• honajz

Napravení princezny v podání Šoposké docela ušlo, a Abrhám se Šafránkovou si to evidentně užívají, ale jinak mi celá ta parodie přišla nedotažená. Jak na spícím zámku, kde chudák Radek Holub je nucen předvádět nejtrapnější hereckou kreaci ve své kariéře (i když se toho zhostil se ctí, jeho věta: No, moc ses nesnažil, ta je pronesena se skvělou dikcí), tak u obra, kde to šlo možná trochu vzít drsněji nebo vtipněji - jinak samotný letargický obr je opět skvěle herecky ztvárněn. Trochu jsem nepobral ta jablíčka (ono to totiž posléze navádí k určité myšlence na incest, když tu máme zrzavého prince i zrzavou kuchařinku, jen blonďák princ si musí zlatovlasý protějšek teprve najít), a celá situace se Zedníčkem a Hrzánovou mi přijde, že scenáristce došly nápady, jak dál tuhle historku rozvíjet, tak tam prdne nějaké deux ex machina, dvě postavy, které kdoví odkud se vzaly. A ty písničky, oj!, ty tahaly za uši! Méně je někdy více.(12.5.2017)

• Moly

Vzhledem k tomu, že jsem čekala zhovadilost a přepla jsem chvíli před tím, než se na scéně objevil Radek Holub, jsem docela spokojena. Jeho výstup ala čarodějnice Šlamastyka mne opravdu pobavil a celkově pohádka zase tak špatný nápad nemá. Písničky jsou často slabší, ale v podstatě mi nevadí. Problém je spíše s oběma hlavními představiteli, kteří nejen že vypadají nevábně, ale dokonce i tak hrají. Suma sumárům jsem ale viděla horší pohádky a když si vzpomeneme na tradičně příšerné vánoční pohádky jde v zásadě o skvost.(13.4.2009)

Musím říct, že jsem se dobře bavil. Plejáda dobrých herců, krásné princezny. Jen ti princové možná mohli být malinko herecky výraznější, na to, kolik mají prostoru se moc nepředvedou. Čarodějnice Šlamastyka, co vypadá jako stará, zmalovaná ku*** taky dobrý :) Kdyby pohádka měla lepší příběh a nestála jen na množství postav, hodnotil bych asi ještě líp. Ale i tak jedna z těch lepších pohádek, co za poslední léta vznikly.(28.9.2010)

• Martrix

Vcelku neškodná, takže vlastně úplně zbytečná pohádka, která má mizerný scénář a navíc je i blbě zrežírovaná. Nepřirozený vzhled většiny postav, kterým někdo plácnul na hlavu divné paruky, byly asi to jediné, čím jste se mohli pobavit. Postava, která působila aspoň vcelku normálně, byla pouze Zlatosrstá princezna. Pokud máte v hlavě světýlko, které vám rozbliká asociace D. Klein - Básníci, klidně ho ignorujte. Buď za něj tenkrát Básníky natočil někdo jiný, nebo se chvíli poté, Klein silně praštil do hlavy. Ta nekvalita podle mě padá na jeho vrub a když se podíváte na jeho tvorbu za posledních 20 let, tak to ani nepřekvapí.(3.5.2015)

• Algen

Tak z popisu sedí pohádka o dvou bratrech. O slově humorná bych se hádal. Tak jsem si říkal, jak je možné, že už neumíme točit pohádky. Pak se kouknu, že to režíroval Dušan Klein a radši už nic neříkámto vše vysvětluje. Proč proboha nemá dost soudnosti, aby odešel do důchodu? Vždyť za posledních deset let nic pořádného nenatočil.(1.6.2013)