• Vasyl

Další perla na kterou jsem narazil při víkendovým polehávání s kocovinou. Nevím jestli se to může líbit třeba dětem, ale za sebe říkám hrůza. Ty paruky...Bukáš Baculík zezačátku vypadá jako král všech teplých mániček Východního Německa, Tomsa s dlouhýma žlutýma a Kotek s dlouhýma červenýma jako synové krále všech teplých mániček Východního Německa. Holub je krásná dredatá čarodějnice a Zedníček uřvanej dlouhovlasej cigánskej čaroděj "Herdek". No jak mně bylo dobře tak jsem se málem ještě poblil z těch účesů a debilních písniček (jestli je fakt napsal Uhlíř, tak asi všechny za 15 minut, jinak to spíš vypadalo na Pomeje). A Jitka Schneiderová přece nemůže hrát Tomsovu mamu, to je proti přírodě. Hvězdička klasicky za holky, těm to slušelo (když si člověk odmyslí ty paruky).(1.5.2015)

Královsky jsem se bavila! U téhle pohádky jsem se několikrát hlasitě smála. Rozhodně doporučuju. Zrzavý Kotek, to musíte vidět! Následuje plejáda postav obsazených českou hereckou elitou, skoro by jste řekli, že jde o nějakou předrovoluční pohádku a ne o osm let starou věc. Vedlejší postavy jsou obsazeny tak výborně a zahrány s takovým gustem, že upoutají víc než postavy hlavní(samozřejmě kromě zrzavého Kotka - prosím tě Vojto, kdyby jsi se chtěl někdy obarvit, zrzavou ne!) Jen Jitce Molavcové jsem tu babičku nevěřila, vždyť od dob mého dětství, kdy blbla s jojem, vypadá pořád stejně!(2.10.2016)

Zdá se, že pro značnou část posluchačstva a diváctva této databáze se postupně do nenávratna vzdaluje povědomí o vymezení kvality v pohádkové a vůbec mládežnické tvorbě. Lze-li mít výhrady k hereckým výkonům významné části představitelů rolí dívek a princů, zanikají vedle nápaditého scénáře, lehounkého a přitom třaskavinově recesního humoru i režie, která z daných okolností vytěžila maximum. Vlídná babička nestárnoucí Jitky Molavcové (zanedlouho jí bude šedesát let), vyrovnané výkony obou královských párů i sličná ježibaba v poněkud konvenčnějším, ale jinak přesvědčivě zvládnutém podání Radka Holuba dávají zapomenout na zklamání způsobené štědrovečerní pohádkou KOUZLA KRÁLŮ. Po delší době bylo možno zhlédnout vděčné dílko pro děti všeho věku, které se výrazně přiblížilo úrovni předlistopadové tvorby. Zdá-li se to někomu být málo, musím připomenout, že pro poučenější a zkušenější bylo naopak nabídnuto něco, co ve všech ohledech překonalo jejich nejsmělejší očekávání. Očekávání směřující rovněž například ke klasické pohádkové tvorbě Boženy Němcové, bratří Čapků nebo Josefa Lady.(2.5.2009)

• honajz

Napravení princezny v podání Šoposké docela ušlo, a Abrhám se Šafránkovou si to evidentně užívají, ale jinak mi celá ta parodie přišla nedotažená. Jak na spícím zámku, kde chudák Radek Holub je nucen předvádět nejtrapnější hereckou kreaci ve své kariéře (i když se toho zhostil se ctí, jeho věta: No, moc ses nesnažil, ta je pronesena se skvělou dikcí), tak u obra, kde to šlo možná trochu vzít drsněji nebo vtipněji - jinak samotný letargický obr je opět skvěle herecky ztvárněn. Trochu jsem nepobral ta jablíčka (ono to totiž posléze navádí k určité myšlence na incest, když tu máme zrzavého prince i zrzavou kuchařinku, jen blonďák princ si musí zlatovlasý protějšek teprve najít), a celá situace se Zedníčkem a Hrzánovou mi přijde, že scenáristce došly nápady, jak dál tuhle historku rozvíjet, tak tam prdne nějaké deux ex machina, dvě postavy, které kdoví odkud se vzaly. A ty písničky, oj!, ty tahaly za uši! Méně je někdy více.(12.5.2017)

Ten, kdo vytvářel paruky k téhle pohádce snad hulil podrážky od bot, jinak si to neumím vysvětlit. Paruky dospělých princů a Markétky byly příšerné - to by byl eufemismus století, když by paruky neměli princové i coby miminka, to už byla variace na neskutečno. Zlatovláska, kterou poznáte tak, že má vlasy z ryzího zlata. Vlasy do pasu. Pojďme počítat, při váze zlata, kdy Zlatovlásce upadla hlava, tohle by lidský krk nezvládl. Příběh je ale výborný, vtipný, dobré jsou i dialogy a hlášky jednotlivých postav. Ani vážné a důstojné královské páry nejsou dvojka sucharů. Jenom ta zápletka u Zlatovlásky (ne ta část s obrem, ale tam musím vytknout nesoulad písničky s dalším dějem) byla vzatá trochu moc zběsilým tempem. Písničky byly výborné, až na tu poslední, která byla v kontrastu k ostatním songům pohádky naprosto příšerná. Hodně štěstí, hodně lásky - auvaj auvajs, jste mimo tón všichni a ani dva stejně.(8.1.2012)