Mary a Max

grerar

Poněkud Klimtovsko-Pospíšilovská animace, trochu lízlá Mrtvou nevěstou. Jeden z nejsmutnějších filmem zachycených příběhů. Silný moment s vytrženým kladívkem písmene M. 5 * ()

Chundys

Hned úvodní písnička mě dostala! Vynikající animák o tom jak je svět krutý, že přátele opravdu nemá každý! Další film u kterého jsem brečel! Nemám slov! ()

arthur.22

Pro mě jeden z nejkrásnějších filmů, na které se můžu dívat pořád dokola a vždycky objevím něco nového. Spousta emocí, spousta pravdy, spousta deprese, žádný patos. Nevím, jak se vydařil dabing, slovní hříčky v angličtině nemají chybu. Místy je až hrůza, jak se v tom člověk najde.. "You are my best friend. You are my only friend." Někdy už to tak chodí. ()

Helldo

Kdo by to byl řek? Psychologický animáček fimfárovské podoby, který narozdíl od pohádek pana Wericha není úplně tak pohádkou. Řeší neuvěřitelné spektrum otázek, týkajících se součásného světa a dává mnoho podnětů k zamyšlení. Navíc krásným způsobem zpodobňuje důležitost hodnoty, v dnešním světě opravdu cenné....tj. přátelství. ()

Pandae

Být fanouškem filmů, kde je potřeba zapojit i přemýšlení, či probudit pocity a řídit se jimi pro pochopení filmu, dal bych tam určitě těch 5*. ()

edie sedgwic

Tak toto bola aka pecka!! Reziser si zvolil cestu animovaneho filmu, aby mohol vyrozpravat temne osudy obycajnych ludi. Postavicky su skutocne bizarne, neexistuje pre ne ziadne tabu, ale reziser sa ani na chvilu netvari, ze film je urceny detom. ()

KosiR_ksr

Poetický a úsměvný vhled do života "dělnické třídy" (nikoli však v marxově pojetí), především pak do duše malého dítěte a amerického autisty (přesněji „aspika“). Netradiční vyprávění o tradičních věcech v kombinaci s originálním pojetím 3D animace. Tento snímek má co nabídnout a rád jsem jej znovu viděl. 85% ()

MovieFive

Mary a Max je už na první pohled jiný. Snad více než "plastelínová grafika" mě film zaujal svým obsahem. Řekla bych, že je překvapivě krutě upřímný, ve své podstatě velice smutný. Příběhy dvou osamělých lidí, akorát že jiné věkové kategorie, se nesnaží viditelně hrát na city. Naopak-neútočí na nás roztomilé, neodolatelné figurky, ba spíš naopak-doslova outsideři se kterými ani není moc důvodů soucítit. Možná ještě ze začátku, ale během ubíhání filmu a současně života našich hrdinů zjišťujeme, že se potýkají se svým životem ne zcela ukázkově. Je to animák, který snad ani není určen pro děti. Z mého pohledu je to tragický film, který rozhodně nenudí a jednoznačně vás dostane svojí upřímností. A byla by chyba nevyzdvihnout i skvělý soundtrack. ()

Matli

Zajímavej to filmeček, ale nějak extra mě nenadchnul. Pro děti to určitě není a pro dospělý taky moc ne, tak nevím pro koho to je, ale koukat se na to určitě dalo. Na druhou stranu se mi líbilo to zpracování černobílého a hnědobílého světa a do toho občas vložené křiklavě barevné prvky. 68% ()

Narciska

Nikdy jsem neviděla film, který by se tomuto aspoň vzdáleně blížil. Pozoruhodná animace, nevšední styl a po tím vším moc milý a lidský příběh. ()

BerniX

Film "normalnim" lidem ukazuje život lidí s dušením onemocněním. A animace je ten nejlepsší vyrazový prostředek. Být to hraný film, nevydržel bych u něj 10 minut. ()

merigieren

Ze začátku zajímavé svou podivností, pak ale zjistíte, že je to stále to samé s malými obměnami. Na konci prostě umře, jen mi uniklo to děcko, kde se vzalo... Ono je to 90 minut do černé laděné mrtvolné vyprávění, které by spíš uspalo, než upoutalo. ()

PDcz

3*** body Drobet jsme váhali kolik bodů.. Silně na mne působilo to množství hvězdiček. [X] Minus 1* bod Přesto všechno nás snímek chvílemi nudil. Pak zase bavil a pak zase nudil.. [X] Minus 1* bod Jeeeešteeeee chviiiiiilkuuuuu aaaaaaa uuuuuusnuuuuul byyyyych. [X] Příběh byl moc pěkný, konec ačkoliv byl smutný taktéž. Celé to vyznělo příjemně. Zajímalo by nás více informací, které vedli ke scénáři, když už píšou "podle skutečné události". ()

Mbeast

Neuvěřitelně milý, dojemný, a hlavně vtipný film. Skvělá hudba, dabing, výtvarná stránka. Do posledního detalu vymyšlené. Nezbývá než smeknout. ()

JirKrato

Pochmurný příběh dvou lidí, kteří nenašli ve společnosti to co od ní čekali, ale vzájemnou citovou podporou si onen pro ně nepochopitelný svět dokázali nejprve rozebrat a poté se nad něj povznést. Vrchol ,,hliněné,, animace, opět kontrast šedého NY a sépiové Austrálie. A jak to tak bývá lidé se smutným údělem mají nejlepší smysl pro humor a i v tomto příběhu dal režisér oběma hrdinům silnou dávku vrozeného humoru díky, kterému se nad své problémy dokážou aspoň malinko povznést. Začátek 80%, střed 70% a závěr 100%. Poslední 3 minuty jsou opravdu 100% emoce. Kdyby to nemělo, tak silný konec bylo by to jen za 4*. ( Hodnotím 90% ) ()

issoumaila

Dávno som sa tak nenudil. Jediné čo sa ako tak dalo bol rozprávač a niektoré jeho trefné hlážky... Inak na tom bohužial nevidím nič. :( ()