Královsky jsem se bavila! U téhle pohádky jsem se několikrát hlasitě smála. Rozhodně doporučuju. Zrzavý Kotek, to musíte vidět! Následuje plejáda postav obsazených českou hereckou elitou, skoro by jste řekli, že jde o nějakou předrovoluční pohádku a ne o osm let starou věc. Vedlejší postavy jsou obsazeny tak výborně a zahrány s takovým gustem, že upoutají víc než postavy hlavní(samozřejmě kromě zrzavého Kotka - prosím tě Vojto, kdyby jsi se chtěl někdy obarvit, zrzavou ne!) Jen Jitce Molavcové jsem tu babičku nevěřila, vždyť od dob mého dětství, kdy blbla s jojem, vypadá pořád stejně!(2.10.2016)

• Martrix

Vcelku neškodná, takže vlastně úplně zbytečná pohádka, která má mizerný scénář a navíc je i blbě zrežírovaná. Nepřirozený vzhled většiny postav, kterým někdo plácnul na hlavu divné paruky, byly asi to jediné, čím jste se mohli pobavit. Postava, která působila aspoň vcelku normálně, byla pouze Zlatosrstá princezna. Pokud máte v hlavě světýlko, které vám rozbliká asociace D. Klein - Básníci, klidně ho ignorujte. Buď za něj tenkrát Básníky natočil někdo jiný, nebo se chvíli poté, Klein silně praštil do hlavy. Ta nekvalita podle mě padá na jeho vrub a když se podíváte na jeho tvorbu za posledních 20 let, tak to ani nepřekvapí.(3.5.2015)

Dnes dopoledne jsem se díky této pohádce docela pobavila. Co mě kapku iritovalo, byly písně - blbé texty, jako by to psali pět minut předtím na koleně (až teď vidím, že za hudbu může Uhlíř a nechce se mi tomu věřit) plus parta nezpěváků. Jinak je to vykrádačka všeho možného, ale měla jsem pocit, že i sami herci se při natáčení museli dobře bavit.(8.6.2013)

• honajz

Napravení princezny v podání Šoposké docela ušlo, a Abrhám se Šafránkovou si to evidentně užívají, ale jinak mi celá ta parodie přišla nedotažená. Jak na spícím zámku, kde chudák Radek Holub je nucen předvádět nejtrapnější hereckou kreaci ve své kariéře (i když se toho zhostil se ctí, jeho věta: No, moc ses nesnažil, ta je pronesena se skvělou dikcí), tak u obra, kde to šlo možná trochu vzít drsněji nebo vtipněji - jinak samotný letargický obr je opět skvěle herecky ztvárněn. Trochu jsem nepobral ta jablíčka (ono to totiž posléze navádí k určité myšlence na incest, když tu máme zrzavého prince i zrzavou kuchařinku, jen blonďák princ si musí zlatovlasý protějšek teprve najít), a celá situace se Zedníčkem a Hrzánovou mi přijde, že scenáristce došly nápady, jak dál tuhle historku rozvíjet, tak tam prdne nějaké deux ex machina, dvě postavy, které kdoví odkud se vzaly. A ty písničky, oj!, ty tahaly za uši! Méně je někdy více.(12.5.2017)

• Quendi

Vojta Kotek s parukou, vizuální efekty z domácího PC, Patlantida(WTF?!?!), Radek Holub jako čarodějnice(?). Celkový dojem - scénář jakoby psalo čtyřleté dítě a točilo to dítě desetileté. Jen s tím rozdílem, že to desetileté dítě je Dušan Klein a o to je to větší tragédie. Tahle pohádka mě vede k domnění, že čeští pohádkáři nejsou schopni přijít s ničím inovativnějším než je Šafránková a Abrhám jako královský pár, Hrzánová jako pizizubá a rozcuchaná čarodějnice, falešný zpěv a rozjívené poskakování po place, které supluje tanec.(21.4.2009)