Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

Marlowe

Zábavná jednohubka, která v sobě prá dobrých nápadů, například jak umlčet blbce ve vašem životě. Samozřejmě nechybí ani akce, záporák, v tomhle případě opravdu záporně záporný Matthew a za klaďase tu je Idris a bitkáří se spolu o věž a o dítě. Příběh měl v sobě mnohem větší potenciál, než nám filmaři předvedli. Škoda, tak snad příště. ()

abanek

Pokud vubec netusite co je Temna vez ( a je Vam tak 14...), tak si uzijete takovy obycejny fantasy a cestovani mezi svety...Pokud tusite,bude Vam to spis lito... ()

Shadowrat

Takhle opravdu ne. Předlohu jsem četl a dost se mi zalíbila. Ještě před čtením posledního dílu jsem si všiml, že existuje tento film. Vědom si toho, že bych mohl přijít o závěr v knize tím, že mi bude zprostředkován filmem, ale současně zvědav, jak se filmaři vypořádají s tak rozsáhlým dílem a ještě ho vměstnají do hodiny a půl jsem ho shlédl. Ne... ne. A NE! opravdu nechápu, co se tím filmaři snažili říci. S předlohou to má společné snad jen jména hlavních postav. Děj se příběhu ani nepřiblíží a samotný obsah filmu taky moc nefunguje. Když jsem pochopil, že nemá cenu hledat nic společného s předlohou, snažil jsem se na film dívat jako nezaujatý divák... a to se podařilo - film mě nezaujal. Dobře, kdyby z toho vyšlo průměrné béčko sci-fi/fantasy tak ok, ale tohle opravdu nefunguje na všech frontách. Mrzí mě to i z toho důvodu, že tento film není dobrým lákadlem pro potenciální čtenáře předlohy. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Roland měl odjakživa tu nepříjemnou schopnost odolávat mým magiím. Proto jsem zabil v podstatě každého, na kom mu záleželo." Puberťák vidí černého pistolníka, ochránce dobra a posledního svého druhu, který se zapřísáhl zbavit svou zemi ( Středosvět ) tyranského kouzelníka. To je příběh ve zkratce. S hrdiny se nedá moc soucítit proto, že vzhledem ke krátké stopáži si je moc neužijeme. Film dlouho nastiňuje pravidla tohoto světa, který Stephen King vymyslel. V závěru vytáhne Idris Elba pistole, čímž rozjede vizuálně propracovanou akční show. V podstatě za posledních pár minut ty 2*. To cestování ze Středosvěta do našeho současného světa: Mi připomnělo film Pán šelem 2. - 40%. ()

LUIGISde

Ani zdaleka to nie je take strašne. Ma to mnoho nedostatkov, ale dá sa na to pozerať. Akčnych scén je tu pár ale vo finále to budí dobrý dojem. Záporák je skvelý hlavný hrdina ujde. 69% ()

danielsevcik

OK, film vs předloha jsou si cizí asi jako zima a léto. Tvůrci filmu si vypůjčili jména postav a některých míst z knižní předlohy a... tím to skončilo. Jediné plus je pár suchých hlášek Rolanda v našem světě a první záběry na rychlé přebíjení pistole. Sai King je dobrý spisovatel, ale jen tak prodávat práva na zfilmování svých knih, by neměl. Ten chlap na to prostě nemá štěstí. ()

APLSMLS

Náznaky úplný skvělosti a superlativ, bohužel nezúročená, vždycky jakoby kousek chybí... Velkej potenciál, a zpracování vlastně pěkný, ale sympatická délka stopáže asi nedovede vměstnat šířku námětu - jdu hned na knížku, abych si mohl patřičně užít. ()

Berserkr1111 odpad!

Nemířím rukou. Ten kdo míří rukou, zapomněl tvář svého otce. Mířím zrakem. Nestřílím rukou... Toto je litanie, kterou tloukli do hlavu dětem, z kterých se měli stát elitní zabijáci - pistlníci. To se ve filmu ale nedozvíte. Někdo v Hollywoodu dostal genální nápad natočit podle šestidílné knihy film na hodinu a půl. :-D Ta litanie je vlastně jediné, co má film s knihou společného. Roland je navzdory knize černoch a veškerý děj je nahrazen klasickými trapnými klišé. Jen další parazitování na kvalitní práci někoho jiného. ()

absurdian odpad!

Totálně zmršený kousek Kinga. K tomu se nedá nic slušného napsat. Knižní sérii jsem četl třikrát. Film naprosto zabil všechno, co v ní je. ()

Mazmen

Po zhlédnutí se už nedivím, proč jsem o tomhle filmu nikdy dříve neslyšel a viděl jsem to na nova cinema někdy po půlnoci. Byla to hrozná blbost. ()

ArdeliaLortz

Ku*vaaaaa!!!! No to snad ne. Tak dlouho jsem odkládala shlédnutí toho filmu, aby se nakonec potvrdila má domněnka, že to bude brak?! Možná kdybych nečetla knižní předlohu, ok.... Ubohý, mělký hrob na který nechci ani plivnout. Dětský představitel ok, Randal ok, ale Idris má hlídat Bifrost!!!! Pochcat a zapálit! ()

doom.cz

Jejda, to bylo slaboučké. I kdyby to bylo JEN na motivy Kingových knih, pořád mi děj nedával smysl. Obrazy na sebe nevázaly, neměly nějakou logickou souvislost, člověk se drbal za uchem a říkal si, co to má znamenat a kam se poděla dějová linka. Znovu to fakt vidět nechci. ()

dasl

Detská komercia .Fantasy pre deti. Neviem prečo to má byť horor alebo western. Naozaj je to určené pre detského diváka. ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017