poster

Welcome

 • Francie

  Welcome

 • Slovensko

  Welcome

  (festivalový název)

Drama

Francie, 2009, 104 min

 • Saku
  ***

  Kanal mezi Francii a Anglii ho zastavil po 4000km cesty (pesky) za svou milou. No ja nejsem zadnej tlustoch, ale po tydnu v Krusnych horach s batohem na zadech se vzdycky vracim jako bych zrovna prijel z Dachau. Tenhle kluk se uci plavat od piky a uz na prvni lekci ma hrudnik jak Michael Phelps?!? Vzpomenme na uzasnou promenu Hilary Swank v Million Dollar Baby a na spoustu dalsich, vedle kterych vypada Bilal jako kasparek. Tezce nadhodnoceny film.(21.8.2011)

 • Tosi
  ****

  Jeden z nejlepších francouzských filmů poslední doby vypráví příběh ilegálního přistěhovalce Bilala, kurdského chlapce, jenž se z francouzského přístavu Calais snaží dostat do Anglie za svoji dívkou. Silný příběh o nikdy nekončící naději zobrazuje chmurnou autentičnost scén převaděčství, jenž často končí tragicky. Bilal zjišťuje, že je velmi složité přejít hranice přes přísná bezpečnostní opatření a tak se v zoufalství rozhodne, že jediným způsobem jak přejít, je kanál La Manche přeplavat. Za doprovodu instrumentální a velmi smutné hudby, která měla zvýraznit touhu, s jakou je někdo ochoten jít za svoji láskou, jsem trpce sledoval poslední zoufalé kroky Bilala, jenž tak odhodlaně riskoval svůj život, aby se setkal se svojí dívkou Minou.(12.7.2014)

 • kareen
  *****

  Bilal byl tak neuvěřitelně sympatický kluk a jeho úsilí tak obdivuhodné, že zkrátka nešlo si ho nezamilovat. A stejně jsem obdivovala nesobeckost a odvahu charismatického Simona, protože nebylo snadné dělat to, co dělal. Je moc dobře, že se ti dva potkali, pro mladého Kurda to znamenalo v jeho nelehké situaci nepostradatelnou přátelskou duši a pro citově vyprahlého, po bývalé manželce toužícího instruktora plavání zas tolik potřebnou životní vzpruhu. Mám ráda takové snímky, které mají daleko k nepřístupnému artu, ale také k sladkobolným sociálním pohádkám. Ano, někdy se zadaří, ale mnohem častěji se v životě dočkáme spíš těch kopanců, bohužel. A Enšpíglovi děkuji za moc hezký filmový zážitek :-)(3.11.2014)

 • hellstruck
  *****

  Obsah jsem četla jen zběžně a tak jsem mylně předpokládala, že půjde o nějakou slaďárnu o chlápkovi, co chce pro svoji milou přeplavat La Manche. Příběh je ve skutečnosti mnohem komplikovanější a hlubší. A téma celkem aktuální. A ne snad, že bych muslimům poskytovala nocleh a dávala jim drahé safíry, ale musím podotknout, že Francouzi jsou opravdoví fašouni ! (Holt nejsou "ti špatní" jen Amíci, každý národ má něco, že). Z "Welcome" tedy nakonec vylezlo neskutečně dojímavé drama o lidské vytrvalosti, ambici, ale i lásce a přátelství v hlavní roli s neskutečným sympaťákem Lindonem. Někdo si z toho (doufám) odnese i ponaučení, že nemůžeme všechny házet do jednoho pytle. Já i šok z francouzského přístupu k přistěhovalcům. Krásný film. (A souhlas s Enšpíglem!)(15.2.2013)

 • Marigold
  ****

  Situace tak, jak jí črtá Lioret, děsí – paranoia i záludnost mezi sousedy připomene kulisy totality. Herecké výkony i subtilně vedená režie dobře korespondují s meoldramatickým podtónem. Co mě osobně vadí, je vyklakulovanost filmu, jeho snaha působit a přesvědčit za každou cenu. Je asi můj problém, že mě mnohem víc dostávají autentické a odtažitěji pojaté snímky. S Welcome jsem měl hlavně ke konci dost problém – přesně jsem věděl, co mi tvůrci předloží jako další námět k dojetí. To mě úplně nebaví, mám svůj rozum, abych věci domýšlel. Welcome mě prostě samou láskou a emocionalitou dusilo. Těžko se dojímat nad tím, čemu člověk nemůže plně uvěřit. Ale uznávám, že se jedná o důležitý a určitě chválihodný pokus veřejnost seznámit s dalšími temnými stránkami současné společnosti.(23.11.2009)

 • - Severofrancúzske mesto Calais je od Britských ostrovov (konkrétne od anglického Doveru) vzdialené len 34 km. (MikaelSVK)

 • - Ceny: MFF Berlín 2009: Cena ekumenické poroty, MFF Varšava 2009: Cena diváků, Cena Louise Lumièra: nejlepší film. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace