Mladý muž v současnosti pátrá v Londýně po své rodinné historii a vyptává se svých nejstarších příbuzných na všechny příběhy, které si pamatují. Nejvíce ho zajímá Anne, která žila na anglickém venkově a v předvečer druhé světové války údajně našla dokumenty o zlověstném nacistickém spiknutí. Zprvu to vypadalo jako nahrávky z jakéhosi jednání, ovšem když Anne došlo, co drží v rukou, začala se bát. Její život byl ohrožen a Anne se musela rozhodnout, co udělá… zradí nebo bude hrdinkou? (oficiální text distributora)

Lucas87

Tak tento příběh je totálně smyšlený není podložen historickými fakty, a jediné co na něm mohu ocenit je herecký výkon Romola Garai, jinak na to nevidím nic kladného. ()

IdaHutt

Nečekaně inteligentní film s jedinečně vybudovanou atmosférou, postupně až lynchovského rázu. Co si autoři skutečně mohli odpustit, to byl zbytečný prolog (nadto logicky chybný, neboť jak zjistí pozorný divák na konci, vypravěč/i by musel/i být zároveň vševědoucí) a ještě zbytečnější epilog - ten navíc rozmělnil jak myšlenku, tak náladu snímku. Nebýt těchto chyb, bylo by to dle mého na sto procent. Za to nadčasové varování určitě! ()

wege

Přes všechno, co se tam děje nebo občas neděje, je to docela nuda. Zachraňuje to hlavní hrdinka svým sošným vzhledem. ()

Kibernet

Velká herecká sestava - pro mne osobně na čele s Billem Nighym, působivá kamera, poněkud teatrální hudba, takže celkově velká spokojenost !! ()

Scaevola

Britská herecká elita (alespoň z mého zorného úhlu) se sešla, aby potrápila mladou hrdinku. Ale co s tím? Společenský přesah se objevuje jen v náznacích a schizofrenní situace, kterých by se po skándalu lačnící divák mohl chytit, jsou bezbarvé a obyčejné. Kvalitní drama vystoupalo asi do poloviny toho, jaký mělo potenciál, a celkový dojem opět kazí zcela zbytečný závěr - jistě, myslím tu stařenku. ()

JimJam

Rok 1939, před vstupem Británie do války. Anne Keyesová (Romola Garai), mladá herečka, je adoptivní dcerou politika Sira Keyese (Bill Nighy). Na oslavě narozenin jejího otce se setkávají i mladý poslanec Hector Haldane (David Tennant), jeho přítel a Annin milenec Lawrence (Charlie Cox) a agent tajné služby Balcombe (Jeremy Northam). Haldane při výměně názorů s Balcombem obviní anglickou vládu z kšeftování s Německem a ustupování Hitlerovi. Brzy poté je nalezen mrtev. Anne v otcově archivu nalézá Balcombovy nahrávky různých schůzek a rozhovorů. Z jedné z nich vyplyne, že byl Haldane vydírán. Podělí se o nahrávku se svým hereckým kolegou Gilbertem (Hugh Bonneville), ale i ten je záhy nalezen mrtev. Anne nevěří verzi o dvou sebevraždách a navíc zjistí, že je sama sledována. Společně s Lawrencem, který má sám podezření, se pokouší zajistit důkazy. Zjišťujě však, že v celé záležitosti je pravděpodobně zapletena i její rodina... Poliakoff natočil slušné drama, které nepostrádá napětí, odehrává se v zajímavém prostředí, má slušnou kameru a herecké výkony (Romola Garai v pro mě zatím nejlepší roli, slušní Nighy, Cox, Christie). Filmu by však slušela kratší délka a zejména poněkud nepravděpodobné a za vlasy přitažené rozuzlení sráží konečné hodnocení. ()

Nalito

Uzasne zahrane divadlo celej rodiny...rodinny film sa zmenil na thriller, co som necakala, ze sa stane. vsetko som prezivala s hlavnou hrdinkou, myslim, ze uz dlho tusila, ale snazila si to nepripustit,ja by som to na jej mieste nevydrzala a hned im vykricala ako ich nenavidim.Nuz, mozho by ma aj zabili :-) ..velmi putavy film, krasna herecka, kostymy . A moj milovany Toby Regbo sice len zi zakulisia pribehu, ale donutil ma prave on ku zhliadnutiu a veru nelutujem ()

karhy

Som trochu prekvapeny hodnotenim a chapem, ze asi film kazdeho inak zaujal.Na zaciatku filmu som netusil ze tento film, z minuty na minutu, bude stale viac zaujimavejsi. Pomaly zaciatok deja sa postupne rozvijal do sokujuceho konca. Osobne sa mi pacili tie "nepodstatne a vedlajsie" detaily, ktore po case zapadali dokonale do deja filmu. ()

space weaver

Romola Garai se pro takové role narodila. Romanticky začínající drama začne protínat mystérium a značné zvraty, dodají tempo jež se překlene v thriller. Opět jsem viděl 2x a pokaždé maximálně spokojen. Spousta známých tváří v menších rolích, skvělá hudba, výprava. Scénář výborný, prostě samé superlativy :-) Doporučuju! ()

And09

Tenhle film mě naprosto zklamal a ani nevím, proč jsem čekala mnohem víc. Zřejmě proto, že jsem měla nějakou naivní představu, že film bude pojednávat o událostech z roku 1939, že mě třeba trochu víc zasvětí do problematiky z této doby. No stále jsem čekala, kdy se něco začne dít, kdy se třeba víc vyhrotí ta válečná situace, ale moje čekání bylo marné. Film jsem také chtěla vidět z důvodu, že je obsazen mými oblíbenými herci, ale ani ti film nezachránili. Celou dobu vlastně sledujeme z největší části Romolu Garai, která se během filmu přetvoří v naprosté psycho (alespoň její herecký výkon je chvályhodný). Vlastně celý děj byl takové psycho s hodně děsivými scénami, které mi moc nedávaly smysl. A jak tohle může být nazváno romantickým filmem, to už vůbec nechápu. Zřejmě jsem film vůbec nepobrala a celý smysl mi unikl, ale pokud chápu dobře hlavní záměr, určitě to šlo ztvárnit lépe než jen pouhými záběry na vyděšenou Anne. Celý film byl pro mě docela nudný (až na pár scén, které mě fakt děsily) a po celou dobu jsem vůbec nevěděla, co si o tom myslet. Alespoň že závěrečná scéna trochu překvapila, ale přesto ve mně nějak silný emoční dojem rozhodně nezanechala. ()