Správci osudu

The Adjustment Bureau

Správcovia osudu

Romantický / Sci-Fi / Thriller / Akční

USA, 2011, 101 min

Vždycky jsem věděl, že to není jen tak, že jsem tenkrát ztratil ty klíče, když jsem měl jít na tu důležitou schůzku, a to jak mi tuhle ujel autobus? Pche, už to celé chápu!!! Komplot jako prase. Pánové ve směšných kloboučcích, kteří se kolem mě nenápadně pohybují, zamaskovaní z adůchodce, krmícího kachny, za řidiče veteránu Škoda 105S s vesnickou značkou, za nevrlého starce s holí ve dveřích tramvaje... Konečně vím, jak to doopravdy je a konečně to má smysl. Nebo ne?(5.12.2011)

Milé překvapení. Damon a Blunt se k sobě čile mají a Nolfiho pokus zpestřit romanci (ex)kongresmana a tanečnice sci-fi prvkem "kontrolórů osudu" vyšel, obzvlášť proto, že v jeho retro přístupu je cítit nadsázka a ne pokus vytěžit z Dickovy povídky něco extrémně efektního. Proti sobě tak stojí zamilovaný politik a roztomilá ekypa úředníčků v kloboučcích, v jejichž ošoupaných notesech je vepsána jakási přehledná pravděpodobnostní mapa světa. Pokud v tom přestaneme hledat filozofickou konzistenci či logiku, odmění se nám Správci překvapivě svěžím mixem thrilleru a romantického dramatu. Oproti 500 Days Of Summer či Věčnému svitu nemají sice tak úplně vyhraněnou poetiku, ale debutant Nolfi je hodně zručný a ví, co chce natočit. Po prvotní skepsi a úvodním sarkasmu (čtyři strejdové v hučkách řídí svět? WTF?) už jsem se jen a pouze skvěle bavil ( i když sem tam se zdviženým obočím), což u filmových lovestory většinou nedělám. Body pro Nolfiho. P.S. Konečně jsem pochopil, kde se vzal pan Tau.(22.2.2011)

Upřímně se mi moc nezdá spojení nesympatického Damona( dle mě ho parádně vystihli v Teamu America, dementík metdejmn)a úžasné a krásné Emily Blunt, ale nakonec to nevyšlo tak špatně. Jen jsem nějak nevěřila tomu, že by v nich jeden polibek na záchodcích vyvolal takovou lásku, nu což, asi nakonec nebudu takový romantik, jak jsem si myslela. Atmosféra byla fajnová, napětí od začátku do konce, pánové v klobouku až na sympaťáka Harryho mě srali jak nejspíš měli, zkrátka slušná romantika říznutá trochou sci-fi. Je to milé vybočení ze stereotypního žánru předvídatelných romanťáren a když se k tomu příběhu přidá již zmíněná Emily a New York, vyjde z toho příjemná pohodová (ke konci až skoro dojemná)podívaná. Pro milovníky happy endů jako dělaná.(29.10.2011)

[imdb: 7.1/10] | me: No, čo ja viem... Zaujímavý motív sa nám pred očami mení v romantickú hollywoodsku šťastnú rozprávku o princovi, princezne a naplnení ich vzájomnej nezničiteľnej lásky. Až taký gýčový happyend som teda nečakal. Určite sa táto pútavá myšlienka mohla vyvinúť inak, pretože priebeh filmu nasvedčoval rôznorodým možnostiam a zvratom. Originálna téma, zaujímavý priebeh, veľmi ošúchaný záver. (...dole z kopca).(27.4.2011)

Stalo se vám, že jste někdy potkali tu pravou (toho pravého) a okolnosti vám to zmršili? No tak to nebyly okolnosti, ale chlapíci s kloboukama, co vám usměrňují osud. Osvěžující zápletka, dokonce osudově romantická (Dick je nepřebernou studnicí nápadů), výborně převedená do filmového formátu. Nolfi možná není Spielberg nebo Scott, ale nejlíp zachytil hravost a rozmanitost imaginace P.K. Dicka. Matt Damon si střihl dalšího sympaťáka a Emily Blunt se k němu překvapivě dobře hodí. Možná to není čistých pět, ale pro tenhle žánr mám slabost. A Thomas Newman zase jenou válí.(23.6.2011)