poster

Kurosagi (TV seriál)

 • Japonsko

  クロサギ

Akční / Krimi / Drama / Romantický

Japonsko, 2006, 11x46 min

 • Cracker
  ****

  Tomohisa Yamashita a Maki Horikita sa po zaujímavej Nobute opäť stretávajú, tentoraz má projekt však diametrálne odlišný charakter. Skvelá vec je, že na tom vôbec nezáleží. Tento hereckí párik má medzi sebou totižto dokonalú chémiu a človek si ich okamžite obľúbi. Čo sa ešte týka hercov, vždy keď sa na scéne objavil Shō Aikawa a spustil ten svoj ''ironický'' smiech mal som chuť vraždiť... Kurosagi stojí na vrchole potravinového reťazca a žiadny iný Shirosagi alebo Akasagi sa mu nevyrovná. Je totižto kráľ podvodníkov. Bohatým kradne a chudobným(poškodeným) dáva, vlastne je taký Robin Hood alebo Jánošík. Každopádne všetky podvody sú kvalitne vymakané a inteligentne spracované. Seriálu nechýba ani humorná stránka a taktiež skvelý opening a OST vôbec. Jednou z takých smiešnych-nie vtipných vecí, ktoré som si všimol je počet policajtov, ktorí sa chystajú nasadiť niekomu želiezka. Vždy ich bolo dokopy aspoň 20 na jediného človeka. Vo filme dokonca mnohonásobne viac. A keď som už pri filme, neviem čím to je, ale s tým to tvorcovia jednoducho prepískli. Fanúšik čakal rozuzlenie, no dočkal sa len natiahnutého 45 minutového dielu na dve hodiny a nejaké drobné. Po perfektnej dorame Zenigeba, zatiaľ najlepší japonský hraný seriál aký som videl.(7.5.2013)

 • vett
  ****

  Už dlouho mě žádný seriál nebavil jako tenhle. Má to své nešvary (jako všechno), ale žádný neruší. Všechno ostatní už napsal Vavča, tak si to přečtěte u něj (hlavně tu část o charizmatu a vozovém parku města Prahy:)). Já jenom doplním, že na konec, který je opravdu trošku nemastný neslaný se nemůžete zlobit, protože manga se v době natáčení seriálu stále psala (no vlastně se píše ještě teď), takže chudáci scénáristi ani pořádný konec neměli. Thank you very much, as always.(30.1.2013)

 • Zíza
  ****

  Je to dobré, protože jsem se ani jednou nezačala ni trošičku nudit. Hrdinové sympatiční, policejní komisaři dostávající záchvat smíchu v nejnevhodnějších situacích, závistivá mrcha, spousta podvodníků a hlavní postava, která svou "držku" z obrazovky neodlepí :oD, je kupodivu přeze všechno přece jen ještě dítě, což je fajn. Bang! :-) Přeloženo.(10.6.2009)

 • Tsuki
  ***

  Tohle že je dorama, které zabírá jedno z předních míst žebříčku oblíbenosti japonských seriálů? Upřímně mě to docela zklamalo (bude to samozřejmě i tím vysokým očekáváním). Sledovat Yamapiho jako podvodníka v různých převlecích bylo sice fajn, naskytlo se tam i dost různých nápadů a zajímavých podvrhů, ale to je tak vše. Tsurara (Horikita Maki) si mě jako hlavní ženská postava příliš nezískala, její kamarádka Yukari mě vysloveně štvala, a další z předních postav - Katsuragi - mi přišel nechutný, jak pořád žvýkal to svoje tsukemono. A co víc, konec byl dost divný a naprosto nicneříkající (což bych u tohoto typu seriálu nečekala - kde je nějaká pointa?) Ani mezi Kurosakim a Tsurarou nakonec vůbec nic nebylo. Nevím, co si o tom mám myslet. Na film se asi ještě podívám, abych zjistila, jestli tam náhodou nebude nějaké lepší završení, ale už si od toho moc neslibuju, což je možná jenom dobře. ~(3,4)~(7.12.2012)

 • Vavča
  ****

  Moje oblíbená série, hlavní hrdina Kurosaki alias Kurosagi má rozhodně nabitý program a nedámu vydechnout ani jeho dohazovač informací Katsuragi, natož jeho okolí. Tomohisa Yamashita v roli Kurosakiho je naprosto fenomenální, jeho charisma by odtáhlo vozový park města Prahy. Navzdory stejnému schématu dílů, jsem se nenudil. Paradoxně nejvíce seriál ztrácí v hlavní ženské hrdince. Yoshikawa Tsurara, je vskutku někdy tak velký idealista a dobrák až to bolí, Horikita Maki dělá, co může, aby působila věrohodně a vypadala, že těm bludům co někdy vypouští z pusy věří, ale přesto mě to mrzí, scénaristé mohli na její postavě více zamakat, aby byla uvěřitelná a ne pouze modelová. V seriálu se poučíte, jak lze všemi možnými způsoby podvádět.Je to napínavé, někdy i vtipné, o drama není nouze a dejme tomu, je tam troška romantiky, hlavně však kvalitní obsazení. Hudba je výborná směs orchestrálních motivů, jazzrocku, popu, výborný opening, po této stránce je sériál velmi povedený. O dva roky později vyšel film Kurosagi - The Black Swindler, taktéž ho odporučuji.(26.2.2009)