Nevím, co jsem dělala špatně, ale neužila jsem si to. Zdaleka asi nejsem sama. Jako milovnice kvalitních animáků jsem byla hluboce zklamána grafickým zpracováním a pohyblivostí vlků v době, kdy už bych to od animovaného filmu vpuštěného do kin (ještě ve 3D) nečekala. Každopádně mohu připomenout i Hurá do Afriky (2010), který tomuhle blivajzu nesahá ani po kotníky, takže pokud se na to chcete podívat, vězte, že existují i mnohem horší animované snímky a to z rukou Německých animátorů. No každopádně dokoukala jsem to až do konce, i když jsem si chodila pro něco k jídlu pokaždé, když začali vlci výt, abych ty pseudoštěky nemusela poslouchat. Nicméně scéna, kdy Gart zavyje a hejno ptáků se zasekne na obloze a spadne volným pádem k zemi mě rozesmála natolik, že jsem se uklikla až na 2 hvězdičky. Takže ode mě maximálně 30%. ()

Da_reba

Bežte všetci to piče čo hodnotíte filmy podľa toho kto ich natočil a kto tam hraje. Mám rád filmy čo pobavia a dajú sa pozerať. Perfektná rozprávka ()

Pythonator

Vlci jsou nakreslení velmi mile, ale film nemá tu správnou šťávu a hlavně je tam na můj vkus příliš málo humoru. Přesto je to příjemný, stravitelný a dětem neškodlivý animák ze světa zvířátek. ()

P/\/EL

tak na to se asi nepodívám, vypadá to děsně lacině, ošklivá stylizace, animace, málo detajlní, orpavdu nic moc, příběh evidentně o ničem.................ale tak, aspoň, že na ten dabink sehnali nějaký ty hvězdy... ()

5ars33r

První zklamání po několika vteřinách filmu byla animace. To že film nepřinesl dějově nic nového mě ani moc nepřekvapilo, jelikož se jedná o dílo převážně pro mladší generaci. Ale vlastně ani nepředvedl nějaký kvalitní průměr. Většina myšlenek a scén mi přišla nedodělaná. Hlavní potenciál film má, pokud si večer chcete odpočinout od menšího děcka. ()

feszani.cz

včer dvakrát po sobě, ráno znova.. a ještě by chtěl jednou.. I přes to, že je zde evidentní, že je scénář poměrně hodně podřízen 3D, je tahle "nudná pohádka plná klišé (jak tvrdí většina zdejších odborníků) pro děti naprosto fascinující. A to i bez 3D brýlí (které jsou pro děti do 10 let věku stejně naprosto nevhodné). Naopak většina dětí skousne i daleko horší animaci.. Všem chatrolínům kteří si zde stěžují na špatnou animaci, si doporučuji vzpomenout na kvalitu animovaných pohádek, které jsme sledovali jako u vytržení když jsme byli malí my. Pusťe svým dětem Mickey Mouse a děte do háje!!! ()

GaryRoach odpad!

Tenhle film je(alespoň se mi zdá)jako pěkná ******** až taková že z toho skoro nemůžu spát dokud nepřemejšlim nad tím jak je přizabít.... možná se vám budu zdát divnej ale já to tak cítím. pro mě se neda hodnotit jinak než odpad. mimochodem podle me to jsou společně s Rio 2 nejhorší filmy co jsem kdy viděl ()

ajne

Tak tohle není žádná hitparáda. Příběh velmi jednoduchý, neurazí, ale také nepřekvapí ani ničím nezaujme. A zde to nezachrání ani animace, která je opravdu mnoho let za zenitem. Není ani pěkná, ani dětská, prostě zastaralá. Podprůměr jak vyšitý. Zkouknout to jde, ale dost těžko se k filmu někdy vrátíte. ()

LaraOfWind

Důvod shlédnutí byla má obliba vlků, ale jak už tu bylo několikrát napsáno, vlci vcelku nereální díky jejich "vlasohřívě", tanečkům, skotačení, zpívání, porušení zákonů smečky a kdo ví čím vším ještě. Kdyby alespoň Omega dokázala, že má na to být s Alfou. Díky podivnému závěru, předvídatelnému již od začátku to byla vážně podivná romantika pro děti, která je prozatím nesmyslná. Očekávání bylo alespoň na průměr. Jen díky oblíbenosti vlků slabých 15 %. ()

killerko13

Vo mne je skryté dieťa, preto tie 3*. Dej to má zaujímavý, no skôr jednoduchý a predvídateľný, veď je to pre deti. Čo ma ale pohoršilo je vizuálne spracovanie. Teda nehnevajte sa, ale aj keď to bolo robené s úmyslom potešiť tých najmenších, mohli na tej grafike a efektoch trošku zapracovať. ()