• Elyssea

Můžu jenom doufat, že to tvůrci nemysleli vážně, protože tak stupidní pohádku jsem už dlouho neviděla. Kotek a Tomsa v rolích princů s otřesnými parukami a otřeným projevem. Kotek jako princ působí jako pěst na oko. Celkově všechny paruky byly nemožné. Dát miminkům na hlavu umělé kudrlinky, za to by se měly stínat hlavy. Příběh je slepenec všemožných "komických" situací (princ se bouchne do hlavy) do natolik chatrného příběhu, že i šestileté dítě by se muselo za takový výtvor stydět. Potěší snad jen Vaculík, Plánková a Udatný, kteří jsou natolik civilní, že nepůsobí trapně. Obr je jen smutnou upomínkou na Igora Karkarova. Závěrečné vystoupení s písničkami dotvořilo celkovou apokalypsu, která začala už "přemožením" zlého kouzelníka. Šafránková, Abrhám ani Schneiderová prostě neumí zpívat a pokud ano, zdatně to maskují, vůbec jsem se nedivila, že Vaculík odchrčel jednu sloku a zdrhal. Písničky s infantilním textem sakra do pohádek nepatří. Prominu je S Čerty nejsou žerty a pár dalším četným vyjímkám. Tohleto opravdu nejde. Nejvtipnějším vystoupením byl Radek Holub alias ježibaba. Ortel: Z humorné pohádky vznikla pohádková zoufalá zhovadilost s děsnými princi, hroznými parukami a hrůzunahánějícím zpěvem. Sebehezčí Sychrov zaskakující za tři místa (pokaždé z jiného úhlu) tu absenci příběhu zachránit nedokáže. Pár jakžtakž vtipných okamžiků zachraňuje tuhle záležitost před odpadem.(13.4.2009)

• Vasyl

Další perla na kterou jsem narazil při víkendovým polehávání s kocovinou. Nevím jestli se to může líbit třeba dětem, ale za sebe říkám hrůza. Ty paruky...Bukáš Baculík zezačátku vypadá jako král všech teplých mániček Východního Německa, Tomsa s dlouhýma žlutýma a Kotek s dlouhýma červenýma jako synové krále všech teplých mániček Východního Německa. Holub je krásná dredatá čarodějnice a Zedníček uřvanej dlouhovlasej cigánskej čaroděj "Herdek". No jak mně bylo dobře tak jsem se málem ještě poblil z těch účesů a debilních písniček (jestli je fakt napsal Uhlíř, tak asi všechny za 15 minut, jinak to spíš vypadalo na Pomeje). A Jitka Schneiderová přece nemůže hrát Tomsovu mamu, to je proti přírodě. Hvězdička klasicky za holky, těm to slušelo (když si člověk odmyslí ty paruky).(1.5.2015)

• Algen

Tak z popisu sedí pohádka o dvou bratrech. O slově humorná bych se hádal. Tak jsem si říkal, jak je možné, že už neumíme točit pohádky. Pak se kouknu, že to režíroval Dušan Klein a radši už nic neříkámto vše vysvětluje. Proč proboha nemá dost soudnosti, aby odešel do důchodu? Vždyť za posledních deset let nic pořádného nenatočil.(1.6.2013)

Ten, kdo vytvářel paruky k téhle pohádce snad hulil podrážky od bot, jinak si to neumím vysvětlit. Paruky dospělých princů a Markétky byly příšerné - to by byl eufemismus století, když by paruky neměli princové i coby miminka, to už byla variace na neskutečno. Zlatovláska, kterou poznáte tak, že má vlasy z ryzího zlata. Vlasy do pasu. Pojďme počítat, při váze zlata, kdy Zlatovlásce upadla hlava, tohle by lidský krk nezvládl. Příběh je ale výborný, vtipný, dobré jsou i dialogy a hlášky jednotlivých postav. Ani vážné a důstojné královské páry nejsou dvojka sucharů. Jenom ta zápletka u Zlatovlásky (ne ta část s obrem, ale tam musím vytknout nesoulad písničky s dalším dějem) byla vzatá trochu moc zběsilým tempem. Písničky byly výborné, až na tu poslední, která byla v kontrastu k ostatním songům pohádky naprosto příšerná. Hodně štěstí, hodně lásky - auvaj auvajs, jste mimo tón všichni a ani dva stejně.(8.1.2012)

Musím říct, že jsem se dobře bavil. Plejáda dobrých herců, krásné princezny. Jen ti princové možná mohli být malinko herecky výraznější, na to, kolik mají prostoru se moc nepředvedou. Čarodějnice Šlamastyka, co vypadá jako stará, zmalovaná ku*** taky dobrý :) Kdyby pohádka měla lepší příběh a nestála jen na množství postav, hodnotil bych asi ještě líp. Ale i tak jedna z těch lepších pohádek, co za poslední léta vznikly.(28.9.2010)