Zakázaná planeta

• USA Forbidden Planet (více)

V roce 2200 přistávají astronauti ve vzdáleném planetárním sytému, kde mají pátrat po přeživších z předchozí kosmické expedice. Setkají se zde s vědcem ze Země (Walter Pidgeon), který se vyzbrojil poznatky již zaniklé civilizace. Žije tu se svojí krásnou dcerou (Anne Francis) a fenomenálním robotem. Planeta však skrývá i jedno strašné tajemství... (Pohrobek)

Dandirion

Dobrej sci-fi film dělájí především lidi a až pak technologie. Tahle bezmála 70 let stará pecka si dá k snídani vše, co vyprodukoval například Marvel. Inspirace pro Star Trek a jiný veledíla je tu více než zjevná a nezbejvá než uznale pokynout tomuto sci-fi dědečkovi. ()

Miroslav.Zac

Nielsen je můj oblíbený herec a tak bylo jen otázkou času, kdy si pustím jeho první film. Myslel jsem, že se mi během sledování bude vracet jeho pitvoření z komedií, ale tady byl tak mladý a přesvědčivý, že to nehrozilo. Taky jsem se bál, že se budu vzhledem k datu vzniku nudit, ale film si kupodivu držel napětí od začátku do konce a sedmdesát let staré efekty mi vůbec nepřišly trapné. ()

P/\/EL

řek bych, že tohle muselo hodně inspirovat Star Trek a samozřejmě sci-fi vůbec...ale ten Star Trek obzvlášť......promyšlení..pěkný sci-fi a ještě zábavný...Robby the Robot má replikátor v sobě.....spousta nápadů...hyperpohon a něco, co připomíná trošku i transportér, ale netransportuje......atd..atd..............jinak si myslim, že to díky řadě nápadů a detajlů z řady všech možnejch starejch sci-fi béček sakra vyčnívá....je to klasika a obsazuje vysoká místa v žebříčcích nej sci-fi všech dob........jasně....v něčem působí naivně a tak......studiově a herci neznámý....ale to jsou jen drobný vady na kráse...ikdyž jasně..pro většinu běžnejch diváků..to jsou hlavní věci na filmech...pokud někdo má rád film a nemá rád sci-fi..tak hodnocení..nižší....jasně...chápu.....Robby the Robot nevypadá směšně...jen se smešně pohybuje....a klepe se mu ruka, když míří blasterem, ale.....ta hlava a jak se to všeck otočí a a to mluvení....vizualizovaný a replikátor a chemickej analyzér...je to fakt kůl..................kůl....jinak Roby the robot a tahle éra velkých robotů - herní série Fallout...tak ()

J.MacReady

Tak tohle je prostě klasika...nejenže zbožňuju tenhle žánr, ale dokonce i období ve kterém byl film natočený. U mě má zaslouženě plný počet. Čím to? Nostalgie, naivnost, triky, atmosféra a vědomí, že některé scény mi utkvěly v hlavě ještě z dob velmi útlého věku. ()

maestrum

Je mi jasný rok vzniku i nadšení filmařů pro sci-fi v té době, ale tohle je hrůza. Vždyť i B-filmy z 80tých let mají lepší herecké výkony, dialogy a představu techniky v budoucnosti. Tohle je jak amatérský počin natočený na kameru souseda s komparzisty z ulice. ()

StarFsh

Po vzhliadnutí tohoto filmu mi je úplne jasné, kde Roddenberry získal inšpiráciu na svoj Star Trek. Toto je totiž jeden z prvých inteligentnejších sci-fi filmov, aj keď bohužiaľ s trikmi a výpravou poplatnou skôr vtedajším B-éčkam. Papundekel-Show Rulez. :-) ()

Ardath

Ikonického Robota Robbyho bych postavil do památné řady vedle R2-D2, C3PO a mechanických pomocníků ze Silent Running. Mimoto je Zakázaná planeta výborný snímek, chytrý a poutavý, jak to jen jde. V hlavní roli Frank Drebin, ještě než se z něj stal nešikovný detektiv. Tohle science fiction mám velmi rád, dodnes dokáže vyvolat silné dojmy. ()

Nag0

Moje obavy ktoré mali pôvod v spojitosti s rokom vzniku tohto sci-fi, neboli v konečnom dôsledku až tak opodstatnené. Áno, miestami to malo isté naivné prevedenie (čo sa kulís alebo vzťahov medzi postavami týka), a herci nie vždy vyzerali prirodzene vzhľadom na okolnosti. Napriek tomu ma vyústenie deja milo prekvapilo, (myšlienka je famózna) a vidieť Leslieho Nielsena bez šedín, je iste nezabudnuteľný zážitok. ()

TylerD.

Tohle byla pecka. Pointa filmu, monstrum i jeho odhalení a taky scénář je na vyšší úrovni než ve většině scifi z této doby. Ukázka technologií také, především pak podzemní stroj. ()

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?