V úsilí najít dárce plic pro svou dceru, se manželský pár dostává do nebezpečných vod... Každý den Paul Stanton, úspěšný okresní advokát ze Santa Fe a jeho manželka Diana čekají s novou nadějí, že se najde dárce plic pro jejich dceru Chloe. Dcerka má zřídkavou degenerativní nemoc a je na dlouhém seznamu čekatelů na dvojitou transplantaci plic. Nemoc se zhoršuje a Paul je v zoufalství ochoten riskovat všechno, jen aby zachránil své dítě. Dozví se, že v Mexiku existuje doktor, který by mohl Chloe zachránit. Ale když  za ním přijede, zjistí, že doktorovi dárci jsou vlastně nedobrovolné oběti a jeho činnost je kriminální. Paul se ocitl na životní křižovatce: má zastavit nelegální operace a zachránit tak stovky životů nebo zachránit život své dcery … (TV JOJ)

Rockerman

Druhá polovina filmu je opravdu dramatická a strhujicí. Dobře vygradovaný příběh otce, který neváhá prekřocit zákony a nasadit i svůj život pro záchranu své na smrt nemocné dcery. Vůbec netuším, jak bych to velké morální dilema vyřešil já, kdybych byl v jeho situaci. Je mi hanba, ale asi jinak, než Paul. ()

MickeyStuma

Kam až by měl člověk zajít při snaze zachránit život svému těžce nemocnému dítěti? I takové motto by mohlo být u tohoto fenomenálního snímku. Námět není nijak nový, zoufalého snažícího se otce pro kterého jsou překážky tabu jsme měli možnost vidět už několikrát, ale toto je zcela něco jiného. Zde je prezentován boj ve své nejryzejší podobě. Krutý příběh nás zavádí do Mexického podsvětí, kde velmi výrazně kvete nelegální obchod z orgány. A tady se děj převážně odehrává. Žádné americké hrdinství, žádný patriotismus, žádná umělohmotná pohádka. Absolutně reálný pohled na věc, kdy se hlavní postava rozhoduje co všechno je ochoten udělat, kam až může zajít, jestli bude riskovat život svůj či kohokoliv jiného, jak moc bude konfrontován s pravdou v otázce morálky a přesvědčení. I přes nízký rozpočet se podařilo natočit vcelku napínavý příběh schopný upoutat pozornost a v rámci děje i překvapovat. Absolutně reálný konec mnohé překvapí určitě. Tohle je život. ()

Rathalos

Drsne,krute,nekompromisne a bohuzial aj realita dnesneho sveta,vyborne zahral svoju rolu Dermot Mulroney,Mexiko je krajina,kde zivot nie je lahky a uz vobec nie pre deti,pozrite si tento pribeh,oplati sa...:-) ()

Harts

Morální zodpovědnost zde vyhrála nad vlastním šťastným životem, uff, takový film se moc často nevidí, i když scénář je spíše televizní, děj nic moc, ale zanechá to ve vás hlodat myšlenku, co je správné. V realitě by se toto nikdy nestalo, takže docela pohádka. ()

Kingjiri

Nejde (jenom) o drama, ve kterym by oba rodiče bezradně seděli doma a brečeli nad rozlitym mlíkem resp. nemocnym dítětem. Po odcestování otce do Mexika se rozjjíždí pořádnej thriller - napínavej od začátku až do konce. Produkce je sice americká, ale islandskej režisér do snímku vnes pořádně depresivní a temnou atmosféru, jaká je typická pro severskou kinematografii. Během rozplétání systému dárcovství v Mexiku se na vás valí jedno nepříjemný zjištění za druhym. A jestli to v Mexiku vypadá jenom z poloviny jak je tu ukázáno, tak potěš koště. Palec nahoru za nekompromisní závěr. Být ještě o něco lepší herec v hlavní roli (ale i takhle to byl slušnej výkon), možná bych šel na pět hvězd. ()

Razzor_82

"Chci zachránit život svojí dceři!" Zoufalý otec, který je schopen udělat cokoliv pro své umírající dítě. Drsné drama s kontroverzním tématem nelegálních transplantací. Zpracování je slabšího rázu až béčkového vydání. Dermot Mulroney zahrál kvalitně hlavní roli. Závěr je netypické morální dilema. Jeho rozhodnutí nakonec degraduje celý snímek. Takže zase výdech. 6/10 ()

Laborant

Velice dobře propracovaná dějová myšlenka, nijak zvláště nenatlačená na pilu, avšak s dramatičností a napětím vylíčena až do dech beroucího závěru. ()

Chosef76

Velmi dobře, až autenticky natočený snímek. Prašné prostředí nevraživého Mexika, obchod s lidskými orgány, zvrácená pointa. ()

Inozuka

Když máte prachy, jde všechno. Když už takhle někdo uvažuje, je vysoce nepravděpodobné, že by v okamžiku lámání chleba zvolil takové rozhodnutí jako Paul v tomto filmu. Zvlášť když mu ulice dala předtím takový kopr. Ostatně v jeho případě bylo každé z rozhodnutí špatné a v nastolení takového dilematu je tenhle film geniální. Nádechu se nedá upřít napětí, civilní zachycení mexické pouliční džungle a drsná hra na city. Přesto tam něco neidentifikovatelného chybělo. Možná větší konsekventnost, možná menší tlačení na pilu, možná kompaktnost... Fakt nevím, ale na víc než tři to není. ()

bearmeedek

Ne že by mě překvapily praktiky uvedené v ději, ale konkrétní příběh mě dostal. Teda to zpracování - až do úplného konce. Dobře natočené drama až thrillerovým způsobem. Ale co ten konec? Baltasare, to jsi teda pos… podělal. Včera jsem film viděl a dneska od rána na něj musím myslet … Víc nerozebírám, aby neprozrazoval. ()

PavelH

vážně se mi líbil ten nápad, ta myšlenka otce, který udělá úplně vše pro život své dcery. Bylo to drsné a zajímavé, člověk by tomu i věřil. Ale ten konec... nejde o to, že to vlastně skončilo zle, ale jak. Mravnost, nad mravnost. Reklama na americkou justici až to bolí. "Já jsem vysoký politik a jediné špatné je moje ilegální srdce, já jsem americký státní žalobce a nikdy neporuším morální a právní zásady" Prostě každej by toho malýho kluka obětoval za život své dcery, jen mravní král americký státní zástupce má v sobě tolik mravní síly jako nikdo jiný. inhale je symbol toho, jak zkazit zbytečně film v posledních 10 minutách.... ()

winnita

Popravdě řečeno paul je fakt frajer a to jakým způsobem dělá v mechiku poprask, aby zachránil svou dceru je dost cool. Nicméně některý souvislosti jsou pro mě dost nepochopitelný. Tak například když doktor dohodí toho starouše se srdcem tak proč ne i chudáka chloe, a proč s tím pak dělají takový obstrukce, dyť ten chlap má pytel plnej peněz a nebojí se ho použít. Pointa mě překvapila, to dilema mi trochu připomnělo gone baby gone, ale ruku na srdce - nutí vás to přemýšlet jak byste se zachovali vy - je to šokující? rozhodně ano; věřím tomu? rozhodně ne. ()

myse

Po tom, co jsem tohle viděla, mě přestala lákat návštěva Mexika. Brutální, nečekaný konec aneb právník coby chladný obhájce zákonů a morálky nezklamal a jehož role se Dermot zhostil naprosto famózně. A ač to natočili Američani, je to velmi mexický film, který se s ničím moc nemaže. Zeck - skvělý komentář, víc psát nebudu, řekl to totiž za mě. ()

Zombiepod

Solídny adrenalínový triler s výbornou zápletkou, ktorého koniec síce nesie morálne posolstvo, ale v takomto prípade zahodil svoju odlišnosť a tým pádom aj jednu hviezdu. Škoda. ()

Jerris008

Konec filmu mi pořádně hnul žlučí i mými morálními hodnotami. Člověka to donutí zamyslet se, jak by se zachoval on sám ve stejné situaci - zachránit své dítě za každou cenu? Za každou? Ale kam by ten svět postupem času dospěl? Už teď to za moc nestojí. Každopádně seznam měst, kam se zrovna netoužím podívat, se mi rozrostl o Juarez, Mexiko. ()

Solverino

Velice dobré, ke konci už trochu profláklá a očekávaná pointa, i když náhlý zvrat jsem nečekal. Celkem i relisticky natočeno. Doporučeníhodné! ()