• BigBrother

Myslel jsem, že pod Trošku už klesnout nejde. Vítejte v pohádkovém suterénu - nudné a nevtipné dialogy, otřesné zpěvecké výkony, drahé exteriéry, které vypadají jak v TV inscenaci z 80. let, otravná hudba ignorující vizuální kontext, ubohý scénář s postavami tak plochými a přihlouplými, že s nimi nic nedokáží ani dobří herci... Takhle se asi tuneluje Česká televize, ne?(28.9.2010)

Mile praštěná televizní pohádka, která navazuje na staré tradiční hudebně-veselé pohádky především s Petrem Nárožným. Oproti starým pohádkám má však tato jedno velké plus - byla natáčena ve skutečných exteriérech (zámek Sychrov a Hrádek u Nechanic) a ne ve studiu, tak jako většina dřívějších. Nejde samozřejmě o žádné umělecké dílo, ale jako zábavná pohádka drží nebývale vysoký level a neznám podobnou novodobou pohádku, se kterou by se dala srovnat. K záporům určitě patří podivné paruky, přehnané barvy a poněkud stupidnější text písniček, na druhou stranu na tohle se děti ptát nebudou a ocení zábavnost, výběr příjemných herců i do vedlejších rolí a vynikající chytlavé písničky od Jardy Uhlíře. Prostě super pohádka nejen pro nedělní odpoledne.(29.4.2012)

• Algen

Tak z popisu sedí pohádka o dvou bratrech. O slově humorná bych se hádal. Tak jsem si říkal, jak je možné, že už neumíme točit pohádky. Pak se kouknu, že to režíroval Dušan Klein a radši už nic neříkámto vše vysvětluje. Proč proboha nemá dost soudnosti, aby odešel do důchodu? Vždyť za posledních deset let nic pořádného nenatočil.(1.6.2013)

• Elyssea

Můžu jenom doufat, že to tvůrci nemysleli vážně, protože tak stupidní pohádku jsem už dlouho neviděla. Kotek a Tomsa v rolích princů s otřesnými parukami a otřeným projevem. Kotek jako princ působí jako pěst na oko. Celkově všechny paruky byly nemožné. Dát miminkům na hlavu umělé kudrlinky, za to by se měly stínat hlavy. Příběh je slepenec všemožných "komických" situací (princ se bouchne do hlavy) do natolik chatrného příběhu, že i šestileté dítě by se muselo za takový výtvor stydět. Potěší snad jen Vaculík, Plánková a Udatný, kteří jsou natolik civilní, že nepůsobí trapně. Obr je jen smutnou upomínkou na Igora Karkarova. Závěrečné vystoupení s písničkami dotvořilo celkovou apokalypsu, která začala už "přemožením" zlého kouzelníka. Šafránková, Abrhám ani Schneiderová prostě neumí zpívat a pokud ano, zdatně to maskují, vůbec jsem se nedivila, že Vaculík odchrčel jednu sloku a zdrhal. Písničky s infantilním textem sakra do pohádek nepatří. Prominu je S Čerty nejsou žerty a pár dalším četným vyjímkám. Tohleto opravdu nejde. Nejvtipnějším vystoupením byl Radek Holub alias ježibaba. Ortel: Z humorné pohádky vznikla pohádková zoufalá zhovadilost s děsnými princi, hroznými parukami a hrůzunahánějícím zpěvem. Sebehezčí Sychrov zaskakující za tři místa (pokaždé z jiného úhlu) tu absenci příběhu zachránit nedokáže. Pár jakžtakž vtipných okamžiků zachraňuje tuhle záležitost před odpadem.(13.4.2009)

Po těch filmech, ve kterých Vojta Kotek hrál, bylo jen otázkou času, kdy si ho někdo vybere do nějaké pohádky a když už si ho tedy vybrali, tak mu měli v maskérně vybrat alespoň tmavou paruku a ne tu zrzavou. V té vypadal opravdu příšerně. Netušila jsem, že Dušan Klein umí taky natočit takovou bláznivou pohádku. Z Pavla Zedníčka by mohl být český Jack Sparow. Skvěle mu sekundovala Bára Hrzánová. Ta se v podobných rolích snad přímo vyžívá. Ovšem, Radek Holub se těm dvěma v pohodě vyrovnal.(5.10.2011)