Olive je úplně obyčejná holka, není nijak zvlášť oblíbená a někdy má pocit, že je dokonce neviditelná. Přátelí se pouze se spolužačkou Rhiannon, která se ji snaží vytáhnout o víkendu kempovat. Olive nemá náladu, a tak si vymyslí, že má rande s vysokoškolákem Georgem. Po víkendu kamarádka hoří nedočkavostí a chce z Olive dostat nejmenší podrobnosti o jejím rande. Ta popustí uzdu své fantazii a vytvoří romantickou ságu o tom, jak s ním přišla o panenství. Olivino líčení fiktivního milostného zážitku ovšem zaslechla náboženská fanatička Marianne. Během chvíle to ví celá škola. Dívce nejprve vadí, že ji všichni odsuzují a probírají její sexuální život, nakonec si ale začne na svou popularitu zvykat. To všechno se ale brzy změní... (TV Nova)

ljukyljuk

Toto bola tak dobrá komédia... a čo že bola o teenageroch? Fakt, takto som sa na filme nenasmial už pekne dlho. Odporúčam všetkým, koho bavia komédie, koho bavia kvalitné komédie, aj koho komédie vôbec nebavia, lebo toto je naozaj ojedinelý úkaz.. No a ten sexi hlas Emmy Stone je (rovnako ako ona sama) úplne k sežrání. ()

Petulka88

Této svižné komedii naprosto dominuje sympatická a lehce uvěřitelná Emma Stone. A když k tomu připočtete vcelku povedený soundtrack, vyjde z toho příjemná podívaná, která rozhodně nenudí. ()

Zuzzka

Právě u tohoto filmu se mi asi poprvé stalo, že se mi komediální složka líbila více než ta romantická. Jde o velice vtipnou, svěží, originální podívanou. Velmi jsem se radovala z hereckého obsazení, z Oliviiných rodičů i z úsměvných postřehů ze života. Na to, že jsem původně od tohoto filmu nečekala vůbec nic, se mi toho dostalo docela dost. ()

netWoor

trochu netradiční, sem tam trochu k zamyšlení a sem tam trochu obhroublé ... cílová skupina tohoto snímku nejsem a tedy ... nic co by výrazně vybočovalo z průměru ... ()

Mira90

Tak tohle není nejzásadnější dílo filmové historie, ale zato tam hraje Emma Stone. A to mnohdy stačí :-) ()

psychoza

Nebyť niektorých trápnych scénok, ktoré mi pretŕhali inak dobrú zábavu, dostal by film odo mňa oveľa lepšie hodnotenie. Tematika veľmi dobrá, dalo sa zasmiať a miestami pekna romantika ;) ()

mira.l

Když jsem viděl prvních pár záběrů, řek jsem si hmm, asi nic moc, další z přiblblých amerických teen rádobyvtipných školních komedií s vyumělkovanýma barbínama. Nečekal jsem od toho nic moc, no a nakonec jsem byl docela příjemně překvapenej. Vlastně ne nakonec, ale hnedle po několika minutách. Emma byla krásná, přirozená, vtipná, její rodiče kulantně řečeno velmi tolerantní:). Jako oddechový film velmi dobře stravitelné a určitě si zase někdy dám znova. EDIT 30.8.2017 Emma je prostě kouzelná:). ()

neo93

Netradiční, chytrá a zábavná komedie. Olive je jedna z mnoha holek na střední, která je pro ostatní neviditelná. Proto si vymyslí lež, ze které se vyplynou další lži a tím se stane nejvíce oblíbenou a zároveń nenáviděnou osobou na celé škole. Na to, že jsem nic moc od tohoto filmu nečekal jsem se královsky bavil. Největší podíl má úžasná Emma Stone, na kterou není jen pěkný pohled, ale i herecky to zvládla skvěle. A s výborným soundtrackem se Easy A stává velmi podařeným kouskem, který si zase někdy rád zopakuju. ()

Kingjiri

Vystavět příběh na tom, že si bude celá STŘEDNÍ vyprávět o tom, že buchta jako Emma Stone přijde o panenství v 17ti letech, je fakt dost postavený na hlavu. Po rozpačitym úvodu už jsem si však užíval sympatickou a vcelku inteligentní zábavu bez větší porce zbytečnejch vulgarit (vzhledem k námětu velice překvapivý), takže jsem ochotnej odpustit i těch pár klišé. Velkej kus práce odvádí zejména roztomilá Emma Stone se svýma filmovýma rodičema (těhlech scén mohlo být klidně víc) a slušnej casting vedlejších rolí, za což nakonec přihazuju čtvrtou slabší hvězdu. ()

ZnalecH

Není zázrakem, že jsem se bavil. Jak se tak znám, tak je tohle, nevím proč, můj žánr - "hloupé americké béčkové komedie". Ale stejně musejí být hloupé ve správném směru a nesmí nudit. No a film o Emmě Stone? Proč ne? ()

boni

Panna nebo orel je rozhodně velmi příjemný film, při jehož sledování se nenudíte a máte oprávněný pocit, že v subžánru teen komedií sledujete něco nového. Emma Stone tu je naprosto perfektní, což říkám jako filmový fanoušek, který ji jinak moc nemusí. Tak proč vlastně jsou ty tři hvězdy ještě skoro přehnané? Odpověď je velmi prozaická – neboť tenhle film je vystavěn na naprosto liché premise, která z něj dělá sice něco neokoukaného, ale zároveň také něco velmi neupřímného. Celé to puritánské pojetí sexuální problematiky na střední škole působilo snad až komicky, což neříkám v reakci na srovnání s jinými teen komediemi, kde naopak je sexuální benevolence hodna Woodstocku, ale prostě faktem je, že ať už jsme v Česku nebo USA, tak na střední škole je naprosto běžné mít nějakého sexuálního partnera, notabene když to je jako v tomto případě relativně počestná a fádní první zkušenost, jakou právě v podobném věku (a častokráte i nižším) zažilo mnoho z nás. Velmi infantilní humor celkovému dojmu bohužel také nepřidal, navíc ta ostrakizace hlavní hrdinky po jejím údajném „poprvé“ působila velmi směšně. A to samozřejmě nebyl a neměl být záměr, když uvážíme úhrnné vyznění snímku. Kdyby se film soustředil jen na to, že holka pomáhá „nechtěným“ zapadnout, o což tam vlastně poté primárně šlo, tak to mohlo fungovat mnohem lépe, stále to mohlo být neotřelé, a slovo jako neupřímný by nebylo na místě. Takhle to prostě a jednoduše budí jen rozpaky. Ještě závěrem bych se chtěl pozastavit nad tím, co že to nosila Aly Michalka v relativních začátcích své filmové kariéry za účes – jedním slovem hrůza. Kdo ji pak zaznamenal v jedenácté sérii Dva a půl chlapa, tak mi dá jistě za pravdu. ()

John80

Príjemná oddychovka o teenagerke, ktorá si vymyslí fiktívne rande , aby bola zaujímavá , niektoré hlášky vo filme stoja zato a pobavili má ()

BadWolf

Proč my nemáme ty střední školy jako v U.S.?Ty se tam prostě nenuděj. A ani ten film nenudil. Fakt dobrý. BTW this is really sucky comment :-P ()

driver005

Čtvrtá hvězda propašovaná, ale upřímně - scéna s adopcí a role obou rodičů vůbec, z toho prostě musíte žít aspoň tejden. Navíc Emma... je prostě Emma. ()

freyinec

Co dodat, trochu přiblblý hlavní příběh, ověnčený různými menšími přiblblými příběhy...Těžko házet všechno na hlavní hérečku, (někteří již zmínili podobnost s Juno) Emma toho sice většinu zachraňuje, ale po pár dnech si z filmu pamatuju jen to, jak si vykračuje v korzetu nebo přiléhavých šatičkách, takže lepší než na 3* to nebude. ()

Dámské posily...

Dámské posily...