Reportérka The New Yorkeru Sophie odjíždí se svým snoubencem, šéfkuchařem Victorem, na předsvatební cestu do italské Verony. Na nádvoří spatří ženy, které píší své vzkazy Julii a ukládají je do štěrbin v kamenné zdi. Sophie se seznámí s dobrovolnicemi, které na tyto dopisy odepisují. V jedné ze štěrbin najde dopis, který před padesáti lety napsala Angličanka Claire Smithová. Zamilovala se do italského mladíka Lorenza, ale nenašla odvahu s ním utéct a vrátila se domů. Sophie jí odepíše a k jejímu překvapení se Claire i s vnukem Charliem objeví ve Veroně. Obě ženy se rozhodnou, že se pokusí Lorenza najít, a Sophie chce příběh napsat do novin. Charlie je ale velký skeptik a od záměru je zrazuje. Victorovi Sophiin výlet nevadí, je zaměstnán jednáním s dodavateli zboží do své restaurace. Sophie vytipuje muže stejného jména v okolí a všichni tři po několik dnů jezdí a vyptávají se. Ale ani jeden z nich není tím Lorenzem, kterého Claire milovala. Sophie zpočátku nemůže Charlieho vystát, ale s přibývajícími hodinami zjišťuje, že není takový, jakým se jeví, a oba se pomalu sbližují. Před odjezdem si na jedné vinici chtějí dát víno. A Claire pozná Lorenza ve vnukovi majitele vinice... (TV Prima)

Rakosnicek77

Trošku přeslazená romanťárna, ve stylu "dva v jednom" Příběh totiž sleduje hned dvě linie a to mezi Claire hledající svého Lorenza a Sophii, která otevírá své srdce suchopárnému Charliemu. První varianta sazí na osvědčené motto „stará láska nerezaví“ a ta druhá zase na „co se škádlívá, to se rádo mívá“. Scenáristé, ale ke škodě filmu nevyužili potenciálu, jejž nabízela setkání s falešnými Lorenzi, což by mohlo příběh alespoň trochu oživit. Na můj vkus příběh totiž ztrácel dech a nad vodou ho neudrželi ani poitalštěné verze romantických hitů. Netvrdím, že se mi film vůbec nelíbil, ale jednoduše mi nenabídnul nic, co by mne přimělo, si na něj za týden vzpomenout. ()

italka63

Tak to dopadá, když se zamilujete v jedné z nejkrásnějších zemí světa do jeho obyvatele...Mamma mia! Nenáročné, ale milé pohlazení po duši a Franco Nero, který ani ve svém věku neztrácí šarm. ()

CrownThomas

Milujem Italskou krajinu plnou vína, zeleně, romatiky a vše kolem....Nádherná Amanda, které role sedí......Přidávám 1* navíc...:)) ()

Rosalinda

Tak tenhle lehký, barvami hýřící filmík si plaval na hodně velkých vlnách. Nahoru, dolů, nahoru, dolů... Ležím na zádech, koukám na hvězdy a nevím, kolik jich vidím. Zas až tak moc jich není. Chvílemi dvě, chvílemi tři... v pár vteřinách tam snad i dokonce probleskovala nějaká čtvrtá, ale tak byla tak letmá, že jsem ji téměř nezachytila. Ale ta přílišná romantika mne umrtvila tak, že ať se snažím nějak rozkoukat, víc jak dvě tečky v dálce tam nevidím. ()

TominoLa

Amanda Seyfried si odskočila ze slunného Řecka do slunné Itálie. Opět je to jednoduchá a předvídatelná romantická podívaná. Na tom nic nemění, že jsem si ji náramně užil a držel pěsti Claire, aby našla po padesáti letech svého Lorenza. K tomu velká slabost pro nádhernou Amandu. :) ()

togaf

Další přeslazená, předvídatelná a unylá rádoby romantická komedie. Co tam mělo zastupovat ten komediální prvek je mi záhadou. Amanda Seyfried byla unylá, García Bernal přehrával a o zbytku hereckého obsazení nemá ani cenu se zmiňovat. Celý film je ztráta času a peněz. ()

Derek

nadherne zabery na taliansko a prekrasnu prirodu, ale zo zaciatku nudny pribeh (trocha trva nez sa zacne hlavna story), amanda seyfriend je zlata, ale hlavny napadnik mi prisiel dost nevyrazny... ()

Skip

Romantický film se vším všudy, který některé romantické duše jistě uspokojí. Chtělo to ale vybrat lepší herce, protože tihle to moc nezvládali, a těm, kteří už si ve světě filmu nějké to jméno udělali, tahle poloha příliš neseděla. ()

Linda.csfd

Příjemný nenáročný romantický film. Námět s dopisy je zajímavý a atmosféra je taková hřejivě letní. Amandu jinak moc nemusím, ale tady se mi líbila a role jí fantasticky sedla. ()

Beagle

Dopisy pro Julii jsou snímek upečený podle osvědčeného receptu Phyllidy Lloyd a spol. - tedy Mamma Mia!. Takže 1 Amanda Seyfried + její trochu unylý nápadník (Egan a v tomto případě ještě i snoubenec Bernal/Dominic Cooper) + žijící herecká legenda (Vanessa/Meryl) + její stále šarmantní nápadník (Franco/Pierce a ti další dva) + krásné středomoří (Itálie/Řecko) + příběh lásky, která přečkala dlouhá desetiletí (50 let starý dopis/jedna společná dcera na vdávání) + příběh lásky, která zatím ta desetiletí nemusela přečkávat, ale podle zamilovanosti hrdinů na to určitě dojde. Ten ABBA drive Dopisům pro Julii ale nenahradí ani to, že Vanessa Redgrave s Francem Nerem si takový podobný příběh lásky, která si 30 let počkala, než se dostala znovu ke slovu, prožívají i ve skutečnosti. ()

buchli

Normálně bych možná dala 3 hvězdičky, ale nějak mi to zrovna sedlo do nálady. Není nad to si na podzim pustit něco prosluněného... (i když je to samozřejmě přeslazené a nerealistické - kdo by to byl řekl u romantické komedie, že?) ()

lioncel

Příběh o věrné, padesát let zatoulané lásce .. za pomoci nesmrtelné Shakespearovic Julie .. a k tomu přímo v nádherné italské Veroně a jejím blízkém okolí .. za okouzlující přítomnosti dmoucích se jistě krásných a určitě přírodních vnadů Sophie / Amanda Seyfried .. co více by mohlo dojmout opuštěné srdce nenapravitelného romantika … ()

Taninaca

Romantika, na kterou musí mít člověk zrovna náladu, aby se u ní alespoň trochu bavil. U těchto filmů se nemůžou čekat nějaké dějové zvraty, stačí když vám čas u nich nebude připadat ztracený. A to o Dopisech pro Julii nemůžu říct, pohodová atmosféra Itálie proslunila na hodinu a půl i můj pokoj, Amanda Seyfried to sluníčko nějako přitahuje:) ()

Fíla

Po dlouhé době něco co mě bavilo. Přemýšlel jsem i nad pětihvězdičkovým hodnocení, což by asi nebylo úplně fér, protože na pět byla jen Amanda. Občas jsem se nějaké hlášce zasmál, což u sebe v poslední době beru jako velký úspěch. Tímhle filmem jsem si Amandu oblíbil nejvíc a přidal do oblíbených hereček, protože mě okouzlila po dlouhé době nějaká herečka. ()

M.i.k.e

příjemná letní oddechovka,která vás sice vůbec ničím nepřekvapí,ale zároveň ani neurazí.Pro zimní podvečery jako tento absolutně postačující záležitost...60% ()

Chen

Sice je to jedno romantické klišé za druhým, ale já mám tyhle prosluněné slaďáky rád, takže nemůžu níže, než na tři hvězdičky. ()

Hennes

Předem předvídatelný děj sladké romantické story. Nutno ocenit krásu italské přírody, ale je to asi love-story, která spíš potěší ženskou část publika. ()