Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

zimi

Mě se to líbilo! Určitě to není film určen starším, ale i ti si najdou něco pěkného! Syn byl nadšen. ()

cergina

Jackie Chan síce ešte nie je tak starý ako Pat Morita a dej je ľahko predvídateľný (hlavne pre toho kto videl pôvodnú verziu z 84) ale je to obrovská pomoc pre tento film. Na Jaden-a som sa pozeral opovrhlivo iba v dvoch scénach, (tlieskanie na výberovom kastingu v divadle a v poslednej bitke so záporákom kde proste z takej vzdialenosti trafiť súpera kopom zo salta trafiť nemohol.) za to však ale on memôže. Tú poslednú hviezdičku mu pridáva však moja vďaka, pretože vďaka tomuto filmu som začal s bojovými umeniami. ()

zidlestul

Přijemná podívaná, i když se velkýma zdržovačkama, o které nikdo nestojí. Pár divných, trapných a celkově podivných scén... pomohl tomu emocionální turnaj na konci filmu, který tak nějak pomohl k lepšímu dojmu. ()

Johny_Blaze

V něčem lepší a v něčem horší nežli byl původní Karate Kid (1984). Rozhodně žeru Jackie Chana takže to dodává filmu ohromné plus. Bez něj by to byl dle mého názoru film zasluhující si max. dvě hvězdy. Každopádně obsazení všech rolí mi nepřipadá příliš šťastné. Jadena Smitha bych rozhodně v tomto snímku vidět nemusel. Jinak jako celek celkem dobře zpracované, jediné co mi lezlo na nervy bylo když už jsem po tísící v tomto filmu slyšel pověs bundu, oblíkni se, polož bundu. Jinak ale film který pobaví jak dítě tak i dospělého, pro mne tedy jen na jedno shlédnutí. I tak ale za dobré zpracování, za prostředí a hlavně Jackieho dávám triple star. ()

dannypajinky

proč ubec tohle to mi dávalo každých 20 min hnusnou facku až to bolelo cucající se děcka ožralej Chan děti řezající se na smrt WTF? 48% ()

hotentot

Tak ten preklad "Karate Kid" je hrozný. Nič z karate v tom filme nebolo, všetko sa točilo okolo kung fu. Dej filmu bol pomerne jednoduchý. Scenár ma tiež moc neprekvapil ... film my akosi rýchlo ubehol a žiadne prekvapenie sa nekonalo. Čo môžem pochváliť sú výkony Jackieho Chana a Jadena Smitha. Za nich dám 3*. ()

Entfak1

Já bych tomu dal normálně za tři... Vizuálně pěkné, Jackie Chan také super. Jediné co film odkazuje do popelnice je zjev v podobě protekční, neumětelské opice by Jaden Smith. A to prostě nepřekousnu. ()

Tauloo

Když na nedělní odpoledne nemáte nic na práci, venku prší a v komerčních televizích nic nedávají, je to další volba. Tahle pohádka, to je taková příjemná rodinná podívaná pro dospělé i menší caparty. Nic obdivuhodného nečekejte, ale pohoršeni rozhodně taky nebudete a na konci si řeknete, že jste ty dvě hodiny zas tak hrozně nepromrhali. ()

Kosir

Dal bych i 4star za to, jak film zaznamenal pekingské reálie a atmosféru města. Kdo tohle město navštívil musí mně to potvrdit. Zejména, když ví, že prostředí chutungů se stále rychleji stává minulostí (co bylo dostupné ještě v roce 2010, ustupuje nevratně mrakodrapům). Na druhé straně si myslím, že stačí 3star, protože tam je dost nekonzistentních propagačních záběrů a taky proto, že žádnépodobné bojové sporty nemám rád. Takže při střízlivém hodnocení poněkud naivní, i když řemeslně slušně odvedená, pohádka pro mladé. ()

sun.eagle

Je to samozřejmě hrozně naivní blbost. Už celý ten koncept že se malý klučina made in USA jak poleno naučí za pát týdnů či měsíců to co se učí mistři kung-fu celý život. Ale je před vánočními svátky a jsem v takové hrozně sentimentální náladě či co, a proto nad tím zavírám oči a vidím jen zábavnou odechovku, nahlédnutí do trošku jiné kultury, trošku emocí každého druhu a balení a jistě...velkého Jackieho Chana. Ve zkratce to znamená že vidím jen ty pozitivnější věci. ()

Igi155

Film je pre mňa prekvapenie pretože som čakal niečo menej ale prekvapilo ma nové spracovanie.Bitky sú v pohode a záver som si uzival.Celkovo zaujímavý film na 70% ()

prasecak_cz odpad!

Jackie Chan asi v tuto dobu ujížděl na něčem fakt silným, protože tento kekel by nikdy jindy s jeho obsazením nemohl vyjít na světlo světa... ()

DarkSikorski

Jediná věc mě držela od hodnocení "Odpad" a to je přítomnost Jackieho Chana. To prostě odpad dát nemůžu i když mi to škube rukou. A jinak? No... hele bez velkých malovánek a přikrášlování. Připitomělý remake s malým černochem, kterého bijou zlí číňani a on pak zmlátí je. Takže v kostce: HOVADINA. ()

Billy_Cz

Dávám 3 hvězdičky za celkem povedený scénář ale ty souboje booože kameramani museli být asi do jednoho ožralí jak dogy když se třepala jako notorikovi ruce z toho souboje nějak nevynikli a vůbec nějak přesvědčivě nevypadali Ale jde vidět že Jakcie Chan se dokáže ukázat i v jiné roli než jen v komediích. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)