Reklama

Reklama

Le Voyage du Capitaine Fracasse

  • USA Voyage of Captain Fracassa, The
Trailer

Obsahy(1)

Za časů krále Jindřicha IV. nebo jen o něco málo později putovala ze země italské až do Paříže kočovná herecká společnost. Jedné noci za děsivé bouře, kdy kolo vozu taženého párem vyzáblého domácího turu zapadlo hluboko do bláta, odhodlali se promočení herci požádat o nocleh ve zchátralém hradu. Starý sluha Pietro, který jim představil majitele usedlosti, barona ze Sigognacu (Vincent Perez), herce ráno umluvil, aby mladého, trudomyslností a prašivinou strádajícího šlechtice vzali s sebou za francouzským králem. Baronův otec totiž kdysi zachránil život jeho otci, a Pietro se domnívá, že král za to jeho pána odmění. Mladíkova přítomnost vlije mízu do žil cestujících herců, navyklých častému hladovění a kráčejících vstříc vždy nejistému osudu. Především Isabella (Emmanuelle Béart) a Serafina (Ornella Muti) vítají nového člena souboru se zvláštními sympatiemi. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Děsná blbost. Nestojí to za to, ztratit dvě hodiny tím, že budete lovit pár vteřin odhalených ňader Emmanuelle Béart a přes mokré prostěradlo voyaeřit koupající se Ornellu. Jednoho Kapitána Fracasse už jsem viděl, to bylo s Maraisem. ()

StaryMech 

všechny recenze uživatele

V pastelových barvách jako z pohádky, většinou v ateliérové mlze, Scola tká svoji úpravu klasické Gautierovy předlohy vstříc znamenitému "realistickému" zvratu v závěru, který by jak věřím spisovatele nerozladil. Kouzelné kino pro každého, kdo je připraven ocenit množství na cit i rozum cílených podnětů. Pokud ale natrefí na francouzské znění jako já, nebude mu souzeno vychutnat si hlas Massima Troisiho. ()

Reklama

Galerie (9)

Reklama

Reklama