Je předvečer prvního máje. Na návsi malé vesničky leží veliký stožár ověnčený zeleným kruhem s barevnými pentlemi, který se jako každý rok slavnostně zvedá na počest příchodu jara. Místní chlapi tady na to už mají svůj systém – pár piv, bagr a traktor – za chvíli májka stojí a jde se slavit. Jenže letos nenadále přijel Týno, herec z Prahy (I. Trojan). Místní rodák, ale dnes už spíš místní odrodilec. Už jako kluk trochu nezapadl, byl jiný, a tak mu to kluci dávali znát. Odjel za štěstím do města a stal se známým hercem televizních seriálů. A teď se přijel podívat a zdá se, že ví nejlíp, jak postavit májku. Prý pěkně postaru, ručně, aby tradice neutrpěla. A tak se vesničtí nechali v hospodě při pivu vyhecovat. Ráno s těžkou hlavou se už nadšení pro tradice nezdá být tak veliké, ale je třeba sázku vyhrát… (Česká televize)

waska

Lehká sympatická poeticko romanticko komediálně laděná lehce naivní uvolňovačka se skvělým Ivanem Trojanem. Ale žádný zázrak to není. ()

E lan

Ne, tohle i přes zamhouření obou očí nestálo za nic. Trojan hraje dobře, ale když mu chybí dobrá role, tak to už nevytáhne. Scénárista evidentně nevěděl kudy kam a tak z devadesátiminutového sledování zbyla jen hořko-sladká příchuť pocitu, že jsem se mohl radši dívat na něco jiného. Co stojí za zmínku je jedině vcelku zajímavé vizuální pojetí historie a současnosti. To bylo originální. ()

MeaCulpa

Ivan Trojan se po Václavovi podruhé vrátil na moderní českou vesnici. Tentokráte však nehraje blázna, ale televizní hvězdu, která se po 25 letech vrací na vesnici z které ho před lety vyhnali. Herci hrají svůj standart tj. Trojan sympaťák, Dulava s Barešem totální kok.ty, dokonce se mihne i vycházející hvězda Tomáš Klus a Comebacková Marie Doležalová. Film neuchvátí, neurazí a za týden si na něj vůbec nevzpomenete, prostě typický nedělní televizní průměr z dílny ČT. ()

Inozuka

Parádní televizní film. Lehce natočený příběh o vážných věcech a navíc demýtizace toho "skvělého komunitního vesnického života". Tedy jednoho velkého intelektuálského omylu z devadesátých let, kdy spoustu lidí utíkalo do vesnic právě za přízrakem milého lidského soužití, aby se o deset let v deziluzi vraceli zpátky do měst. Hvězdné herecké obsazení: oba Trojanové, Dulava, Bareš, Doležalová, Pleštilová ... dokonce i ten Klus ve filmu sedí. ()

xladojx

Typický český film poslední doby - nic moc scénář, ani režie není bůhvíjak kvalitní, ale s kvalitními hereckými výkony, v čele samozřejmě s Ivanem Trojanem. Ostatní aspekty snímku vidím v rámci průměru většiny poslední tuzemské tvorby. Navíc je tam cítit taková ta pohodička, ideální pro nedělní večer... ()

KdG

Příjemná oddychovka na nedělní večer. Atmosféra venkova je celkem pěkně vykreslená, Trojan umí. ()

matynka

Trojan je záruka úspěchu. Tentokrát ho skvěle doplnila Marie Doleželová, přesto ale filmu něco chybělo. Zlatý střed, který neurazí, ale přiznám se, ani příliš nezaujme... ()

montenegro

Průměrný film o naší české povaze, typické české vesnici se skvělým hereckým obsazením. A jako třešnička na dortu- Tomík Klus svlečený do půl těla:-)) ()

Mijagi

Víte, co mají u tohoto filmu společného název, scénář a režie? Ve všech se zrcadlí nedokonalost. V prvním případě není vadou na kráse, u ostatních dvou se projevuje nepřesvědčivostí a umělostí, což jsou také, nutno dodat, hlavní neduhy většiny TV filmů. Nebýt skvělých hereckých výkonů Ivana Trojana, Igora Bareše a nezaslouženě do hlavních rolí neobsazovaného Jana Vondráčka a zajímavého námětu, upadl by tento májový vesnický příběh pod průměr. Kde je ta doba, kdy Zdeněk Tyc natočil vynikající Smrady? ()

Fiara

ne moc známý český film, který mě mile překvapil.....velmi dobře natočený, prolínaní skutečnosti a černobílých vzpomínek, velmi povedené....no a samozřejmě skvělý herecký výkon Ivana Trojana ()

Bigfuckman

Vesani Vs Pražáci. Věčné téma k šarvátkám. Šejdrem to ví a plně z toho těží. Trojanův výkon byl velmi dobrý, ale neměl tu moc co předvést. ()

migele

Trojana mám rád a všechny filmy s ním taktéž. Tenhle jsem si obzvláště vychutnal, kvalitní film, který splnil co měl. 80% ()

ostravak30

I tohle může být jeden z důvodů, proč někdo utíká ze svého rodiště. Špatné vzpomínky. Lidé, kteří způsobili trauma a co je horší, nejsou schopni si to přiznat ani uvědomit natož se omluvit. Ale ještě horší je, když se člověk do stejných míst vrátí a zjistí, že se vlastně nic nezměnilo. U místa samotného by to nevadilo, u charakterů to trochu vadí. Ta klasická česká povaha zde byla znát. Když platíš pivo, jsi náš kamarád, jakmile zpochybňuješ tradice, jdi od nás. A staré křivdy mohou vyplouvat na povrch. Škoda jen, že nevěrohodnost příběhu je zpodobněna do několika zdánlivě nepodstatných detailů. Týno o sobě s oblibou tvrdí, že na velkou roli čeká a je to spíše herec seriálových rolí, ale přifrčí si to ve fáru, které působí, jako by dorazil z Karlovarského festivalu. Marie Doležalová vůbec není tlustá, jak se nás snaží tvůrci přesvědčit a závěrečný akt mezi ní a hercem snad nelze ani brát vážně. Vyprávění zřejmě pro zpestření doprovází animace a retrospektivní záběry. Škoda, že kromě české povahy je zde zvýrazněna i venkovská malost a malichernost, neboť ve vsi se nenajde ani jediný člověk, který by herce nenáviděl čistě pro jeho úspěch. ()

Rayen1

Nic jsem nečekal a nijak mě to nezklamali. Trojan dobrej jako vždy a burani budou vždycky burani, sikanatori budou vždycky sikanatori... 🤷‍♂️ ()

quasar

Herecké výkony mi nepřišly, kromě Trojana, nic moc (Barešovi jsem nevěřil nic). Taky většina dialogů zněla jak na divadle. Moc se mi líbila animace, klidně jí mohlo být o chlup víc. Co mi však vadilo nejvíc, tak to byla nelogičnost hlavní zápletky s májkou. Když se máj po léta stavěla hydraulickou rukou, tak ji ti chlapy vždycky upevnili dobře, ale teď ji stavěli klackama, stali se z nich rázem blbci a zajistili ji proti vyvrácení špatně... Nebo jí dali do mělké díry a na špatné místo... Trochu jako kdyby to stavěli lufťáci. ()

silak_xup

Lehce komediální příběh plný závisti a tuposti českého národa z jedné vesničky, kde se vše točí kolem stavby májky. Na mě zbytečně zdlouhavé a prázdné. Ale na jedno shlédnutí k večernímu pívu proč né. ()