Invaze: Operace Mincemeat

• Česko Operace Mincemeat (více)

Operace Mincemeat byla jedním z klíčových kroků na dlouhé cestě spojenců k vítězství. V roce 1943 spojenci zahajují přípravy na invazi do Francie a osvobození Evropy, ale jeden problém stále přetrvává… jak mohou ochránit své invazní síly před ničivou převahou německé armády? Film, inspirovaný skutečným příběhem jedné z nejnepravděpodobnějších misí druhé světové války, se zaměřuje na podrobnosti plánu oklamat Němce ohledně nadcházející invaze na Sicílii pomocí mrtvého těla s ukrytými dokumenty, aby nepřítel uvěřil, že útok proběhne v Řecku. (HBO Max)

Updated_Cake

O téhle části války jsem vlastně moc nevěděl a rozhodně tahle adaptace je zajímavá. Mně osobně nechyběl 2. pohled z německé strany, protože pak by šlo čistě jen o další spory a úhly pohledu a bylo by to zbytečně zmatečné. Colin Firth si střihl jednu ze svých klasických rolí, která mu sedne a Matthew Macfadyen také vnesl do filmu dost emocí a racionality. Tahle dvojka udělala z filmu o dost zajímavější dílo než bych asi normálně zkousnul. Celý styl vyprávění je také zajímavý a film mi tedy minimálně tady přijde docela podhodnocený. ()

Lukango

Válečné špionážní drama, které nechce bavit každého diváka akcí, ale chce odvyprávět zajímavý příběh a to, se taky povedlo. Scénář je dobrý. Dialogy také. Vykreslení postav tu je, ale ne velké. Kamera s hudbou jsou příjemné a dobře ladí. Nasvícení v temných scénách je možná někdy nedostačující, ale to je jen detail. Všichni herci hrají dobře. Chvílemi se zdá, že film se snaží zaměřit na romance místo hlavního příběhu a někdy je „příběh“ o dopisu až moc neuvěřitelný. Celkově se jedná o poměrně povedené válečné špionážní drama, které určitě poráží film Mnichov na prahu války od Netflixu. Líbilo se mi, že se člověk dozví i trochu historie o Ianu Flemingovi, autorovi Jamese Bonda (což byl takoví malý příjemný zvrat). Nejedná se o válečný film, u kterého bych byl šokován příbehem nebo emocionálně zasažen, ale byl jsem s filmem příjemně překvapen. Známka: 6,5/10 ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter