Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

mi-ib

No, tak na tohle ještě asi nejsem dost dospělěj. Třeba to uvidim za 20 let a svoje hodnocení změním. Podle mě Woody Allen natočil tenhle film, aby se zjistilo kolik je mezi náma pokrytců a dá tomuto filmu vysoké hodnocení, ačkoliv ho nikdo nepochopil. Neberte to osobně. To byl jen vtip. Jak se říká: podle sebe - soudím tebe. Takže je to určitě jen tím, že jsem ho nepochopil sám a třeba k tomu někdy dospěju. ()

maaan

"But it was great seeing Annie again. I realize what a terrific person she was...and how much fun it was just knowing her. And I thought of that old joke. This guy goes to a psychiatrist and says, 'Doc, my brother's crazy. He thinks he's a chicken.' The doctor says, 'Why don't you turn him in?' The guy says, 'I would, but I need the eggs.' Well, I guess that's, now, how I feel about relationships. They're totally irrational, crazy and absurd. But I guess we keep going through it...because most of us need the eggs." ()

Fat'Fatal

Annie Hall je velice inspirující film. Netradičně pojatý, prokládaný mnoha dnes již klasikami typu titulky, co si opravdu lidé myslí při tom, co říkají, nebo mluvení do kamery. Nerozumím Woody Allenovi a většině jeho filmů, ovšem zde je ta ústřední dvojice excelentní a především uvěřitelná. Co kdybych to byl já... // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

iNKa 1104

Pro mne je Woody Allen především mistrem humoru. Buďto ho milujete, nebo nemusíte... nic mezi tím. Jeho kreativita mne nepřestane fascinovat a vždy se k němu budu velmi ráda vracet. Jeho novější filmy jsou z jiného - méně osobního - soudku, a proto díky za jeho starší svojské kousky, mezi kterými si Annie Hall právem vydobila svou neotřesitelnou pozici. ()

Kremik

Čím jsem starší, tím se Annie v mém žebříčku Allenových filmů posouvá a teď už asi sdílí první místo. Je to film o životních pravdách a o tom, jak absurdní jsou lidské vztahy. Myslím, že tenhle film dokáže, v určitém slova smyslu, postihnout vztahy nás všech. Jednou velké životní moudro a k tomu ještě perfektní komedie. ()

cartwheel

Jak psát o filmu, který znáte prakticky zpaměti? V bodech, které nebudou dávat smysl. 1. Christopher Walken a jeho deštivý příběh. 2. Woodyho nejfilosofičtější dávka neurózy, pod kterou se podepisuju. 3. Humři & "You speak shellfish". 4. New York. 5. Metoda stavění příběhu lepší než v jiných Woodyho filmech - zdvojení, komentáře, vše tak, že to neotravuje, což se taky občas stává u jiných děl WA. 6. Reference na Sylvii Plath, samozřejmě. 7. The universe is expanding. 8. Pravděpodobně nejlepší postkoitální věta: Sex with you is really a Kafka-esque experience. Annie Hall je už dlouho dobu jednoduše to nejlepší, co jsem kdy viděla. Pokaždé mě rozesměje, pokaždé si najdu něco, nad čím se zamyslím. Nevím, jestli je to tím, že jsem chodící kopie jak Annie, tak Alvyho, nebo prostě přímočarostí, se kterou Allen staví příběh a vrší vtipy kombinované s hlubokou myšlenkou. "Well, that's essentially how I feel about life - full of loneliness, and misery, and suffering, and unhappiness, and it's all over much too quickly. The... the other important joke, for me, is one that's usually attributed to Groucho Marx; but, I think it appears originally in Freud's "Wit and Its Relation to the Unconscious," and it goes like this - I'm paraphrasing - um, "I would never want to belong to any club that would have someone like me for a member." That's the key joke of my adult life." ()

tranquill

Tradičně hodně konverzační Allen, tradičně hodně neurotický a také tradičně o vztazích :-) Ano, tato komedie nevybočuje z řady jeho filmů, ale právě proto stojí za to. ()

Tiffany

This guy goes to a psychiatrist and says, "Doc, uh, my brother's crazy; he thinks he's a chicken." And, uh, the doctor says, "Well, why don't you turn him in?" The guy says, "I would, but I need the eggs." Takto vidí Woody Allen vzťahy - sú úplne absurné, iracionálne a deštruktívne, ale aj napriek tomu ich potrebujeme k životu a na ich udržanie sme ochotní urobiť aj tie najbláznivejšie veci. Allenova metafora opisujúca medziĺudské a najmä partnerské vzťahy svojou originalitou nemá obdobu a zároveň je úplne pravdivá a výstižná. Neurotik Alvy (Allen) stretáva krásnu, veselú a zábavnú Annie (Diane Keaton) a je ňou natoľko očarený, že nachvíľu zabúda na svoju filozofiu, že život môže byť buď za A) hrozný, alebo za B) mizerný. Vzťahy sú však všetko len nie jednoduché a charakterová odlišnosť oboch postáv sa čoskoro dostáva do konfliktu... Mimoriadne vtipný, originálny a inteligentný film, ktorý však nesie smutné, avšak pravdivé posolstvo: láska niekedy nestačí na to, aby spolu dvaja ľudia dokázali žiť. ()

zipoo

Proč si Annie zaslouží pětihvězdu? Kvůli dialogům? Možná. Kvůli zajímavému stylu a proboření čtvrté stěny? Možná. Kvůli pocitům, které vyvolává? Určitě. Věřím, že mnozí z vás mají někde svojí Annie Hallovou, že mnozí z vás potřebují vajíčka. Woody Allen mi připomněl, že moje Annie běhá po světě a já jí sice mohu dohonit, ale už jí nemohu získat. Tak mi nezbývá než na ní myslet a masturbovat v hořkých slzách a nebo jít do světa hledat svou Amy. ()

GlamourCat

Strašně se mi to líbilo. Už zase. Vždycky to sleduji v tak pětiletých intervalech (už tak od deseti let) a vždycky se mi to líbí zase o něco víc! Ty detaily. Čekání na lístky v kině... ()

Biopler

Musím poznamenať, že som sa zopárkrát pousmial nad ozaj dobrými gagmi, ktoré však v ukecanosti snímky nevyznejú tak ako by mali. Glosy na priateľstvo, vzťahy či L.A. sú pamätné. Štyri Oscary vrátane pre film sú pre mňa skôr záhadou. Nečakane Oscar aj pre Keaton, ktorú Allen spracoval natoľko, aby prehrávala kde sa dá. Chcem si skôr pamätať jej prirodzenosť napr. z Godfather, no neviem čím jej učaroval najslávnejší neurotik, že sa objavila v toľkých jeho filmoch. ()

Kubeska

Porazit na Oscarech Spielberga a Lucase, kteří měli k dispozici trumfy Blízká setkání třetího druhu a Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, je pomalu husarský kousek. Vtipný neurotik Woody Allen toho všeobecně pro film udělal hodně. S jeho názory a humorem se velmi ztotožňuji. Humor Woodyho Allena je mnohem chytřejší než ten ambivaletní z různých televizních estrád. Nesmím opomenout to, že tento film je vlastně historickým milníkem, protože zde Allen svými parentezemi prolomil čtvrtou stěnu, na divadelních prknech se tento prvek objevil mnohem dříve ve hře Peter Pan. ()

pabelito

Annie Hall bol úplne prvým filmom, ktorý som od Woodyho Allena videl. A naše zoznámenie takmer nemohlo dopadnúť lepšie. Láska na prvý pohľad vraj nevydrží dlho, ale s Woodym sme to medzitým potiahli ešte na ďalšie desiatky filmových zážitkov. Len škoda, že si väčšinu filmárskeho šarmu vyčerpal v 70tych a 80tych rokoch (Annie Hall, Manhattan, Love and Death, Hannah And Her Sisters, Crimes and Misdemeanors...). Každopádne táto komédia ešte dávno potom ostala tým najvtipnejším, čo som kedy videl. Z piedestálu ju neskôr zosadila iba Láska a smrť, zhodou okolností, tiež od Woodyho... :) ()

arkie

Vsetci to chvalia, ale je to somarina. Par podarenych vtipkov spolahlivo zabije Woodyho pitvorenie nad kazdou blbostou. ()

Arequipa

Velké zklamání. Nevidím v tom nic extra, nasmál jsem se dost málo. Některé hlášky byly povedené, ale nebylo jich tolik a celkem jsem se nudil. Nejoblíbenějším filmem od Woodyho zůstává hned ten, který jsem viděl první - Láska a smrt. ()

the.emef

Ten chlapík prostě ví, po třiceti letech jsou vztahy na úplně stejně mrtvém bodě, všechna klišé se budou dál donekonečna opakovat, lidé se nadále budou plácat na pomezí tragických a nešťastných životů a Woody se nám navždy bude potutelně smát z New Yorku a pohrdat Hollywoodem. Víc takových filmařů, prosím. ()

Jimy

Jednoduše geniální, scénář k Annie Hall psal sám život. Na druhou stranu musím říct, že chápu ty, které film neoslovil, protože humor Woodyho Allena je dost specifický a ne každému sedne. Já se musím přiznat, že mně je Woodyho humor dost blízký a stejně tak tento skvělý a pravdivý film plný dialogů, které by se daly tesat do kamene. ()

Mira90

Mé první setkání s páně Allenovou tvorbou. Woody, že jsou i tvé předchozí / následující filmy tak okouzlujícně úžasné? Že ano? Že ano?! Prosím... :-) ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem