Visitors, The (neoficiální název)

Extraterrestrial

Horor / Sci-Fi

Kanada, 2014, 106 min

• JohnCZ

Pro únosové filmy mám slabost a na Extraterrestrial jsem se poměrně těšil, ale stačila rádoby coolovost a děsivě špatné herecké výkony a atmosféra šla okamžitě do kytek. A přitom nasnímané to není vůbec špatně, CGI je sice dost digitální, ale na oko poměrně líbivé, ale čistě a jednoduše je to neskutečně dementní - jak dějově, tak chováním postav (které jsou vyloženě nesympatické). Odkaz na X-Files v závěru sice potěšil, ale to je asi tak všechno.(20.3.2015)

Miluju filmy o mimozemštanech a zvlášt horory. Tenhle film měl našlápnuto na perfektní snímek ale asi tak od 70 minuty si to pěkně posral a ten konec? U mě teda absolutně nezabodoval. Vizualizace mimozemštanů byla fajn a oběvovali se tam dost často, byl i nějaký ten gore. Herci ušli ale za zmínku nejvíce stojí asi Michael Ironside a jeho tričko s kachničkou. 55%(19.10.2014)

Tleskám svými maličkými, zelenými ručičkami, protože se konečně našel někdo, kdo vzal látku Alienů z hororového hlediska pevně do svých rukou. Extraterrestrial je nejlepší scifáč za tento rok. Tak opřený do křesla jsem byl naposledy při finále Československo má talent. Atmosféra je vynikající, boží zvukový doprovod, u kterého mi vlasy stávaly hrůzou a taky pěkné efekty U-F-O(nehláskujte mi tu doprdele). Každého fanouška UFO a dalších takových věcí tohle prostě musí bavit. Už jen proto, že návštěvníci vypadají opravdu děsivě a každý pohyb či grimasa dokáží vyvolat respekt. Přidejte ještě nepatrné gore a máme tady guilty jako prase. Kdyby nebylo dementních a nesympatických postav, šel bych i vejš.(19.10.2014)

April sa spolu s priateľmi odoberie na rodinnú chatu do Echo Lake. V danej oblasti pred pár dňami za záhadných okolností zmizla mladá žena, po ktorej na mieste činu zostala len peňaženka s dokladmi. Hneď v prvú noc ostane partia mladých ľudí v šoku. Z vesmíru na zem dopadá neidentifikovateľné lietajúce teleso, označované ako U.F.O. Kúsok od neho nachádzajú stopy neznámeho tvora, ktorý nepochádza z našej planéty. Na túto noc už nikto z nich nezabudne ... Tento námet, ktorý vo mne vždy vzbudí záujem musí byť v mojich očiach dostatočne seriózne zvládnutý, aby človek aspoň z časti uveril: "We Are Not Alone". Spočiatku sa "Extraterrestrial" neberie nijak vážne. Po úvodnej polhodine, ktorá bola poznačená množstvom primitívnych dialógov, nastolil Colin Minihan hororové prvky vďaka ktorým tento snímok odrazil na úroveň, ktorú som ani z ďaleka neočakával. Okrem miestami naozaj slušnej atmosféry, jednej vydarenej gore scénky, ponúkol niekoľko slušných lakačiek, čím vo mne vyvolal toľko žiadané zimomriavky. Záver by si zaslúžil väčší rozbor. Je v ňom mnoho plusov, ale zároveň si tvorcovia neodpustili momenty klišé. Presto všetko bol spracovaný zaujímavo. Sarkastická bodka za všetkým sa vyslovene pýtala a Ja toto proste milujem. "Extraterrestrial" síce kvalitu mnou milovaného "4th Kind" nedosahuje, no presto všetko mu vďaka mnohým pozitívam udelím – 60%.(19.10.2014)

Tak nějak nevím co říct, za prvé film sice kopíruje 100+1 klišé z Akta X a nechá se inspirovat kalsikou Fire in the sky. Ale na druhou stranu jsem se celkem solidně bavil a pár nápadů bylo bravůrní, hlavně scéna kde "nepršelo". Postavy se staly překvapivě snesitelné, i když byly plné klišé. Bohužel film postupem času strašně upadá a stává se z toho nudná naháněčka. Alieni vypadají totálně klišoidně ale to moc nevadí. A ano je to jeden z dalších filmů které nevědí jestli být klasickým filmem nebo dalším Found footage. BTW Michael Ironside je parádní jako vždy.(9.5.2015)

• - V scéne, kde April volá so svojím otcom, je na pozadí vidieť súbor s filmom Grave Encounters (2011), ktorého scenár napísali taktiež The Vicious Brothers. (Marceloo)

• - Během produkce scény "anální sondy" se filmaři obrátili na specializované a kvalifikované pracovníky v oblasti sond. (Lajty)

• - V závere filmu, pri upratovaní miesta činu, všetko vedie muž, ktorý má oblek a zapáli si cigaretu. Ide o odkaz na postavu "The Smoking Man" zo seriálu The X-Files (od r. 1993), ktorú pôvodne stvárnil William B. Davis. (Lukoh)