Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

Jan Preissler odpad!

Vydržel jsem se na to dívat asi tak patnáct minut. Mohl ten Rusák natočit ještě větší debilitu? Už tam chyběl jen Roman Skamene a Petr Rychlý. ()

chosan

Pro mě letos největší filmové zklamání. Pustím si to že se kouknu na ještě lepší film než bobule 1 a ono ejhle film je o hodně moc špatný než 1. 60%. ()

ajlonka odpad!

Dlouho jsem se rozmýšlela, kolik mám vlastně dát hvězdiček. Terezka Voříšková i Kryštof Hádek byli výborní, jenže vzhledem k prvnímu dílu jsem zřejmě byla zmlsaná kvalitní komedií a pěkným filmem z oblasti vinic. Tohle pokračování zcela ztratilo kouzlo vína, příběh Terezky a Kryštofa jakoby jel po vedlejší koleji a hlavní tratí si to frčí podprůměrný námět Troškovského ražení. Chabá zábava, legrácky jak pro idioty, vůbec žádná originalita. Po shlédnutí mi bylo do pláče, že se tohle vůbec stalo. Proč se režiséři tak lehce zaprodají komerci? :-( ... Bohužel jsem na tolik zklamaná, že nemám za co bych dala jen jedinou hvězdičku. ()

bigbebi odpad!

Příjemná pohodovost předchozího dílu byl semleta diletantskou snahou udělat pokračování.Bez vtipu, až se člověk styděl při sledování trapností rádobyvtipných scén některých jinak skvělých herců. ()

Chuckiecz

Dvojka marně hledá, kde se nasadit na první díl. Přesto i zde setrvává ona krásná moravská nálada. Některá hodnocení prostě nechápu, tak špatné to zase není... ()

tulen

Tak tohle se dá ještě zkousnout jako hodně nenáročná zábava do letního kina ... Ono by to nebylo až tak špatný, kdyby to mělo aspoň trochu slušný scenář a film se držel civilnějšího děje a moravského prostředí, tak jak se to podařilo v jedničce. A nebyly tam naroubované příšerné a rádobyvtipné postavy mafianského tchána s manželkou a jejich najatého "zabijáka". Tím se z toho stalo něco jako Sám doma 5 v kombinaci s Waterloo po česku .. A Waterloo z toho nakonec zákonitě vzniklo .. Přitom mladí herci nebyli tak špatní a nebyl důvod jim to zkazit profláknutou "starou gardou". Jenže někdo asi kalkuloval, že mu zvučnější jména přitahnou diváky ? Ani s nadhledem a v pohodě hrající V.Postránecký už toho ve své skromné roli moc zachránit nemohl. ()

Jevablo

Mě se moc líbila jednička, to předestírám. Taky tam nebyl žádný fantastický příběh, ale bylo to živé a originální a tehdy jsem taky začal pořádně pít víno a tak:-) Takže první díl se do mě strefil a vyloženě jsem si ho vychutnal. Dokonce i toho Kryštofa jsem zbaštil a jeho roli mu věřil. V druhém dílu režisér bohužel, pro mě nepochopitelně, nevsadil na totožnou hereckou partu, ale rozhodl prosadit do děje spoustu dalších známých tváří, až by se dalo říct celebrit. Výslednou mixáží příběhů původního osazenstva a nových figur nám vzniká bohužel dosti nezajímavý, nudný, epizodní gulášek, který v půlce vypnete, protože nikam nesměřuje a to, co se před vámi, odvíjí, vás vlastně vůbec nezajímá. ()

skrob

Ve filmu jsou i dobré záběry / repliky / hudba a pár herců co skutečně něco hrají... ...problém je, že takové okamžiky trvají vždycky jen chvíli a následuje 5-10 minut něčeho co nemá hlavu ani patu, a není ani vtipné natož akční - což jsou prakticky všechny scény ve kterých se vyskytuje ústřední dvojice nebo p. Krampol. A není to jejich chyba, ale režiséra a především scénáristy. Na druhou stranu - pokud se někomu líbil Kameňák - přidejte si 3 hvězdičky navíc. :-) ()

mire.k

Děs, ale viděl jsem horší. Scénář děs a režiséra zastřelit. Pár úsměvných situací se našlo, ale tak zdlouhavě a trhaně natočený film jsem dlouho neviděl. A letecké záběry na vinohrady, které tolik rušily u jedničky si rejža opět neodpustil. Zajímalo by mě, kolik dávají kritici tomuto filmu, když Babovřeskám dávají odpad. Protože Babovřesky jsou scénaristicky na podobné úrovni, ale režijně o dvě hvězdičky výš. ()

Mamo

Příběh není pravda nejsilnější stránkou tohoto snímku, ale nejde tu ani tak moc o příběh jako o krásnou Jižní Moravu. Film u kterého jsem se kochal... Naprosto výstižný komentář od Malarkey!!! ()

knoxwile100

Kamera a především střih kurví film takovým způsobem, že by to ani Tarra White nedokázala. Po prvních minutách se i slepým musela točit hlava. Pointu to nemá skoro žádnou, řeší se tam naprosto triviální problém a i když se Hádek snaží co jen to jde, moc vtipné to taky není. Ani ty dvě bobule si to nezaslouží.. 20% ()

avalonek

Za sebe můžu říct,že jsem si to zase užila.Jasně,první díl je prostě vždycky lepší,ale tohle mělo taky své kouzlo..Hezký příběh,spousta humoru,krásná příroda a pěkné obsazení.Nemůžu si stěžovat... ()

MoziMedve

Potřeboval bych asi jiný hodnotící systém, protože Bobule se mi zdali průměrné ale OK, zatímco 2Bobule se mi zdáli skoro OK ale rozhodně horší než první díl. Vzhledem ale k 5ti hvězdičkovému systému pak jsem nucen dát jenom 2/5 a tím spadá film do kategorie obsahující mnohem horší filmy. Ve filmu vidím promarněnej potenciál. Části kde jsou postavy z minulého dílu se mi líbili a myslím si, že pokud by se zaměřili na aspekt "Návrat starého kamaráda a dopady na funkci mladé rodiny" a k tomu by rozvynuli Honzovu snahu se prosadit a získat uznání sám za sebe tak by film mohl být dobrý. Dějovou linku s mafiánem a nájemným vrahem bych úplně vypustil, ale vzhledem k tomu jakou část filmu zabírá nemohu dát lepší hodnocení. Pasáže jsou trapné a nadbytečné, prostě Bych Jirkovu část udělal jinak. Klidně úprch před zodpovědností a dítě na cestě, ale ten trapnej mafián nestál za nic. ()