Je předvečer prvního máje. Na návsi malé vesničky leží veliký stožár ověnčený zeleným kruhem s barevnými pentlemi, který se jako každý rok slavnostně zvedá na počest příchodu jara. Místní chlapi tady na to už mají svůj systém – pár piv, bagr a traktor – za chvíli májka stojí a jde se slavit. Jenže letos nenadále přijel Týno, herec z Prahy (I. Trojan). Místní rodák, ale dnes už spíš místní odrodilec. Už jako kluk trochu nezapadl, byl jiný, a tak mu to kluci dávali znát. Odjel za štěstím do města a stal se známým hercem televizních seriálů. A teď se přijel podívat a zdá se, že ví nejlíp, jak postavit májku. Prý pěkně postaru, ručně, aby tradice neutrpěla. A tak se vesničtí nechali v hospodě při pivu vyhecovat. Ráno s těžkou hlavou se už nadšení pro tradice nezdá být tak veliké, ale je třeba sázku vyhrát… (Česká televize)

laple

Bylo to milý. Jak jeden navrátivší se týpek po letech rozhodí unylou atmosféru vesnice. Aspoň na jeden den 👍 ()

piskot..

Příběh trochu pokulhává (drama z minulosti jsem čekala většího rázu), na stranu druhou napjatá atmosféra, oblast venkova, v níž je lidská nespokojenost a omezenost znatelnější než ve velkoměstě, tento nedostatek dostatečně vyplňují. Sympatické obsazení (mí oblíbení divadelní herci - Trojan, Pleštilová, Dulava) se zajímavou osobností Tomáše Kluse (škoda, že nezazpíval) navrch. Originální prokládání animace (stejně jako u Juna) bylo na místě a děj oživovalo. Celkově velice milý snímek. ()

denyny

Od filmu s Ivanem Trojanem čekám, že mě pobaví. Když přidám ještě Dulavu s Barešem, nemůže to snad být ani jinak. Některé části děje mi přišli trošku nevěrohodné, ale čert to vem,všechno ostatní ve filmu šlape. A ztvárnění vesnice i jejich obyvatel mi připomínalo vesničku tak, jak si to pamatuju z prázdnin v děství. Přesto jsem váhala, zda udělit 3 nebo 4 hvězdy. Možná jsem snadno ovlivnitelná, ale rolička Tomáše Kluse a jeho polonahé tělo mě přece jen přimělo tu hvězdičku přihodit. :) ()

Kozlowski8

Poněkud praštěný příběh o muži - známém seriálovém herci, který po letech přijíždí do vesnice, ve které vyrůstal a odkud za nepříjemných okolností musel odejít. Přijíždí v době, kdy se celá vesnice připravuje na stavění máje. Právě tato vesnická tradice je hlavním tématem příběhu. Příběhu plném rozverností až bizardností, kterým lze jen těžko uvěřit. Pokud však divák od tohoto TV filmu neočekává nic víc než slušnou zábavu bez většího přemýšlení, určitě ji dostává. 60%. ()

Ironhead

Zas jeden cesky TV film povedenejsi nez naprosta vetsina filmove kinoprodukce... Jelikoz ja sam vyrustal na podobne vesnici a obcas se tam vracim na navstevy, dobre jsem se bavil ;) Herci presni, vesnicka i mistni folklór jak malovane ;) ()

DAJAAAA odpad!

Zase blbost o vesnických buranech.Tyhlety filmy mě fakt nebavi,jsou o ničem.Trojan je trapak,který se hodi akorát do stupidni reklamy na hromadu dat :-D ()

rigby

Atmosféra vesnice skoro jako z té známější Střediskové. Bohužel skoro, protože ta známější zůstane navždy nezapomenuta, ale tato je obyčejná, snadno zaměnitelná. Stejně tak její obyvatelé. O čem vlastně tenhle film měl být? ()

PTuranyi

Veľmi pekne vykreslený konflikt mesto/vidiek na základe návratu úspešného rodáka, ktorý sa vysporiadava s minulosťou. ()

AliiK

Při sledování tohoto filmu mě chvílemi napadalo, že určitě koukám na záběry z naší obecní videokroniky :-) Naprosto přesně vystihnutá a snadno uvěřitelná vesnická atmosféra, vtipný a zároveň zajímavý scénář a skvělé herecké obsazení. Jako vždy bezchybný Ivan Trojan s neokoukanou a příjemnou Miroslavou Pleštilovou, čím dál lepší Marie Doležlová a jako bonus můj favorit Tomáš Klus, který se nejen dobře poslouchá, ale také se na něj dobře kouká (myšlen jeho herecký výkon) :-) ()

teriktm

Ano, klasický předvídatelný pohled do života vesničanů ofrňujících nad Pražáky a kor nad úspěšným pražákem. Nuda, na "křoví" aby doma člověk doma nebyl sám když je sám to stačí. Na opětovné puštění ne. ()