Reportérka The New Yorkeru Sophie odjíždí se svým snoubencem, šéfkuchařem Victorem, na předsvatební cestu do italské Verony. Na nádvoří spatří ženy, které píší své vzkazy Julii a ukládají je do štěrbin v kamenné zdi. Sophie se seznámí s dobrovolnicemi, které na tyto dopisy odepisují. V jedné ze štěrbin najde dopis, který před padesáti lety napsala Angličanka Claire Smithová. Zamilovala se do italského mladíka Lorenza, ale nenašla odvahu s ním utéct a vrátila se domů. Sophie jí odepíše a k jejímu překvapení se Claire i s vnukem Charliem objeví ve Veroně. Obě ženy se rozhodnou, že se pokusí Lorenza najít, a Sophie chce příběh napsat do novin. Charlie je ale velký skeptik a od záměru je zrazuje. Victorovi Sophiin výlet nevadí, je zaměstnán jednáním s dodavateli zboží do své restaurace. Sophie vytipuje muže stejného jména v okolí a všichni tři po několik dnů jezdí a vyptávají se. Ale ani jeden z nich není tím Lorenzem, kterého Claire milovala. Sophie zpočátku nemůže Charlieho vystát, ale s přibývajícími hodinami zjišťuje, že není takový, jakým se jeví, a oba se pomalu sbližují. Před odjezdem si na jedné vinici chtějí dát víno. A Claire pozná Lorenza ve vnukovi majitele vinice... (TV Prima)

FeatherBoy

Celý předvídatelný jak blázen a musel jsem prostě srazit hodnocení za tu nejkýčovytější scénu s balkonem.... ach jo, scénáristi :-( ()

Looser

Nemám rád Amandu, nelíbil se mi kladný lover, přesto to nebyla úplně tragédie - jen trošku. Velká reklama na Itálii, Veronu, italská auta a kuchyni. ()

skinnee

menej zazivna, dejovo predvidatelna blbostka ktora neurazi ani neohuri...jedna * navyse za dokonaly vyber lokacii, ktory ma velmi potesil a zlepsil naladu po namahovom dni. ()

Cejny

Pohodový snímek ze slunné Itálie s nádhernou Amandou Seyfried. Přestože by mnozí mohli namítat, že příběh je předvídatelný (což samozřejmě je), vyumělkovaný a přeslazený, tak já si za svým hodnocením stojím. Jde o velice příjemný film, který zahřeje u srdce. ()

ZkuKol

Dělat si z tohoto filmu terč vlastního ostrovtipu je až příliš snadné. Motivy lásky v Evropě, střet mladého a staršího hledání "toho pravého," zapojení místní legendy a turistického lákadla, střet britského sarkasmu a amerického naivního pozitivismu a mohli bychom takhle pokračovat dále. Winickovi se vcelku podařilo z toho vytepat fungující atmosféru, slunná Itálie, Amanda, která splňuje definici hezké "typické" američanky včetně těch baculatých tváří, laskaví a veselí Italové a láska. Jenže scénář psal brouk pytlík, jenž se narodil v kině Zábradlí a viděl tam ty nejslavnější rom-kom za poslední 50. let a naprosto bezostyšně z nich krade beze špetky vlastního vkladu či invence. V první hodině je to škoda, ale Winock to atmosférou ustojí, ale co se děje a říká v poslední půlhodině, to vám nezařídí ani extáze. Gary nám všem definitivně dokáže, že vyprávět neumí a s kamerou dovede jen to, co se dělalo už před třiceti lety. Celé to peklo začne rozhovorem před prvním polibkem, pokračuje příjezdem na koni a vyvrcholí dvojitou Patricií, povím vám, to by nezvládli ani v Jižní Koreji (možná v Severní, ale musel by to točit sám Kim). Mám pro Amandu slabost, středomoří je mi sympatické, s Bernalovým charakter bych rád prošel ochutnávky (ač mi bylo líto, co vše zde musel "hrát"), happyend ani láska mi na plátně nevadí, ale italské disko v autě a 30 minut lacinné náhražky emocionálního cukru přejít nedokážu. Američanka přijede s workoholickým manželem do Itálie, odkud poblázní Britku do její mladistvé lásky a sama si udělá ve svých vztazích bordel, jo a budou tam ty věty o prvním pohledu, osudu, "nikdynevzdávání" a samozřejmě záměna sokyně v lásce... 45% ()

vanderbart

amanda seyfried nebude mojí oblíbenkyní.. možná kdyby tam byl v té roli někdo méně iritující, jednu hvězdičku bych moh přidat (s přihlédnutím o jaký žánr se jedná ()

tempus

Nebylo to nejhorší, zadání průměrného romantického filmu s kopou těch nej romantických klišé a jiných dějových zvratů (předvídatelných) bylo vytvořeno na 100% (trochu to připomínalo romantickou (čti : červeno knihovnickou části Stmívání). Mělo to rozhodně správnou atmosféru (=ne nijak vyjměčnou, ale pro tent o typ ideální). Celkem se to podobalo tomu filmu v Hymim, kde je zesměšněn Ted a hlavní herečka hraje tu ženu , co nechala Teda u oltáře, jen bez těch zasněných pohledů té skoro manželky Teda a toho, že je míněn vážně (důvod byl zejména kuchař, který mluvil jako ten Ted v parodii) . Mě se tento film vyplatil, protože jsem si všiml, jak je Amanda Seynfeld podobná Juliet Landau a z toho důvodu by mohla hrát v originu Drusily hlavní roli (o jejím hereckých schopnostech sice pochybuju, ale s vhodným, kvalitním českým dabingem by se herectví srovnalo s herectvím pro Drů ideálním). ()

Ivusha

V rámci žánru je to povedená oddychovka. Mezi ústřední dvojkou to příjemně jiskří, Amanda Seyfried je jako vždy roztomilá, výčet nejrůznějších Lorenzů je vtipný... a ta Itálie! no, co víc si přát?:-) (a nesmějte se, když to začne být romantika se vším všudy:D přivřete oči a užijte si to;-)) ()

Madluska

Po včerejší Černé labuti jsem potřebovala nějakou oddechovku. Z tohoto hlediska splnily dopisy pro Julii svůj účel dokonale. Příjemně se na tu sluncem zalitou Itálii plnou milých, vstřícných a usměvavých lidí dívá, když je venku právě tak jako dnes. :-) Jenže já si nemůžu pomoct, celou dobu jsem si přála nějaký těžce originální konec (třeba aby si Sophie uvědomila, že Victor je pro ni ten pravý, i když se nechala zmást chvilkovou náklonností k jistému Britovi, když už to tedy je romantická komedie a nemůže to skončit úplně tragicky :-)). Škoda, takhle to skončilo jako vždycky: vášeň minulého vztahu vyprchala (že si toho nikdo nevšiml dřív, že?), tak hurá do dalšího dobrodružství! K tomu to šplhání na balkón. Úplně nejvíc mě ale "dostala" poslední scéna, kdy se na nový zamilovaný páreček přijde podívat celé svatební shromáždění... Kecám, tohle všechno s přehledem trumfla jazyková výbava všech zúčastněných (všichni Italové totiž mluví plynně anglicky, stejně jako Britové a Američani obstojně hovoří italsky, takže nikoho nepřekvapí, když Ital na vlastní svatbě pronáší proslov v angličtině :-)). Přece jen se ale ve filmu tu a tam mihne velká životní pravda (např. ta o česání vlasů), takže nakonec za 3*. ()

DavidS.

Přes jaro za dveřmi, má zapálená lýtka i nedávnou návštěvu Verony musím konstatovat, že neherectví Amandy Seyfried, naprosto liché obsazení Bernala, absence základní chemie i jakéhokoliv nápadu pohřbilo sebemenší záchvěv romantiky...Zlatavě nasnímaná krajina a venkov Benátska k tomu bohužel nestačí...V momentu, kdy se objevily Juliiny dopisovatelky, jsem měl pocit, že sleduji Santovu dílnu zavlečenou do Dámského klubu Frekvence 1... ()

Michelle75

Prosluněná romantika, kde na vás z každého záběru dýchá krása Itále. Na mě i dýchlo kouzlo rodiny, které má v Itálii asi trošku jinou váhu, než u nás. Jednoduchý námět, nenáročná podívaná s příjemnou Vanssou Redgrave, která hledá svou dávnou lásku. Kdo mi tady absolutně nesedl byl Garsía Bernal, ještě v jedné takové roli a už ho nechci nikdy vidět. Amanda Seyfried má hezké vlasy. ()

rostlinka

Zajímavý námět, ale ne zcela dobře uchopený a dokonale využitý. Chování Charlese mi přišlo dost přestřelené a nesmyslné, hlavně ze začátku... Bylo tam hodně (viditelnýchc) chyb, ale film tohoto typu asi nemá ambice být dokonalý. Na zabití času příjemné... ()

Hanys_

Neškodná romantika s krásnou Amandou a italskými exteriéry, které by ale prospěl normální soundtrack (poslouchat tyhle songy může vážně jen největší masochista) a teatrálně nepřehrávající Bernal..5/10 ()

Bety88

Dopisy pro Julii patří k těm romantickým komedíím, kde konec odhadnete už po deseti minutách, ale mě to nepřekáželo. Mám ráda romantické filmy i Amandu Seyfried plus námět se mi zdál vcelku originální. Ano, je to sice sladké jako dortík, ale kdo by si občas rád nekousl. ()

Wishkah

Největší chybou tohohle filmu je bezpochyby jeho průhlednost. Už během první půlhodiny sem přesně věděl jak to dopadne, dokonce i tu hlášku "Nečekej 50 let jako já." sem přesně předpověděl. Takže překvapení žádné. Od filmu se vám dostane klasického romantického filmu, který ale hrají příjemní představitelé a odehrává se v krásném prostředí. Taková oddechovka pro podzimní odpoledne ()

ThomasCrown

Milujem Toskánsko a mám rád romantiku. Je pravda, že tento filmík je o niečo dlhší ako by mal byť, avšak vždy sa oplatí počkať. Nádherná Amanda, skvelý Christopher, ozaj zábavný italo-španiel Gael, skvelá hudba k tomu (Taylor tú pieseň napísala priamo pre tento film:), nemôžem inak. Viva l´amore e Shakespearelli!:) ()

Kejt.lin

Klasickej příběh ztracené a znovu nalezené lásky, aneb láska nestárne v žádném věku.. po 20minutách nudného začátku je každnému jasný jak příběh dopadne a když sem si tenhle fakt uvědomila, neměla jsem chuť se dívat dál..ale já prostě nepřetrpim rozkoukané filmy. Hvězdičky uděluji za nádhernou italskou přírodu, kterou jsem sledovala víc jak děj filmu, který se stejnak pohybovalblízko u bodu mrazu..dále za Amandu Seyfried, ona je prostě krásná..a ještě jedna věc mě nemírně potěšila.. a to, když na svatbě Lorenza a Claire nezazněla klasická svatební hudba.. ()