Musím říct, že jsem se dobře bavil. Plejáda dobrých herců, krásné princezny. Jen ti princové možná mohli být malinko herecky výraznější, na to, kolik mají prostoru se moc nepředvedou. Čarodějnice Šlamastyka, co vypadá jako stará, zmalovaná ku*** taky dobrý :) Kdyby pohádka měla lepší příběh a nestála jen na množství postav, hodnotil bych asi ještě líp. Ale i tak jedna z těch lepších pohádek, co za poslední léta vznikly.(28.9.2010)

• Algen

Tak z popisu sedí pohádka o dvou bratrech. O slově humorná bych se hádal. Tak jsem si říkal, jak je možné, že už neumíme točit pohádky. Pak se kouknu, že to režíroval Dušan Klein a radši už nic neříkámto vše vysvětluje. Proč proboha nemá dost soudnosti, aby odešel do důchodu? Vždyť za posledních deset let nic pořádného nenatočil.(1.6.2013)

Po těch filmech, ve kterých Vojta Kotek hrál, bylo jen otázkou času, kdy si ho někdo vybere do nějaké pohádky a když už si ho tedy vybrali, tak mu měli v maskérně vybrat alespoň tmavou paruku a ne tu zrzavou. V té vypadal opravdu příšerně. Netušila jsem, že Dušan Klein umí taky natočit takovou bláznivou pohádku. Z Pavla Zedníčka by mohl být český Jack Sparow. Skvěle mu sekundovala Bára Hrzánová. Ta se v podobných rolích snad přímo vyžívá. Ovšem, Radek Holub se těm dvěma v pohodě vyrovnal.(5.10.2011)

• Martrix

Vcelku neškodná, takže vlastně úplně zbytečná pohádka, která má mizerný scénář a navíc je i blbě zrežírovaná. Nepřirozený vzhled většiny postav, kterým někdo plácnul na hlavu divné paruky, byly asi to jediné, čím jste se mohli pobavit. Postava, která působila aspoň vcelku normálně, byla pouze Zlatosrstá princezna. Pokud máte v hlavě světýlko, které vám rozbliká asociace D. Klein - Básníci, klidně ho ignorujte. Buď za něj tenkrát Básníky natočil někdo jiný, nebo se chvíli poté, Klein silně praštil do hlavy. Ta nekvalita podle mě padá na jeho vrub a když se podíváte na jeho tvorbu za posledních 20 let, tak to ani nepřekvapí.(3.5.2015)

• Elyssea

Můžu jenom doufat, že to tvůrci nemysleli vážně, protože tak stupidní pohádku jsem už dlouho neviděla. Kotek a Tomsa v rolích princů s otřesnými parukami a otřeným projevem. Kotek jako princ působí jako pěst na oko. Celkově všechny paruky byly nemožné. Dát miminkům na hlavu umělé kudrlinky, za to by se měly stínat hlavy. Příběh je slepenec všemožných "komických" situací (princ se bouchne do hlavy) do natolik chatrného příběhu, že i šestileté dítě by se muselo za takový výtvor stydět. Potěší snad jen Vaculík, Plánková a Udatný, kteří jsou natolik civilní, že nepůsobí trapně. Obr je jen smutnou upomínkou na Igora Karkarova. Závěrečné vystoupení s písničkami dotvořilo celkovou apokalypsu, která začala už "přemožením" zlého kouzelníka. Šafránková, Abrhám ani Schneiderová prostě neumí zpívat a pokud ano, zdatně to maskují, vůbec jsem se nedivila, že Vaculík odchrčel jednu sloku a zdrhal. Písničky s infantilním textem sakra do pohádek nepatří. Prominu je S Čerty nejsou žerty a pár dalším četným vyjímkám. Tohleto opravdu nejde. Nejvtipnějším vystoupením byl Radek Holub alias ježibaba. Ortel: Z humorné pohádky vznikla pohádková zoufalá zhovadilost s děsnými princi, hroznými parukami a hrůzunahánějícím zpěvem. Sebehezčí Sychrov zaskakující za tři místa (pokaždé z jiného úhlu) tu absenci příběhu zachránit nedokáže. Pár jakžtakž vtipných okamžiků zachraňuje tuhle záležitost před odpadem.(13.4.2009)