Povedený režisérův debut, za který by se nemusela stydět ani ostřílená režijní esa. Romantická linie je zručně natočená, kde chemie mezi hlavními postavami funguje bez problémů… každou jejich dialogovou výměnu jsem si náležitě užíval. Na druhé straně je originálně podaný nápad „Správců osudů“ a jejich zásahů ovlivňující běh dějin. Jak romantická, filozofická tak i akční stránka funguje téměř na výbornou, jen místy celkový dojem kazí méně zábavné nebo zdlouhavější sekvence. O laciném závěru, který mě naštval radši ani nemluvím… a tak si tato jednohubka u mě vybojovala 3 hvězdičkové hodnocení…(17.6.2011)

Ty vole, masakr! A konečně mi po několika měsících zase film sednul a já si ho skvěle užil. Neskutečně příjemně na mě působily oba ústřední reaktanty David a Elise, bouchalo to mezi nimi třeskutě. Svižné, romantické, osudové, příjemné, co víc si přát?? Jen houšť a víc takových kousků, protože třeba rok 2012 stál filmově (jak říká Les Grossman) za velký hovno s majonézou... 50 miliónů dolarů(rozpočet)/128 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(15.12.2012)

Stalo se vám, že jste někdy potkali tu pravou (toho pravého) a okolnosti vám to zmršili? No tak to nebyly okolnosti, ale chlapíci s kloboukama, co vám usměrňují osud. Osvěžující zápletka, dokonce osudově romantická (Dick je nepřebernou studnicí nápadů), výborně převedená do filmového formátu. Nolfi možná není Spielberg nebo Scott, ale nejlíp zachytil hravost a rozmanitost imaginace P.K. Dicka. Matt Damon si střihl dalšího sympaťáka a Emily Blunt se k němu překvapivě dobře hodí. Možná to není čistých pět, ale pro tenhle žánr mám slabost. A Thomas Newman zase jenou válí.(23.6.2011)

Rozpočet $50,2miliónaTržby USA $62,495,645Tržby Celosvetovo $127,869,379 Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,329,264 Tržby za predaj DVD v USA $14,046,649║ Koncepčne dobrý nápad, kde nie je čo vytknúť, možno len troška viac sa mohol rozviť dej, záver mohol byť veľkolepejší, v podstate je to prípad keď v jednoduchosti je krása, skvelá iskrivá súhra Matta Damona a Emily Blunt. /65%/(19.12.2011)

Po Limitless nejlepší sci-fi roku, překvapivě. Čekal jsem nějákou neskutečnou blblost, která se snaží vytěžit z image "Počátku" (trailer i veškerá propagace byla až neuvěřitelně podobná) a přitom ukázat jen romantickou slaďárnu. Pořádný výprask přes prdel mi můj předsudek roztrhal na cáry a pěvně přikoval k monitoru. Správci zakázaného píchání jsou zajímavě natočení, plní filmařských inovací a nápadů, přitom těžce chytlaví a zároveň mě teď nic nenapadá abych hezky ukončil větu. Výkony .... zase jsem ztratil nit, no prostě se na to podívejte a pak sem zkuste napsat něco lepšího než je tento posraný komentář. 80%(21.8.2011)

• - Pri nakrúcaní prepašovali Matta Damona v prestrojení za Davida Norrisa na neziskovú akciu Billa Clintona Global Initiative. Kameraman ho sledoval a producenti zatiaľ presviedčali ďalších svetových lídrov, aby sa tiež objavili vo filme. (krasomama)

• - George Nolfi usedl na režisérskou stoličku poprvé ve své kariéře. Jako scénárista se však podílel například na sérii o Jasonu Bourneovy či na krimi komedii Dannyho parťáci 2 (2004). V obou zmiňovaných titulech již spolupracoval s Mattem Damonem. (Coldrex)

• - Hned na začátku filmu můžeme spatřit v malé cameo roli Madeleine Albright, bývalou ministryni zahraničních věcí USA. (žvanimírek)