Enid (TV film)

Enid

Enid Blyton

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2009, 82 min

Helena Bonham Carter ztvárnila stejně jako v Alence v říši divů postavu na ránu pěstí.... Film není ani špatný, ani dobrý a Enid Blytonová byla fakt divná, a navíc je to opravdu dobře zahrané (jestli ta Helena není stejná - ne, to asi ani nejde)...Každopádně jsem o zmíněné spisovatelce nikdy dřív neslyšel...50%(23.2.2020)

mám to teda štěstí na filmy z Velké Británie a opět nejsem zklamaná, Enid, kterou špatná minulost z dětství vlastně provází celým svým životem i manželství, ale to bych moc napověděla ději, že? a pak by si uživatelé nemohli dobře vychutnat tento povedený film, dobře, dávám jen tři hvězdičky, ale myslím si, že je to akorát, mě se opět film líbil, a to je to hlavní.(4.1.2011)

Uff. To byla síla. Příběh ženy, kterou evidentně velmi poškodilo nešťastné dětství a která našla úlevu ve psaní dobrodružných příběhů pro děti, přičemž zničila život několika lidem z vlastního okolí. Její grafomanii vnímám jako jakousi terapii a způsob jak "přežít". Bohužel takto nevyrovnaný a chladný člověk, který neví, co sám se sebou, by asi neměl mít děti. O psychické poruše asi nemůže být pochyb. A v kombinaci s hnusnou, pokryteckou, arogantní povahou a touhou po slávě to všechno dopadlo pro její blízké děsivě. A vlastně i pro ni samotnou. Helena je v roli Enid vynikající! Z celého filmu je mi blbě.(19.4.2018)

Mně je celkem u prdele jak je Enid Blyntová populární, kolik prodala knížek a vydělala prachů. Já absolutně netuším kdo to je a jestli je pravda že se ke svýmu frajerovi a svým dětem chovala tak, jak naprosto mistrovsky předvedla moje milovaná Helenka, pak je to neskutečná píča a já bejt její manžel tak po ní od rána do večera házím kozí bobky.(10.7.2012)

Celovečerný herecký koncert v podaní H. B. Carterovej! Je už skoro neuveriteľné, ako dokonale dokáže táto dáma vykonať svoju „hereckú prácu“. Vďaka tomu, ostatní účinkujúci v tomto filme stratia všetky priestory na to, aby sa nejako výrazne vyznamenali. Jediná osoba, na ktorú to neplatí, je M. MacFadyen. Skoro som zabudol: film sa zaoberá životom svetoznámej spisovateľky E. Blytonové, ktorá napísala viac ako 700 kníh - hlavne pre deti. Ona síce vedela, že čo potrebujú jeho malí čitatelia, no nevedela, že čo potrebujú jej vlastné deti. Keď sa rozhodnete podívať sa na tento film, tak pripravte sa na to, že spoznáte takú osobu, ktorú by ste nechceli vidieť v blízkosti vašich deti, a už hlavne nie ako matku. Osobné hodnotenie: 83% (****) (2.9.2012)

• - Rozpočet filmu bol tak malý, že niektoré kostýmy požičala producentom zo svojho šatníka sama Helena Bonham Carter. (U_S_O)

• - Na britskej televíznej stanici BBC4 mal film pri premiére tretiu najvyššiu sledovanosť od založenia stanice v roku 2002. Sledovalo ho 1,28 milióna divákov. (U_S_O)

• - Film mal veľmi tesný rozvrh natáčania. Helena Bonham Carter bola do hlavnej úlohy obsadená iba 10 dní pred začiatkom nakrúcania, ktoré prebehlo za 16 dní a snímku potom zostrihali za 8 dní. (U_S_O)