Obchod se smrtí (TV film)

• Česko

Vrcholná schůzka

• Kanada

The Summit

Obchod so smrťou

Drama / Thriller

Kanada, 2008, 170 min

• teseth

Ono to nebyl až tak špatný film, ale bohužel dojel na svoji stopáž a nepříliš přesvědčivé herecké výkony hlavní "hereckých" představitelů, protože většině jsem nevěřil nic z toho co se tu snažili hrát. Také mi nesedělo mnoho dialogů, kterými se scénář snažil upoutat na špinavost politiků a jejich manipulaci se stádem, které se nazývá "občané". Zvláště rozhodnutí prezidentů po odvysílání rádoby teroristického prohlášení bylo podle mě trochu mimo.(7.1.2014)

• Dever

// Production Companies: MH & S Productions //(10.6.2011)

Kanaďania sa pochlapili a zlákali do televízneho filmu hneď niekoľko známych, až hviezdnych tvárí. No a je to najmä ich zásluha, že sledovať tri hodiny absolútne predvídateľný konšpiračný triler je celkom zábavné. Všetko je od začiatku dané, sú tu dobrí a zlí, kanaďania kydajú na američanov a Bruce Greenwood je ako kanadský premiér samozrejme dokonalý a bezúhonný sympaťák. Ku koncu sa to celkom slušne rozbehne a pokiaľ to beriete s nadhľadom a napríklad popri filme aj niečo iné robíte (samozrejme, že je to strata času), tak sa v rámci odškrtávania si klišé a sledovania rozklepanej kamery v lacnejšej produkcii relatívne zabavíte. Hodnotím ako tv projekt, nazval by som to ako sympatická blbosť.(6.12.2013)

Čo sa stane keď sa pokusy na ľuďoch vymknú kontrole?.....Aké intrigy je schopná učiniť vláda aby tieto pokusy ututlala?.........Koľko ľudí zaplatí za chyby, dopustené politickými mafináciami?.......Dozvie sa bežný človek čo sa v skutočnosti stalo?......alebo sa to celé zahmlí a skutočná pravda neuzrie svetlo sveta......môžu si vlády robiť čo chcú ?.....je terorizmus skutočná hrozba, alebo si ten terorizmus vytvárame sami...?................medzi 3* a 4* ale prikláňam sa......(30.3.2009)

Nemyslel bych si, že můžu dát 4* televiznímu filmu. Obchod se smrtí si je ale plně zaslouží. Necelé tři hodiny slušné atmosféry, dobře vybraných herců (někdy i celkem známých), celý děj je dost kombinovaný, ale v klidu to všechno do sebe zapadne. Navíc je ve filmu několik opravdu vydařených scén, které diváka chytnou a nepustí.(29.11.2009)