Zettai kareši (TV seriál)

• japonský

絶対彼氏

• japonský

Zettai Kareshi

Absolute Boyfriend

Komedie / Fantasy

Japonsko, 2008

Riiko (Aibu Saki) je roztomilá. Soushi (Mizushima Hiro) má blbý účes (rozuměj, mně se nelíbil), ale Night (Hayami Mokomichi)! Ten Night... Dokonalý přítel. Ale co to píšu - dokonalý robot, proti tomu by snad nic neměla ani Ripleyová. Hayami ho hrál tak, že jsem vážně chvílemi přemýšlela jestli ten "panák" je na dálkové ovládání nebo ne a že bych ho na splátky taky brala. Seriál samotný je milý, úsměvný, laskavý s dojemným koncem. Milostný trojúhelník je vskutku netradiční, ale o to víc zajímavý, protože oba hlavní hrdinové (tím myslím mužské hlavní hrdiny) se díky svému milovanému objektu od základu změní. Je zábavné sledovat jak se mladý floutek mění v zodpovědného muže a jak se robot stává člověkem. A ještě jedna věc. Až se necháte zlákat ke sledování, tak si připravte nějaké zákusky, protože těmi se to v seriálu jenom hemží a já měla permanentní chuť na něco sladkého.(8.9.2011)

Pri tomto seriály som si dobre oddýchla. Atmosféra, ktorá zo seriálu srší je veľmi príjemná a pozitívna, čo vás núti pozerať jednu časť za druhou. Hrdinovia mi boli sympatický (hlavne mužský ;)). Dejovo však seriál až tak nezaujal. Hlavná dejová línia mohla byť viacej prepracovanejšia a nápaditejšia. Aj napriek tomu mi však zostane v pamäti a isto si ho pozriem ešte raz.(24.6.2014)

O co tu běží. Riiko(Aibu Saki) nemá zrovna moc štěstí na muže. Chce ideálního přítele a inženýr společnosti Kronos Heaven Namikiri (hraje ho sympaťák Sasaki Kuranosuke) jí pomocí dotazníku přesně jednoho takového přítele dodá. Umí všechno, vařit, uklízet, být dvorný, galantní, milující atd. Má to jeden háček, je to robot. Riiko ho zpočátku odmítá, ale když vidí jak je oddaný a užitečný začne si na něj zvykat. Pojmenuje ho jménem Night(myslela tím původně rytíře Knight, ale znáte Japonce a jejich mizenrou výslovnost angličtiny:)) Night(Hayami Mokomichi, je napůl Filipínec, takže ho nepodezřívejte, že nechal svoje tělo ničit soláriem) je nádherný, urostlý, vysoký bišík, který splňuje ty nejpřísnější kritéria antické krásy a není divu, že nad ním slintá domácí, Riiko a i její kolegyně v práci.... Aby to Night neměl tak jednoduché o Riiko se zajímá její šéf Asamoto Soshi (Mizushima Hiro) . Seriál Vám nabídne supr zábavu a hlavně srandu, něco romantiky. Otázky na téma, kde končí člověk a začíná stroj, co vlastně tvoří člověka a jeho osobnost, je duše? Jestli se někdo děsí, že jde o něco až moc dětského a naivního ve stylu anime Chobits, nemusí se bát. Zettai Kareshi je moc fajn oddechový seriálek (doufám nejen) pro dívky, kdy uvidíte krásné bishíky, (u mě vede Hayami, fakt vypadá jak kdyby ho vytesal Feidiás, má dokonalé proporce těla) a budete fandit své oblíbené postavě, ať ženě nebo muži, vedlejší postavy jsou tu povedené, ať už inženýr Kronos Heaven, nebo domácí Riiko a v každém díle navíc hostuje někdo velmi známý, např. Kyo Nobuo, Abe Tsuyoshi.(12.8.2009)

Příjemný, vtipný a místy až absurdní seriál se sympatickými postavami a obsazením, na jehož existenci jsem úplně zapomněla. I po všech těch letech se mi ale naštěstí při znovu-shlédnutí pořád líbil, a to možná ještě víc než napoprvé, protože jsem mezitím dospěla do věku hlavních hrdinů. Jenom závěrečnému speciálu je potřeba vyhnout se obloukem. 9/10(5.9.2018)

Nech si hovorí každý čo chce, uprednostním TW verziu. Spracovanie super, ale len na ten japonský spôsob. Zaujímavo vyniká medzi ostatnými J-doramami, ale u mňa v súboji s taiwanským spracovaním prehráva (áno, som zaujatá, TW verziu som pozerala ako prvú a rozhodne som sa bavila viac). Mokomichi Hayami by musel zapracovať na svalovej hmote, aby som vážne zvažovala, takto pripomínal len chutné a trochu smiešne šteniatko. Napriek tomu – tu viac znesiem hlavnú hrdinku a obdoba Zong Shiho (Soshi) nie je taký „moula“. Na druhej strane, herecké výkony ako také veľmi dobré a záver ma dojal, hoci som to nepredpokladala, pretože koniec už poznám. Trochu to pokazilo to Nightovo "znovuoživenie" a zbytočne natiahlo tú agóniu konca. Ale určite ešte niekedy pozriem.(13.2.2014)