Písečná smrt

(TV film)
  • Kanada Sand Serpents (více)

Veliteľ amerických špeciálnych jednotiek Richard Stanley (Jason Gedrick) sa spolu so hŕstkou svojich najlepších ľudí vyberie podľa rozkazu preskúmať akúsi baňu hlboko v srdci afganskej púšte. Na ich veľkú smolu sa však zakrátko nielenže ocitnú v zajatí na všetko odhodlaných bojovníkov Talibanu, ale o niečo neskôr i na... Jedálnom lístku obrovitánskeho prehistorického púštneho červa! (oficiální text distributora)

rakovnik

Chvění 10 nebo tak nějak. Bídný scénář a příšerné prostředí nějaké skládky (poušť v Aghánistánu? chachá), kde běhá pár lidí dokola. Tu jednu hvězdičku dávám za sympatickou vojandu (no, vojandu, ona se jako vojanda nechová, ani tak nevypadá) a trošku originální úplný závěr filmu (jinak byl konec příšerná blbost). Nicméně se mi ty obří vysavače lidí, kteří se pohybují pod zemí jako ve vodě, poměrně líbily. ()

SeanLSD

Možno keby sa tam nemotal ten prerastený ogloj chorchoj, stratený ďaleko od domova, mohla to byť celkom slušná komorná dráma o parte vojakov stratených v teroristickom zázemí, hlboko na území Talibanu. Takto však z toho zostal iba film o obrovských červoch bez obrovských červov, ktorý sa nechytá na jedinú scénu starého dobrého CHVENIA. ()

hajdano

Pár facek by zasloužil už ten, koho jen napadlo realizovat tenhle projekt. Primitivní efekty, které snad dělal nějakej teenager na počítači ve svém osobním volnu, hrůza co se může dostat do televize 3 desetiletí po natočení prvního Vetřelce s dokonalými triky ... od první minuty člověk ví, jak všechno dopadne. ()

RonaMidu

bojím,bojím,přerostlé zubaté housenky křížené s hadicí od luxu :-))) ....splácání tolika žánrů dohromady mi ten film udělalo koukatelným a červům nekapal sliz od huby,to totiž nemusím,takže za tři ()

Lachtaan

Zápletka: Do první poloviny nezajímavá (čekal jsem furt na monstra), pak nesmyslně přebitá akce, pak zase nic a pak gradující finále. Monstra: S červíkama jsem se mnohokrát nesetkal, takže opatrný palec nahoru. Herci: Odpovídá tomu fakt, že skoro nikdo ve filmu nepřežije (tady se nebojím spoilerů, tady mi filmu neznalí budou ještě vděční). ()

majxik

To nejzajimavejšína filmu bylo když jsem zjistil že jeden ruční granát má stejnej učínek jako americký poručík opásaný sebevražedným pásem. ()

zolo23

Mal to byť akčný-vojnový-horor s obrovitánskym prehistorickým červom a namiesto toho sa mi zdalo, že pozerám na telenovelu s komediálnymi prvkami. Toto malo byť americké špeciálne komando na misii v Afganistane? To keď tam berú takýchto týpkov, tak zbohom americká armáda... A keď sa jeden vojak doslova rozplakal nad tým, že mu Talibanci ukradli peňaženku s fotkami svojich dcér..nezdržal som sa smiechu a údivu nad kvalitou scenáristu a hlavne režiséra. Apropo Megačerv.. Nakrútiť jednu scénu s "hlavným predstaviteľom" a nakopírovať ju do jednotlivých scén je ukážka toho ako ušetriť na rozpočte filmu. Tlieskam. Jedna hviezda za celkom slušný filter..:) ()

bruceman7

Naivní scénář, trochu přehrávání, semtam stupidní dialogy, nějaká ta US propaganda, standardní klišé a pokusy o srdceryvné scény ...avšak neúnosné množství směšného nenelogična, což je určitě největším problémem celého bijáku (pokud tedy pomineme ten závěr, to je k zblití). Kdyby alespoň vnímání situace hlavními aktéry ohledně těch monster bylo bráno nějak vážněji. Mně to přišlo, že jsou překvapení asi tak, jako že ráno vyjde slunce ...ale překousnout těch pár desítek minut se ještě ač překvapivě dá. Velmi tuhý podprůměr za 2,25/10 ()

7trpasliku

Jednu hvězdu alespoň za to, jak jsem se u toho smála :-) Pravda, ve chvílích, kdy hlavní hrdiny požírá obří červ, to k smíchu moc není, ale...možná právě proto! Obří písečný červ!! No pááááni!! ()

Foxhound#1 odpad!

Tady někdo patrně četl legendu o Olgoj Chorchojovi a napadlo ho "co takhle to zasadit do Afgoše a přidat pár mariňáků". Tohle nezachrání ani ten rádobyhrdinskej konec. ()

TERRORDROME

Hneď po prvej sekunde som zistil že je to televízny film a rozmýšľal či má zmysel to vôbec pozerať. Zvedavosť však nedala, čo keby sa z toho nejakým zázrakom vykľulo niečo zaujímavé. Predsa len, americký vojaci proti talibancom a obrovským červom, to nemusí byť úplne márne. No, žiadny zázrak sa nekoná, je to len ďalší lacný rádobyhoror s digitálnymi potvorami ktoré prebudil zo stáročného spánku výbuch granátu. Treba však povedať že červy samotné nevyzerajú zle, len záberov kde ich vidieť je véééľmi málo. Väčšinu filmu sledujeme vojakov ako niekam utekajú či lezú podzemím a dokonca sa snažia o čosi ako hlášky, ale vzhľadom na nízky rozpočet už nezostali lóve na nič iné než trápne silácke hlody. Okrem toho ešte občas zažijú nejakú tú prestrelku so santusákmi v turbanoch ktorí tu suplujú talibancov. Rutinná televízna chobotovina. ()

raduna01

Američtí pěšáci se nacházejí v odlehlých pouštích Afghánistánu. Zjišťují, že největší zdejší hrozbou rozhodně nejsou povstalci. Po sérii výbuchů se totiž ze země vynoří prehistoričtí gigantičtí červi. Vojáci požádají o pomoc afghánské uprchlíky. Jen ti je mohou vyvést podzemními tunely ze zóny smrti… ()

Standic1

Kdyby to bylo alespoň příběhově zajímavé nebo přinejmenším průměrně zvládnuté, tak bych fakt, že efekty byly hrozné vůbec neřešil. Takhle se ale nedalo soustředit na nic jiného, takže v konečné fázi to dopadá tak, že tento film je nudný a naprosto bez nápadů a hroznými triky. Jedinou hvězdičku dávám za docela sympatické herce. ()

Meteorista odpad!

Původně jsem chtěl hodnotit úplně jinak a napsat zcela jiný komentář, ale po posledních deseti minutách musím změnit všechna má rozhodnutí. Half-Life vykrádačka jako prase, kdo hrál tuto legendární hru a viděl tento film, ví proč to říkám (/píši). ()

MickeyStuma

Námět z filmu " Chvění " tentokrát přenesený do současného válečného Afghánistánu. Americká jednotka si to šmajdá po poušti a tu bojuje s Talibanem, tu bojuje s obrovskými červy které je žerou jak mravence, až se ke konci nakonec setkají všichni a červy tak nějak Amíkům pomohou. Televizní snímek si v žádném případě nehraje na veledílo, ani na nějaký úžasný efektový válečný film. Přesto digitální červy nejsou zase až tak hrozný. Děj je chvílemi zmatečný a kostrbatý. Ono je to způsobeno hlavně tím střídáním nepřátel. Některé přestřelky jsou zmatečné a není z nich jasné, co se tam vlastně právě děje. Děj se ubírá svým tempem kupředu a divák hádá, proti komu se bude bojovat příště. Proti Talibancům a nebo proti červům? Průměr, který nemá čím překvapit. ()