Stalo se vám, že jste někdy potkali tu pravou (toho pravého) a okolnosti vám to zmršili? No tak to nebyly okolnosti, ale chlapíci s kloboukama, co vám usměrňují osud. Osvěžující zápletka, dokonce osudově romantická (Dick je nepřebernou studnicí nápadů), výborně převedená do filmového formátu. Nolfi možná není Spielberg nebo Scott, ale nejlíp zachytil hravost a rozmanitost imaginace P.K. Dicka. Matt Damon si střihl dalšího sympaťáka a Emily Blunt se k němu překvapivě dobře hodí. Možná to není čistých pět, ale pro tenhle žánr mám slabost. A Thomas Newman zase jenou válí.(23.6.2011)

Upřímně se mi moc nezdá spojení nesympatického Damona( dle mě ho parádně vystihli v Teamu America, dementík metdejmn)a úžasné a krásné Emily Blunt, ale nakonec to nevyšlo tak špatně. Jen jsem nějak nevěřila tomu, že by v nich jeden polibek na záchodcích vyvolal takovou lásku, nu což, asi nakonec nebudu takový romantik, jak jsem si myslela. Atmosféra byla fajnová, napětí od začátku do konce, pánové v klobouku až na sympaťáka Harryho mě srali jak nejspíš měli, zkrátka slušná romantika říznutá trochou sci-fi. Je to milé vybočení ze stereotypního žánru předvídatelných romanťáren a když se k tomu příběhu přidá již zmíněná Emily a New York, vyjde z toho příjemná pohodová (ke konci až skoro dojemná)podívaná. Pro milovníky happy endů jako dělaná.(29.10.2011)

No tak nejak jsem vubec netusil, co cekat. Nevedel jsem, o co tam ma jit nebo ze je to podle nejaky Dickovo podvidky, jen jsem si matne pamatoval nejakou ukazku, kde Damon zdrha. Jenze tentokrat se nekona dalsi Bourne. Nastesti. Damon tentokrat velice slusne hrajici si strihnul vysoce sympatickyho politika, kterej si zacne romanek s lehce jetou, ale taky fajn Blunt. Jenze tahle romanticka linie je s pribejvajicim casem odsouvana lehce na vedlejsi kolej ve prospech sci-fi thrilleru plnyho honicek, kde jde o jakousi variaci na Boha a andely, kteri ridi osud vsech lidi a predstavujou je skoro vsemocny chlapci v kloboucich. Takze po nulovym ocekavani nakonec vyborna zalezitost se skvelym a originalnim pribehem, fajnovejma hercema a na to, ze Nolfi debutuje, tak taky paradni rezii. Lepsi 4*.(14.6.2011)

Za profláknutí pravdy o čepicích, které tak rád nosím, bych se na scenáristu a režiséra v jedné osobě mohl zlobit. A stejně tak na toporné hraní Matta Damona a Emily Blunt nebo nulovou chemii mezi nimi, ačkoliv si prý byli předurčeni. Jenže mně se ten nápad vzepřít se osudu líbil. Vlastně na něj v reálu ani nevěřím a pokud někdo ano, tak ho bez pardonu odkážu do patřičných míst či lépe řečeno dveří a ještě mu rád půjčím svoji čapku, aby ten fígl taky prokoukl ..(19.10.2014)

Milé překvapení. Damon a Blunt se k sobě čile mají a Nolfiho pokus zpestřit romanci (ex)kongresmana a tanečnice sci-fi prvkem "kontrolórů osudu" vyšel, obzvlášť proto, že v jeho retro přístupu je cítit nadsázka a ne pokus vytěžit z Dickovy povídky něco extrémně efektního. Proti sobě tak stojí zamilovaný politik a roztomilá ekypa úředníčků v kloboučcích, v jejichž ošoupaných notesech je vepsána jakási přehledná pravděpodobnostní mapa světa. Pokud v tom přestaneme hledat filozofickou konzistenci či logiku, odmění se nám Správci překvapivě svěžím mixem thrilleru a romantického dramatu. Oproti 500 Days Of Summer či Věčnému svitu nemají sice tak úplně vyhraněnou poetiku, ale debutant Nolfi je hodně zručný a ví, co chce natočit. Po prvotní skepsi a úvodním sarkasmu (čtyři strejdové v hučkách řídí svět? WTF?) už jsem se jen a pouze skvěle bavil ( i když sem tam se zdviženým obočím), což u filmových lovestory většinou nedělám. Body pro Nolfiho. P.S. Konečně jsem pochopil, kde se vzal pan Tau.(22.2.2011)