Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

Fash

Jackie Chan jako vzdy vyborny, ale jak uz je nekolikrat napsano,...Jaden Smith je omyl, chyba, spatnej. Je mi lito, jediny co mu z celyho filmu verim je zajem s jakym sleduje pani s kobrou a pak hazeni bundy na drevenyho panaka. Vic ani "N". ()

pelegryna

Je velmi lehké a snadné soudit tento film prizmatem odborníka...... Leč pravdou je, že atletické a sportovní výkony ve filmu jsou skvělé a ještě jednu skvělé.Jackie asi v v zatím v nejlepší roli a pro cílovou skupinu myslím velmi moderně podaný materiál. ()

karloskiller

Tento film je odvozený ze starého karate kidu, ale lépe zpracovaný jak grafikou a i jinýma věcma. Zábavný film a sportovní. Mně to bavilo a hodnotil jsem 4*. ()

MihhC

Kýč. Po 10 minutách může odejít bez pocitu, že byste o něco přišli. Ale z druhého pohledu i docela zajímavé - Čína je plná šťastných a nesmírně nadaných lidí, kteří chodí po karnevalech, na každým kopci za městem si chodí spousta lidí posedět na kameny nebo si povídat s hady, a když už byste opravdu nejvěděli roupama co dělat, můžete poskakovat po Čínské zdi. A na závěr uvidíte načernalé "Zrození Rockyho". ()

MasterLee

Co si budeme nalhávat je to spíše pro děti než pro dospělé publikum.Ale Jaden hrát umí což jsem se divil a Jackie můj oblíbenec mě také nezklamal. Na to že má tento týpek už dnes 58 roků tak pořád nám všem dokazuje že se ohánět pořád umí :) děj je naprosto jasný jak dopadne ale hudba a prostředí kde se film natáčel je naprosto luxusní. :) ()

Profík

I přes nostalgi se mi to líbilo víc než původní Karate Kid. Tenhle je sice víc dětský, ale to na soubojích neubírá na zajímavosti a Jackie je pořád borec. 75%. ()

RADX1

Filmu by prospěla kratší stopáž - v mnoha částech hodně nudil. Škoda - jinak to mohla být pěkná průměrná a oddechová bojovka. ()

jitrovnik

Film má docela pěknou výpravu a hudbu,ale to je bohužel vše.Nechápu proč se někdo rozhodl natočit remake slavného Karate kida,který se lépe natočit už asi nedá. ()

PinkButterfl

Nádherný film so skvelým Jackie Chanom! A taktiež musím vyzdvihnúť J.Smitha, postava mu veľmi sadla, bol výborný. Film má myšlienku, mne osobne vôbec nepripadal zbytočne zdĺhavý, naopak, bolo mi ľúto, že už skončil :) ()

ladymarmelad

Miluju ten film. Mohla bych na něj koukat furt a stejně by mě to furt bavilo. Je to rozkošný,nádhený,vtipný a motivační. Horzně se mi líbí hlavně Jaden Smith je rozkošnej kluk a Jackie Chan no tak to je boží herec a to všichni víme. Tak že prostě nádhernej film. Všem ho doporučuju =) ()

andy60

Tyhle filmy o kung fu jsou nuda už sami od sebe, žádný moment překvapení, jeden špatnej a jeden dobrej, ten nejdřív dostane na prdel, aby to tomu hnusákovi v závěru pořádně nandal. Proč jsem se na to vůbec díval? ()

Monikasson

Nie,nie,nie a nie.Tento film ma 70% času nudil a tých 30% spočívalo v sledovaní výstupu na dračiu horu (či jak sa volala) a samotného kung fu tréningu.Mňa,ako človeka,ktorý má v obľube bojové športy film teda nevzal.V úlohe Dre Parkera by som si vedel predstaviť hocikoho iného,len nie malého čierneho "rapera" s afro účesom.Nieže by som mal niečo proti čiernym,to zase nie,ale Jadenovi som tú jeho úlohu,že sa naučil kung fu moc nezhltol.Pre pochopenie,sám trénujem Wing Chun a Taekwondo nejaký ten piatok takže kus poznám,že kto ozaj niečo vie a kto to má,len tak na rýchlo nabiflené.Žiaľ,toto nebolo ani jedno z toho.Chvála aspoň za Jackie Chana,ktorý ukázal,že aspoň on vie a zachránil film pred jednou nepozerateľnou hviezdičkou. ()

panter666 odpad!

Je hezký, že Willík Smisu zařídí roli pro synátora, kterýho zrovna dost bere karate, jen je trošku smutný co z toho vzniklo. Nemůžu říct, že bych byl velký fanoušek původní série, ale tenhle blábol? Bylo mi doslova líto Jackie Chane, který asi netušil do čeho se pouští. Celej film je tak nějak Jaden furt stejnej a to hlavně co se týče jeho velkolepého umění karate. No a na konci nemá problém porazit všechny, kteří sou hlavně asi i o několik let starší než on. Finále je totální úlet, když se zlomenou nohou skáče salto vzad, tou samou nohou kopne nepřítele do hlavy a ještě na ní stihne dopadnout a to jen díky tomu, že pozoroval paní co si hraje s hadem. No a ještě sem zapomněl, že Will Smith dělá produkci. Co z toho plyne? Na orlí skok to prostě nemá. ()

Laslo

Veľmi zaujímavý scenár.Herec Jackie chan a Jaden Smith sú dobrý herci.Bavil som sa.Škoda,škoda preveľká že nebude dvojka tohto filmu...U mňa 70 % ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)