poster

Welcome

 • Francie

  Welcome

 • Slovensko

  Welcome

  (festivalový název)

Drama

Francie, 2009, 104 min

 • Enšpígl
  ****

  Já teda neznám francouzský zákony, ale pokud jsou takový jako byly prezentovány v tomhle filmu, tak jsem doslova v šoku jaký existujou v tak kulturní zemi jakou Francie je fašounský pravidla. To asi Monsieur Nicolas Sarkozy pracoval přesčas, protože tohle nikdo jinej než tenhle sebestřednej skřet vymyslet nemoh. A to frantíci kritizovali USA za nedostatek humanismu. To by se z tohohle světa jeden posral, fakt. Jsem hrozně rád, že když něco selhává, neselhávají francouzští filmaři vemou kamerou, drapnou herce a jdou všem ukázat jak se věci mají. Silně emotivní příběh o klukovi kterej uslyší ve filmu všechno, jen ne to po čem touží.....Welcome. Tak co mocipáni, jste spokojený jak kurvíte tenhle svět. Stoupněte si do kolečka a zatleskejte si jak ste "dokonalý" a hlavně pozor, nechoďte do okrajových míst velkých evropských měst, tam jsou totiž výsledky vaši zkurevný práce, bída, špína, lidská beznaděj a vzájemná nesnášenlivost.(5.1.2011)

 • jhrasko
  *

  ..pre stretnutie so svojou milou prešiel pešky 4000km..pre svoj sen a slobodu sa rozhodl preplávať La Manche..a jeho inštruktor (aká jednoduchá bola cesta k nemu), bol taký blbec, že ani neprešiel cez ulicu, aby zadržal svoju manželku..(pri ktorej ani nevieme, prečo ho vlastne opustila). Všetci tomu prepadli, uverili a nechali sa dojímať. Ja som sa nevedel dočkať konca. Multietnicky prvoplánové a lineárne.(18.9.2010)

 • StarsFan
  ****

  Společně s dánským Maria Larssons eviga ögonblick je pro mě francouzské Welcome nejpovedenější film letošního Festivalu v Karlových Varech, minimálně tedy z toho malého vzorku, co jsem měla příležitost vidět. Na podobných filmech mě vždy fascinuje jedna věc; dokáží se zaměřit na nějaký problém současné společnosti, ale přitom nepůsobí jako dokument, vyprávějí příběh ze života a tedy se musí odprostit od všech megalomanských či extrémně vyhrocených scén, a přitom všem ani v jednom okamžiku nejsou nudné. Ba naopak, Welcome je neuvěřitelně poutavé a postava Vincenta Lindona pro mě byla větším hrdinou než kdy Chuck Norris. Velmi silné 4 hvězdičky. [44. MFF KV 2009](9.7.2009)

 • dr.fish
  ****

  Welcome je film opravdu k zamyšlení. Naše slavná "Pevnost Evropa", překypující bohatsvím a vymoženostmi, o kterých si může několik miliard lidí nechat jenom zdát, se vydatně a usilovně brání přistěhovalcům. Přistěhovalcům snižujícím naši životní úroveň, beroucím nám práci, vytvářejícím problémové sociální komunity, zkrátka Evropa je nechce. Je to anonymní dav podivných lidí, nemytých, odpuzujících. Ale co když se z davu vynoří člověk, který má tvář, jméno? Najednou je tu příběh, vztah, změna. Jen z lásky přeplavat La Manche do Anglie může jen blázen, to dojme i stárnoucího šampiona v plavání, poskytne pomoc, vyslechne příběh iráckého emigranta, a už se veze... Pomoc utečencům je nezákonná, přesto pomůže. Film mne zanechal rozpolceného. Vím jaké to je, když se do země derou stovky cizinců denně, sám jsem byl kdysi jedním takovým. Zároveň ale dnes jsem zase já ve své zemi. Je to opravdu těžké dilema a nemá řešení. A ty "fašounský pravidla" jak píše Enšpígl má v podstatě každá země EU. 80%(22.9.2011)

 • freddy
  *****

  Tak po delší době jsem si jednou také vyhlédl film z Francie, ač zrovna tuto zemi po filmařské stránce příliš v lásce nemám. Ovšem tentokrát rozhodně nemám čeho litovat, protože toto drama je od začátku až do hořkého konce velmi zajímavé, atraktivní, a absolutně vůbec nenudí. Až jsem se divil, jak příjemně mi čas s tímhle filmem utíká, a přitom jde o jednoduchý nápad. Sedmnáctiletý Kurd chce uprchnout z Francie za svou láskou do Anglie a rozhodne se naučit plavat, aby mohl přeplavat kanál La Manche. Zápletka velmi jednoduchá, ale o to více atraktivní. Asi mi uprchlické filmy svědčí, mé první setkání s tímto tématem proběhlo při sledování slovinského filmu "Náhradní díly", který mě nadchl, a nyní jsem nadšený úplně stejně. Tenhle film měl všechno, co by měl z mého pohledu absolutně dokonalý film splňovat. V hlavní roli zde exceluje mně absolutně neznámý Firat Ayverdi, ale rozhodně si toto jméno po zhlédnutí tohoto filmu budu pamatovat. Docela zdatně mu však sekunduje mně taktéž neznámý Vincent Lindon v roli trenéra plavání. Tenhle film je vůbec založený na méně známých tvářích, a je to tak možná dobře, protože díky tomu film získává na zajímavosti. Abych to zkrátil, tohle je dokonalý film, ve kterém nechybí silný příběh, emoce a láska, avšak vůbec zde tvůrci netlačí na pilu ani na city, vše se vyvine tak nějak samo a jako přirozená součást příběhu, a to je asi to nejcennější na tomto filmu. Bez váhání uděluji pět hvězd.(4.5.2010)

 • - Ceny: MFF Berlín 2009: Cena ekumenické poroty, MFF Varšava 2009: Cena diváků, Cena Louise Lumièra: nejlepší film. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

 • - Severofrancúzske mesto Calais je od Britských ostrovov (konkrétne od anglického Doveru) vzdialené len 34 km. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace