Další příklad toho, na kolik je chemie mezi herci důležitá. Když se ohlédnu za tímhle filmem, nejsem s to vybavit si mnoho scén, ve kterých byli Damon či Blunt sami, ale zato jejich tiché, nenásilné a milé dialogy si pamatuju bez potíží. Pohledy, tón hlasu, mimika... Herci nemají zas až tolik nástrojů, kterými by mohli vyjádřit, co se děje uvnitř člověka. Matt Damon a Emily Blunt je však ovládají znamenitě. 80% Update 4.1.2015: Zvedám hodnocení na plný kotel. Philip Kindred Dick věděl o čem píše. Pravá láska. 90%(27.6.2011)

Čekal jsem nějakou konspirační akční sci-fi a dostal jsem nečekaně romantický film. Fakt se mi to líbilo hlavně kvůli dvojici Matt Damon a Emily Blunt. Oba byli tak sympatičtí a byla mezi nimi ta pověstná chemie. Příběh o ovládání osudů byl ok, akorát to postava Matta Damona přijala docela v pohodě. Místo, aby tam na ně řval a vzpíral se, tak se je spíše snažil uargumentovat - no prostě politik :)(18.6.2011)

Rozpočet $50,2miliónaTržby USA $62,495,645Tržby Celosvetovo $127,869,379 Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,331,221 Tržby za predaj DVD v USA $13,769,336║ Koncepčne dobrý nápad, kde nie je čo vytknúť, možno len troška viac sa mohol rozviť dej, záver mohol byť veľkolepejší, v podstate je to prípad keď v jednoduchosti je krása, skvelá iskrivá súhra Matta Damona a Emily Blunt. /65%/(19.12.2011)

V mnoha směrech vykradená a ve spoustě dalších zcela originální love story říznutá oldschoolovou thrillerovou školou a skvěle funkčním mysteriózním prvkem. Chemicky dokonale sladěné ústřední duo a ve své odtažitosti naprosto profesionální režie si říkají o pět hvězd, nedosáhnou na ně ale především kvůli uspěchanému konci a banální pointě. Ten film měl mít o dvacet minut víc, potom by i stávající konec fungoval na výbornou. Takhle je pocit Deus ex Machina až příliš neodbytný. Přesto jedno z překvapení roku a mimořádně intenzivní divácký zážitek... P.S.: Miluju Emily Blunt!!(14.6.2011)

[imdb: 7.1/10] | me: No, čo ja viem... Zaujímavý motív sa nám pred očami mení v romantickú hollywoodsku šťastnú rozprávku o princovi, princezne a naplnení ich vzájomnej nezničiteľnej lásky. Až taký gýčový happyend som teda nečakal. Určite sa táto pútavá myšlienka mohla vyvinúť inak, pretože priebeh filmu nasvedčoval rôznorodým možnostiam a zvratom. Originálna téma, zaujímavý priebeh, veľmi ošúchaný záver. (...dole z kopca).(27.4.2011)

• - Matt Damon nosí baseballovou čepici s písmenem "F", které poukazuje na Fordham University, kde se většina filmu natáčela. (Lenny.M)

• - Matt Damon na útěkové scény trénoval pilně, v běhu dokonce pravidelně porážel svého dubléra. (movieband)

• - Role Elise jen o vlásek unikla Australance Abbie Cornish. O stejnou postavu měla zájem i Natalie Dormer, ale role připadla Emily Blunt. (Coldrex)