David Norris je stoupající politická hvězda. Nejmladší senátor v historii má reálné šance dostat se do kongresu. Vše však zhatí aféra z jeho studentských let, která se záhadně provalí těsně před volbami. Jde na pánské toalety, kde si chce připravit proslov poraženého. Potká zde krásnou ženu Elise, do které se na první pohled zamiluje. Věří, že to je láska na celý život. Z tohoto omylu ho však vyvedou podivní pánové, kteří se mu představí jako správci jeho osudu a sdělí mu, že s ním mají úplně jiné plány a že jeho vztah s Elise mezi ně rozhodně nepatří. Tato organizace řídí život každého z nás a pro Davida naplánovala kariéru, která končí možná až v Oválné pracovně Bílého domu. Jenže to by musel nechat Elise na pokoji, což se Davidovi nechce. Pokud se David rozhodne odchýlit se od jejich plánů, budou se správci osudu velice zlobit a udělají všechno pro to, aby se David do jimi nalinkovaných kolejí okamžitě vrátil. (TV Nova)

math_y

Pro ty, kteří si potrpí na excelentní efekty a velkolepé finále, ve kterém smrt nebo přežití jediného člověka zachrání nebo zničí celou planetu, bude tento film zklamáním. Nicméně pokud se dokážete strachovat o osud jednoho hrdiny, celou dobu mu fandit a naříkat, když mu zlý osud postaví do cesty další překážku, toto je to pravé. Ideální na sledování v páru, ale není to žádná přeslazená limonáda. Parádně vyvážený zážitek pro oba. ()

tvurce

Tak nějak nevím co si o tom myslet. Jediné co jsem si z tohoto filmu odnesl, byla informace, že v něm Pat Démon dělal chvílemi dveřníka a chvílemi taky dveřníka, který ovšem zapomněl, že zrcadla nejsou žádné dveře, nýbrž obyčejná marmeláda rozetřená v tlusté vrstvě po řezném kotouči... a je obecně známo, že se prostě marmeláda ze zapnutý cirkulárky nikdy NELÍZÁmen. *** ()

Vlad

Aj keď sa v podstate jedná len o jednoduchú romantickú rozprávku pre dospelých, jej spracovanie je na veľmi dobrej úrovni, dej pekne odsýpa a línia so správcami vybraných osudov film veľmi ozvláštňuje, takže necelých 80% zaslúžene. ()

Mil_haus

je mi putna, že řízení běhu světa má ve svých tlapách banda různobarevných MIB, nejvýkonnější tablety jsou notesy a ovládací jednotky teleportu se tváří jako klobouky. Tenhle film táhne hlavně duo sympatických hrdinů (chemie funguje - i když v tomhle případě je na vině nejspíš zase Emilka). příběh není tuctový a boj proti osudu má něco do sebe a navíc jsem až do konce opravdu nevěděl jak to skončí (vlastně jsem podobný konec tak nějak očekával, ale pořád tam bylo to ale). Navíc měl film pár opravdu dobrých momentů viz. - spoiler - drobná úprava myšlenkových pochodů. Suma sumárum se mi tahle romance líbila a Emily zvedá hodnocení o 1,5 hvězdy ()

tommco

Akčný sci-fi thriller? Asi ťažko! Obyčajná rozprávka so zbytočne natiahnutou stopážou, kvôli ktorej sa tam pol filmu nič nedeje. Keď to mám hodnotiť ako rozprávku, príp. dobrodružný film, tak dve až tri hviezdy si to zaslúži. ()

mad.dog

Z trailerů jsem si myslel, že se bude jednat o další konspirační blábol o všemocné organizaci, která stojí za každým prdem tohohle světa. Vyklubala se z toho naivní báchorka se zápletkou, která koncepcí vykrádá každou průměrnou pohádku - hrdina překonávající nástrahy zloduchů, kteří na něj dělají BUBUBU ale vcelku se mu nic nestane, aby na závěr mohl svý vysněný dát pořádnýho hudlana. Tak proč jsem dal tak pozitivní hodnocení? Protože Matt Damon to skvěle zahrál, Terence Stampa mám po agentu Smartovi jako padoucha rád a Emily Blunt má tak roztomilej kukuč, že filmu s ní nemůžu dát málo hvězdiček. ()

Osirius

Tak nějak mám z tohot filmu dvojí pocit. Jakoby první tři čtvrtiny měl na svědomí někdo kdo chce z daného nápadu (a ne vůbec špatného) vyždímat maximum a poslední třetinu pak sprzní romantickým blábolem a všema stupiditama okolo pomatená stará panna, co má načtené všechny kousky od R.P. Po tom co naběhly závěrečné titulky jsem byl upřímně zklamán jak moc se dá pohnojit tak skvěle rozeběhnutý příběh. V mých očích to chtělo se nad tím koncem ještě alespoň půl hodinky zamyslet a z dobrého filmu udělat perfektní - díky přeslazenému konci se však z dobrého stal průměrný. VELKÁ ŠKODA. Avšak pro něžné pohlaví neskonale dokonalý závěr. ()

luss1

Klasický romantický film s dávkou sci-fi. Celkový nápad filmu se mi líbí, ale ubrala bych od té typické americké "slaďárny". ()

Mezerník

Ajaj, tak to bylo nečekané zklamání. Od nepříliš nápadité režie, nepřesvědčivých výkonů, i celková myšlenkově-dějová konstrukce je hodně nepravděpodobná i na žánr sci-fi. Přitom tenhle žánr (a koneckonců i Philipa K. Dicka) jinak miluju, ale tohle bylo slabé. ()

Bruce0659

Scenár je základ úspechu, v tomto prípade aj kniha od spisovateľa Dicka (Total Recall, Next, Minority Report). Režijne je film zvládnutý na jednotku. Herci ako Matt Damon, Anthony Mackie su ďalším pozitívom a Emily Blunt, pre ktorú mám slabosť, opäť nesklamala. Čo ma ale najviac potešilo je romantický príbeh na pozadí "mini matrixu". Tento žáner síce nie vždy zožne úspech u divákov a kritikov, no tento krát sú určite viacerí spokojní. Žánrovo a kvalitou podobný film je In Time s Justinom Timerlakom, ktorý ma tiež príjemne prekvapil. 4* dávam bez váhania ()

Oxytocin

Sci-fi pohádka o tom, jak muž dá přednost vztahu před úspěšnou kariérou a materiálními požitky. Ve filmu zazní věta "pro tuhle nabídku by lidi vraždili". Je to tak. V dnešním světě jsou lidé závistiví, nepřátelští, nepřejícní ...a pro úspěchy jsou schopni všeho. Někteří však mají jiné hodnoty a cíle. Tím je i Matt Damon, který má možnost stát se až prezidentem USA a jeho přítelkyně by se stala nejlepší tanečnicí na světě. Má to však háček. Pokud zůstanou spolu ve vztahu, budou společně staženi ke dnu a budou žít "pouze" běžný průměrný život. Ztratí se ctižádostivost, která vyplňuje jejich dosud prázdná srdce. První polovina filmu je zajímavá. Setkání Damona s Blunt v autobuse je úžasně romantické s jiskřením. Druhá půlka však už je na mě až příliš sci-fi, kdy dočasně propůjčené schopnosti Damonovi a rozuzlení působí dojmem, že se snad ani nevědělo, jak film zakončit. ()

Jirkacek

Film Správci osudu jsou jedním z těch snímků, které mne zaujaly svým dobrým hereckým obsazením, ale hlavně zajímavým námětem, nabízejícím snad odpovědi na celoživotní otázky typu - existují náhody nebo každý z nás má ten svůj osud předem napsaný ? Anebo je to všechno úplně jinak a naše osudy někdo předem napsal a má s námi konkrétní plány? A co se stane, když mu je, byť nevědomky, překazíme? V tomto filmu jsme se dozvěděli, že takové postavy mohou existovat a dle tvůrců se jim říká správci osudu. Po krátkém představení nadějného politika Davida Norrise v podání Matta Damona se celý děj pěkně rozběhl. Než jsme se nadáli, David prohrál volby a narazil na krásnou Elise, kterou skvěle zahrála moje čím dál více oblíbenější Emily Blunt. A právě v této chvíli se do hry vložili oni správci osudu, kteří zařídili, aby ji ztratil zase z očí. Jedno pořekadlo říká - Pán Bůh dal, Pán Bůh vzal. A ten nejvyšší prý s Davidem má jiné plány, než aby svůj čas trávil s krásnou dívkou a tanečnicí v baletním klubu. David se má prý připravit na další volby, ty vyhrát a postupem času dokonce usednout do prezidentského křesla. Ano, tak si to prý Bůh představuje a tuto skutečnost Davidovi správci osudu sdělili, když se s nimi setkal díky náhodě, které nikdo z nich nedokázal zabránit. Zamilovaný politik si ale nepřipouští, že jde jemu i jeho Elise o bytí a nebytí a že vlastnímu osudu ani jeho správcům se utéct nedá. A tak jsme dále sledovali, co se dále bude dít, jestli bude mít David úspěch a jak vše dopadne. Prostě téma jako hrom a vůbec jsem nevěděl, jak bude vše pokračovat a kam bude vše směřovat. O to zajímavější film byl a o to více jsem byl na závěr zvědavý. Co myslíte, setkal se David s Elis nebo dokonce s Pánem Bohem ? Odpověď na tuto a další otázky najdete v tomto velmi dobrém a napínavém filmu, v němž ale přece jen ještě něco chybělo. Nevím sice, ale prostě něco, co by jej posunulo na nejvyšší level. V červnu 2020 jsem si tento film koupil na blu-ray disku a jako milovník sci-fi žánru a samozřejmě jsem se s chutí na Správce osudu podíval podruhé. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale z průběhu snímku jsem si toho po třech letech moc nepamatoval, takže jsem si druhé podívání náležitě užil. Oči jsem mohl nechat na krásné Emily Blunt, ale i přesto jsem se snažil hlouběji proniknout do skrytých myšlenek autorů filmu, kterým byl režisér George Nolfi, jenž napsal i scénář podle knihy Philipa K. Dicka. S úžasem jsem tak si tak užil velmi zajímavý náhled na fakt, že nic v životě není dílem náhody, ale řízením osudu. A kdo ty naše osudy řídí, jsem se ani napodruhé nedozvěděl. Ale vůbec mi to nevadilo, protože film s nádechem romantiky se mi hodně líbil. A i když mu chyběl větší spád, investice do modré krabičky jsem vůbec nelitoval a určitě se zase někdy na toto dílo podívám. Suma sumárum, snímek Správci osudu ode mne dostal čtyři osudové hvězdy ****. ()

ffiikkyy

((89%)) Film Správci osudu přišel s něčím velmi originálním, co tu ještě nebylo. Jelikož já osobně na osud či karmu věřím velmi, byl tento snímek pro mě o to víc emotivnější a moc rád jsem viděl Matta Damona v něčem jiném než jako agenta Bourna. Do toho po boku krásná Emily Blunt, pro kterou by se vyplatilo jít na kraj světa. Za mě i velmi dobře povedené výkony ve vedlejších rolích. Ve snímku není zrovna moc scén kdy by se člověk mohl nudit a tak to má být. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky