Enid Blytonová začala svým bratrům vyprávět příběhy, které se staly únikem z bezútěšných vztahů v rodině, kterou následně otec opustil. Během učitelského působení po 1. světové válce začala své povídky rozesílat vydavatelům. Ujal se jí Hugh Pollock, za něhož se také provdala. Měli spolu dvě dcery, ovšem jako matka Enid zklamala. O děti se musela starat chůva, zatímco jí záleželo více na anonymních dětech, které ji zbožňovaly za její příběhy. Její naprostá sebestřednost dohnala Hugha k pití a nakonec i k jiné ženě. Enid své děti využila jako prostředek citového vydírání, aby se domohla rozvodu podle svých představ, a posléze se provdala za Kennetha Waterse, slabocha, který byl do jisté míry kopií jejího otce. Po 2. světové válce se jí dostalo ještě větší popularity, přestože čelila obviněním kvůli autorství knih. Děti ji vzývaly ještě dalších 20 let až do její smrti roku 1968, aniž by znaly její skutečnou povahu. (Filmbox)

marhoul

Uff. To byla síla. Příběh ženy, kterou evidentně velmi poškodilo nešťastné dětství a která našla úlevu ve psaní dobrodružných příběhů pro děti, přičemž zničila život několika lidem z vlastního okolí. Její grafomanii vnímám jako jakousi terapii a způsob jak "přežít". Bohužel takto nevyrovnaný a chladný člověk, který neví, co sám se sebou, by asi neměl mít děti. O psychické poruše asi nemůže být pochyb. A v kombinaci s hnusnou, pokryteckou, arogantní povahou a touhou po slávě to všechno dopadlo pro její blízké děsivě. A vlastně i pro ni samotnou. Helena je v roli Enid vynikající! Z celého filmu je mi blbě. ()

Martinvon

Jako dítě mě její knihy zcela minuly. Zato na západě jsou stále ještě povinnou součástí dětské knihovničky. Životopisný film věnovaný autorce knih pro děti Enid Blyton lze však se vší intenzitou vnímat i bez předchozí znalosti jejího díla. Helena Bonham Carter tu ztvárnila její velmi ostrý a hloubkový psychologický portrét. Život plný extrémů - čím trpčí zkušenost, tím sladší příběhy. I když tvůrci filmu tvrdí, že si občas něco dobásnili, vznikla jim pod rukama jedinečná studie lidského osudu. ()

BOURQUE

Celovečerný herecký koncert v podaní H. B. Carterovej! Je už skoro neuveriteľné, ako dokonale dokáže táto dáma vykonať svoju „hereckú prácu“. Vďaka tomu, ostatní účinkujúci v tomto filme stratia všetky priestory na to, aby sa nejako výrazne vyznamenali. Jediná osoba, na ktorú to neplatí, je M. MacFadyen. Skoro som zabudol: film sa zaoberá životom svetoznámej spisovateľky E. Blytonové, ktorá napísala viac ako 700 kníh - hlavne pre deti. Ona síce vedela, že čo potrebujú jeho malí čitatelia, no nevedela, že čo potrebujú jej vlastné deti. Keď sa rozhodnete podívať sa na tento film, tak pripravte sa na to, že spoznáte takú osobu, ktorú by ste nechceli vidieť v blízkosti vašich deti, a už hlavne nie ako matku. Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

blackJag

"NEJSEM ÚPLNÝ NETVOR..." Světe div se, hyperplodná autorka dětských knížek byla asi pěkná kráva :-) Ale takové se zase dobře portrétují a tady myslím Carterová obstála na výbornou. S dějem filmu je to tak napůl, samozřejmě je to zkratka, ale minimálně dostat tam konfrontaci s odrostlými dcerami mohlo mít smysl, když se ví, že to, jak obě své dětství vnímaly (a jak o něm následně referovaly), je v naprostém rozporu. 60% ()

Chudobka

Je zajímavé, že ačkoli jsem od dětství vášnivá čtenářka, s touto autorkou jsem se minula. Temné dětství ji neomlouvá. Hrozná ženská. Nechápu, jak se může žena, která píše knihy pro děti, tak odporně chovat k svým vlastním dětem. Helena Bonham Carter vynikající. Jako vždy. (No, aspoň jsem viděla, že může být některá matka ještě horší než ta moje. Ale že by mě to potěšilo, to tedy ne.) ()

• Film mal veľmi tesný rozvrh natáčania. Helena Bonham Carter bola do hlavnej úlohy obsadená iba 10 dní pred začiatkom nakrúcania, ktoré prebehlo za 16 dní a snímku potom zostrihali za 8 dní. (U_S_O)
  • Rozpočet filmu bol tak malý, že niektoré kostýmy požičala producentom zo svojho šatníka sama Helena Bonham Carter. (U_S_O)
  • Na britskej televíznej stanici BBC4 mal film pri premiére tretiu najvyššiu sledovanosť od založenia stanice v roku 2002. Sledovalo ho 1,28 milióna divákov. (U_S_O)