Polojasno

• USA Partly Cloudy
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
USA, 2009, 6 min

Každý ví, že děti nosí čápi, ale odkud je berou? Odpověď se nachází ve stratosféře, kde oblační lidé tvoří děti z mraků a oživují je. Gus, osamělý a nestálý šedý oblak, je mistrem ve vytváření „nebezpečných“ dětí. Malí krokodýli, ježury, beránci a další – Gusova milovaná stvoření jsou umělecká díla, ale jeho věrný doručovací čáp Peck si s nimi užije své. Gusova stvoření jsou stále „problémovější“ a Peckova práce je tak stále těžší a těžší. Jak si jen dokáže poradit současně se svým nebezpečným nákladem i se vznětlivou náladou svého přítele? (HBO Europe)

D.Moore

Možná je to jednoduché, infantilní, trapné a bůhvíco ještě, ale na druhou stranu je to nápadité (co dělá mrak, když brečí - jasně, začne pršet) a tak nádherně udělané, že ty čtyři prostě dát musím. Pixar má lepší kraťasy (můj nejoblíbenější je ten kapelnický promítaný před Rattatouille), ale tohle je tak roztomilé... Jojo, čtyři a právem. ()

MMR

No není tohle nádhera? Suprový krátký animovaný filmík. Bylo by skvělé, kdyby udělali normální dlouhý film na tohle téma. ()

Davies182

Od Pixaru jsou i mnohem lepší kraťasy... Nicméně na smutný příběh čápa, během kterého jsem se mohl potrhat smíchy, jen tak nezapomenu. Nápadů má tohle šikovné studio zřejmě ještě spousty! ()

Mahalik

Manuálně nezručný mráček burácí a dává na srozuměnou, že ne všichni můžeme bejt good a super, hlavně, že máme někoho, kdo za náma bude stát a podá nám... sportovní helmu? Aerodinamický kraťas ze stratosféry, který má cit, švih a buřinu, možná není over the top Pixaru, ale zapíše se do análu tím, že objasní Potopu světa. Nemohl za ní Bůh, ale nová éra mráčků s citovou nevyrovnaností :) ()

Xmilden

Trošku zaráží, kde všude dokáží nalézt inspiraci tvůrci Pixaru. Tentokráte si vzali na paškál čápy a výsledek opět výborný. Tento kraťáček je součástí výborného Up, na disku se nalézá ale mnohem lepší kraťas a to Dogova sólo mise. Jedná se vlastně o vysvětlení jak se Dog seznámil s našimi hrdiny. ()

Phobia

Kratičká, miloučká, lehce sadistická, hezky vymyšlená, krásně animovaná hříčka - pobaví, vyvolá úsměv na rtech a trochu projasní den. 85% ()

Hrabka

Pokud chcete vidět kolik krásy, vtipu a emocí se dá dostat do 6 minut, pusťte si tento kraťas. Opravdu parádní zábava se supr nápadem. ()

juta

Velice vtipné, krásné a na konci roztomilé, prostě tak to má být. Všechno podstatné zachyceno do 6 minut. ()

lamps

Já prostě nemám slov. Naprosto úžasný kraťas, který jasně odráží genialitu tvůrců v Pixaru. Nehynoucí přátelství už bylo znázorněno mnohokrát, ale takhle kouzelně, dojemně a beze slov ještě ne! ()

Big Bear

Opět skvělý předkrm podobně jako Piper. Proč mám ale poslední dobou čím dál větší pocit, že ty předkrmy dalece předčí hlavní chod ? Pixar zase boduje ! * * * * ()

Hromino

Vtipná malá blbinka z dílny Pixaru... o tom, jak čáp nosí děti. Jak už krokodýlí, ježčí, žraločí, lidské, se vším si (i když s menšími potížemi) vždycky poradí. Pohodová záležitost. ()

petaspur

Usměvavé mráčky si v pohodě modelují a následně oživují děti, štěňátka i koťátka a jejich osobní doručovací čápi je pak snášejí na zem šťastným rodičům. Mezi samými bílými oblaky se také vyskytuje šedý mrak Gus, pro kterého jsou roztomilá mláďata nudná a radši vytváří kousavé aligátorky, trkající beránky či píchající ježečky. Gusův přidělený čáp Peck sice po každém dalším doručení zásilky stále více připomíná mix opelichané slepice a Rockyho, ale s novými ochrannými pomůckami bude svou práci jistě rád vykonávat dál. ()