Pýcha národa

• USA Nation's Pride
všechny plakáty
Krátkometrážní / Válečný
USA, 2009, 6 min

Fiktivní trailer k neexistujícímu filmu, uvedenému v Tarantinově Hanebných panchartech. (oficiální text distributora)

Compadre

Tohle se dá taky hodnotit??:D To snad neni možný..no, já myslim, že Nation's Pride je Rothův jasně nejlepší "film". už jsem teda viděl lepší trailery, ale na minutu to člověka zabaví. ()

swe

Samozřejmě že tenhle kraťas nemá se způsobem nacistické propagandy pranic společného. Kdo ale viděl Inglorious Basterds, tak ví, že jde o velice povedenou parodii :) Ohlasy kritiků: "Nejlepší film, jaký jsem kdy viděl!", Adolf Hitler P.S. Zalechl jsem, že světová premiéra se moc nevyvedla... ()

sskrblik

Sám nepochopím jak můžu tenhle krátký film hodnotit tak vysoko, ale opravdu to bylo skvěle natočeno po všech stránkách. Jak si tam vyrývá hákáč, důstoník co počítá zastřelené fourty seven, fourty eight. Škoda, že se to neobjevilo celé ve filmu, ale rozhodně působivě natočený bonus! ()

The Viper

Eli byl vždycky jiný....v 6ti minutách pohřbívá Tarantinovi propagandistické sračky. Tohle by si zasloužilo plnohodnotný film, ovšem vzhledem k tomu, že by to drtivou lidí donutilo k pláči a zvracení z toho že jejich američtí hrdinové padají jeden po druhém, tak by se tomu stejně dobrého hodnocení/kritice nedostalo. ()

Arkanoid

Hrdý, premotivovaný Brühl strieľajúci na všetko okolo a už nič viac. Roth vie aj lepšie. 6 minút je veľa, dá sa to vtesnať aj do 2 a spraviť intenzívnejším. Úvodné titulky sú zbytočné. ()

KoRner

Na to, že to má iba 6 minút je to miestami zbytočne naťahované, ale scéna s okradnutím mŕtveho vojaka je fakt vtipná. ()

wosho

Nebýt Hanebných panchartů tak opravdu neví, co bych si o Pýše národa mohl tak myslet (snad to, že Eli Rotho si asi rád hráje na nácka, byť má ksicht výstavního obyvatele gheta v Polsku v roce 1942:-)). Takto to beru jako bonbonek skvělého filmu a důkaz, že Tarantino má svého psíka Rotha opravdu rád a snaží se ho co nejlíp prostrčit k režírování. Takže Pýcha národa je prakticky filmem o jejich nesmrtelném přátelství, které snad nedopadne jak kamarádičkoství Hitlera a Röhma-http://cs.wikipedia.org/wiki/Ernst_R%C3%B6hm ()

Disease

Což o to, zábavné to celkem bylo, nedivím se, že i Vůdce se chechtal, ale dost mi tam chyběl retro filmařský styl. Úvodní titulky a černobílý obraz to nevytrhnou. ()