Reportérka The New Yorkeru Sophie odjíždí se svým snoubencem, šéfkuchařem Victorem, na předsvatební cestu do italské Verony. Na nádvoří spatří ženy, které píší své vzkazy Julii a ukládají je do štěrbin v kamenné zdi. Sophie se seznámí s dobrovolnicemi, které na tyto dopisy odepisují. V jedné ze štěrbin najde dopis, který před padesáti lety napsala Angličanka Claire Smithová. Zamilovala se do italského mladíka Lorenza, ale nenašla odvahu s ním utéct a vrátila se domů. Sophie jí odepíše a k jejímu překvapení se Claire i s vnukem Charliem objeví ve Veroně. Obě ženy se rozhodnou, že se pokusí Lorenza najít, a Sophie chce příběh napsat do novin. Charlie je ale velký skeptik a od záměru je zrazuje. Victorovi Sophiin výlet nevadí, je zaměstnán jednáním s dodavateli zboží do své restaurace. Sophie vytipuje muže stejného jména v okolí a všichni tři po několik dnů jezdí a vyptávají se. Ale ani jeden z nich není tím Lorenzem, kterého Claire milovala. Sophie zpočátku nemůže Charlieho vystát, ale s přibývajícími hodinami zjišťuje, že není takový, jakým se jeví, a oba se pomalu sbližují. Před odjezdem si na jedné vinici chtějí dát víno. A Claire pozná Lorenza ve vnukovi majitele vinice... (TV Prima)

Zdeňka

Milej filmík, který když provnáte s těmi všemi podobnými tak vychází jako lepší průměr. Jinak originální nápad, který je však hodně přitažený za vlasy. Chtělo by to více reálného nádechu a ne tak jasný konec ;-) ()

uiu

Film nenaplnil moje očekávání a jedná se o jednu z mnoha romantických komedií, na které se podíváte a po skončení už ani nevíte, o čem to pořádně bylo. Jen vám v paměti zůstane, že se to odehrávalo v Itálii, hrála tam Amanda Seyfried a hledali 50 let starou lásku. Doufám, že Amandě nezůstane nálepka "jen pro romantické filmy", protože pro to by ji byla škoda a už v mnoha filmech dokázala, že umí hrát. ()

terunka003

Zamilované, šťastné, slunečné × laciné, předvídatelné, nijak herecky ani dějově vyčnívající, stereotypní. Klasický romanťák v krásné slunné Itálii. Jak to celé skončí je nám jasné hned po prvních několika minutách. Co na plat, i přesto jsem si párkrát pobrečela, holt ženská. Děj byl natolik prostý, že nedovoloval jakékoliv herecké maxima. Neberu v potaz fakt, že všichni Italové umí plyně hovořit anglicky, prostě pohádka. Film je to pohodový, a svým šťastným koncem možná i pozitivní. ..teda ta Itálie, asi tam vyrazím.. ()

venison

Námět příběhu mi byl velmi sympatický, ale jeho děj byl na můj vkus až moc přeslazený.. Amanda Seyfried a babička Vanessa Redgrave byly obě fajn a hodily se sem, ale na ty dva chlapečky jsem byla od první chvíle alergická.. ()

Pavlínka9

To je tak strašně umělé, celé hrozně předvídatelné, pomalu nakreslené na plátně, sladké, až mi z toho bylo zle...A to vše jsem již věděla po pár minutách filmu...:D Byla to pro mě neskutečná ztráta času :) Jelikož tenhle film je podle mého názoru přesně pro ty holky, které taky naivně doufají a celý život čekají, že poznají toho chlapce, který za nimi vyšplhá po tom šlahounu na ten balkón a zarecituje jim nějakou báseň .... :D Seyfried má takové štěstí, že je tak moc pěkná - jinak by se na to nedalo koukat už vůbec :) Co bylo ale nejpovedenější bylo, že pár hrál opravdový pár - Nero a Redgrave. ()

Blue.Poison

Zčátek byl na mě až moc zdlouhavý, pořád jsem si nemohla zvyknout na herce, kteří poměrně uměle přehrávali a čekala jsem, kdy usnu nudou. Ale tak v polovině filmu mě to docela chytlo. Příjemná oddechovka. ()

sahe

Když dvěma lidem nevadí, že nejsou spolu, tak je něco špatně... tak by to nemělo být, mají se na sebe stále těšit... ()

Mishqo

Láska kvitne v každom veku :) ...dobrý námet, nanešťastie nie moc dobre zrealizovaný....zapadá do americkej klišovitosti romantických komédií...medzi Ch. Egan a A. Seyfried nie je žiadna chémia....celkovo tam bol nedostatok emócií...ale aspoň to bolo milé :) ...4/10 ()

Kurikmoon

Zo začiatku nuda. Pôsobiac strašne naivne. Niekedy si človek musel kontrolovať, či z toľkej sladkosti nepriberá. Ale...! Po čase som sa naladil na tôú sladučkú nôtu a príjemne som sa bavil. Predsa len ja mám radšej ťažkú romantiku ako nejakú ľahkú vyvražďovačku. Normálne som uvažoval ešte nad štvrtou hviezdičkou... ()

Ev.D.

Moc krásné prostředí pro tento film, Itálie je krásná a ve filmu je ukazána jedna z nejlepších stránek této země a opět vynikající Amanda. k dokonalosti chybí málo takže 4****. ()

blackJag

Fiatem po krásách severní Itálie... Dokument s podobnou zápletkou mohl mít něco do sebe, v tomto filmu je ale všechno co nesouvisí s Itálií hrozný a nezábavný brak. 30% ()

jenik71

Příjemný a celkem milý film pro všechny romantické duše a zlomená srdce. Na prostředí slunné Itálie se pěkně dívá, stejně tak na sympatickou Amandu Seyfried. Moc pěkně zahrála stárnoucí zamilovanou "Julii" Vanessa Redgrave, hledající svého Romea (Franco Nero). Nic převratného sice tento film nenabízí, přesto dokáže pohladit na duši a zpříjemnit vám den. ()

jefff

Dopisy pro Julie je film, který je určen hlavně a téměř pouze pro ženy. Je to sladké jako málo co, není tam žádný stres, žádné napětí. Jen a jen krásná Itálie, úsměvná romantika a lehce zakomponovaný humor. Ale pravdou je, že je to stravitelné i pro ostatní člověčenstvo. Jsou daleko horší filmy podobného charakteru. ()

Heraldika

Pro mě okouzlující film, u kterého jsem mnohokrát ukápla slzu. Neskutečná chuť vydat se okamžitě do prosluněné Itálie je zaručena. Amanda Seyfried se stává oblíbenou hrdinkou filmů s jižanskou scenérií :-) ()