Vetřelci dávnověku (TV seriál)

Ancient Aliens

• Nový Zéland

Ancient Aliens

Dokumentární / Historický / Mysteriózní

USA, 2009–2020, 143 h 34 min (Minutáž: 42–90 min)

• sator

Po pilotním dílu je to jen nastavovaná polívka z dokumentů "Vzpomínek a Poselství bohů" když se vykrádá Deniken v prvním díle co bude probůh v dalších 40ti ? Vybral jsem si z dalších dílů témata která mě zajímají a je to tak. Naředěno, do toho pořvávající fanatik- to čemu sám nevěří řve na jiné-- někteří lidé jako by byli na kokainu, děs. Jen uvádím že k tématu samotnému mám velmi blízko, ale úroveň mi přijde děsná.(14.5.2012)

• rastlinka

Jednostranná záležitosť bez väčšej dávky kritiky a konfrontácie a bez zdravého rozumu. Dokument by mal mať svoju úroveň a predkladať fakty, nie len dohady a otázky (áno, je potrebné sa pýtať, ale aj vedieť nastoliť aspoň ako-tak rozumnú odpoveď). Presviedčacie schopnosti Von Dänikena sú nulové a argumenty, ktoré opakuje dokola nemožno brať vážne. To je tak, keď sa na niečo tešíte a vyjde z toho toto...(15.4.2011)

Samozrejme nevidím do toho, veľmi sa týmto nezaujímam, avšak zaujalo ma to pomerne príjemne... veľmi pozoruhodný dokument, ktorý v mojej hlave nastolil nespočet otázok, na ktoré sa však možno nikdy nedozviem odpoveď. Mám nutkanie kúpiť si knižku, ktorou bol tento dokument inšpirovaný. Treba vidieť + knižka bude možno ešte lepšia 8/10(27.11.2009)

• loki5

Manipulativní dokument spojující nesouvisející události a zvyky. Viděl jsem sice jen jeden díl, ale předkládané rádobydůkazy jsou na mě trochu moc. Hlavně blábol o tom, že svatozář zobrazovaná na starých rytinách a malbách je vlastně odraz slunce na skafandru starověkého kosmonauta. Stejně tak není rituální oblek indiánů z rákosí automaticky zpodobnění skafandru. U tvůrců je jasně vidět že vidí to co vidět chtějí. V minulosti je mnoho záhad a také mnoho nevysvětlitelných věcí a úžasných staveb. Nicméně většina vysvětlení v tomto dokumentu je postaveno na vodě a někdy jsou až násilně vnucovány. Když jsem už asi po čtvrté viděl záběr na kosmonauta chtěl jsem to vypnout. Doplnění po shlédnutí dnešního dílu o dávných stvůrách. Pseudodůkazy ještě zhoustly jelikož vidět ve zobrazení mýtické stvůry požírající hady letadlo napojené na tankování hadici to chce opravdu velkou dávku fantasie. Update z 16.8. dnes jsem se dozvěděl že mor ve středověku způsobili mimozemšťani a smrtka je také mimozemšťan (mimochodem mor je bakteriálního původu a nikoliv virového jak tu říkají, ale to je možná jen chyba v překladu) Dozvíte se také to, že Kolumbus byl také pozorovatel UFa. Jo a Noemova archa byla ve skutečnosti "spermobanka" :-D A také jsem se dozvěděl že potopou světa se mimozemšťani zbavovali neandrtálců jak prosté, že mě to nenapadlo hned (že to neudělali morem jako ve středověku :-D). Už se těším nového se dozvím příště. Tak nakonec můžou mimozemšťani i za výbuchy sopek a jiné přírodní katastrofy. A také jsem se dozvěděl že lidé jsou z 80% mimozemští hybridi. Už vím proč mi včera nevyšla čísla do sportky za to můžou mimozemšťani :-D Ještě jeden update: Docela se tím už bavím jelikož dnes jsem se dozvěděl že každý člověk který byl trochu chytrý nebo něco vymyslel byl ve spojení s mimozemšťany. A to, že teorie relativity připouští možnost vzniku červí díry je podle autorů nezvratitelný důkaz, že na zemi jsou nebo byly mimozemšťani. Navíc celé díly jsou až neskutečně zmatené a ani se nedrží nějakého tématu. 74% je výsměch všem kdo používají hlavu. 4% je tak maximum(3.12.2012)

• Nach

Hraje si to na vědecký dokument, ale pozor, je to celé lež. Dokument, který dává za fakta různé lehce vyvratitelné mýty aniž by dal řeč i odpůrcům těchto fantasmagoriků. Jednoduše řečeno.... vyhoďte z okna dřívko od nanuku a tito individua z něj udělají důkaz o tom, že lidstvo vytvořili mimozemšťané jako vedlejší produkt při zpracování jejich moči. Taková je logika této dokumentární série. Palec nahoru jen za technické zpracování, za ostatní kopanec do zadku. 30%(18.3.2018)

• - Zdejší ufolog Giorgio Tsoukalos studoval komunikační studia a sportovní žurnalistiku na Ithaca College v New Yorku. Nemá de facto vysokoškolský diplom, který by nějak souvisel s tématem pořadu. (Zodd)

• - Ve 4. epozodě 2. série "Podzemní mimozemšťané" můžeme vidět ukázky z knihy Julese Verna "Cesta do středu Země". (Terva)

• - V epizóde “Evil Places“ (“Miesta zla“) sa môžeme stretnúť s českým záhadológom a bádateľom Ivanom Mackerlem. (Lukoh)