Správci osudu

The Adjustment Bureau

Správcovia osudu

Romantický / Sci-Fi / Thriller / Akční

USA, 2011, 101 min

I přes to, že jsem se při sledování Správců osudu nenudil, tak nějak se režisérovi nepodařilo prorazit obranný štít, který si můj mozek vytvořil potom, co jsem zjistil o čem, že ten film vlastně je. Zápletka už ani není v rovině sci-fi, ale spíš fantasy a tak nějak jsem tu základní tezi nedokázal akceptovat coby nosný nápad pro takovýto druh filmu. Asi jsem prostě jen čekal něco jiného a Správci osudu se mi netrefili do nálady. Dost mi nesedl závěr, kde bych očekával nějaké vysvětlení, proč se někdo rozhodl změnit svůj názor, nebo alespoň rozšíření konceptu správců. S tímto závěrem nakonec film vyzní celkem banálně.(3.12.2013)

A víte co... já věřím, že to takhle funguje! A pokud ano, chci pracovat v Adjustment Bureau a nosit klobouk, než... být takhle ovlivňován! :-) Matt Damon, čím je starší, tím je prostě lepší! Asi se to zdá jako přirozené, ale já to beru jako obrovskou výhru. Doba, kdy se tenhle herec nedal vystát je dávno pryč a najednou je tady sympaťák, který prostě okouzlouje obrazovku. Stejně tak Emily Blunt, ta holka je naprosto sexy a jako dvojka jsou nejen snesitelná, ale i to tam jiskří! Velké překvapení a nadšení!! Není nad filozofující romantickou sficárnu!(19.6.2011)

Rozpočet $50,2miliónaTržby USA $62,495,645Tržby Celosvetovo $127,869,379 Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,331,221 Tržby za predaj DVD v USA $13,769,336║ Koncepčne dobrý nápad, kde nie je čo vytknúť, možno len troška viac sa mohol rozviť dej, záver mohol byť veľkolepejší, v podstate je to prípad keď v jednoduchosti je krása, skvelá iskrivá súhra Matta Damona a Emily Blunt. /65%/(19.12.2011)

[imdb: 7.1/10] | me: No, čo ja viem... Zaujímavý motív sa nám pred očami mení v romantickú hollywoodsku šťastnú rozprávku o princovi, princezne a naplnení ich vzájomnej nezničiteľnej lásky. Až taký gýčový happyend som teda nečakal. Určite sa táto pútavá myšlienka mohla vyvinúť inak, pretože priebeh filmu nasvedčoval rôznorodým možnostiam a zvratom. Originálna téma, zaujímavý priebeh, veľmi ošúchaný záver. (...dole z kopca).(27.4.2011)

Upřímně se mi moc nezdá spojení nesympatického Damona( dle mě ho parádně vystihli v Teamu America, dementík metdejmn)a úžasné a krásné Emily Blunt, ale nakonec to nevyšlo tak špatně. Jen jsem nějak nevěřila tomu, že by v nich jeden polibek na záchodcích vyvolal takovou lásku, nu což, asi nakonec nebudu takový romantik, jak jsem si myslela. Atmosféra byla fajnová, napětí od začátku do konce, pánové v klobouku až na sympaťáka Harryho mě srali jak nejspíš měli, zkrátka slušná romantika říznutá trochou sci-fi. Je to milé vybočení ze stereotypního žánru předvídatelných romanťáren a když se k tomu příběhu přidá již zmíněná Emily a New York, vyjde z toho příjemná pohodová (ke konci až skoro dojemná)podívaná. Pro milovníky happy endů jako dělaná.(29.10.2011)

• - Emily začala trénovat měsíc před natáčením 4 hodiny denně a v průběhu natáčení v tréninku pokračovala. Ve filmu má tři taneční vystoupení - sólo, duet a výstup se skupinou. (movieband)

• - George Nolfi prohlásil, že Matt a Emily jsou skvělou dvojicí, o jaké sní každý režisér. (movieband)

• - Film vyvolal mnoho otázek, zejména pak otázku teologickou o všemocnosti a vševědoucnosti Boha a otázky o svobodné vůli a předurčení. Režisér George Nolfi následně prohlásil, že i klást otázky bylo cílem filmu. (Terva)