V hlavních rolích půvabné komedie o dospívání, která vznikla na motivy bestsellerů autorky Beverly Cleary, se představuje teenagerská hvězda Selena Gomez (Kouzelníci z Waverly, Hannah Montana) a debutantka na filmovém plátně Joey King. Ramona (King) je malá holka s ohromnou představivostí, která ráda tropí lumpárny. Kvůli jejím rozpustilým žertům musí být neustále ve střehu všichni členové rodiny včetně její starší sestry Beezus (Gomez), která se snaží přežít první rok na střední škole. Obě dívky zažívají tradiční radosti i strasti dětství, díky kterým pochopí, že v životě mohou dokázat cokoliv, když si budou navzájem důvěřovat a spoléhat na sebe. (oficiální text distributora)

Nijura

Joey King byla užásná! Úplně mě dostala. A navíc zde hráli další skvělí herci jako Josh Duhamel, Sandra Oh, Ginnifer Goodwin či Selena Gomez. Jeden z mála posledních filmů, který mi vykouzlil takový úsměv na tváři. ()

lakiboy

Postrach Ramona. Svojské dievča, s ktorým sa rodičia nenudia. Šťastie, že ich má takých chápavých. Celé to bolo trošku sladkasté, ale nejako mi to vôbec nevadilo. Príjemné jednohubka. ()

Diable128

Už dlouho jsem se nepobavil u nějakého rodinného filmu, jako u tohodle. Ramona je přesně ta postava, jakou tento typ filmů potřebuje. Praštěná, zasněná průserářka se smyslem pro humor a snahou každému pomoci, zejména své rodině :) A tam kde by bylo Ramony až moc, tak nastupuje zbytek rodiny a jejich příběhy :) Jasných 5 stars :)) ()

STARKOVA20

Mám moc ráda rodinné a netrapné komedie, dost jsem se na Ramonu těšila, ale musím říct, že mě celkově film dost nudil, říkala jsem si, že mohl být klidně o 20minut kratší. A představitelka Ramony-Joey King mi byla neuvěřitelně nesympatická, nevim proč, ale nemohla jsem se na ní prostě dívat. Dostala jsem na ní během sledování filmu vyloženě alergii. Film celkově nebyl špatný, Selena se mi tu hodně líbila a to nejsem nějaký její fanoušek. Nic extra, ale zas taková hrůza to nebyla, to bych k Ramoně byla až moc přísná. ()

jafuska

Film hlavně pro děti, nevím, jestli si dospělí najdou k tomuto filmu cestu, já bohužel ne, přišlo mě to hodně dětinské, ale co bych čekala, když je to pro děti, že? no budiž jako ramona, byla celkem sympatická, a možná budu trochu shovívavá, protože svoji roli ztvárnila docela mile, ()

Dashia5

Byla jsem mile překvapena tímhle filmem. DÍvala jsem se na něco jen proto že sem už nevěděla na co. Skvělej rodinnej film.. sem tam vtipný teda, hlavně Ramona ta neměla chybu. Herci to zahráli skvěle. dávam 5 hvězdiček. ()

aggatka

no to bolo krásnučké a tak milučké...to som nečakala ani náhodou od takéhoto filmu super a ta Joey King a Selena boli perfektné. Oznam pre všetkých: je to fakt dobré žiadna trápna hannachmontanovka ani jetixovka :-) alebo že by som mladla? :-) ()

whampingwillow

Jsem z toho příjemně překvapená. Od filmu jsem si moc neslibovala, protože nejsem zrovna fanda disneyovské hvězdičky Seleny Gomez, ale tady mě dokázala příjemně překvapit. Konečně se ukazuje, že umí zahrát i postavu trošku jinou, než pubertální krásku. Myslím, že by měla častěji hrát spíš vedlejší (i když jen mírně) postavy. Ginnifer Goodwin mě ani trochu nenadchla. Znala jsem ji pouze z úsměvu Mony Lisy a Single mana (ale nejsem si schopná vybavit, co v něm hrála) a docela se mi pozdávala. Bohužel v Ramoně je její postava šíleně plochá. Hraje tetu, o které vlastně v podstatě nic nevíme, nevíme co dělá, jak se chová, jaká je. A proto mě celkem naštvalo, že právě ona je velkou částí rozuzlení příběhu. Z jejího štěstí jsem se ani trochu naradovala, protože mě jednoduše nezajímala. A pak je tu samotná Ramona. Z té jsem byla nadšená. Slečna ji hrála krásně čistě, bylo vidět, že se ani nemusí moc snažit. Ramona byla rozhodně tahounem příběh, protože bez jejích bláznivých nehod by to byla jedna velká americká nuda. ()

hani94

Zvláštní....Zezačátku jsem byla přesvědčená, že ohodnotím film pouze 3*, ale po pár scénách, které se ve filmu objevily(pohřbívání Pitty Pitty a Ramonin útěk) jsem musela změnit názor. Moc pěkná rodinná komedie, samozřejmě mě potěšilo, že byly zařazeny i romantické prvky :) ()

david666

Tomuhle filmu asi nejde dát špatné hodnocení. To by člověk musel být už velký cynik. Je to strašně přeslazené, americké, dokonalé apod. ale na druhou stranu, ve skrytu duše - kdo by nechtěl mít takové dětství? Takže záleží na rozpoložení, v jakém se nacházíte a pokud jste naladěni na pohádku - bude se to líbit. ()

dthwinter

No pěkné. Ramona se vám nemůže nelíbit, ale je to mnohem víc rodinné, než kam sahá moje touha po takových filmech. Příliš málo opravdového humoru a příliš moc klasických zaběhnutých postupů. Ideální na zabití večera s celou rodinou. Kdo od filmu nic nečeká, dostane se mu takového nadprůměru toho, co vysíají komerční televize dnes a denně. *** "Pamatuj si, jak jsem tě je učila jíst." "První ukousnout hlavu?" "Jo, je to tak víc humánní." *** 60 % ()

Kybela

Na tenhle rodinný film se moc pěkně kouká. Všechny postavy jsou hezké, holky s velkýma očima, krásný kocour. Sice ta idyla a ukázkové chování všech postav je trochu přemrštěná, ale o to víc vám to dodá pocit, že je váš život také tak parádní a bez chybičky. ()

Machaut

Po velmi dlouhé době konečně pořádný rodinný film. Pro mě velké překvapení. Podle obalu a popisu jsem myslel, že to bude nějaká další pitomost, ale tento film mě skutečně překvapil. ()

camomilla

No tohle! Vazne jsem necekala tak (rozto)mily filmecek a navic s uzasnou hlavni predstavitelkou. Na vyberu detskych hlavnich roli stoji a pada film a tenhle rozhodne stoji pevne. Joey King (Ramona) je pro me dalsi detska hvezdicka s obrovskym potencialem (nesmime take zapominat na skvelou Abigail Breslin). Kouzelny film pro kazdeho dospelaka. ()