poster

Welcome

 • Francie

  Welcome

 • Slovensko

  Welcome

  (festivalový název)

Drama

Francie, 2009, 104 min

 • predators
  ****

  Lehce pod očekávání, ale i tak jde o zajímavé téma, především věrohodně zahrané a bez nadsázky. Nidko nám zde nemaže med kolem pusy a reálně poukazuje na přistěhovalců. Pravděpodobně reálně, protože těžko zažít podobné události. Spíše mezi 3/4, ale za tu odhodlanost přeplavat Kanál... 67%(21.3.2010)

 • Langy10
  *****

  Tak tohle drama bylo asi tím nejsilnějším, co jsem kdy viděl :(...... opravdu těžký drama... Nevim vůbec, co bych k tomu napsal, snad jen to, že jsem chtěl, aby ten film neskončil, protože to co dokázal Kurd Bilal to bylo moc odvážné... prostě kdyz jsem viděl trailer welcome, myslel jsem, že to bude vynikající a bylo, přsto, že je to franouzský film, tak je vynikající ... Úžasně film zachycuje Kurda jak mu pomáha valice hodný pán Simon (plavčík) , aby se kurd dostal za svojí přítelkyní, tak musí přeplavat kanál La Manche, prostě dokonalý film ...(15.7.2010)

 • iamek
  *****

  Neuvěřitelně silný snímek. O Welcome přemýšlím ještě někdy teď , což už je záraku kvality. Pan Philippe Lioret vykreslil příběh realisticky až z toho běhá mrát po zádech. Je až neuvěřitelné co je člověk ochoten obětovat pro svou lásku, která je až na druhém konci kanálu La Manche. Herecké výkony na jedničku, stejně jako režie. A Lioret je neuvěřitelný sympaťák. [44. MFF KV 2009](12.7.2009)

 • bassator
  *****

  44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 + 36. LFŠ UH 2010 - ZVLÁŠTNÍ UVEDENÍ - Cena LUX Evropského parlamentu (Welcome / WELCOME / Welcome) - Takový méně povedený The Visitor z minulého ročníku karlovarského festivalu, nebo v mnohém mě ho Welcome připomíná... - 90%(7.8.2010)

 • Toto
  **

  Nechcem byť šťúral, ale na tomto filme mi neskutočne vadilo to, že príde vychudnutý , vyhladovaný Iráčan za trénerom plávania a chce aby ho naučil plávať. Za nejaký mesiac-dva, nový Venclovský pláva 43km do Anglicka. A skoro sa mu to podarí. Tak teda neviem, či ostatným táto do neba volajúca debilita nevadí, ale mne áno. A veľmi. To, že na to treba niekoľko ročný tréning, alebo prísun potravin každú polhodinu počas plávania, že to trvá nejakych 8-20hodin (podľa počasia, prúdov...), akosi každý ignoruje a pritom je to vlastne základnym kameňom celého filmu. Ťažký život utečenca, je jedna vec a nemožné je druhá vec. A tomuto subtílnemu chlapčekovi by nepomohol ani Aladinov lietajúci koberec.(28.12.2010)

 • - Severofrancúzske mesto Calais je od Britských ostrovov (konkrétne od anglického Doveru) vzdialené len 34 km. (MikaelSVK)

 • - Ceny: MFF Berlín 2009: Cena ekumenické poroty, MFF Varšava 2009: Cena diváků, Cena Louise Lumièra: nejlepší film. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace