Správci osudu

The Adjustment Bureau

Správcovia osudu

Romantický / Sci-Fi / Thriller / Akční

USA, 2011, 101 min

Moc ráda bych šla s hodnocením výš, ale Správci osudu v sobě ukrývali větší potenciál. Námět je hodně zajímavý a originální, film v sobě ukrývá i zajímavou myšlenku. Jenže několik momentů mi přišlo strašně nepřirozených až směšných (pobíhání pánů v kloboucích z dveří do dveří). Herci dobře vybráni, Mattovi a Emily to spolu fungovalo. Možná, kdyby byl poněkud jiný závěr, tak hodnocení zvednu. Správci osudu jsou sci-fi pohádkou, která neurazí, ani nenadchne. Lepší 3*(16.6.2011)

Pohádka, která (ač je to neuvěřitelné) si prakticky po celou svou délku zachovává pevnou půdu pod nohama. Nevím, čím to, protože v jinou dobu, s jinými herci, jinými tvůrci, by asi bylo zaděláno na pořádný průšvih, ale dvojici Damon-Blunt prostě věříme doslova všechno. Mimochodem, takovouhle chemii mezi ústředním duem jsem ve filmu dobrých pár měsíců neviděl.. Debutující režisér George Nolfi pak z banální romance vytěžil maximum možného, vsadil na výtečný vizuál a celému svému dítku dodal takovou zvláštní atmosféru. Jinak se to vysvětlit nedá, protože to, co si na plátně (scénáristicky) dovoluje, vážně nemá obdoby.. Chápu ale, že kukuč tanečnice Elise dokáže neuvěřitelné věci..(28.6.2011)

Věčný svit neposkvrněné mysli pod Nebem nad New Yorkem. Nápad okořenit celkem banální romanci sci-fi přísadami je celkem málo vídaný a režisér George Nolfi ho ve svém celovečerním debutu pojal nadmíru seriózně a vytěžil tak z dané scenáristické látky maximum možného. Je to banální, ale je to milé a celkem i dojemné. Hodně také zachraňují herci, neboť když už dojde na nějakou tu banálnější repliku, Matt Damon ji pronese tak, že scénáristovi je hned víceméně odpuštěno. Vůbec nejzajímavější je pak postupné zjištění, že mimo oslavy síly lásky se ve výsledném vyznění najde ještě dosti podstatný segment oslavující křesťanství a jeho věrouku, což je v ranku sci-fi věc velmi zřídka vídaná. Předseda a jeho plán nenuceně odkazuje k základním euroatlantickým hodnotám. Opravdu překvapující blockbuster, který sice nemá sílu a fenomenalitu v úvodu komentáře zmiňovaných filmových opusů, ovšem prezentuje sám sebe a své poselství důstojně a s vkusem...(19.6.2011)

Většina lidí mluví o milém překvapení, já ale na The Adjustment Bureau sázel jako na černého koně začátku roku, takže výsledný 70% dojem zůstal mírně za mým očekáváním. Každopádně je to film ve všech směrech příjemný, úsměvný a hravý. Nastíněná mytologie pánů v klobouku působí zajímavě, býval bych se rád podíval trochu víc do hloubky - třeba na úkor té retro zamilované linie o muži v problémech a ženě, která neví. Ale to jen tak zbytečně kriticky plkám - The Adjustment Bureau funguje jako romantická sci-fi / fantasy jednohubka bezvadně, tak proč něco namítat. Škoda jen toho závěru, kde se to všechno vyřeší až příliš hladce. Na debut bez debat povedené.(5.3.2011)

Tenhle film je vynikající, ale myslím, že měl na to být excelentní. Nebudu to vyčítat režisérovi, vždyť je to jeho debut a s přihlédnutím na tento fakt mu musíme přiznat kredit - je to svižné, mezi Mattem a překrásnou Emily (kterou začínám milovat čím dál tím víc) to klape, jak má a hudba krásně dokresluje tu atmosféru. Nicméně celý film jsem měl pocit, že mi něco chybí, nějaký zásadnější moment, kde bych se si řekl "ok, dobře, tohle je skvělé, jdu a najdu ty pány s klobouky!" a proto si myslím, že kdyby tohle natočil někdo jiný, byl by to film, na který by se jen tak nezapomnělo. Ale jak už jsem předeslal - film šlape bez vážnějších logických děr, hlavní dvojice ok, hudba taky a režisér je příslibem do budoucna. Když si odmyslíte fakt, že v rukou někoho jiného by to byla podívaná, na kterou by se jen tak nezapomnělo, budete spokojeni. 80 %.(16.6.2011)

• - George Nolfi prohlásil, že Matt a Emily jsou skvělou dvojicí, o jaké sní každý režisér. (movieband)

• - Súbor Cedar Lake Contemporary Ballet, ktorého člen Benoit-Swan Pouffer robil choreografiu filmu, je známy odvážnymi atletickými pohybmi a spájaním baletu s multimediálnym umením. (krasomama)

• - Matt Damon na útěkové scény trénoval pilně, v běhu dokonce pravidelně porážel svého dubléra. (movieband)