poster

Zettai kareši (TV seriál)

 • Japonsko

  絶対彼氏

 • Japonsko

  Zettai Kareshi

 • USA

  Absolute Boyfriend

Komedie / Fantasy

Japonsko, 2008

 • Starletka
  *****

  Příjemný, vtipný a místy až absurdní seriál se sympatickými postavami a obsazením, na jehož existenci jsem úplně zapomněla. I po všech těch letech se mi ale naštěstí při znovu-shlédnutí pořád líbil, a to možná ještě víc než napoprvé, protože jsem mezitím dospěla do věku hlavních hrdinů. Jenom závěrečnému speciálu je potřeba vyhnout se obloukem. 9/10(5.9.2018)

 • Vavča
  ****

  O co tu běží. Riiko(Aibu Saki) nemá zrovna moc štěstí na muže. Chce ideálního přítele a inženýr společnosti Kronos Heaven Namikiri (hraje ho sympaťák Sasaki Kuranosuke) jí pomocí dotazníku přesně jednoho takového přítele dodá. Umí všechno, vařit, uklízet, být dvorný, galantní, milující atd. Má to jeden háček, je to robot. Riiko ho zpočátku odmítá, ale když vidí jak je oddaný a užitečný začne si na něj zvykat. Pojmenuje ho jménem Night(myslela tím původně rytíře Knight, ale znáte Japonce a jejich mizenrou výslovnost angličtiny:)) Night(Hayami Mokomichi, je napůl Filipínec, takže ho nepodezřívejte, že nechal svoje tělo ničit soláriem) je nádherný, urostlý, vysoký bišík, který splňuje ty nejpřísnější kritéria antické krásy a není divu, že nad ním slintá domácí, Riiko a i její kolegyně v práci.... Aby to Night neměl tak jednoduché o Riiko se zajímá její šéf Asamoto Soshi (Mizushima Hiro) . Seriál Vám nabídne supr zábavu a hlavně srandu, něco romantiky. Otázky na téma, kde končí člověk a začíná stroj, co vlastně tvoří člověka a jeho osobnost, je duše? Jestli se někdo děsí, že jde o něco až moc dětského a naivního ve stylu anime Chobits, nemusí se bát. Zettai Kareshi je moc fajn oddechový seriálek (doufám nejen) pro dívky, kdy uvidíte krásné bishíky, (u mě vede Hayami, fakt vypadá jak kdyby ho vytesal Feidiás, má dokonalé proporce těla) a budete fandit své oblíbené postavě, ať ženě nebo muži, vedlejší postavy jsou tu povedené, ať už inženýr Kronos Heaven, nebo domácí Riiko a v každém díle navíc hostuje někdo velmi známý, např. Kyo Nobuo, Abe Tsuyoshi.(12.8.2009)

 • Shit
  ****

  Jeden z prvních asijských seriálů, co jsem viděl a rozhodně sem nešláp vedle, sice to neoplývá nějakým kvalitním scénářem, ale to tenhle seriál vůbec nepotřebuje, jelikož se snaží bez nějakýho většího dramatickýho váhaní jednoduše a nenásilně zabavit a daří se to na výbornou, navíc se drží v určitých přijatelných "crazy" mezích, takže rozhodně nepůsobí nějak ztřeštěně, spíš naopak se místo toho snaží být milej a pohodovej, s čímž mu vydatně pomáhá i skvělý obsazení hlavní dvojice, který je děsně symaptický.(31.10.2009)

 • Isabella.M
  ****

  Nech si hovorí každý čo chce, uprednostním TW verziu. Spracovanie super, ale len na ten japonský spôsob. Zaujímavo vyniká medzi ostatnými J-doramami, ale u mňa v súboji s taiwanským spracovaním prehráva (áno, som zaujatá, TW verziu som pozerala ako prvú a rozhodne som sa bavila viac). Mokomichi Hayami by musel zapracovať na svalovej hmote, aby som vážne zvažovala, takto pripomínal len chutné a trochu smiešne šteniatko. Napriek tomu – tu viac znesiem hlavnú hrdinku a obdoba Zong Shiho (Soshi) nie je taký „moula“. Na druhej strane, herecké výkony ako také veľmi dobré a záver ma dojal, hoci som to nepredpokladala, pretože koniec už poznám. Trochu to pokazilo to Nightovo "znovuoživenie" a zbytočne natiahlo tú agóniu konca. Ale určite ešte niekedy pozriem.(13.2.2014)

 • Moiraine
  ****

  Viděla jsem tento seriál už před nějakou dobou už tehdy se mi moc líbil. Obzvláště ten dojemný konec (a že já se jen tak dojmout nenechám). Nicméně nyní, po přečtení mangy, ho doceňuji ještě o něco víc. Líbí se mi posun od shoujo k příběhu určenému pro dospělé publikum. Hlavně posun ve věku hlavních postav příběhu hodně pomohl. Ne že by se mi manga nelíbila, ale řekla bych, že věrné převedení do hrané podoby by asi moc nefungovalo. Pro mě osobně je tento seriál lepší než předloha. Jsem teď jen zvědavá, jak si se s tím poperou Tchajwanci....(15.6.2012)