Správci osudu

The Adjustment Bureau

Správcovia osudu

Romantický / Sci-Fi / Thriller / Akční

USA, 2011, 101 min

Po Limitless nejlepší sci-fi roku, překvapivě. Čekal jsem nějákou neskutečnou blblost, která se snaží vytěžit z image "Počátku" (trailer i veškerá propagace byla až neuvěřitelně podobná) a přitom ukázat jen romantickou slaďárnu. Pořádný výprask přes prdel mi můj předsudek roztrhal na cáry a pěvně přikoval k monitoru. Správci zakázaného píchání jsou zajímavě natočení, plní filmařských inovací a nápadů, přitom těžce chytlaví a zároveň mě teď nic nenapadá abych hezky ukončil větu. Výkony .... zase jsem ztratil nit, no prostě se na to podívejte a pak sem zkuste napsat něco lepšího než je tento posraný komentář. 80%(21.8.2011)

Nolfi si tu čtvrtou hvězdu nakonec s odřenýma ušima vykopal, a může za to hlavně vzpomínka na sled několika bezchybných scének s "dveřmi" - takhle se udržuje filmové napětí, páni režiséři! I když jsem byl po odchodu z kina mírně rozčarovaný nad celkovým příliš romantickým vyzněním snímku, stejně si to zaslouží o něco vyšší, než trochu nadprůměrný rank. Ono tam vlastně ani víc akce naroubovat nešlo, přeci jen je to takové Minority Report ze současnosti - a i s Tomem Cruisem to bylo hlavně o sci-fi. Co překvapilo, byla zmínka o Phillipu K. Dickovi v kreditech; (OT) celý film pak úplně na konci zabilo další jméno v titulcích - Terry Pivovar. Takový výtlem jsem v CineStaru po skončení představení jaktěživ nezažil...(7.3.2011)

Dlho som sa tomuto filmu vyhýbal čiste len kvôli posteru čo bola obrovská chyba, ktorú už nezopakujem. Film je Veľmi zaujímavý ...... Celý čas som len tíško sedel a kukal na film s veľkým obdivom, pretože scenár a réžia Georgeho Nolfi ma tak vtiahla do deja, že mi 106 minutová stopáž filmu ubehla nenormálne rýchlo. Tiež musím povedať, že romantická dvojica ani nemohla byť lepšie obsadená ako bola, zas raz výborný Matty ktorému krásne sekundovala Emily Blunt.(28.8.2011)

Pohádka, která (ač je to neuvěřitelné) si prakticky po celou svou délku zachovává pevnou půdu pod nohama. Nevím, čím to, protože v jinou dobu, s jinými herci, jinými tvůrci, by asi bylo zaděláno na pořádný průšvih, ale dvojici Damon-Blunt prostě věříme doslova všechno. Mimochodem, takovouhle chemii mezi ústředním duem jsem ve filmu dobrých pár měsíců neviděl.. Debutující režisér George Nolfi pak z banální romance vytěžil maximum možného, vsadil na výtečný vizuál a celému svému dítku dodal takovou zvláštní atmosféru. Jinak se to vysvětlit nedá, protože to, co si na plátně (scénáristicky) dovoluje, vážně nemá obdoby.. Chápu ale, že kukuč tanečnice Elise dokáže neuvěřitelné věci..(28.6.2011)

| Scenár: George Nolfi | Hudba: Thomas Newman | Produkcia: George Nolfi, Chris Moore | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Media Rights Capital | Rozpočet: 51 miliónov $ | Tržby: 127,104,813 $ || Matt Démon v roli chlapa, ktorý vie o svete pravdu, naháňajúc dievčinu v červených šatách - pred agentmi v obleku. Podobá sa to niečo? :-) Recyklovanie fungujúcich elementov musí byť odpustiteľné, veď každý žáner má to svoje, z čoho musí ťažiť... George Nolfi to skúsil veľmi nápadite, no filozófiu filmu nerozvynul do nadpriemernosti kôli konzumačnosti, a psychiku postáv neuprednostnil pred vizuálnymi hrátkami - čo je veľká škoda z pohľadu sľubného potenciálu celku. Nevadí, i takto je to nadpriemerná zábava. Ps: Efekt nevysvetlených sci-fi prvkov funguje skvele, to isté využíva žánrovo bratský film Limitless, s o niečo väčším úspechom.(24.2.2011)

• - Do češtiny je název povídky Philipa K. Dicka, kterou je snímek inspirován, přeložen jako Úpraváři. (KillHurt)

• - Norris (Matt Damon) říká, že když dal do Googlu slovo Ellis ukázalo se mu 757 000 odkazů, ve skutečnosti se však zobrazí přes 178 milionů odkazů. (Politik)

• - Shohreh Aghdashloo a Daniel Dae Kim původně natočili několik scén, ty se ale ve finální verzi neobjevily. (Lenny.M)