Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

LukKon

Porovnávať tento film s jeho o 26 rokov starším bratom je viac ako logické. Na prvý pohľad 100% remake nám ponúka omladená zostava pozostávajúca z atraktívnejších hercov, kde pre mňa príjemným prekvapením bola úloha údržbára Hana, ktorá Jackiemu sadla uliata ako 5 tisícový, na mieru šitý, oblek od Armaniho. Z mladého Jadena nám rastie budúca hviezda veľkého formátu závratnou rýchlosťou, čo nie je na škodu a môžeme teda vidieť ako sa zo Smithovcov stáva liaheň filmových hviezd a hviezdičiek. No ale dosť už o hercoch. Film bol príjemným relaxom, nenadchol no ani neurazil a to je dôležité. Pred záverečnou scénou som si vravel, že by nemuselo byť na škodu zopakovať záverečný kop z originálu a že by to tomuto filmu dodalo taký ten správny kus nostalgie, ale ... ()

Cherry_Bomb

S filmom som bola spokojná nad mieru asi preto, že som od toho veľa nečakala. Malý Jaden má herectvo v krvi a keď bude takto pokračovať bude z neho dobrý herec. Nehovoriac o dobrom kung -fu, ktoré predviedol ako Jaden tak i skvelý Jackie Chan. Vo filme sa odohrávala začínajúca ,,decká“ láska čo bolo v celkom milé. Bol tam príbeh, bolesť, humor. Film mal krásnu pointu nie vždy ide o to ,,nakopať niekomu prdel“ , ale o vzájomnú úctu voči druhému človeku a bolo ukázané, že nenávisťou nič človek nedosiahne. Tiež sa mi páčil sountrack k filmu: Never say never. ()

gicous

Tvůrci udělali několik dobrých rozhodnutí, které určitě pomohly komerčnímu úspěchu filmu. Za prvé zasadili příběh do Číny, která působí neokoukaně a atraktivně. Mladý hrdina díky tomu taky získal silnější motiv odcizení. Za druhé angažovali Jackiho Chana, který ještě určitě nepatří do starého železa. Za třetí jim James Horner složil skvělou a chytlavou hudbu, která mě v těch pravých momentech správně vtáhla do děje. A za čtvrté je tam mladý Smith, který je v hlavní roli sympatický, zabavný a bavilo mě se na něho koukat. Doufám, že ho nepotká osud ostatních dětských hvězd, které skončily v zapomnění. Souboje mají dobrou choreografii a jsou opravdu dobře natočené klidnou kamerou. Díky tomu mají výbornou atmosféru a přehlednost. Klobouk dolů před dětskými herci. Nevím čím to je, možná tím, že jsem se stál tátou, možná tím že stárnu, ale nějak jsem vyměk. Chápejte, dětska a zvířata jsem bral ve filmech vždycky jako zátěž a nepříjemnou věc. V tomto případě nemůžu reptat a držím hubu, protože vše to šlape jak má. Ale jednu věc mám a to proti názvu. Já bych to pojmenoval třeba Kung-fu Kid nebo Smith Kid.... ()

Astinas

Ve většině případech bojový film má u mě dost velké nároky a to hlavně ze strany bojů samotných, jak jsou ztvárněné. Tady celkem ušly, nebyly to přehnané scény a sem tam pár pěkných "frajeřinek". Mladej Smith mi nevadil, vadila mi spíš jeho matka, ale nežeru, že za tak pár chvil se naučí přemety a takový chytačky, jako předváděl (Smith). Kdyby mi bylo kolem 13, tak asi tenhle Karate Kid se mi bude líbit nejvíc, ale pořád hl. hrdina je klučina a ke všemu, co mě doopravdy sere a to bez prominutí je, že tenhle film nemá s KARATEM nic společnýho, je tam Kung- fu, tak snad Kung- fu Kid, ale proč si vzali do huby tvůrci karate nechápu. Takže když se nad tím vším zamyslím, tak 2* jsou akorát a na procenta je to tak 40%. Prostě oddychovka na jedno podívání. ()

J*A*M*B*O

Veľmi ma nezobral ani predošlý karate kid, nie ešte tento. Samozrejme nebolo to až také bad ale čo sa dá urobiť z rozkopaného hnoja? Nebavilo ma to už po 10 minútach, ale neako som to predsa dopozeral a spokojný s tým niesom. 3/10 bodov ()

RigorMortis

Už zo začiatku som mal pocit, že tento film len ťaží zo slávy rovnomennej trilógie. Klišovitý príbeh, ako tu už ktosi spomínal (nováčik v meste - nová škola - románik s dievčaťom - vyhrážky od triedneho bitkára - "from zero to hero" s pomocou tajomnej postavy s nervy drásajúcou minulosťou - finálny zápas, kde hlavná postava vytrie kocúra hlavnému záporákovi). Jackie je klasik, hoci mám radšej jeho staršie filmy a Jaden ma ako herec nepresvedčil. Boli tam aj vtipné momenty ("dude, I'm from Detroit"). Film bol však zbytočne rozťahaný, minimálne polhodina sa dala ubrať. A Džastyn Bívr ako hudba k záverečným titulkom? To vážne? A vôbec, karate je japonské umenie,tak prečo sa film odohráva v Číne? Z pozitív atmosféra Číny, svižnosť filmu a kung fu. Aj tak mi to príde ako snaha pretlačiť synáčika slávneho otca na filmové plátno, aby sa nepovedalo a zvýšiť popularitu Jackiemu. Na pôvodný Karate Kid to nemá. ()

BadAs

nemohu jinak než dát pět hvězd ,tohle jsem viděl když to vztoupilo do kin a byl to pro mne zkvělý zaážitek protože od tohohle sem nečekal nic než povrchní zabavu a přitom ten film je vyloženě krásný,ma potřebnou hloubku kterou mu davá vztah mezi jackie chanem a malým smithem,vztah s malým smithem a jeho holkou a vztah chana ke sve minulosti a ženě co mu umřela .-) takže je tam morální přesah .-) choreografie jsou užasné,hudba je batmanovská což mne překvapilo ale zaroven k tomuhle vytečně sedlo,moc hezký soundtrack.-) a bytky mezi těmi malími kluky školáky mají takovou drsnost a razanci že jsem byl přiznám se v šoku a to pořádně..ti malí kluci byly jak scott adkins a to nepřeháním ..tvrdost brutalita síla a razance a kadence uderů vzkutku velmí pusobivá a překvapivá .-) jde vidět bolest rány a šrámy atd. ()

tajda52

Film je naprostou ukázkou toho, jak dokáže být člověk frustrovaný a bezmocný a přesto se několikrát dokáže zvednou a postavit se zpátky na nohy a ukázat všem, že na to má. Dále se mi na filmu líbilo, jak mistr Han (Jackie Chan) vyučuje Kung-fu pomocí triviálních pohybů, které doma děláme všichni. Myslím si, že pár scén navíc na konci filmu by ale neškodilo. ()

helrohir

Nuž, mňa nová verzia Karate (alebo skôr Kung-fu) Kid bohvieako nezaujala. V prvom rade musím filmu vytknúť neúnosnú dĺžku. Keby to bolo aspoň o 40 minút kratšie, mohlo to pobaviť viac. Okrem toho je veľká časť filmu vyplnená nezáživnými scénami, zbytočnými kecami a naviac ani tie súboje v konečnom dôsledku nestáli za veľa. Taktiež mi vadil aj ten protekčný Smithov zasran. Svetlým bodom je rozhodne rola Jackieho Chana a nejaký ten zábavný moment. 40%. ()

johnsnow

Na starého to síce nemá ale je to rozhodne skvelý film. Jackie konečne v super úlohe a turnaj ma prilincoval k stoličke, takže 5* zaslúžených a zrejme prvý film od Zwarta ktorý sa mu vydaril. ()

kelto44

Už originálny Karate Kid nebol kto vie aká pecka, ale dovoľujem si povedať že remake je úplne zbytočný film, ktorý ani nemusel byť natočený.. Chlapec si na narodeniny prial aby si zahral vo filme spolu s Chanom, a keďže mu to ocko môže vybaviť, tak prečo mu to nesplniť? Film by mi nijak extra nevadil, nebyť Jadena Smitha - lepšie by to zahral hocikto, filmovú kariéru môže rovno zabaliť.. a to som si myslel, že bude po ockovi.. boje ujdú, ale viac vecí nedáva zmysel.. chlapca v škole bili, nevedel sa obraňovať, začal ho trénovať majster bojových úmení a za pár dní ľavou zadnou zbije svojich čínskych protivníkov, ktorí mimochodom trenujú možno celý život? A protivníci mu zlomia všetky šľachy a kosti v tele, on sa aj tak v pohodičke postaví a boj vyhrá akoby nič? Sorry, ale nie.. nezachráni to ani Chan.. /20%/ ()

Gamekeeper77

Remake jak vyšitej, kterej se drží původního scénáře jako klíště, bez nápadu, výraznější inovace, postrádající jakékoliv překvapení. Nebejt těch stupidních výukových metod po vzoru svýho ještě stupidnějšího předchůdce a hooodně přehnaných dětských bojových scén, nemuselo by to skončit takhle, protože jinak je to celkem zábava. 67%. ()

ostravak30

Původní filmy jsem neviděl, ale samozřejmě jsem o nich někdy slyšel. Nová verze se přesouvá do Číny, což je pro diváka jistě atraktivnější. Příběh je vlastně neoriginální a klasický. Jednoho kluka obtěžuje partička, on se naučí bojovat a nakonec je všechny zvalchuje. Tady je to okořeněno za prvé tím, že nejde o karate, ale o kung-fu a Jackie Chan nehraje komediální roli, ale poněkud vážnou. Z té Číny toho zase tolik scenérií neuvidíme, ale přesto si dvojka učitel-žák někam vyjedou a pár dobrých záběrů nabídnuto je. Přestože je od začátku jasné, jak to celé skončí, a to i když nejde o rvačku, ale o turnaj, jde mj. o poznání, že bojové umění není jen o tom někoho mlátit, naučit se respektovat nepřítele a někoho, kdo je lepší než já a nakonec i o přežití v novém prostředí. To je vůbec zvláštní a dalo se na tom stavět lépe. Matka ani syn nerozumí ani zbla čínštině a neznají jediný znak, ovšem v novém prostředí přežívají vcelku v klidu. Že si ani ve škole ani matka nevšímají šikany je věc druhá. Je to trochu pohádka pro dospělé i dospívající, neboť Dre trénuje sotva pár týdnů (měsíců?) a půlku z toho zvedá bundu, zatímco jeho protivníci jistě pár let drilují bojové umění a přesto jim i zraněný nakope zadek. Nereálná pohádka klasicky v hollywoodském stylu. ()

hrumsrt

Přesně jeden z těch filmů, které beru jako guilty pleasure. Je mi jasný, že to není dokonalý, že to je má docela dlouhý tempo a Jadena Smithe, který tu má řadu divných momentů a může v průběhu i štvát. ALE já tohle viděl v 10 letech v kině a tou dobou jsem taky dělal karate a kumite byla srdcovka. Byl to pro mě takový první malinko dospělejší snímek, jakože už nešlo o animák nebo nějakou fantasy. Za mě super zábava, která se snaží jít na ruku tak nějak všem a přesto jde o docela elitářský projekt. Nikdy nezapomenu, jak se mnou tehdy v sále cloumali emoce, jak jsem závěr dojel vlastně s otevřenou hubou... Celá ta značka má svůj fuck-up, že nějaká rychlokvaška vydrdí toho, kdo maká celý život. Ale ten film je hodně černobílej, abych mu na konci prostě fandil. Jakou chemii spolu má Jackie Chan (pro nějž je tohle bohužel zatím poslední film, který stojí za řeč) a Jaden Smith (jasně celý mu to koupil tatík, zas*aný elitář!), to je prostě paráda! Miluji ty trénikový úseky, s jakými myšlenkami s to hraje, že tvůrci mají snahu dát tomu nějaký vyšší princip (čímž řadu lidí asi naštvou).. Finálový turnaj je trešnička na dortu, která baví jako málo co! V závěrečné dojemné satisfakční scéně už mě vždycky mají! Nikdy nechci sequel, takhle to je dokonale celistvý a uzavřený arch. /viděno v kině/ 90% ()

liquuid

Bylo to moc fajn, jen mě hrozně štve, že se tu mlátí tak malé děti. Takový malý týpeček nemá vážně žádnou sílu a kdokoli osvalený by ho sundal jen fackou. Jinak ovšem napínavé až do konce, příběh stojí za to a určitě je fajn to vidět. Jen ty děti no. ()

p.i.t.b.u.l

Je to sice průměrný snímek, ale 3* je málo. Je to totiž moc hezky natočeno. K ději filmu se není třeba vyjadřovat. Všichni jej dobře známe, jak z předešlých snímků tohoto žánru nebo v podstatě jim podobným. Mladý kluk jménem Dre se přestěhuje z USA do Číny, kde chce s mámou začít nový život. Jak to tak chodí, ne všichni domorodci jsou k přistěhovalcům přátelští. Dre se jim snaží vyhýbat, nicméně oni ho pořád pronásledují. Jednoho dne se seznámí s údržbářem J. Chanem, který ho musel z jistých důvodů přihlásit na turnaj Kung-fu a rozhodne se ho trénovat. Zde to teprve začíná. Film to není špatný. I když již přes ohrané klišé toho moc nového v ději neuvidíte, mně se to líbilo. Film je delší a musím říct, že to co vlastně očekáváme, to je příprava na turnaj začne až po necelé hodince. Pro někoho to může být dlouhá doba, nicméně to rychle utíká a k filmu tento začátek sedí. Co se týče pak samotného zpracování tohoto snímku, zde jsem neměl větší výhrady a mně se prostě tento snímek velice líbil. Místy pobavil, dokonce jste se občas dozvěděli nové věci o Číně :-), ale především je to pohodová oddechovka, která si na nic nehraje. Pro mně velice příjemné překvapení a já ho doporučuji v případě, že se Vám tento žánr líbí. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)