Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

judas p

Tento film je něčím zvláštní. Nemůžu říci nic konkrétního, co by přímo vadilo, ale po jednom zhlédnutí po dalším netoužím. Kluk se snaží, Jackie je tradičně slušný, film je logicky předpokládatelný. Ale kouzlo prvního zpracování potřebovalo 80. léta. V dnešní době už to trochu nudí. ()

michalius

Mám rád Jackieho, ale pan Myiagi je přeci jen ve vzpomínkách na originál v popředí.Jade má po otci talent, ale sem se prostě nějak nehodí.Lidé, kteří znají původního kida se veskrze shodnou, že to ani nebyl představitel hlavní role, který je uchvátil. Byl to právě mistr, bylo to prostředí, byla to atmosféra. Zkrátka a a jednoduše. Zbytečný film, který se snaží představit legendu v trochu novém světle, pro nové diváky. Původně jsem dal tři hvězdy, ale při vzpomínce na originál mi to nedalo. Některé filmy by měly být prostě natočeny jen jednou. ()

Jelzin

bohuzel jsem videl KK1 tyden pred timto, a proto mi prislo suche, jak je kazda scena 1:1 doslovne okopirovana. Krom toho je mladej smith mizernej herec. Nicmene u filmu jsem se bavil a bojove sceny byly dobre, takze i pres nizke hodnoceni ktere davam film v zasade nebyl zly a za fanouskovske shlednuti stoji :) ()

Mzetko

Pěkný film, který vám umožní nahlédnout do krajin vzdáleného a nám poměrně cizího světa. Jako pomerně velký odpůrce cestování jsem byl rád, že ve filmu zbylo místo na představení čínských památek, kultury, rozhodně zajímavé také bylo fungování čínské rodiny, kdy rodiče své děti neustále podporují a dokonce přehnaně nutí k činnosti, kterou se chystají živit v budoucnu, což samozřejmě je tvrdá realita, jelikož v Číně není příliš mnoho opravdu kvalitních vysokých škol, které mají jméno. Jina film rozhodně překvapil i po stránce příběhové, nešlo jen o suchý scénář PŘÍJEZD - TRÉNINK - TURNAJ, ale je zde i poměrně hodně emotivních scén. Takže podtrženo, sečteno, umocněno jde o kvalitní film, který stojí za to alespoň jednou shlédnout. ()

Peetee84

Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkama. Nakonec to vyhrály 4, ale jen proto, že mám rád tuto tématiku. Styl stále rozevlátého a namachrovaného chlapce mi moc neseděl. Měl sebejistoty, že by mohl rozhazovat lopatou. Děj je v naprostém pořádku, jsou tam moc pěkné myšlenky. Boje byly s postupem filmu stále více přiostřovány až na závěr my přišly přehnané. Opět film podtržený celkem pěknou hudbou. A jako perlička na závěr je chlapcova matka. Ta mě tam opravdu bavila. Jednoduše shrnuto zmodernizovaný "Karate Kid". ()

finest

Jako milovníka bojových umění mě tento film zaujal už díky toho,jak v něm je pochopeno a vyjádřeno samotné Kung-fu. Když se k tomu přidá délka,která byla pozitivní pro ty,kterým se film líbil už od začátku a Jackie Chan,kterého mám rád v jakékoliv roli,tak z této rovnice vychází luxusní film!!! 95%!!! ()

Mordechai

Kdyby to bylo tenkráte,když mě bylo deset dal bych deset:-) teď dám pěkných 4.Příběh z dob dávno minulích vždy potěší. Jackie se ujal role jako profík a syn Williama se ujal též dobře.Moc hvězd za dětskou roli to nikdo nepředvedl.Bylo to super a hudbu neposlouchám ta jen a pouze dobová..... ()

Zahanator

O něco slabší než původní Karate Kid, ale stále dobré. Začátek byl pro mě dost těžko snesitelný, protože Jaden Smith je vážně neskutečně otravný spratek(oproti nenucenému sympaťákovi Ralphovi Macchiovi dost propastný rozdíl, bohužel). Jakmile ale dostane trochu po tlamě, přestane tolik machrovat a především plátnu začne vládnout Jackie Chan, hned se film dostává někam úplně jinam(ačkoli je občasnými rádoby cool exhibicemi Smithe juniora pravidelně srážen dolů). Ani ten závěrečný všemocný kop bohužel není tak super, jako v původním filmu. Na druhou stranu ale emoce celkem fungují, hudba je taky fajn, bitky jsou překvapivě brutální. Takových shovívavých 3,5*. ()

D3mon3kCZ

Název se sice neshoduje s obsahem filmu, protože karate a kung fu je něco jínýho. Ovšem když to člověk pomine, tak si myslím, že se jedná o pěkný snímek, kde je vidět i něco málo z čínské kultury. Přišlo mi to hezky natočené, ale i přestože to nebylo nudné, tak místy možná lehce zdlouhavé. Ten kluk tam občas chodil, jak když mu patří celá Čína, ale čert to vem. Když se na to člověk podívá z jíných hledisek, tak 4* si ten film i zaslouží. ()

whass

Jackie Chan se vrací v opravdu skvělé formě v tomto vynikajícím filmu...je velice napínavý pěkně propracovaný...dal bych 5.hvezdicek ale diky trosku pokulhavajicimu Jadenovi zustanu na čtyrech. ()

omega_SK odpad!

POLhviezdička - za to, že sa tam semo-tamo pomotká JACKiE. Inak ako tu už určite ktosi písal, zbytočne dlhé a tým pádom nudné. Černoško "Bubu" (padol na hubu:) alias tatík WiLL pre svojho synáčika splieskal tento nepodarok. Vyziabnutý negrík je maximálne trápny v úlohe "akože" víťaza turnaja. A Jackie tu na 100% hrá len preto, že tatík Will prosikal na kolienkach. Karate Kid si rozhodne zaslúžil kvalitnejší remake. Toto keby sa zostrihalo, tak je z toho ledva 15-20 minút zaujímavých ... zvyšok rovno do koša. Rozhodne nemám žiaden dôvod pozrieť tento akože film ešte niekedy ()

NickTwisp

Původně jsem dal 3, ale včera jsem to viděl znovu a překvapivě se mi to líbilo ještě víc než poprvé. V mnohém mi to připadá i lepší než původní Karare Kid. ()

ghostwo

Hodnotit film jako takový nebudu. Několik lidí tady už to dobře vystihlo, proč originál fungoval víc, i když tato verze taky natočená špatně není. Ale k tomu co jsem chtěl říct. Když vidím 12leté kluky jak si dávají do těla ve full kontaktu, tak mi to hlava nebere. Prostě tohle vstřebat nedokážu. ()

le_loulou

Hezký film pro děti i dospělé. Určitě je přínosné, že má "od každého trochu": akce, romantika, vtip, dojetí... Malý Jaden je sympatický, Jackie ukazuje různé tváře. Začátek mi přišel trochu zdlouhavý, ale jakmile se to rozjelo, tak se začaly střídat emoce jedna po druhé. Sice půlku filmu zabírá to, jak Jaden zvedá a věší bundu, ale ve výsledku to působí i vtipně. Jediné, co mě zaráží je, že je to celé o KUNG-FU, přičemž v názvu stojí "KARATE kid". Každopádně pokud jste film ještě neviděli, tak se na něj podívejte ;) ()

Lazy87

Jackie Chan sice nehrál roli ve kterých ho rád vidím, ale přesto mu to šlo dost dobře. Vcelku pěkně ztvárněná Čína. Jen když mi někdo řekne Karate Kid, tak stejně mě vždycky nejprve napadne původní dílo u kterého jsem jako děcko vyrůstal. Přesto film byl nad moje očekávání. ()

sheerin

Remake filmu z poloviny osmdesátých let, který se myslím v každém nesmazatelně zapsal do paměti hlavně díky nezapomenutelným tréninkovým praktikám učitele karate mistra Miyagiho. Tak to všechno by mohl být nový Karate Kid, ale naštěstí není, protože ze své předlohy si vzal jen inspiraci a navíc se zde vůbec neučí karate, ale kung-fu. Příběh je jak ze staré školy, Jackie Chan jako učitel a Jaden Smith jako jeho žák Dre děj dokážou nakopnout a udělat z filmu vcelku příjemnou podívanou. Proto celkové hodnocení dávám nadprůměrné 3 hvězdy. ()

kohout08

Překrásný film, skvělí Jackie Chan skvělá zábava musím říct že jsem se bavil od začátku do konce u mě rozhodně 100%!! ()

JARDAHONDA

Když se Dre Parker přestěhuje se svou matkou do Číny,cítí se v novém nezvyklém prostředí úplně ztracený.Brzy se navíc stane terčem šikany.Nečekané pomoci se mu dostane od údržbáře jejich domu,pana Hana (Jackie Chan), který mu slíbí,že jej naučí kung-fu.. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)