Vetřelci dávnověku

(seriál)
Trailer
Dokumentární / Historický / Mysteriózní
USA, (2009–2024), 194 h 26 min (Minutáž: 41–88 min)

Robert Clotworthy (vypravěč), Giorgio A. Tsoukalos, Erich von Däniken, David Childress, David Wilcock, Linda Moulton Howe, William Henry, Jonathan Young (více)

Série(20) / Epizody(261)

Vzrušující historický dokumentární seriál Vetřelci dávnověku za velkého zájmu diváků zkoumá 75 milionů let důkazů o tom, že naši planetu v minulosti navštívily neznámé mimozemské civilizace. Ve 21. století vědci, odborníci a vládní agentury z celého světa konečně spojili síly ve snaze najít důkaz o existenci mimozemského života. Ale i když to nikdo z nich nechce otevřeně přiznat, tento „hon na mimozemšťany” probíhá už několik dlouhých dekád. (TV Prima)

Trailer

Motinski

Tento typ dokumentov treba vždy brať s rezervou. Veľa ľudí splieta teórie ktoré s realitou už moc spoločného nemajú a najväčšou chybou seriálu je aj kvôli tomu prehnaná interpretácia faktov tak aby sedeli s tým čo treba. Votrelci dávnoveku občas hľadajú niečo tam kde to vôbec nemusí byť. Každá časť ale ponúka veci na zamyslenie a dokonca si myslím že aj človek ktorý im neverí by tu našiel niečo čo otvorí nejaké tie otázniky. Erich von Daniken je svojím spôsobom človek ktorý si zaslúži obdiv už len za to že začal rýpať v témach ktoré vedia zaujať. Štruktúrou je každý diel rovnaký, prehľadný a ak nie ste striktne nastavený že ide o blud, určite odporúčam. Treba ale všetko brať s nadhľadom ako hru s hypotézami a nie ako overené fakty. ()

Romario

Pokud vás zajímají knihy Ericha von Dänikena, je tento dokument pro vás tím pravým.Ano, kolem jeho díla je spousta dohadů, skeptici často argumentují ,že vše je jinak, že se jedná o náhody atd., ale jak by tito skeptici vysvětlili například záhadu středověké mapy Piriho Reise, která pochází z roku 1513, objevena byla v roce 1929 a tato mapa obsahuje přesné zakreslení pobřeží Antarktidy (300 let před jejím objevením) a mapa navíc obsahuje kresby území, které leží dnes pod ledovcem a bez ledové pokrývky je bylo možné spatřit naposledy někdy před 4000 lety? ()

Dragoni

Kruhy v obilí, kruhy pod očima a další "mimozemské" záležitosti nabízející konspiračně - dokumentární seriál Ancient Aliens, svou formou výkladu a tvrzením zajímavý i diskutabilní zároveň. "Na každém šprochu, pravdy trochu." Ale záhady, ty já mám rád, moc rád. Kvalita jednotlivých dílů se pohybuje mezi 2 - 4*. Slabší 4*. 70% ()

Nettrass

Jasně, za všechno můžou mimozemšťané. Nic proti nim nemám, ale ať si okamžitě odnesou svého poloboha Kalouska a ,,nadboha,, Klause. Proč sakra musejí být jen hmotní a posuzováni z hlediska naší technologie a technokratů. Mnohem víc by mi na ně seděla varianta duchovní ( méně hmotné ) bytosti, působící z jiné dimenze - astrálního světa. Když jim odpustím kupu demagogie, pořád zůstává plno zajímavých informací. ()

oje

Skvělé a zajímavé archeologické téma, kdy i skeptičtější diváci musí být ohledně teorie antických návštěv mimozemštany minimálně nalomeni. Tíha důkazů, na kterých je hypotéza postavena, je obrovská. Po více jak 40 letech od vydání knihy si poslechneme ohlasy a komentáře vědců i samotného Danikena. Dominantní částí dokumentu je ale vzrušující a poutavě-zpracovaný pohled na předměty a místa podporující autorovy názory. Komu by se historka s ufouny nelíbila, může sledovat výčet vyspělých technologií, které staré kultury vlastnily, ať už je jejich původ jakýkoliv. Velmi podobným dokumentem stavějícím rovněž na Danikenových knihách jsou Vzpomínky na budoucnost. Alternativa: Chariots of the Gods. ()

• Ve 4. epozodě 2. série "Podzemní mimozemšťané" můžeme vidět ukázky z knihy Julese Verna "Cesta do středu Země". (Terva)
  • V epizóde “Evil Places“ (“Miesta zla“) sa môžeme stretnúť s českým záhadológom a bádateľom Ivanom Mackerlem. (Lukoh)
  • Zdejší ufolog Giorgio Tsoukalos studoval komunikační studia a sportovní žurnalistiku na Ithaca College v New Yorku. Nemá de facto vysokoškolský diplom, který by nějak souvisel s tématem pořadu. (Zodd)