Reklama

Reklama

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Francie, konec 18. století: zámožný, avšak poněkud podivný Don Luis (Claude Rains) se se svojí chotí Marií (Anita Louise) stěhuje do Versailles, kde se jeho nešťastná manželka vrhá do milostného dobrodružství, jež nezůstane bez následků - Maria otěhotní. Don Luis zabije svého soka a dítě umístí do kláštera. Tam chlapec (Billy Mauch) vyrůstá pod ochrannými křídly otce Xaviera (Henry O'Neill), jenž ho pokřtí jménem Anthony Adverse - Adverse pro protivenství, s nimiž se bude muset Anthony (Fredric March) nejen podle knězova názoru celý život potýkat. Ty se zanedlouho dostaví, s nimi však i velká láska Anthonyho života, operní zpěvačka Angela Guiseppe (Olivia de Havilland)... No, tomuhle říkám romanticko -dobrodružný velkofilm!! Pro všechny příznivce žánru naprostá povinnost. Svého času nejdražší film všech dob, kterému unikl Oscar za nejlepší film jen o kousek. Rozpočet 2 000 000 dolarů. 1200-stránková předloha Hervey Allena Anthony Adverse (Jedna z mála knih, které jsem zatím nečetl.). A skvělé herecké výkony - Olivii de Havilland jsem už viděl hrát lépe, ale Fredric March je tady k vidění zřejmě ve své největší roli. Dobrodružství v Evropě, na Kubě, v Africe (první kladný obchodník s otroky, s kterým jsem se setkal - Zaplať pánbůh za to.), slavná kočárová scéna v zasněžených horách. Jímavá hudba, skvostná a velkorysá výprava. Tomuhle říkám Hollywood. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Historický veľkofilm, ktorý trochu trpí rozvláčnosťou hoci sa tvorcovia snažili posúvať dej vloženými titulkami. Hlavne jej stredná časť. Inak ide o veľkolepý výpravný príbeh odohrávajúci sa na viacerých miestach sveta. Sledujeme životné osudy odloženého dieťaťa do jeho dospelosti. Herecké obsadenie je výborné, hlavne záporák Claude Rains. ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

Úchvatný výpravný velkofilm se skvělým a silným příběhem a vynikajícími herci. Frederic March je jako vždy výborný. Jeho Anthony Adverse prodělá za celý film několik proměn a on je všechny zvládá skvěle (co se charakteru této postavy týče tak byla samozřejmě nejzajímavější část v Africe). Dále tu máme krásnou Olivii. Její Angela byla pro mě jednou z jejích nejzajímavějších postav, hlavně na konci. Poté je tu ďábelský Claude Rains coby manžel Anthonyho matky, který se ho po její smrti zřekne, neboť mu dojde, že Anthony není jeho syn. No a v neposlední řadě nadchne debutující a hned oscarová Gale Sondergaard opět coby vypočítavá intrikující mrcha. I přes svojí délku mě film ani vteřinku nenudil a s napjatým očekáváním jsem hltal Anthonyho osudy, které vyústily poměrně nečekaně. ______ Ještě je třeba poopravit několik omylů z Pohrobkova komentáře - Jméno Adverse nedostal Tonda od otce Xaviera (ten ho pokřtil pouze Anthony) ale až od svého nového poručníka pana Bonnyfeathera. V momentě, kdy se Anthony zamiloval do Angely, tak to byla pouze pradlena, respektive malá dcera pradleny v Bonnyfeatherově domácnosti, operní zpěvačka se z ní stala teprve později. No a tomu blábolu o "kladném otrokáři" se nedá nic než zasmát. ()

classic 

všechny recenze uživatele

Zdĺhavé, zdĺhavé a ešte raz - zdĺhavé, najzaujímavejšie po prvú poľ - hodinu, potom obsah klišé, ktoré som chcel zahodiť za hlavu, ale nedalo sa, už som netrpezlivo očakával - záverečné titulky ! Áno a patrilo by sa skrátiť, tak natiahnutý film, mi liezol na nervy ! Má bravúrne obsadenie, bohužiaľ, nie je to využité ! 4. OSCARY - sú po práve. Málo známy film, ktorý som chcel už dlho vidieť, tešil som sa, no - zbytočne ! Škoda, že sa film tak - kúskuje, lebo iba v jednom prípade, som sa stotožnil s dianím ( brilantný úvod má potrebné grády a napätie... ). Skáče sa z Európy, na Kubu, potom do Afriky, kde hlavná postava - Anthony Adverse, obchoduje s otrokármi, a to je najhlúpejšia a najzbytočnejšia časť filmu ! Nie je to, čo som chcel, mrzí ma to, ale vyššie hodnotenie - neudelím, pretože by som vyzeral ako veľký hlupák, nerád klamem sám seba, vlastne - nerobím to ! Prial som si, aby som mohol film - velebiť, smola... ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Životopisný film, kde sledujete osud chlapce, který se ze sirotka stane někým důležitým. To všechno je ale vlastně podružné, protože zásadním prvkem v jeho životě je ve skutečnosti láska a je jen na něm a na osudu, jestli se mu podaří si svou lásku najít, ale hlavně, jestli se mu podaří si ji udržet. Dobrý film, ale tyhle časově rozmáchlé historické dramatické romance moc nemusím. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (8)

  • Gale Sondergaard zažila svoj filmový debut a zároveň sa stala prvou nositeľkou Ceny Akadémie za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe. (Michal74)
  • V čase vzniku to bol najdrahší film, aký kedy spoločnosť Warner Bros. vyrobila. A so 141 minútami bol aj najdlhší. (Michal74)
  • Studio Warner Bros. zaplatilo 40 000 amerických dolarů za práva k románové předloze. (SeanBean)

Reklama

Reklama