Zettai kareši (TV seriál)

• Japonsko

絶対彼氏

• Japonsko

Zettai Kareshi

Absolute Boyfriend

Komedie / Fantasy

Japonsko, 2008

O co tu běží. Riiko(Aibu Saki) nemá zrovna moc štěstí na muže. Chce ideálního přítele a inženýr společnosti Kronos Heaven Namikiri (hraje ho sympaťák Sasaki Kuranosuke) jí pomocí dotazníku přesně jednoho takového přítele dodá. Umí všechno, vařit, uklízet, být dvorný, galantní, milující atd. Má to jeden háček, je to robot. Riiko ho zpočátku odmítá, ale když vidí jak je oddaný a užitečný začne si na něj zvykat. Pojmenuje ho jménem Night(myslela tím původně rytíře Knight, ale znáte Japonce a jejich mizenrou výslovnost angličtiny:)) Night(Hayami Mokomichi, je napůl Filipínec, takže ho nepodezřívejte, že nechal svoje tělo ničit soláriem) je nádherný, urostlý, vysoký bišík, který splňuje ty nejpřísnější kritéria antické krásy a není divu, že nad ním slintá domácí, Riiko a i její kolegyně v práci.... Aby to Night neměl tak jednoduché o Riiko se zajímá její šéf Asamoto Soshi (Mizushima Hiro) . Seriál Vám nabídne supr zábavu a hlavně srandu, něco romantiky. Otázky na téma, kde končí člověk a začíná stroj, co vlastně tvoří člověka a jeho osobnost, je duše? Jestli se někdo děsí, že jde o něco až moc dětského a naivního ve stylu anime Chobits, nemusí se bát. Zettai Kareshi je moc fajn oddechový seriálek (doufám nejen) pro dívky, kdy uvidíte krásné bishíky, (u mě vede Hayami, fakt vypadá jak kdyby ho vytesal Feidiás, má dokonalé proporce těla) a budete fandit své oblíbené postavě, ať ženě nebo muži, vedlejší postavy jsou tu povedené, ať už inženýr Kronos Heaven, nebo domácí Riiko a v každém díle navíc hostuje někdo velmi známý, např. Kyo Nobuo, Abe Tsuyoshi.(12.8.2009)

Četla jsem celou původní mangu, a tak můžu říct, že seriál je podle mě o něco lepší. Jádro příběhu je v manze i seriálu úplně stejné, ale rozdíl je v tom, že seriál je zasazen do dospělejšího světa. V manze jsou Riiko, Sóši i Mika středoškoláci, a Night má jako robot taktéž vzhled středoškoláka. Navíc i Namikiri je v manze zobrazen jako daleko mladší. Jenže z nějakého důvodu mi přišlo, že problematika lidského robota a lásky mezi tímto robotem a člověkem vynikne daleko líp a působí naléhavěji v dospělém světě, kde Riiko, Sóši i Mika jsou pracující lidé. Krom toho celá záležitost s cukrárenstvím a sen Riiko stát se známou cukrářkou, působí v seriálu hezky a příběh obohacuje. O něco podobného je manga taktéž ochuzena. Z těchto důvodů jsem si seriál užila mnohem víc než mangu a ve výsledku si mě získal téměř stejně jako některé jiné japonské seriály. Aibu Saki byla roztomilá, Hayami Mokomichi sice vůbec není můj typ, ale i toho jsem si nakonec oblíbila, a nejvíc mě dostal sympaťák Mizushima Hiro. O to víc je škoda, že když jsem si Mizushimu po tomto seriálu a seriálu Hanazakari no kimitachi he oblíbila a ráda bych s ním i v budoucnu viděla něco nového, tak jsem zjistila, že minulý rok pověsil svou hereckou kariéru na hřebík s tím, že se chce věnovat jen spisovatelství. Velká škoda... ale co se dá dělat. Naštěstí je v Japonsku pořád dost jiných skvělých herců a tak se stále mám na co těšit. Zettai Kareshi se jako pár jiných seriálů zařadilo na přední příčky mého hodnocení. ~(4,5)~(18.2.2011)

Nech si hovorí každý čo chce, uprednostním TW verziu. Spracovanie super, ale len na ten japonský spôsob. Zaujímavo vyniká medzi ostatnými J-doramami, ale u mňa v súboji s taiwanským spracovaním prehráva (áno, som zaujatá, TW verziu som pozerala ako prvú a rozhodne som sa bavila viac). Mokomichi Hayami by musel zapracovať na svalovej hmote, aby som vážne zvažovala, takto pripomínal len chutné a trochu smiešne šteniatko. Napriek tomu – tu viac znesiem hlavnú hrdinku a obdoba Zong Shiho (Soshi) nie je taký „moula“. Na druhej strane, herecké výkony ako také veľmi dobré a záver ma dojal, hoci som to nepredpokladala, pretože koniec už poznám. Trochu to pokazilo to Nightovo "znovuoživenie" a zbytočne natiahlo tú agóniu konca. Ale určite ešte niekedy pozriem.(13.2.2014)

Jeden z prvních asijských seriálů, co jsem viděl a rozhodně sem nešláp vedle, sice to neoplývá nějakým kvalitním scénářem, ale to tenhle seriál vůbec nepotřebuje, jelikož se snaží bez nějakýho většího dramatickýho váhaní jednoduše a nenásilně zabavit a daří se to na výbornou, navíc se drží v určitých přijatelných "crazy" mezích, takže rozhodně nepůsobí nějak ztřeštěně, spíš naopak se místo toho snaží být milej a pohodovej, s čímž mu vydatně pomáhá i skvělý obsazení hlavní dvojice, který je děsně symaptický.(31.10.2009)

Příjemný, vtipný a místy až absurdní seriál se sympatickými postavami a obsazením, na jehož existenci jsem úplně zapomněla. I po všech těch letech se mi ale naštěstí při znovu-shlédnutí pořád líbil, a to možná ještě víc než napoprvé, protože jsem mezitím dospěla do věku hlavních hrdinů. Jenom závěrečnému speciálu je potřeba vyhnout se obloukem. 9/10(5.9.2018)