• ZkuKol

Dušan Klein potvrzuje pověst člověka co cca 20 let nenatočil nic koukatelného a buduje pravidlo; čím více známých tváří pod ním hraje, tím je to horší! Mimochodem sebeznámnější ksicht nezakryje lacinné exeriéry, trapnou kameru a otřesnou hudbu, která je navíc naprosto nezpěvná (a ani pohledá interpretka ji nezachrání!). Závěrem bych rád dodal, že původním záměrem, byla nejspíš pohádková parodie, žel není to ani vtipné ani pohádkové a jsem rád, že vím na jaké sračky se vyhazují naše koncesionářské poplatky. Tolik slavných nebylo zadarmo a Dušan by si od "své" Ulice taky jen tak neodskočil. Nechutná ostuda za veřejnoprávní peníze... 5% (za to že nevidím mikrofony v záběru a šlo to přepnout :-)(13.4.2009)

Dnes dopoledne jsem se díky této pohádce docela pobavila. Co mě kapku iritovalo, byly písně - blbé texty, jako by to psali pět minut předtím na koleně (až teď vidím, že za hudbu může Uhlíř a nechce se mi tomu věřit) plus parta nezpěváků. Jinak je to vykrádačka všeho možného, ale měla jsem pocit, že i sami herci se při natáčení museli dobře bavit.(8.6.2013)

Musím říct, že jsem se dobře bavil. Plejáda dobrých herců, krásné princezny. Jen ti princové možná mohli být malinko herecky výraznější, na to, kolik mají prostoru se moc nepředvedou. Čarodějnice Šlamastyka, co vypadá jako stará, zmalovaná ku*** taky dobrý :) Kdyby pohádka měla lepší příběh a nestála jen na množství postav, hodnotil bych asi ještě líp. Ale i tak jedna z těch lepších pohádek, co za poslední léta vznikly.(28.9.2010)

Mile praštěná televizní pohádka, která navazuje na staré tradiční hudebně-veselé pohádky především s Petrem Nárožným. Oproti starým pohádkám má však tato jedno velké plus - byla natáčena ve skutečných exteriérech (zámek Sychrov a Hrádek u Nechanic) a ne ve studiu, tak jako většina dřívějších. Nejde samozřejmě o žádné umělecké dílo, ale jako zábavná pohádka drží nebývale vysoký level a neznám podobnou novodobou pohádku, se kterou by se dala srovnat. K záporům určitě patří podivné paruky, přehnané barvy a poněkud stupidnější text písniček, na druhou stranu na tohle se děti ptát nebudou a ocení zábavnost, výběr příjemných herců i do vedlejších rolí a vynikající chytlavé písničky od Jardy Uhlíře. Prostě super pohádka nejen pro nedělní odpoledne.(29.4.2012)

• Quendi

Vojta Kotek s parukou, vizuální efekty z domácího PC, Patlantida(WTF?!?!), Radek Holub jako čarodějnice(?). Celkový dojem - scénář jakoby psalo čtyřleté dítě a točilo to dítě desetileté. Jen s tím rozdílem, že to desetileté dítě je Dušan Klein a o to je to větší tragédie. Tahle pohádka mě vede k domnění, že čeští pohádkáři nejsou schopni přijít s ničím inovativnějším než je Šafránková a Abrhám jako královský pár, Hrzánová jako pizizubá a rozcuchaná čarodějnice, falešný zpěv a rozjívené poskakování po place, které supluje tanec.(21.4.2009)