Vetřelci dávnověku (TV seriál)

Ancient Aliens

Dokumentární / Historický / Mysteriózní

USA, 2009, 6x84 + 76x42 min

Zajímavý seriál, jehož myšlenka mi připadá asi tak o tisíc světelných procent pravděpodobnější, než že vousatý děda jednoho krásného dne zvolal Werichovým hlasem: Budiž světlo! Netuším, jestli nás navštěvují, navštěvovali, nebo budou navštěvovat vetřelci dávnověku a už vůbec se neodvažuji polemizovat o tom, jestli někdy v minulosti šukali s australopitékyněmi (čtyři procenta z nich pochopitelně s australopitéky) a stvořili tak lidstvo. Přijde mi ale podivné, že tupí dinosauři vládli Zemi skoro 170 milionů let a evoluce jim nedovolila vyvinout se za všechny ty roky v nic jiného, než zase v tupé dinosaury, kteří se nezmůžou ani na to, aby ukradli v Chile propisku. Oproti tomu člověku stačil na jeho pouť z opičáka, přes všechna ta Homo individua, asi 1 milion let. Vznikl úžasný, nesmírně yntelygentňý Homo sapiens sapiens a ještě čtyřikrát sapiens, který dokáže zkonstruovat takové báječné vynálezy jako je jaderná hlavice, plynová komora nebo iPad. Tohle nemůže být náhoda! Co se mě týče, vždycky v pondělí, ve středu a v pátek jsem přesvědčen o existenci marťanů stejně neochvějně, jako Ratzinger o neposkvrněném početí.(6.8.2013)

Ano, je to pseudo-věda. Ale já jsem neuvěřitelně ráda, že žijeme v době, kdy toto může vůbec vzniknout jako dokument a hanit veškeré historicko-archeologické teorie. Kdy vás za to někdo nezavře do nějakého mental hausu. Z první série jsem si sedla na zadek. A Giorgio Tsoukalos je nejlepší a chci ho za muže. A vůbec, až nás přijedou kolonizovat mimozemšťani, tak se beztak ukáže, že je to všechno pravda.(24.4.2014)

Kruhy v obilí, kruhy pod očima a další "mimozemské" záležitosti nabízející konspiračně - dokumentární seriál Ancient Aliens, svou formou výkladu a tvrzením zajímavý i diskutabilní zároveň. "Na každém šprochu, pravdy trochu." Ale záhady, ty já mám rád, moc rád. Kvalita jednotlivých dílů se pohybuje mezi 2 - 4*. Slabší 4*. 70%(9.8.2013)

"Zbožnujem" zakomplexovaných PánBožkárov ktorý sa hrajú na filmových kritikov a vytiahnu otrepane frázy tupu: "jodnosmerne natočený výplach mozgu". (Vždy ma vedia rozosmiat) Ja vám poviem čo je výplach mozgu! Je to pravidelné či nepravidelné navštevovanie kostolov či iných ovčích salašov kde ako ovce bez vlastého úsudku si všetci potrebujú niečo ospravedlniť,vyprosiť,vymodliť...Do kedy bude existovať náboženstvo (je jedno aké), do vtedy nebude ľudstvo nikdy slobodne!!!(22.8.2011)

• luczi

Samé kdyby a asi. Četla jsem Vzpomínky na budoucnost, zajímavá kniha, ale nikdy bych v ní psané nebrala jako fakt, jde jen a pouze o hypotézu, která hádanky minulosti jen jedním způsobem vyhodnocuje, neurčuje. A proto mi tak vadí americké "dokumenty" s milionem opakovaných záběrů, rychlých střihů, dramatickým hudebním pokladem a v tomto případě až hysterickým komentářem zaujatého (potrhlého) komentátora, který předvádí spíše své komediální vlohy :D. Zajímavý komentář: Attta(24.9.2013)

• - Ve 4. epozodě 2. série "Podzemní mimozemšťané" můžeme vidět ukázky z knihy Julese Verna "Cesta do středu Země". (Terva)

• - V epizóde “Evil Places“ (“Miesta zla“) sa môžeme stretnúť s českým záhadológom a bádateľom Ivanom Mackerlem. (Lukoh)