Reportérka The New Yorkeru Sophie odjíždí se svým snoubencem, šéfkuchařem Victorem, na předsvatební cestu do italské Verony. Na nádvoří spatří ženy, které píší své vzkazy Julii a ukládají je do štěrbin v kamenné zdi. Sophie se seznámí s dobrovolnicemi, které na tyto dopisy odepisují. V jedné ze štěrbin najde dopis, který před padesáti lety napsala Angličanka Claire Smithová. Zamilovala se do italského mladíka Lorenza, ale nenašla odvahu s ním utéct a vrátila se domů. Sophie jí odepíše a k jejímu překvapení se Claire i s vnukem Charliem objeví ve Veroně. Obě ženy se rozhodnou, že se pokusí Lorenza najít, a Sophie chce příběh napsat do novin. Charlie je ale velký skeptik a od záměru je zrazuje. Victorovi Sophiin výlet nevadí, je zaměstnán jednáním s dodavateli zboží do své restaurace. Sophie vytipuje muže stejného jména v okolí a všichni tři po několik dnů jezdí a vyptávají se. Ale ani jeden z nich není tím Lorenzem, kterého Claire milovala. Sophie zpočátku nemůže Charlieho vystát, ale s přibývajícími hodinami zjišťuje, že není takový, jakým se jeví, a oba se pomalu sbližují. Před odjezdem si na jedné vinici chtějí dát víno. A Claire pozná Lorenza ve vnukovi majitele vinice... (TV Prima)

tterez

Nemůžu si pomoct, ale tohle je pro mě jedna z nejlepších romantických komedií. Jednak mám ve všech filmech moc ráda Amandu a taky miluju Itálii. Po půl roku stráveném v Římě můžu říct, že už jí ze srdce nevymažu, takže tenhle filmový pohled na barevné Toskánsko mě pokaždé dostane. Jen ten García tak nějak zbytečně moc přehrává. Ale všechno prominu..všechno! ()

Prochy38

Fakt hodně dobrý námět, začátek nebyl vůbec zlý a příběh se mi opravdu líbil! Jenže během 40 minut to sklouzlo do tak naivní, později už i potomé pohádky pro naivní holky. Opravdu to zabilo jinak dobrý film. Když pominu to, že A. Seydried se mi fakt hodně nelíbí, G. G. Bernal asi zabloudil na divadelní prkna a Ch. Egan je chodící pytel nesympatií, zamrzí mě hlavně to, že z vážně dobrého námětu se během sledování stala trpaná americká romantická komedie, kterých je u nás, že až... Škoda, škoda, škoda. Dlouho jsem nevěřil, že to skončí tak, jak bylo od začátku zřejmé, dlouho jsem věřil, že to něčím překvapí.... ()

peetriss

Dopisy pro Julii opravdu nejsou filmem pro mě (a to proti romancím vůbec nic nemám). V první řadě mě odpuzují svým až nesnesitelně přeslazeným klimatem a dějovou prázdnotou. Občas jsem si připadal jako při sledování bezduché německé romance od Rosamunde Pilcher. Navíc dvojice Amanda Seyfried a Gael García Bernal na mě působila nesympatickým dojmem. Podprůměrná celovečerní soap opera. ()

Oňďo

Veľmi príjemný film pre mladšieho a staršieho diváka , či pre ženy , mužov. Príbeh je veľmi zaujímavý , treba si to pozrieť. To jediné možem poradiť. Mňa tam dostala hlavne tá pesnička na konci :) (skoro na konci) .. ()

Marys

Juj, tak toto bolo až príliš sladké na moje zúbky. Ako, viem sa v cítiť do úlohy žien, na ktoré tento film tlačí emočne, čo to len dá, ale predsalen tá iracionalita, predvídateľnosť a príbeh s táááááááákto úžasným koncom, to je skrátka nestráviteľné pre môj žalúdok. Odkedy sa vo filme objaví, ehm, šarmantný Angličan, ktorý má ihneď obrovský konflikt s hlavnou hrdinkou, je jasné kam sa to všetko uberie a už si stačí len pozrieť rozprávkový dojemný záver. ()

simply

Když je romantický film vtipný a svým způsobem orginální nic proti němu nemám. Avšak tohle je tragédie od začátku až dokonce, něco tak nesnesitelně kýčovitého (pseudo romantického) jsem už dlouho neviděla...chudák Gael García Bernal ()

sona123

Ať žije romantika. Romeo a Julie, slunná Itálie, love story jak hrom. A k tomu ještě nádherná Amanda Seyfried, miloučká, a přitom zatraceně sexy. Připravte se na široký úsměv a hřejivý pocit, který vás zaplaví již v prvních záběrech. ()

kikka20

Buď se líbit bude, nebo ne. Nic mezi tím u tohohle filmu není. Já se přikláním k pozitivní stránce. Ten chlapík, kterého si měla vzít Amanda byl vážně děsný. Od začátku se mi nezamlouval, ten film to tak, podle mě, měl i vyvolat, a vyvolal. Není to tak zábavné, na to, že to má být komedie. Ale romantické a drama - to určitě je. V polovině filmu už některým určitě docvaklo, že bude s tím druhým, ale to je jedno. Pěkný nápad to byl, sice mohl být lépe zpracovaný, pár chybiček tam je, ale není to nejhorší. Podle mě to bylo milé. ()

Terezinka198

Předvídatelný, nudný film, vtipy ohrané a děj nudný. Romantické filmy jsou skutečně na nic. Jsem cynická, a ano, opravdu velmi nerada jsem "toto" sledovala. ()

Domec

Přeslazeny az to boli, ale! Melo to neco do sebe a svuj ucel to urcite splni, clovek se nenudi a to je hlavni. ()

Hepy13

Vlastně ani nevim co bych pochválil, asi jen krásné italské vesnice a příjemné koukání na Amandu. Tady výčet všech chvalozpěvů končí. Film mě nedokázal dojmout ani překvapit, prostě mým směrem nedoletěl žádný dopis, který by mi rozbušil srdce a naladil mě na romantickou vlnu. Ve filmech mi vůbec nevadí kýče ani typická klišé (ale pod jednou podmínkou) film musí mít něco navíc, to je jedno co, prostě cokoliv, co nějakým způsobem zaujme a to mi zde právě chybělo. ()

Lilloos

Tvůrci se tak moc snažili o romantiku (překrásná Itálie, příjemná hudba, inspirace nejslavnějším milostným dílem), až všechna vyprchala. Příběh je absurdní málem i na pohádku a ta komplikace v závěru (v podobě dvou Patricií) naprosto zbytečná. A vůbec celé je to takové nemastné neslané, ani vtipné ani vážné. ()

barteca

2 a to už přeháním, první za malebné Toskánsko, druhá za stále šarmantního a sexy F. Nera. JInak utrpení scénaristicky, režijně.... Shakespearelli se v hrobě obrací ! ()