Vetřelci dávnověku (TV seriál)

Ancient Aliens

• Nový Zéland

Ancient Aliens

Dokumentární / Historický / Mysteriózní

USA, 2009–2019, 116 h 15 min (Minutáž: 42–90 min)

• luczi

Samé kdyby a asi, pochybné konstrukty a otázky, žádná vědecky ověřená fakta. Četla jsem Vzpomínky na budoucnost, zajímavá kniha, ale nikdy bych v ní psané nebrala jako fakt, jde jen a pouze o hypotézu, která hádanky minulosti jen jedním způsobem vyhodnocuje, neurčuje. A proto mi tak vadí tyto americké "dokumenty" s milionem opakovaných záběrů, rychlých střihů, dramatickým hudebním pokladem a v tomto případě až hysterickým komentářem zaujatého (potrhlého) komentátora, který předvádí spíše své komediální vlohy :D. Toto není dokument, ale ukázka toho, co není kritické myšlení.(24.9.2013)

• AsylumFan

Dokument? A o čem? Tolik demagogie a nesmyslů na jednom místě se jen tak nevidí. Překrucování i falšování faktů, tendenčnost a spekulace. V seriálu vystupuje pár nedovzdělaných blbečků, co si snad o sobě myslí, že jsou vědci. Tváří se chytře, jako by sežrali všechnu moudrost světa, ale přitom blábolí nesmysly a polopravdy, že by jim Bohouš Sobotků mohl závidět. Vše dělají jenom proto, aby se zviditelnili a diváci kupovali jejich sračkoidní knihy. Hnus. - 0 %.(1.11.2012)

Boli na Zemi mimozemšťania už v minulosti? Áno. "Odfotili" sa s miestnym šamanom do kamenného bloku a položili základný kameň na pyramídu. Chodievali na Zem častejšie? Opäť áno, zahrali si pár vojnových stratégií pokecali s náckami a položili základný kameň vesmírneho výskumu. Chodia mimozemšťania na Zem aj v súčastnosti? Odpoveď je opäť kladná. Najskôr ale narazili na chlapíkov od PR ktorí im vysvetlili, že s takými fejsami to ďaleko nedotiahnu, a predtým ako svoje posolstvo zdelia v reklame na T-mobile by sa tu mohli ešte pár krát preletieť. Dokument, ktorý nepríde s ničím novým. Nascovský obrazec a distribučný názov na obale je len reklamný ťah, pretože o historických výjavoch alienov toho vo filme fakt veľa nieje. Neustále fňukanie chlapcov spod alobalových heliem o tom ako im vláda berie ľadviny a zatajuje informácie je tiež už pomaly otravné. Nekvalitné zábery svetielok a nekonečné spomínanie Roswellu začne nudiť už hádam aj najvášnivejšieho UFOpanica. Pred uvítaním svorky Ítiov na dvore by si mal asi každý pozrieť pre zmenu aj toto aby nespôsobil nejaké intergalaktické fópá. Pre toho, kto bude vítať návštevníkov s nabitou brokovnicou je dokument zbytočný.(16.11.2011)

O dovče jsem stáhnul (legálně) nevím kolik dílu, ale 16 GB "flashka" byla plná. Pak to smažil a zabil tím cca. týden. Jako cestopis výborný, skvělý záběry míst, kam se asi jen tak nepodíváte. I jako historie dobrý. A pozor teď dem na to, jako chlapec jsem si vystřihoval různé záhady ze 100+1 a mam celkem slušnou knihovnu o Bermudským trojúhelníku apod. Ale seriál je dle mého mínění tendenčně natočený, skoro všichni říkají " já tvrdím ano" aniž by to měly podložený více fakty. Je to určitě zajímavý, ale názor ať si udělá každý sám. Za mě 3x(22.9.2014)

Naprosto špičkový dolument, který nejspíš asi většina z vás nepřijme nebo ho bude brát jako sci-fi, ale ono jiné vysvětlení prostě není a tohle ať vypadá jakoliv fantasticky je v podstatě jediný poměrně rozumný vysvětlení jak vše mohlo taky být (předem upozorňuju , že říkám mohlo) .Když se nad tím člověk zamyslí je to logické, vzhledem k možnostem jaké tenkrát lidi měli v podstatě ani jiné vysvětlení není. A to že nejsme ve vesmíru sami je snad víc než jasné. Stačí se podívat na sci-fi Den nezávislosti a proč by to tak nemohlo být myslím tím, že někde podzemí jsou tajné zařízení, kde se přechovávají mimozemštani. To je dost možná, jen je to tak utajený, že většina lidí tomu prostě nevěří a ve filmech to bere jen jako fantazii tvůrců, ale přitom to tak být klidně může a já i věřím že je. Snad se to někdy dozvíme opravdu jestli jsme ve vesmíru sami nebo né.(14.5.2012)

• - Ve 4. epozodě 2. série "Podzemní mimozemšťané" můžeme vidět ukázky z knihy Julese Verna "Cesta do středu Země". (Terva)

• - V epizóde “Evil Places“ (“Miesta zla“) sa môžeme stretnúť s českým záhadológom a bádateľom Ivanom Mackerlem. (Lukoh)