Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

HAssAN

Moje Kung-fu je lepšie ako tvoje :D Jaden je v pohode, Jackie tiež neškodí, čínske exteriéry sú krásne, ale sledovať 12-ročné deti ako sa mlátia, stačí pozrieť von oknom na pieskovisko. ()

Riker

Nemůžu si pomoci, ač jsem to nečekal tak tenhle remake mě fakt chytil a bavil minimálně stejně jako před x lety původní verze. Jackie Chan v úplně jiné roli než co doteď hrával a sedla mu jak hrnec na prdel. A Jaden Smith je sympaťák a strašně jsem mu fandil. ()

rodier

Necekal jsem nic a byl jsem mile prekvapen. Pokud mate radi posun Jakie Chana z roli "priblbeho komedianta z rush hour" do vaznejsich roli jako je prave tahle ci treba Shinjuku Incident + mate radi prostredi ciny + bojova umeni, urcite se vam snimek bude libit. Osobne si myslim, ze je skoda ze film nazvali Karate Kid a snazi se ho proklamovat jako remake. To filmu skodi, uz proto, ze Karate Kid byl o Japonsku a Karate, zatimco tohle je o Cine a Kung Fu ;-D Ale jako snimek fakt dobry. ()

Pepe1783

Asi je to tím, že jsem vyrostl na původní verzi. Herci mi absolutně nesedli, bojovníci mohli být starší než 10ti leté děti, možná pak... Jinak hudba oproti filmu kvalitní, za ni taky ta jedna hvězda. ()

oSiSko

Nevidel som originál, iba remake, ale po vzhliadnutí remaku si hneď musím pozrieť aj originál, lebo tento film sa mi veľmi páčil. Skvelé myšlienky, zaujímavé Čínske tradície, skvelý Jaden Smith a dokonca sa mi v tomto filme páčil aj Jackie Chan, ktorého filmy inak nemusím. 140 minút vám utečie ako voda. Everything is Kung Fu ()

ondraok

Skvele natoceny remake neprilis dobreho filmu. Vyborny Jackie Chan,kupodivu dobry Jaden Smith. Velmi dobre zmaknuta choreografie boje detskych karatistu, na kterych je videt ze jsou o deset trid vyse nez hlavni hrdina ()

Patr1k

Určite nadpriemer, herecké výkony síce priemerné (i keď Jackie sa snažil), no mladý Smith prekvapil veľmi, má dobre nabehnuté na hollywood, super hudba a zvuk, možno by som pokarhal za priveľa strihu, inak film s myšlienkou ;) ()

sebuLba

V celku šťavnatá jednohubka na jedno podívání při které nejvíc zamrzí její přepálená stopáž. Ústřední dvojice jednoduše funguje tak jak má a maličkej Smith pod vedením tatínka ukazuje, že má navíc než na roli umrčeného fracka v Dni, kdy se zastavila země. Pocta originálu není až tak výrazná jak by se dalo čekat, v tomhle směru snad jen ten výcvik a pár dalších maličkostí. Remake Karate Kida si jede svou vlastní barvitou cestičkou a už se ani nedivím, že film zarobil takové peníze. Zkrátka a jednoduše příjemné překvapení, kterému odpustíte i těch pár zaškobrdnutí. ()

Zeddi

Je to remake. Což všichni víme. jen jsem asi čekal trochu více boje. A to hlavně od Jakieho. Více než o bej se spíše jedná o myšlenku. Je to celkem hezký rodinný film. ()

fferdas

To, že je hlavní hrdina syn W.Smitha jsem se dozvěděl až ze závěrečných titulků. To, ale nic nemění na tom, že se mi film celkově líbil stejně jako mé přítelkyni. Dobrá výprava i zvuk navíc J. Chan i Smith junior zvládli svoje role dle mého názoru na výtečnou. Na závěr zhodnotím jednoduše: "povedený remake". ()

Obenny

Nový Karate kid už není o karate, ale o čínském kung-fu, jediné co zbylo z původního filmu je že starší mistr má svého žáka, kterého učí. Ale naučí ho kung-fu na úrovni budhistického mnicha za nĕjaký měsíc, do toho naprosto debaklující děj, ale klad je dobře zahraná role Smithe mladšího a pĕkné bojové scény. ()

Jamall

A já si přihodím tu čtvrtou. V podstatě bezchybný rodinný "cool" film dnešní doby. Příběh šlape v zaběhnutých klišovitých a poklidných kolejích (pro někoho zdlouhavých). Jackie a Jaden si odehráli to svoje (otravnou matku radši vynechám). Záběry Číny nádherné a hudba pasující. Bavil jsem se a určitě si to někdy zopáknu. Akorát pořádně nechápu, proč se to jmenuje Karate Kid. ()

wesker

jedna hvězdička za pěkné záběry z Číny v HD fakt paráda... film totál o ničem prvoplánová zápletka jasná už od začátku ani závěrečný boj nedodal ty správné grády. ()

Já se nemohu rozhodnout, jestli to měla být parodie nebo komedie a nebo to mělo být myšleno vážně. Není to v ničem originální, ani ten eklekticismus ohraných zápletek není příliš zajímavý, nicméně nádherné záběry přírody a občas nějaký ten vtip, na páteční večer s rodinou nebyl špatný výběr. ()

gpx

Nový Karate Kid vlastně nic nového nepřináší. Pro mě max **. Je to prostě neoriginální "karate" film pro děcka. ()

tommei

Proč se jmenuje film Karate Kid, když je v něm o karate jen jedno slovo a to je, že karate je uplně něco jiného než kung-fu? Byl to od producentů dobrý tah. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)