Vetřelci dávnověku (TV seriál)

Ancient Aliens

Dokumentární / Historický / Mysteriózní

USA, 2009, 6x84 + 76x42 min

• Flippy41

Tenhle rádobydokument snad nemůže brát nikdo vážně! Nejen, že je naprostá většina teorií přitažená za vlasy a navenek vypadá jako výplod fantazie nedostudovaného středoškoláka. Jestliže hledáte další dávku teorií do náboženství/ufounů atd tak jen směle do toho, zapněte to a nechte se unášet často přehnaně vášnivými "nevyvratitelnými" (to mě dostalo nejvíc) teoriemi o spolupráci dávných pozemských civilizací s mimozemšťany. Jestliže ale čas od času používáte mozek a nechcete ztrácet čas sledováním Giorgia A. Tsoukalose (nakladatel) blábolícího a spojujícího naprosto směšné fakty, tak tenhle dokument si nechte raději ujít.(14.10.2011)

Skvělé a zajímavé archeologické téma, kdy i skeptičtější diváci musí být ohledně teorie antických návštěv mimozemštany minimálně nalomeni. Tíha důkazů, na kterých je hypotéza postavena, je obrovská. Po více jak 40 letech od vydání knihy si poslechneme ohlasy a komentáře vědců i samotného Danikena. Dominantní částí dokumentu je ale vzrušující a poutavě-zpracovaný pohled na předměty a místa podporující autorovy názory. Komu by se historka s ufouny nelíbila, může sledovat výčet vyspělých technologií, které staré kultury vlastnily, ať už je jejich původ jakýkoliv. Velmi podobným dokumentem stavějícím rovněž na Danikenových knihách jsou Vzpomínky na budoucnost. Alternativa: Chariots of the Gods.(1.4.2010)

"Zbožnujem" zakomplexovaných PánBožkárov ktorý sa hrajú na filmových kritikov a vytiahnu otrepane frázy tupu: "jodnosmerne natočený výplach mozgu". (Vždy ma vedia rozosmiat) Ja vám poviem čo je výplach mozgu! Je to pravidelné či nepravidelné navštevovanie kostolov či iných ovčích salašov kde ako ovce bez vlastého úsudku si všetci potrebujú niečo ospravedlniť,vyprosiť,vymodliť...Do kedy bude existovať náboženstvo (je jedno aké), do vtedy nebude ľudstvo nikdy slobodne!!!(22.8.2011)

• sator

Po pilotním dílu je to jen nastavovaná polívka z dokumentů "Vzpomínek a Poselství bohů" když se vykrádá Deniken v prvním díle co bude probůh v dalších 40ti ? Vybral jsem si z dalších dílů témata která mě zajímají a je to tak. Naředěno, do toho pořvávající fanatik- to čemu sám nevěří řve na jiné-- někteří lidé jako by byli na kokainu, děs. Jen uvádím že k tématu samotnému mám velmi blízko, ale úroveň mi přijde děsná.(14.5.2012)

S nápadem, že alieni navštěvovali Zemi už v dávnověku přišel kdysi sám Ejsý Klárk, ba dokonce šel tak daleko, že z dvanácti apoštolů udělal cestovatele z budoucnosti. Neříkám, že nebyli, ale tyhle teorie o alienech jsou lepší. Řečtí bohové byli na tuti z kosmu. Podle obrázků v knize Eduarda Petišky Staré řecké báje a pověsti je mnoho důkazů, že tito jsou z kosmu. Byli tu, jsou tu a budou i po nás. Poslání tohoto dokumentu je jasné a kdejaký honimír tam blábolí nějaké své teorie vycucané z čehosi. Je to ale taková sranda, že nemůžu jinak, než za 4, protože za pět by to už vypadalo, že to myslím vážně.(19.12.2012)

• - Ve 4. epozodě 2. série "Podzemní mimozemšťané" můžeme vidět ukázky z knihy Julese Verna "Cesta do středu Země". (Terva)

• - V epizóde “Evil Places“ (“Miesta zla“) sa môžeme stretnúť s českým záhadológom a bádateľom Ivanom Mackerlem. (Lukoh)