poster

Evženie Grandetová (TV film)

Drama

Československo, 1966, 99 min

 • jhrasko
  ****

  Balzacova dangerous liason.(8.12.2010)

 • jakoby
  ***

  Lakota , lakotnost ,setrivost, posedlost majetkem. A k cemu to , vsichni jsme smrtelni.Dedek ktery pocita kazde zrnko cukru za prepych jen aby byl vazenym bohatym obcanem .Knizka byla vyborna , filmove zpracovani vyborne zahrane.(27.8.2012)

 • vitekpe
  ****

  Prestoze se tato televizni inscenace odehrava cela de facto v jedne mistnosti, zaujme.(18.11.2017)

 • Willy Kufalt
  *****

  Téma "sňatky z rozumu" tentokrát po francouzsku. Rodinná tragedie kolem bohatého a lakomého otce Grandeta a její ubohé dcery Evženie je věrohodným obrazem měšťácké společnosti z Francie první poloviny 19. století. Kromě nadčasového příběhu na zamyšlení z pera Honoréde Balzaca nabízí tato neprávěm opomíjená inscenace i jednu z mnoha ukázek ze skvělého českého herectví v 60.letech, konkrétně mladou Blanku Bohdanovou v titulní roli, navíc obklopenou samými bardy - Nedbal, Sklenčka, Langmiler, Budínová, Waleská,... a mladý Rudolf Jelínek (filmový představitel samých akčních a kovbojských hrdinů) se do této komorní inscenace kupodivu taky hodil.(15.2.2017)

 • pohodaman
  ****

  vysílala ČT 2 (5.12.2010)(5.12.2010)

 • - Evženie Grandetová v úvodu filmu slaví své 23. narozeniny. Avšak její představitelce Blance Bohdanové bylo v době natáčení již 36 let. (bomber7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace