Enid Blytonová začala svým bratrům vyprávět příběhy, které se staly únikem z bezútěšných vztahů v rodině, kterou následně otec opustil. Během učitelského působení po 1. světové válce začala své povídky rozesílat vydavatelům. Ujal se jí Hugh Pollock, za něhož se také provdala. Měli spolu dvě dcery, ovšem jako matka Enid zklamala. O děti se musela starat chůva, zatímco jí záleželo více na anonymních dětech, které ji zbožňovaly za její příběhy. Její naprostá sebestřednost dohnala Hugha k pití a nakonec i k jiné ženě. Enid své děti využila jako prostředek citového vydírání, aby se domohla rozvodu podle svých představ, a posléze se provdala za Kennetha Waterse, slabocha, který byl do jisté míry kopií jejího otce. Po 2. světové válce se jí dostalo ještě větší popularity, přestože čelila obviněním kvůli autorství knih. Děti ji vzývaly ještě dalších 20 let až do její smrti roku 1968, aniž by znaly její skutečnou povahu. (Filmbox)

Enšpígl

Mně je celkem u prdele jak je Enid Blyntová populární, kolik prodala knížek a vydělala prachů. Já absolutně netuším kdo to je a jestli je pravda že se ke svýmu frajerovi a svým dětem chovala tak, jak naprosto mistrovsky předvedla moje milovaná Helenka, pak je to neskutečná píča a já bejt její manžel tak po ní od rána do večera házím kozí bobky. ()

Ilicka

Britové prostě ty televizní filmy umějí a nějakým záhadným způsobem se jim do nich daří dostat vynikající herecké obsazení. A Enid není výjimkou. Na knihách Enid Blytonové jsem vyrostla a jakkoli ošklivá bytost to byla, tak na mém postoji ke knihám to nic nezmění. Helena Bonham Carter ji hraje skvěle, vystihuje její dvojí tvář ve vztahu k dětem, k manželům a ke světu. ()

Sandiego

Klasicky povedené a herecky brilantně ztvárněné britská televizní dráma, jediný problém mám asi jen s tím, že odteď už pro mě Správná pětka bude jen pokrytecká báchorka sloužící primárně samotné spisovatelce. No, tím pádem možná radím obdivovatelům spisovatelččiných knih, aby se filmu zdaleka vyhnuli, jelikož ty krásné vzpomínky na jejich četbu u nich s velkou pravděpodobností získají dosti hořký přídech. ()

ivishka

Helena je bohyně! Naprosto bezchybný výkon, který mě utvrdil v tom, že patří na špičku ledovce a také se vymyká naprosto všem ostatním herečkám v dnešní době...jakoby se zasekla její duše někde v minulém století a už s tímto ozařujícím charizmatem vyrostla. Enid Blyton je moje knižní hrdinka už od mého dětství a v podstatě mě provedla celým životem aniž bych si to uvědomovala. Bohužel její příběh zas až tak šťastný nebyl. Ztráta otce ji poznamenala natolik, že nejen její myšlení, ale občas i chování se vymykalo jejímu věku. Psala nádherné knihy a poezii a krásně ilustrovala jenže v tom je ten háček - byla tak brilantní až jí to po letech snad nikdo nevěřil ..jenže ona taková byla díky tomu, že mentálně zůstala v takovém vzduchoprázdnu jakoby ve věku třinácti let kdy jí poznamenal odchod otce neexistovala osoba, kterou by si pustila k srdci. Dokonce ani její vlastní děti o které tak stála nikdy v životě nepoznali svoji mámu. Byla to žena mnoha úspěchů ovšem cokoliv chtěla a dostala to, tak jí to jakoby přestalo bavit - přesně tak jak je to s dětmi. Byl tam krásně zobrazen moment, kdy vám došlo, že se ubírá do hlubin své bohaté dětské fantazie a píše knihy ve kterých neexistuje nic temného a ještě krásněji bylo zobrazeno to, jak Enid žila těmi dětmi, které ji měly za hrdinku a mámu století - čtení dopisů od nich, záchvaty smíchu u pochval a úsměvy u malých pozorností a obrázků. Ale tohle všechno byl její svět a nikdo jiný do něj nesměl - ani manžel, ani děti a už vůbec ne rodina, kterou vyškrtla ze svého života už jako mladá a paradoxně právě rodině vděčí za takovou inspiraci. Stařecká demence na konci byla až rozkošná ale jak bych to...spíš tragikomická ; je to takový jemný moment, kdy vám dochází, že každý je jen člověk a na každého jednou dojde...akorát jsou lidé co budou žít navždy.... ()

marhoul

Uff. To byla síla. Příběh ženy, kterou evidentně velmi poškodilo nešťastné dětství a která našla úlevu ve psaní dobrodružných příběhů pro děti, přičemž zničila život několika lidem z vlastního okolí. Její grafomanii vnímám jako jakousi terapii a způsob jak "přežít". Bohužel takto nevyrovnaný a chladný člověk, který neví, co sám se sebou, by asi neměl mít děti. O psychické poruše asi nemůže být pochyb. A v kombinaci s hnusnou, pokryteckou, arogantní povahou a touhou po slávě to všechno dopadlo pro její blízké děsivě. A vlastně i pro ni samotnou. Helena je v roli Enid vynikající! Z celého filmu je mi blbě. ()

• Film mal veľmi tesný rozvrh natáčania. Helena Bonham Carter bola do hlavnej úlohy obsadená iba 10 dní pred začiatkom nakrúcania, ktoré prebehlo za 16 dní a snímku potom zostrihali za 8 dní. (U_S_O)
  • Rozpočet filmu bol tak malý, že niektoré kostýmy požičala producentom zo svojho šatníka sama Helena Bonham Carter. (U_S_O)
  • Na britskej televíznej stanici BBC4 mal film pri premiére tretiu najvyššiu sledovanosť od založenia stanice v roku 2002. Sledovalo ho 1,28 milióna divákov. (U_S_O)