Crazy Heart vypráví o zahořklém country zpěvákovi Badu Bleakovi (Jeff Bridges) s podlomeným zdravím a těžkým životním stylem, který se příliš často ženil, příliš mnoho pil a příliš moc let trávil na cestách. A přesto se Bad snaží dosáhnout záchrany, ke které mu pomáhá krásná Jean (Maggie Gyllenhaal), novinářka, která objeví skutečného muže skrývajícího se za muzikantem. (Timak)

theSaint

Nemohu se zbavit dojmu, že se snímek veze pouze na skvěle hrající hlavní hvěždě. Bridges vynikající (standartně), ovšem to je vše. Až moc předvídatelné, až moc hrané "na jistotu" a vzhledem k tomu, že snímek měl zcela určitě diváka vtáhnout a zanechat v něm silné pocity, tak se mu to (alespoň u mě) nepovedlo. ()

blazenka

Jeff ve své nejlepší roli. Jeho věrohodné ztvárnění stárnoucí country hvězdy mě dostalo. Maggie naprosto spolehlivě držela krok a její role Jeannie byla zahraná s citem a přesvědčením. Colin coby hvězda moderní country svého slizkého Tommyho také celkem zvládl. Film, který pohladí duši za 85% ()

Erinien

Plně zasloužené čtyři hvězdičky, protože tenhle film mě unesl svými hereckými výkony, krásnou hudbou a čímsi navíc co v sobě a má a nedá se to zapřít. ()

Axident

Jak napsala larelay, nelze tu paralelu nevidět - Country Wrestler. Smekám před mým dlouholetým oblíbencem JB a jestli mu tahle paráda nepřifoukne sošku, ať jde Akademie do kopru a vůbec mi nevadí, že příběh je vlastně silně klišoidní a milionkrát ohraný a vlastně nemá nic navíc (vyjma Bridgese)! Trochu moc hups mi přišlo vyléčení těžkého alkoholika během tří minut v dvouhodinovém filmu, ale proč by všechno muselo končit v životě (i filmu) špatně, ne, tak jsem to odpustil? ()

Smejdik

Velmi silný film. Už dlouho se mi nestalo, že bych ještě při závěrečných titulcích zíral se slzou v oku a poslouchal píseň. Ta písnička shrnula celý film naprosto úžasně a podle mě si Oscara zaslouží stejně jako Jeff Bridges, který touto rolí překonal i Duda Lebowskiho. Ano, je pravda, že příběh není dokonalý, ale rozhodně se nenudíte - co víc, některé scény byly velmi silné a scénář je podle mě dostačující - protože i přes menší chyby se člověk pozastavuje nad tímto příběhem - nad tím že non-happyend je vlastně taky happy a ty slzičky nebyly slzy smutku, spíš radosti. Poslední scéna byla pro mě rozhodně nejsilnější z celého filmu a Crazy Heart ty dva Oscary přeju. P.S.: Původně jsem chtěl dát 4*, ale to že film byl natočen za 24 dní a to, že i Farrel i Bridges zpívali ve filmu sami, to tu pátou přidalo :) ()

huko

Country vůbec nemusím, spíš naopak. Ale u tohle filmu jsem se bavil... teda až na místa, kde se zpívalo. Jinak je to zajímavý neoriginální příběh, kde vystupuje nekomický Lebowski, který Vás donutí se chvílemi smát a chvílemi vůbec ne. ()

hazaba

Vynikající Jeff Bridges, to bezesporu. Kdo má rád americkou country, ten jistě chrochtá blahem. Ale jinak je to jeden z mnoha... ()

J. T. Kirk

Bez Bridgese by byl tento film ještě horší, ale Jeff to zvládnul a toho oskara si zasloužil.. Hudba stála taky za to, takže jsem spokojen. ()

Rockerman

Pěkný film, za který Jeff Bridges získal po zásluze "Oscara". Příběh postaršího countryového zpěváka a alkoholika, který se zamiluje do mladé ženy. Bohužel jeho závislost na alkoholu se ukazuje být silnější než láska k ženě. Přes pád na úplné dno, se vítězně zvedne a film končí polohappy-endem. V Bigu Lebowském je J.B. nepřekonatelný, ale ani zde mě nezklamal. Je to prostě borec. ()

BOURQUE

Film o country spevákovi, ktorý zostal v minulosti. No ako to už býva, vždy existuje cesta, ktorá Vás môže viesť dopredu. Túto cestu pre Jeffa predstavuje vždy krásna a nežná Maggie. Len ona ho dokáže zachrániť. Podľa mňa to aj dokázala. Film, ktorý konečne priniesol Oscarovu sošku pre Jeffa Bridgesa. Pán Bridges určite to zaslúži za svoju bohatú a úspešnú hereckú kariéru, ale podľa mňa už mal aj lepšie herecké výkony. Maggie Gyllenhaal – nominácia na Oscara – jednoznačne súhlasím. Dúfam, že táto skvelá herečka tú sošku raz dostane, ako to teraz dostal Jeff. No a hudba – very, very good. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

sadlokan

Ještě že nikdy nebudu tak dobrej zpěvák a asi ani alkáč.AAA mě děsí.Američtí Anonymní Alkoholicí.S katarzí na vzorovýho typa v bílý košuli konečně ve vatě. ()

Johny Cash

Ačkoli je film v celku o ničem, musím říct, že Jeff Bridges všechno zachránil. Nepamatuji, kdy jsem naposledy viděl někoho tak dobře zahrát alkoholika. Moc se mi líbilo, že jak Jeff, tak Colin Farrell všechny písničky sami zazpívali. Pohodový film na večer, který můžu jen doporučit. ()

strikeman

Country coby hudební žánr obecně moc nemusím, ale tenhle snímek mne oslovil z jiných důvodů - těšil jsem se na nikoli hudební, nýbrž herecký koncert v podání Jeffa Bridgese. A dočkal jsem se... 80% ()

GOREGASM

Debut Scotta Coopera jen potvrzuje kvality tohoto režiséra, kdy vizuálně dokáže vykouzlit úchvatnou scénu doslova z ničeho. Životopis už téměř odepsaného country zpěváka rozhodně nezapadá do bezedného šuplíku nudných a uspávajících biografií, na které jste možná zvyklí. Alkoholika asociála si střihnul aniž by musel cokoliv hrát Jeff Bridges, který sice hraje už takových deset let všechno "stejně", ale tady mu to u mně opět prochází a i díky jeho výkonu, stejně jako výborné Maggie Gyllenhal, jsem zůstal po nikomu neubližujícím happy endu spokojen, protože Crazy Heart nemusí tlačit na pilu, aby si vás získal a navíc... já mám ty texasské kovboje rád :-). 75% ()

Mr.FreeZer

Zestárlý country zpěvák bojující se životem, film se nese v podobném duchu jako Wrestler, ale ten mě chytl mnohem více. Herecké výkony jsou příjemným zjištěním jinak v průměrném filmu. ()

Kubjak

Nádhera. Veľmi originálny príbeh, skvelý koniec, výborné obsadenie aj herecké výkony. Dosť príkladný príbeh alkoholika s prekvapivo neočakávaným koncom (pravdivým koncom). Proste takýto film treba vidieť :). U mňa 93%. ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale

26.02.2012

Western nezemřel

Western nezemřel

19.12.2010

To už víme díky kritiky ozpěvované coenovské Opravdové kuráži. Ridley a Tony prostřednictvím své produkční společnosti Scott Free chtějí žánru vdechnout sílu hned ve dvou projektech, které pro ně… (více)

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)