Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

987Castiel

Mám sympatie voči minimalistickým nízkorozpočtovkám, viď 1 hrec 1 truhla. Úspešný pokus vyvolať klaustrofóbiu, páčili sa mi aj rôzne zvraty deju ktoré nejde vždy predvídať. Niektoré okamihy bezchybné, iné nezmyselné. V niektorých momentoch som mal dojem že autori tlačia na pílu viac ako je potrebné (prvotné telefonáty, chorá matka, zajatá kamarátka, had, oheň...). Samotný koniec si má opäť získal. ()

Tomas_PO

Odvážny námet deja založenom len na jednom hercovi, odohrávajúci sa na jednom mieste, spolu s nadpriemernými hodnoteniami dávali nádej na špickový film ala Locke. No zo španielsko-francúzsko-americkej produkcie prevládla žiaľ tá americká. Viacero nereálnych situácií ubrali na autenticite a nepodarilo sa mi nadviazať ani empatické spojenie s hlavným hrdinom. ()

Emperor1

Jakkoliv je to atraktivní téma, toto mě až tolik nebavilo, bylo to spíše o neschopnosti či neochotě těch venku, než o strachu a zoufalství toho uvnitř. Poe to uměl prodat podstatně lépe. Ale ten závěr mě (mile) překvapil. ()

Ace.A.T.L.

Film dost spešl svojí atmosférou, prostorem, hereckým výkonem, myšlenkou a příběhem. Tady se nedá psát nic moc navíc, protože tohle se musí prostě vidět. Konec je něco, co vás pěkně podrtí. A to je to, co to ještě na posílení všeho potřebovalo. Podívejte se sami. Zamě 4* a DOPORUČUJU ()

PepusGi11._

Jako dobry,ale podruhy se na to podivat nema pro mě smysl 🙂...Ale libilo se mi,že to nezahltili myšlenkama a představama...Jak řikam...dobry,ale potřebu vidět to podruhy fakt nemam ()

bonovox

Znepokojivý thriller odohrávajúci celý v jednej truhle pár metrov pod zemou. Reynolds to herecky ustál. Ale aj tak sa tvorcom nedarí držať diváka v napätí po celý čas príbehu, nejaké skrátenie o 10-15 minút by pomohlo k lepšiemu zážitku. ()

fooggyy7 odpad!

Tak debil, je buď ten debil anebo rejža. Zkuste držet zapálený zapalovač pět minut v ruce. Svítit si zapalovačem na osvětlený display. To jenom prvních asi 10 minut, z toho byla půlka tma ()

F2003F

Potenciál formátu vyťažený celkom fajn, ale nie dosť uspokojivo aby mohol splniť vlohy alebo očakávania. Najväčším nedostatkom filmu je, že nepôsobí ani nachvíľu tiesnivou atmosférou, nevytvára strach a zväčša ani napätie. Postráda značné množstvo logiky a uveriteľnosti a nefunguje úplne ani na pútavosti ani ničím okrem záveru nestrhne. Záver efektne buchne silným rázom po budovanom dojme a vhodne zapôsobí aj pri druhom videní. Ryan hrá presvedčivo, aj keď ho scenár vôbec nedrží a snaží sa (asi necielene) robiť jeho postavu nepríjemne znervozňujúcou, čím zabraňuje súcitu so situáciou a chápaním reakcií, čo vrúcne dokazuje najmä funkčnejší moment na prehratom videu. Slabý triler, no zmysluplnejší a zapamätateľnejší než Locke a originálnejší (profesionálnejší) než Brake, nedoťahujúci sa na obľúbené Phone Booth. ()

TunoNegro

V inventáři filmu je: truhla 1x, telefon 1x, zapalovač 1x, baterka 1x, svítící tyčka 2x, nožík 1x + herec 1x. Po prvních sekundách člověk přemýšlí, jak nudná tahle one man show může být, po případě, kam se příběh vyvine z té bedny. Od konce těchto prvních sekund do konce filmu na tyhle myšlenky vtažením do děje úplně zapomenete (a ano, film se odehrává jen a jen v té jedné truhle). Hlavní a zároveň jediný hrdina (Paul Conroy) je členem civilního rekonstrukčního týmu v Iráku, když jeho konvoj přepadnou teroristé. Omráčí ho a pohřbí zaživa do dřevené truhly, kterou zakopou. Film začíná Conroyvým probuzením. Od této chvíle se rozjíždí drama boje o přežití. Conroy brzy zjistí, že jeho svět v truhle je se světem venku oddělen většími bariérami, než jen závalem písku. Jak si objednat pizzu přímo k domovním dveřím je hračka, ale kam volat, když chcete zachránit život z podzemního vězení? Hodnocení mezi 4 až 5. Příkláním se k druhé varientě - abych nalákal. Rozhodně stojí za vidění. ()

prengel

Na svete je ešte stále veľa miest kde slová o bezpečnosti sprevádzajú iba úškrny domáceho obyvateľstva a rovnako existuje i veľa predsudkov, ktoré treba zbúrať. To že v truhle sa nemôže odohrať akčná scéna medzi ne určite patria. Buried tento predsudok s prehľadom vyvracia a nielen to. Pred samotnou návštevou kina si však ešte raz pozorne prečítajte obsah filmu a porovnajte ho s jeho minutážou predídete tak prípadnému nedorozumeniu, nakoľko ide skutočne o mimoriadne dobre zvládnutý, ale i maximálne komorne obsadený príbeh. “five million money” Felicitaciones Rodrigo! ()

spawn866

Tento film je opravdu ubohý, pohřbít někoho za živa a nechat mu tam telefon a svítilnu a čekat že si sám neobstará pomoc?! To je tak nesmyslně trapné. Po 15s traileru je slyšet jak se Paul Conroy (Ryan Reynolds) snaží dovolat 911 a žádá po telefonu operátorku aby mu pomohla, když se ho operátorka zeptá kde je, odpoví já nevím a operátorka mu to zavěsí, ale ještě předtím mu řekne něco jako proč mě s tímto otravujete(toto by se nikdy nestalo, za žalobu by to rozhodně nestálo)! Myslím že ten film měl ukázat jak by to vypadalo kdyby se vám někdo pomstil a pohřbil vás zaživa, do filmu bychom se měli vcítit a pochopit beznadějnou situaci. Jenže těžko se můžete nějak vcítit když vám tam nechaj telefon, pomocí kterého byste si za normálních podmínek ihned zavolali pomoc, navíc pokud byste volali 911 a vysvětlili jim situaci tak by vás během chvilky zaměřili(Paul Conroy se dovolal na 911 takže by ho určitě zaměřili). Pokud jde o nápad tak ten je dobrý, ale to že mu tam nechali telefon, to byla chyba. Dávám tomuto filmu pouze 2/10 a to za nedomyšlený, ale skvělý nápad. ()

Hadascz

Výborný Ryan, fakt jo, ostatní ztrácí těžkou nelogičností viz.- signál, dialogy, naprostý dostatek vzduchu, že si tam mohl svítit zapalovačem (a ten plamen!) a ta super neautentická "akční scéna". K plusu řadím 3 věci: Ryana; rozhovor s ředitelem a závěrečných 5 min. ()

SobikGSXR

Myslím, že ještě žádný z filmů ve mně nevyvolal takový pocit úzkosti, jako tento. To, že se kamera za žádných okolností nehne z rakve a přitom film neztrácí na kvalitě, prostě a jednoduše klobouk dolů. ()

v0jt1s3k

Spis tedy 3,5 hvezdicky, vyborne vygradovane a na to, ze to je cele v jedne bedne hodne dobre pokoukani. Vetsi minimalismus pro jednoho herce uz asi byt ani nemuze :) ()

kondomxxl

Trailery ma vôbec nezaujali, nakoľko som si nevedel predstaviť film s dĺžkou 90 minút ktorý sa odohráva len v rakve. Film má veľké medzery, hluché miesta a koniec ktorý nebol taký dobrý aby mohol vzrušiť. Škoda. ()

Vital

Určitě má svoje mouchy(vzduch,akční scéna)ale druh tohoto filmu je originální,Reynolds je suprovej,a ten konec.... ještě teď mě to dostává,u takovéhoto filmu,který nahodil několikrát jiný směr,mi nedá než dát 5* ()

Pavelkedar

Se smíšenými pocity a tak trochu opatrně jsem "přistupoval" k tomuto komornímu, ve stylu " on man show" snímku stejně tak, jako kdysi k filmu Telefonní budka", před jehož shlédnutím jsem měl velké pochyby o tom, co se vlastně dá na tak malém prostoru předvést a kde jsem následně byl velmi mile překvapen. A to i tentokrát, pominu-li shovívavě onen nesmysl se zásobou vzduchu i diskutabilní dosažitelnost mobilního signálu. Pokud se divák povznese nad ony, ale i další drobné nesmysly a nechá si atmosferu " vsáknout do kůže " a navíc je trochu, či více klaustrofobik, odměnou mu může být i velmi slušný zážitek umocněný sugestivním 5.1 DD zvukem. Chvílemi jsem měl i pocit, že mi dochází vzduch. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová