Jane Morton, mladá psychiatrička, se stará o Dorothy Mills, čtrnáctiletou dívku bydlící v malé irské vesničce. Jane zjišťuje, že dívenka trpí na stav zvaný „osobnost mnoha“ (rozdvojená osobnost). Dorothy začíná promlouvat hlasem zemřelého Janenina syna.... (LIVINGDEAD)

JančiBači

Ťažký ale dobrý film s výbornými herečkymi.Carice van Houten ma svojim minimalistickým herectvom doslova pohltila tá ženská je velký talent.Tiež Jenn Murray - Dorothy. Bol som nadšený tým, ako perfektne zvláda prejst z jednej postavy do druhej a podat skvelý výkon..Tento film, aj ked je možno miestami zdlhavý stojí za to vidiet, hlavne kvoli ústrednému hereckému tandemu. ()

jefff

Hodně ponurý psycho horror o ostrově, který osidluje podivné společenství lidí skrývající tajemství. Ono tajemství se snaží odkrýt překrásná a talentovaná herečka van Houten. Ta mě opět potěšila a svou roli zahrála bezchybně. Celý film se odehrává na krásném irském ostrově, což je pro mě velkým plusem, neboť irsko se mi velice líbí. Dalším plusem je temná atmosféra koukající z každé scény, tu podtrhává ponurá hudba v pozadí. Dorothy Mills se sice pomalu rozjíždí a hlavně zezačátku jsem se obával nudného příběhu bez jakéhokoliv spádu. Tato obava mě zhruba po půl hodině přešla a konec už je opravdu temně strhující. Za plný počet to není, ale mé doporučení a čtyři hvězdičky si Dorothy zaslouží. ()

Disease

Jo, jo, na irském venkově, tak se dějou věci... Skvělá atmosféra. Jen jsem skoro celou dobu trnul, aby se to ve finále nezmršilo nějakým přiblblým zbytečným twistem. ()

sona123

Zezačátku hodně se vlekoucí, ale na konci už to bylo rozjeté až až...Skvělá Jenn Murray, která si roli skutečně užila. Někdy se mi stane, že náhodně vytáhnu filmy, které jsou si obsahově podobné, zde jsem po Kainově výchově pár dní na to koukala na Dorothy Mills s obdobnou tématikou, ale každé bylo samozřejmě úplně jiné...a zde též tleskám. Určitě film dělaný s láskou, citem a i nějakou tou myšlenkou, takže byť divák brzy tuší, o co asi jde, rád se dodívá do konce, a ten se též zdařil. ()

jafuska

tak tomuto říkám dobrý film, tajemný, holčina byla dost přesvědčivá, ale kdyby bylo na mě,ještě víc bych tam dala tajemna, ale bylo to hezký ()

J.Mayen

Takový mystery/buranský/psycho film, se špetkou hororu.Kdybych měl popsat děj, vesměs bych jen spoileroval, trochu naznačím, že se svým chováním/sconářem podobá Emily Rose,Vymítači ďábla jen okrajově, rozhdoně to není žádný drastický psycho. Děj odsýpá elkem svižně a minutu po minutě odhaluje tajemství obyvatel ostrova, na který přijela psycholožka Jane vyšetřil násilný čin na batoleti,který způsobila Dorothy. Zajímavý rozuzlení,který jsem vůbec nečekal a proto doporučim. ()

jkpj22

Psychologický thriller o těžce narušené dívce, která má dar, co zneužívá celá náboženská komunita. Má to sice prvky hororu, ale rozhodně se nejedná o klasický hororový snímek. ()

janejudyjune

Po dřívější zkušenosti s irskými horory jsem se trochu obávala, ale nakonec mě to příjemně překvapilo. Horor jako takový to není, nebála jsem se. Opět se zde zpracovává téma satisfakce - mrtví požadují potrestání svých vrahů a podobně. Celou dobu to vypadalo jako obyčejný příběh schisofreničky a náhle takovýto konec. Jen jsem úplně nepobrala, proč Jane spadla do jezera a proč ji na konci nechali zemřít. Ale jinak dobré. ()

MurphyJohn

Celkom slušný psycho thriller so slušne budovanou atmosférou, ktorému podráža nohy dosť blbé rozuzlenie. Pri snahe o pointu a pointu sa kde si vytratila dovtedy aká taká logika. Mal som pocit, že scenárista mal príbeh do polovice pekne vymyslený, zatial čo druhú polovicu značne prekombinoval v snahe zakaždú cenu diváka ako sa vraví "prechcat". Pochváliť musím ale slušné herecké výkony. Jenn Murray ako Dorothy je výborná, na Carice sa zas dobre pozerá. Celkovo slušný priemer. ()

Jarmila68

Miluju ty přizdisráče ,co se chodí modlit do kostela o lásce k bližnímu a pak jdou rozřežou Vás na kusy, to nic pohoda Lábus,pomodlíme se a je to v suchu.Ta největší špína je VĚTŠINOU na těch co mají čisté ruce:-)a hrajou si na elitku a čisté duše:-))to je asi tak jádro pudla v tomto filmu!Poklonu má herečka co hraje Dorku fakt super zahrané.A ještě chci dodat jak je tu poukázáno na to, jací jsou lidé tupci co potřebují nějakého "PASTORA"aby jim říkal jestli mají srát ráno nebo večer!Lidi jsou tupé ovce.Proč mě to tak rozčiluje?NVM..... ()

lineker

Potencionálním nebezpečím uzavřených komunit na odlehlém, ne dobře přístupném místě je to, že se časem, z důvodu omezeného množství sexuálních partnerů začnou rodit blbečci a zároveň, že těm kteří se tak již nenarodí časem stejně začne hrabat. To ani nic jiného bylo spouštěčem celého příběhu okolo Dorothy Mills. Slušně natočený darkpsychologi thriller o jedné události, která měla být na věky zapomenuta. Nestalo se tak, jelikož ti, kterým bylo ublíženo se začnou dožadovat spravedlnosti přes jedno nevinné čtrnáctileté děvče. ()