Extraterrestrial

• Kanada The Visitors (neoficiální název) (více)

April sa spolu s priateľmi odoberie na rodinnú chatu do Echo Lake. V danej oblasti pred pár dňami za záhadných okolností zmizla mladá žena, po ktorej na mieste činu zostala len peňaženka s dokladmi. Hneď v prvú noc ostane partia mladých ľudí v šoku. Z vesmíru na Zem dopadá neidentifikovateľné lietajúce teleso, označované ako U.F.O. Kúsok od neho nachádzajú stopy neznámeho tvora, ktorý nepochádza z našej planéty. Na túto noc už nikto z nich nezabudne ... (*CARNIFEX*)

misterz

Kanadské horory sú v mojom pomyselnom rebríčku na poslednom mieste s veľmi zlou reputáciou. Preto sa im radšej vyhýbam. Pri Extraterrestrial som toto porušil a už som sa tešil, ako dobre som spravil. Žeby konečne svetlá výnimka? Príbeh sa síce začína štandardne, máme tu partičku mladých ľudí, ktorí si chcú na opustenej chate jednej z nich cez víkend poriadne zapariť. Veci sa však zvrtnú pre nich neželaným smerom keď ich začnú prenasledovať neželaní vesmírni návštevníci.... Snímok hneď od začiatku pekne postupne naberá tú správnu tajomnú atmosféru, našlo sa tu aj pár podarených ľakačiek, prostredie vesmírnej lode bolo výborne urobené a vypäté scénky boli zaujímavé, napínavé a atmosfericky dusné. Tiež vesmírni bubáci nevypadli najhoršie, to isté možno povedať aj o sympatickom hereckom osadenstve. Už som sa tešil ako snímok ohodnotím 3 silnými hviezdami, prípadne aj vyššie, lenže potom prišiel koniec a všetko to pozitívne nadšenie sa stratilo ako jarný sneh. Tak kakačkovité, gýčovité ukončenie s totálne klišoidno-prihlúplou Dänikenovskou pointou som nečakal ani v tom najdivokejšom sne. Skoro sa mi 3x pretočil žalúdok. Ten Rómeovsko-Júliovský nábeh by som ešte prežil, ale to čo prišlo potom....no, nezostalo mi nič iné iba znechutene ísť spať. Opäť sa potvrdilo, ako môže niekedy koniec zničiť celkový dojem z filmu a všetko dobré tak poslať do čerta. Ďalší klinček do rakvičky mojich sympatií ku kanadským hororom. 40/100 ()

Corpsegrinder

Škoda že se film snaží bejt až moc cool za pomoci cool hudby, cool zpomalovaček a cool chování postav. Kdyby to bylo menší indie ve stylu suprovýho Alien Abduction tak jsem spokojenej. Právě scény s miminkama zde umí bejt napínavý a triky to má dost dobrý, takže základy jsou. Jenže někdo se holt pod vlivem většího rozpočtu snažil zahrát si na Michaela Baye. ()

Aluska88

Já prostě filmy o "Blízkých setkáních třetího druhu" miluju:) Extraterrestrial mi přijde docela podceněný. Jasně, obsahuje tu klasickou partičku mladistvých, která se nachází snad v každém současném hororu pro mladistvé publikum, tudíž charaktery postav i jejich styl zábavy tomu odpovídá. Ale snad kromě toho "douchebaga", který pořád žvatlal cosi sprostě, a nebyl schopen snad jediného slušného slova, byly ostatní postavy docela snesitelné. Snímek mi přišel zajímavý a napínavý od začátku až do konce, výborné triky a herecké výkony jsou také velmi slušné. V určitých pasážích bylo více než zřejmé, že některé scény tvůrci drze okopčili od parádního Ohně v oblacích. Zejména momenty při probuzení v mateřské lodi a jejím prozkoumávání. A závěr filmu... je vidět, že Amíci to mají vždycky posichrované:) V rámci "Alien Invasion" rozhodně zdařilý příspěvek do žánru. ()

dr.horrible

Na Vicious Brothers mám rád, že hodinu nekrúžia nad vecou, naopak, hneď pristanú. A na divákovi zostáva, či sa s tým doslovným štýlom dokáže stotožniť, alebo ho hneď odsúdi ako úplnú blbosť. Vidíte toho emzáka na fotke? Neobjaví sa na dva zábery v závere, ten tam bude behať, zabíjať, užijete si ho ako ďalšieho z hercov. Ja vidím týchto mimozemšťanov medzi 3 a 4*, nižšie hodnotenie dávam za koniec, ktorý mal skončiť tak o 15 minút skorej, ešte pred zhruba šiestou pointou. Jak keby tvorcovia čakali, že po tej hodinke a pol ufo zábavy, treba povedať ešte niečo o svete. A teda wtf ()

J*A*S*M

Úvodní scéna navnadí na řemeslně zvládnuté, mysteriózní UFO sci-fi, za které by se ani Mulder se Scullyovou nestyděli, ale s přibývajícími minutami se to začne mrvit. Ambice tu evidentně nebyly žádné, tvůrcům stačilo přežvejkat Akta X a Fire in the Sky. Což by na béčkovou zábavu možná i stačilo, protože podobných filmů moc není, ale to by zdejší hrdinové nesměli být tak otravní. Opravdu, ty postavy se snad předhání v tom, která bude působit nesympatičtěji. Vyhraje mimochodem pomocník šerifa, který to zvládne za dvě scény. Mimozemšťani navíc vyhlížejí tuctově a závěr to pošle do kytek už totálně. ()

• V scéne, kde April volá so svojím otcom, je na pozadí vidieť súbor s filmom Grave Encounters (2011), ktorého scenár napísali taktiež The Vicious Brothers. (Marceloo)
  • V závere filmu, pri upratovaní miesta činu, všetko vedie muž, ktorý má oblek a zapáli si cigaretu. Ide o odkaz na postavu "The Smoking Man" zo seriálu The X-Files (od r. 1993), ktorú pôvodne stvárnil William B. Davis. (Lukoh)
  • Během produkce scény "anální sondy" se filmaři obrátili na specializované a kvalifikované pracovníky v oblasti sond. (Lajty)