V hlavních rolích půvabné komedie o dospívání, která vznikla na motivy bestsellerů autorky Beverly Cleary, se představuje teenagerská hvězda Selena Gomez (Kouzelníci z Waverly, Hannah Montana) a debutantka na filmovém plátně Joey King. Ramona (King) je malá holka s ohromnou představivostí, která ráda tropí lumpárny. Kvůli jejím rozpustilým žertům musí být neustále ve střehu všichni členové rodiny včetně její starší sestry Beezus (Gomez), která se snaží přežít první rok na střední škole. Obě dívky zažívají tradiční radosti i strasti dětství, díky kterým pochopí, že v životě mohou dokázat cokoliv, když si budou navzájem důvěřovat a spoléhat na sebe. (oficiální text distributora)

Amper01

Příjemný rodinný film. Ničím nevynikal, ale přesto byl pohodový a obsahoval i několik myšlenek do života... Klidně někdy skouknu o5, doufám, že už s dabingem... ()

Kjuk

K tomuhle tomu filmu jsem se dostal náhodou, když mi jednou ségra půjčila noťas a já mimo jiné narazil i na tohle. Ze začátku jsem si říkal, že tohle jestli dokoukám, nebudu se tak 2 měsíce holit, ale kupodivu jsem tomu přicházel víc a víc na chuť. Strašně milej a upřímnej film, od vyššího hodnocení mě dělí jen to, že je to rodinná komedie a tomuhle žánru já přece v žádném případě neholduji. Ramonu bych jako ségru bral všema deseti a v podstatě i se Selenu Gomez bych to vydržel, pakliže by to byla sestra nevlastní. ()

Tred2

Už asi blázním, ale film se mi líbil. Jedná se o velmi tradiční rodinnou zábavu, která až na pár přehnaných míst funguje velmi dobře. Hlavní představitelka (Ramona) je správně trhlá, a chvílemi nad očekávání zábavná (přiznávám, že během sledování se mi párkrát vykouzlil úsměv na tváři). Vztah mezi sestrami je roztomilý, mezi rodiči a dětmi (nebo spíš dospělými a Ramonou) hřejivý a vztahy partnerské/rádobypartnerské jsou víceméně nepodstatné. Nejedná se o revoluci ani špičkovou podívanou, ale kvalitní rodinný snímek, který v ramci žánru a doby, je dle mého velmi slušně koukatelný. Za mě (až jsem byl sám velmi mile překvapen) slušné 4*. ()

Mallyyy

Nadprůměrná pohádka. S dobrým příběhem. Sympatičtí herci. Mnoho očekávání jsem neměl, ale vyklubovala se z toho pěkná rodinná komedie. ()

caroleen

Tenhle film je fakt roztomilý. To je asi pro mě to nejvýstižnější slovo :). Cítím s malou Ramonkou každou nesnáz, každou křivdu, každý neúspěch, ale i úspěch. Je to naprosto chytlavý snímek, který zahřeje na duši, rozbrečí citlivou dušičku a snad vymáčkne nějakou tu slzu i z některého tvrďáka. ()

kerkulka

Skvělá, příjemná oddechovka. Není to úplně TOP, ale člověk se pobaví a Ramona je super:) Je to vlastně obyčejný život podán a brán trochu neobyčejným stylem... který se mi líbí:) snad bych hodnotila ty hvězdy tři, ale skvělé herecké obsazení (i s výkony) a hlavně kuli tomu fešákovi, kterým Josh Dunhamel nesporně je, mě donutilo k těm čtyřem, které má ale zasloužené:) ()

Olík

Trochu mne zaráží nadprůměrné hodnocení udělené mými drahými kolegy a kolegyněmi. Ano, rodinná komedie nepříliš zkušené Elizabeth Allen se zpočátku jeví mile rozvernou a malou Joey King by jste si nejradši namazali na chleba a snědli…..to je bez diskuze. S přibývajícím časem však společně s Quimbyovic rodinou začnete přešlapovat na jednom místě, až dojdete k závěru, že z onoho místa nevede žádná cesta a film je vlastně tak trochu o ničem. ()

merigieren

děsivej zážitek, film o malý roztomilý holce, která kutí ptákoviny vždycky končící katastrofou. Když jedna skončí jiná začne. Nakonec se mají, jako vždy, všichni rádi. po půl hodině sem se začal ošívat a trpět, ale vydržel sem do konce... ()

pepa3rd

Příjemná oddychová podívána bez velkých překvapení, zvratů a šťastných či nešťastných náhod, prvoplánově zlých sousedů, karikatur dospělých a přemoudřele okatých ponaučení. Prostě příjemně plynoucí pohled do života jedné lehce střeštěné holčičky. Jen možná toho klidu bylo až příliš a neni tu tak nic, co by vám opravdu utkvělo v paměti. Nejen za skvělé obsazení. 70 % ()

Kingjiri

Moje guilty pleasure. Technicky pěkně natočený film o dospívání (hodně se mi líbil nápad se zobrazováním představ Ramony), který mi místy trochu připomínal Mikulášovy patálie, na které však ve výsledku rozhodně nemá. Vzhledem ke zvolené tématice jde do jisté míry o dílo, které je seriózně pojato a rozhodně není tak přihlouplé, jako ostatní filmy s dětmi v hlavních rolích a jak by mnozí z vás očekávali. Neřekl bych však, že jde o komedii pouze pro děti, i dospělý si u toho zavzpomíná na svá dětská léta, což byl i můj případ. Celkově tedy nenáročná podívaná na odreagování, které dávám čtyři trošku slabší hvězdy. ()

Dimo

Hned na začátek musím říct, že jsem uvažoval i o pětihvězdí. Tohle je totiž klenot mezi Americkými rodinnými komediemi. Ne až tak vyblískaný a drahý, možná trochu bižu, ale pořád hezký. Je tu všecko, co byste čekali - vštěpování rodinných hodnot, láska, škola, "být jiný je být výjimečný, ne vadný", že bez práce nejsou peníze a makléři potom doslova odvezou dům... Jenže je to poskládáno tak, jak by to mělo být. Dokonale a neotravně. Malá Ramona je skvělá, zábava je opravdu zábavná, fórky nejsou laciné, ale i na nějakou tu taškařici a ublinknutí dojde, příběh se poutavě vyvíjí po celou délku a vážně hezké jsou imaginární Ramoniny představy, jak si lítá hlavou v oblacích. Film se bude dětem určitě líbit a když se bude dospělý dívat s ním, určitě těch 100 minut neprozívá. Já jsem byl moc spokojen a možná to bylo momentální melancholickou náladou, ale byl jsem i trošku dojat. DOPORUČUJI. (Beezeus: "Kdo by miloval holku s přezdívkou Beezus!" Ramona: "Jesus?") ()

Jaxx84

Pohodová oddychovka, roztomilá komedie a sympatičtí herci v čele s rozkošnou Joey. Hodně originálních scén a málo těch obšlehlých. Mezi rodinnými komediemi špička, ale celkově tak na 3 ***. ()

Claude Speed

Moc povedené dílko. Každý asi čekal průměrnou komedii jako od Disney, ale tenhle film má něco do sebe. Asi je to tím, že se během filmu na diváka valí sposta emocí. Kouzelné bylo, když táta otevře postel, ve které je už kocour připravený ke spánku, naopak když kocour umře, tak člověk cítí lítost k Ramoně, jako že už ji snad nemůže nic horšího potkat. Sice to není film na Oscara, ale svůj účel to spnilo. Pro mě příjemná podívaná. ()

josieaddms

Docela zajímavý film. Částečně. Ramona je rozkošná holčička kterou si člověk okamžitě oblíbí. Prožívá těžké období ve svém dětství, to známe všichni. Bylo to spoustu zajímavých situací, spoustu hezkých scén, ale celý film se spíš nelíbil, nelíbilo se mi rozuzlení a nelíbila se mi myšlenka filmu. ta celková. Jinak jako pobavení je to dobré. ()

coinneach

Další z řady rodinných bláznivých komedií, bohužel téhle chybí to, co je pro filmy podobného ražení nesmírně důležité, Ramona postrádá nápad. Hlavní postava, devítiletá, nesmírně nadaná, chytrá a bystrá dívenka je zdrojem všemožných ztřeštěných situací, ať už více či méně vtipných. Absence nápadu je o to viditelnější, že jsme svědky bezdějové linky, která nemá jak zaujmout. Podobně laděný, starší, ale mnohem lépe podaný snímek, Postrach Denis, má děj, o který se může opřít, a do něj pak jako koření celé podívané vkládat humorné situace. Tohle téhle místy až trapností zavánějící komedii chybí jako sůl. Na druhou stranu je výkon hlavní představitelky Joey King vskutku obdivuhodný a budeme ji určitě ve filmech vídávat i nadále, snad ale s lepším, chce se napsat alespoň s nějakým, scénářem. 40 % ()