Pět minut v nebi

• Velká Británie Five Minutes of Heaven (více)

Aby mohli žít, musí se nejprve vyrovnat s bolestnou minulostí.  V politicky rozbouřeném Severním Irsku se sedmnáctiletý protestant a člen ilegálních ulsterských dobrovolnických sil Alistair Little chce zapojit do dění, což si vyžádá život katolíka Jimmiho Griffina, staršího bratra Joea Griffina. Teprve jedenáctiletý Joe se nechtěně stane svědkem této sektářské vraždy a zbytek života žije pod tíhou výčitek své matky, která mu zazlívá, že dovolil, aby bratra zabili. Po více jak třiceti letech se oba muži mají setkat před televizními kamerami a hledat společně cestu, jak se s minulostí vyrovnat. Nikde ovšem není psáno, že taková cesta existuje. V komorním, dvěma cenami z prestižního filmového festivalu v Sundance ověnčeném dramatu německého režiséra Olivera Hirschbiegela excelují Liam Neeson a James Nesbitt. (Česká televize)

CrazymanM

Zajímavé téma,dobře zpracováno,dobré herecké výkony.Jinak asi opravdu jen film pro festivaly a nezávislé léta na ČT 2,nějaký komerční ohlas asi nelze čekat! ()

david666

Zajímavý námět, horší ztvárnění. Oba herci jsou tady hodně přesvědčiví ale něco tomu prostě chybí abych dal vyšší hodnocení. Na druhou stranu je film vcelku uvěřitelný - takhle přesně se to nějak mohlo stát. 3,5* ()

slaYerko

Človek by nepovedal, že z jedného stretnutia dvoch mužov vedia spraviť 90 minútový film. Napriek tomu to ale nebolo nijak naťahované. Každú minútu filmu som si vychutnal a bol v napätí, čo sa stane. Herecké výkony a atmosféra ma viedli k tomu, aby som film ohodnotil piatymi hviezdičkami. Odporúčam všetkým nadšencom kvalitných dramatických snímkov. ()

Baldrick

V některých momentech slibně se rozjíždějící záležitost, vždy to ovšem vyšumí do prázdna. Při zpětném pohledu zbývá psychoterapeutická moralitka s koncem hodným scénáristického harakiri. A ta televiznost á la BBC z toho trčí (v dobrém i zlém). ()

Goumen

zajímavé psychologické drama, do detailu rozebírající, co se děje v hlavě člověka posedlého pomstou a vraha litujícího svého činu. Výborně a uvěřitelně to zahrál jak Neeson, tak i Nesbitt. Na můj vkus se tam ale toho dělo příliš málo. Celý film je vlastně o jednom setkání SPOILER - které se uskuteční skoro až na konci filmu. ()

BarGoldstein

Bezzubá teploušská sračička. Vrah je i po 33 letech blazeovanej jak ta hrouda sádla na Hradě a Lesbit by chtěl bejt vostrej maník a je jen uzlíček nervů, o kterej se furt pokoušej mdloby, páč se včera zase ohavně zcákala Guinessem a nějakou pochybnou lavórovicí! ()

Nathaniel8

No celý film je takový o ničem. A ten konec? Chlap se chce 30 let pomstít a pak? Zajde si na sezení, vyžvejkne ze sebe všechno, začne plakat a vše je ok? To je kravina... ()

pirduch

Skvělý film, který mne udržel u televize ač jsem to původně neměl v plánu. James Nesbitt byl perfektní,výtky o přehrávání nechápu,anžto jsem nikdy neměl příležitost být v situaci filmem ztvárněné(naštěstí)...ale myslím, že to zahrál výborně,uvěřil jsem mu jeho vztek i pochyby. ()

io.

Liam Neeson - jako vždy špičkový herecký výkon, ovšem skvělé bylo celé obsazení. Kruté téma dělá z tohoto snímku v podstatě psychothriller. Bohužel je to založeno na skutečných událostech a podobné peklo si lidé znova a znova vytvářejí, protože jsou nejspíš úplně blbí. Kéž se na to všichni podívají a pochopí, že by se jich to taky mohlo někdy týkat, ať už stojí na kterékoliv straně. Tím hůř, když jde o mírumilovné náboženství. Všechna náboženství jsou přece mírumilovná a chtějí pro všechny dobro,...než se objeví někdo s jiným názorem. Perfektní dílo s důležitým poselstvím ... "tyhle šarvátky nemají vítěze, jen poražené". ()