• Houdini

  Oscar 6 nominací: Herec HR - Cornel Wilde, Kamera, Střih, Hudba, Zvuk, Námět(22.4.2004)

 • Martin741
  *****

  Fryderyk Sopen /februar/marec 1810 - oktober 1849/ bol polsky hudoibny skladatel, a tento film od rezisera Charlesa Vidora /Double Door 1934, The lady in Question, Gilda/ je o nom. Informacie o Chopinovi su vycerpavajuce, zobrazene kadejake tie pobyty po Francuzsku, Malorke, cestoval po Europe - a rozhodne sa nezastavil, bol v permanentnom pohybe. Pri tak castom jeho cestovani po Europe 19. storocia si zacinam mysliet, ze ponozky menil rovnako casto ako mesta. Super, tak to mam rad, svet v neustalom pohybe. Nechyba velka laska k zene : Dzordz Sandova , a nesmu chybat nadherne pesnicky bez slov a klavirne vystupenia - v tom bol Chopin masakrozne dobry . 92 %(16.6.2018)

 • Wiliem
  *****

  Životopisné drama o životě a díle jednoho z nejvýznamějších umělců světové hudby, Frederica Chopina. Ač jsou ve filmu výraznější nepřesnosti od jeho skutečného života, to základní zůstává, k tomu dokonalá hudba a i díky trochu pozměněnému příběhu jeho skutečného života je film velmi zajímavý a dojemný. Už jen kvůli té hudbě to stojí za to vidět 90%.(15.1.2012)

 • - Darren McGavin v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace