Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

Olík

Ať si kdo chce co chce říká a může klidně předhazovat klišé a jiné další nešvary, Dannyho jestřábí kop se stal pro mou generaci důležitou součástí dětských let a dost možná i kultovní záležitostí. Ruku dám do ohně za to, že co se týče Karate Kida roku 2010 a generace mých dětí, nic podobného nás rozhodně nečeká. Pominu-li, že mladej Smith vypadá jako by se na nočník naučil asi tak před čtrnácti dny, ale v soutěži, které se zúčastní a pomocí svých za pár dní nabytých schopností samozřejmě vyhraje, se podobně rostlí "bojovníci" normálně mlátí pěstmi do obličeje. Nebo, že zmiňované schopnosti nabyde díky svému učiteli Jackie Chanovy, dnes spíše špatnému komikovy než čemukoliv jinému. Tak stejnak jde o sbírku těch největších amerických bulshitů, které kdy strýček Sam divákovy naservíroval.........a proto nezapomínejte na slova Justina Biebera "I will never say never! (I will fight) I will fight till forever! (make it right) - Whenever you knock me down - I will not stay on the ground" :D ()

Ydrosten

Trapný pokus napodobit originál. Mrzí i to že se tomu upsal Jackie Chan. Mladej Smith je taková tlama že je opravdu zralej na nakopnutí. ()

Wallis3

Tak si nám Jackie nijak zvlášť nezakopal. Rýmejk to je takovej nijakej a ten turnaj: no sákryš, ti spratkové by snad nakopali Chuckovi Norrisovi i se zlomenýma haxnama, ne? ()

kkarx

Karate Kid bez karate. Ok, to dává smysl... Remake by klasika zasloužila, ale tohle už smrdí obyčejným parazitismem. I když je zanechána příběhová kostra, tak ty změny jsou převážně k horšímu. Proč udělat z původně dospívajícího hrdiny dvanáctiletého kluka? Vždyť právě první film byl o hledání místa v životě, osamělosti a zmatku a to ve 12 letech většinou nehrozí. Řekl bych, že naopak by ten klučina byl celej štastnej za výlet do Číny. K tomu se ještě vůbec nehodí seznámení stejně starou čínskou holkou a vypadá to dost nevhodně. Turnaj byl taky stupidní. Děti soutěží plnokontaktně a lámají si hnáty... Pravidla neexistují. Dnes je větší povědomí o bojových sportech než v 80. letech a tohle nemůže fungovat, zvlášť ne když soutěží malé děti. ()

Skleni

Ako dobre..tento film m sa nedá hodnotiť normálne vzhľadom na to, že to nie je normálny film. Je to remake čo nám už napovedá o určitých štandardoch ako posledný postoj či obkecy a pod. Ovšem trochu sa tento film vymanil z útrap starej snímky, ktorú ja osobne nenávidím pre jej úbohosť a slabotu čo sa týka akcie. Film o karate by mal mať v sebe aj to spomínané karate a nie tančeky. Naj nevýhodou tohoto filmu je jeho strohosť a naivita. Divák vážne musí mať 12 ako hl. herec aby bol nadšený týmto filmom. Ináč je to iba chorá propagácia Číny a debilná ukážka čo URČITE NEDOKÁŽE MALÉ DIEŤA!!! 58% ()

Spiz

nic jsem od toho neočekával a příjemně mě to překvapilo. Smith jr. je nadějný "herec" a Jackie jako vždy owní xD. ()

Petyas

Výborný film. Určitě je tento remake mnohonásobně lepší než ta starší ptákovina. Film má výborný spád, uvěřitelný scénář, výbornou kameru a skvělé herecké výkony. Jaden Smith mě obrovsky překvapil. Je vidět, že na tuto roli dlouho trénoval. A Jackie je skvělý jako vždy. Je to asi jeho první vážná role. Ale byl perfektní. Film byl natočený opravdu bravurně. A po jeho shlednutí ve mě zůstala taková chuť okamžitě vyrazit do Číny, jet se podívat na všechny ty památky. Pro mě 80% ()

darkreider

Moja výčitka a dôvod straty jednej hviezdy je veľmi pomalý (a nudný) začiatok. Prvá hodina je veľmi rozťahaná a nič moc sa tam nedeje. Jaden možno herecky ešte nedorástol, ale paní Hensonová tiež neoplýva nadaním a dovolím si tvrdiť, že bola o triedu horšia. Po tej prvej hodine už to bolo presne také, ako som čakal. Len turnaj je nejaký moc tvrdý, asi to chceli okoreniť. Každopádne po takých chmatoch by tie deti odchádzali polámané a bezzubé, obzvlášť po tých fatalitách rovno do xichtu. Ja som za tento film rád, pretože je to presne tá rozprávková oddychovka, aké sa teraz moc nevidia. ()

Yancl

Na tenhle film jsem dlouho čekal a hned z patra mohu říct, že jsem naprosto spokojený. Postarší J. Chan dostal zaslouženou roli, která mu perfektně sedla. Role starého udržbáře, který v sobě nosí neuvěřitelnou sílu a zkušenost .. geniální nápad. Ale kdo ho dokonce i zastínil, je J. Smith .. ten klučina předváděl na svůj věk neuvěřitelný výkon, asi to má v rodině :) Překvapila mě i dlouhá stopáž, ve které jsem ale nenašel ani skulinku pochybnosti. Tudíž žádná nuda, ba naopak rázná podívaná s prvky komedie i rodinných emocí. Myslím, že celý film je dobře vyvážený a to k tomu patří. [78%] ()

Torgal

Príjemný rodinný film do bodky napĺňajúci očakávania s akými som k nemu pristupoval. Mladý Smith je v pohode, Jackiemu Chanovi jeho rola náramne sadla a na ich spoluprácu sa pozeralo veľmi príjemne. Stopáž mohla byť síce o dobrú pol hodinku kratšia, ale nejak zvlášť mi dĺžka filmu neprekážala. Na druhú stranu som tu nenašiel nič, čo by ma prinútilo streliť filmu aj štvrtú hviezdu, skrátka fajn film, ale bez pridanej hodnoty. 6+/10 ()

LojZza

V podstate ten film nebyl zase tak spatny jako jsem cekal. Nicmene je to dukaz ze Jackie Chan do staryho zeleza jeste nepatri, protoze o jedinnou kulervouci bitku se tam v zasade postaral on sam. Takze jsou to velmi pozitivne ladene 3 hvezdicky. ()

Melly.pro

Ale jo, já mám prostě tyhle filmy rád a nový karate kid byl přijemnou oddychovkou. Navíc s dobrou čínaňkou jako bonus :D ()

guri

Karate Kid bez karate, ale s kung fu. Klasicky pribeh, tentokrat zasadeny do Ciny, ozivuje najma Jackie Chan, ktory podobne dobru ulohu nemal uz niekolko rokov. Maly Jaden by si obcas zasluzil preplesknut, no Chanovi sa uspesne dari vstiepit mu nielen fyzicke alebo aj dusevne zaklady kung fu. Niektore zabery su cisto reprezentacneho charakteru, aby sa ukazalo, aka je CIna pekna (aky hlbsi dovod mal trening na Velkom cinskom mure??), no obrazky su to skutocne vydarene. Pomerne nudna uvodna tristvrte hodina ani nie uplne vydarene spracovany zaverecny kop v turnaji nejako vyrazne neskazia prijemyn dojem z filmu. PS: Hornerovi sa podaril dalsi vynikajuci soundtrack. ()

Biopler

Jackie Chan aj malý Smith hrali svoje role výborne. Hlavne ich dialógy a tréningy ma držali v pozore. To chválim. Samozrejme, nevyhli sme sa nechutnému naťahovaniu a predvídateľnému deju. Všetko klapalo ako malo, chlapec sa dostal do semifinále a nakoniec aj do finále turnaja. A čuduj sa svete, aj to vyhral. Proste lacné príbehy pre široké masy ma odrádzajú od toho, aby som udelil snímku vyššie hodnotenie. Nečakane ma však sklamal Hornerov soundtrack, to je asi najväčšie sklamanie z tohto filmu. ()

Greathawk

Opravdu krásná odreagovávačka. Když potřebujete vypnout, doporučuji se mrknout na tohle, nenáročná zábava u které se pobaví úplně všechny generace.Navíc prostředí je opravdu vynikající (obzvášť návštěva chrámu v horách stojí za to, už jen kvůli slečně s kobrou). Jackie Chan je tu dobré trdlo, malý Jaden hraje dobře a ostatní postavy nijak neruší zážitek. A rozhodně hvězdička navrch za občasné vtípky a narážky. 9/10 ()

Jeand´Boa

Takovýto snímek pro určitou cílovou generaci si zřejmě žádá menší stopáž, které by dosáhnul vystřižením zbytečných dějových odboček a reklamních záběrů na ideální dovolenou v ideální čínské krajině...přes dvě hodiny je moc u snímku, který má hlavní linii předvídatelnou a směřující do jistého jasného bodu...mladý Smith se ještě musí přiučit, aby byl hercem, ale základy má, to mu zase nechci křivdit...a když už je někdo KARATE Kid, neměl by se učit KUNG FU - ale to zřejmě bude tím, že celý film působí jako využití módy remakeů k tomu, by si malý Smith zajímající se o bojové sporty mohl zahrát. Tatínek lobista?...ale což, film nezatracuji...jak jsem řekl, má svou cílovou skupinu, které může maximálně vadit délka, ale to minimálně... ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)