Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

Ewík

Naprostá bomba. Od začátku do konce ani jedno hluché místo a vtipných scének taky bylo nadmíru. Eliška Balzerová a její pičulinda jsou zkrátka jedničky a ostatní role taky pěkně vytváří obraz vztahů mezi ženami a muži. ()

Bezmenny

Napriek tomu, že nemám rád tento humor, som sa zasmial. A nie raz. Ale, prekážalo mi, že to bolo trocha dlhé. Taktiež by som privítal aj zmenu štýlu. Na chvíľu. Každopádne - oplatí sa ísť pozrieť si to. Myslím, že sklamaný nebudete.. ()

coinneach

Ženy v pokušení nejsou filmem Jiřího Vejdělka, nýbrž Elišky Balzerové, jejíž přítomnost na plátně slibuje zábavu skrze povedené hlášky. Bohužel zbytek vláčku se táhne daleko za ní, herecké výkony "Eliščina komparzu" jsou sice výtečné, ale komediální talent by mohla svým kolegům rozdávat. S její nepřítomností klesá na plátně humor, naopak trestuhodně stoupá nuda. Humor filmu tvářícího se jako obranný val vůči lidovým taškařicím pokulhává zejména na svém začátku, s nástupem bravůrní herečky však několikrát rozesměje, bohužel jakoby by to byla jen upoutávka na jiný film, kterého se však nedočkáme. Ženy v pokušení jsou obstojnou komedií, ale průhledný scénář, nevyváženost vtipů a veliká očekávání ho nemilosrdně táhnou dolů. 60 % ()

Alojs

Poměrně fajn jednohubka s příjemným (leckdy silně absurdním) humorem a s trochou toho dramatu. Režijně bez potíží, Vejdělek prokázal již Václavem, že zkrátka umí. Obdobně lze hodnotit i herecké obsazení: macháčkovský Macháček, správně šílená Eliška Balzerová, sympatická Lenka Vlasáková, pohodový Vojta Dyk... Nicméně přes veškerou spokojenost... je tu poněkud nepříjemný odér z poslední pětiny. Zatímco ty první čtyři poměrně šlapou, v závěru se TO zase začíná zamotávat a rozmotávat. Naprosto zbytečně. Vyvrcholením je takové rozestavení figurek, které si nedokážu v reálu vůbec představit (a upřímně řečeno - ani nechci). Kdyby nebylo onoho závěrečného WTF, šel bych zcela určitě na čtyři hvězdy. Takhle silnější TŘI. ()

venca206

Od filmu jsem nečekal nic zázračného, proto mne naopak mile překvapil.. Bavil jsem se, samozřejmě byly ve filmu ,,hluchá,, místa kdy jsem měl pocit, že se nic moc neděje.. Předčilo to to, co bych od české komedie očekával... ()

maruli

/spoiler content/ Tenhle film má všechno, co dobrý (ne výborný a nezapomenutelný, ale dobrý) film mít má, je to vtipné, je to úsměvné, je to hořké, je to místy nadsazené (myslela jsem, že nejsem prudérní, ale přeci jen mi nepřipadá střídání kolouška mezi matkou a dcerou normální, souhlasím s přirovnáním k naprosto nemožnému Líbáš jako bůh, jenom tady to bylo trochu vkusnější a uvěřitelnější a méně pohoršující a dokonce se to sem i tak nějak hodilo). Mezi vtipné glosy naprosto dokonalé Elišky Balzerové /omg, Hollywood hadr! Ta ženská je prostě dokonalá!/ se občas loudí hořký podtón, zesílený nečekaným dějovým zvratem, podařilo se sem dokonce vkusně vpravit i konflikt viny a odpuštění, tedy že odpuštění nakonec pomůže nejen tomu, komu je odpuštěno, ale hlavně tomu, kdo odpouští. A že viníkem se může stát každý. Zkrátka se mi to líbilo. Akorát mě mrzí, že Macháček už neni takovej fešák, ale Vojta Dyk to vyhahradil. :) ()

RajCZitko

Nejlepší ženšťák co jsem asi kdy viděl. SUper storka, kupa jouků....mno kazda baba by to mela videt a chlap se alespoň zasměje :D ()

rottik-cb

Ani zdaleka tak hloupé, jak jsem se obávala. Vlastně poměrně realistické zobrazení toho, jak to chodí – i když věřím, že pánové se mnou nebudou souhlasit :) Skvěle hrála Eliška Balzarová i Lenka Vlasáková, a co teprve Vojta Dyk.. Jen Macháček potvrdil, že kde se objeví, zbude jen pocit buranské trapnosti. Při několika scénách jsem se smála nahlas, jen mezigenerační výměna partnera na mě byla už trochu příliš. Moc fajn film, o třídu lepší než Účastníci zájezdu! PS V letním kině se zážitek násobí :) ()

renegrido

Pohodový film. Vtipný, nenáročný... Bohužel mi celkový dojem z filmu pokazil konec, se kterým jsem tak úplně nesouhlasila. Ale i tak čtyři hvězdičky - ve své kategorii rozhodně patří mezi nejlepší. ()

Kariya

Další ze schodů do pekel české kinemaografie. Viděno nechtěně, nedobrovolně, při zdlouhavé cestě autobusem.... ()

carott

Nadstandartní výkon Lenky Vlasákové, bohužel z nymfomanky Balzerové se mě chtělo zvracet. Film příběhem ani neurazí ani nezaujme, prostě průměr ()

xenopus

Po dlouhé době česká komedie, která není zcela trapná a plná místy nechutného či pubertálního humoru. Navíc s více než příjemným hereckým obsazením třech dam v hlavních rolích. Předávání zkušeností mezi generacemi, poselství, že mladí si užívají jaksi sami od sebe, ti starší na to přišli v průběhu svého života, že je toho třeba, neboť čas se již krátí, ale střední generaci to musí ti věkem kolem nich jaksi naučit... Hlavně užívat si, dokud to jde. Vzpomínat v dobrém na to dobré a snažit se v budoucnu o ještě lepší. Dokud to jde! Silné 4*. ()

smajly

Mezi Vějdělkovými filmy patří k lepším a vlastně i k celkově mezi českými filmy poslední doby poměrně vyniká. Jinak ale nemůžu říct, že by mě nějak zaujal. Tohle stokrát omílané téma vztahů, sexu a nevěry musí být pojato daleko svěžeji a s větším důvtipem, aby z toho mohl být opravdu dobrý film. Ženy v pokušení nepřinesly nic nového. Trochu legrace se divák ale dočká, a to především díky Elišce Balzerová a Jiřího Macháčka, který sice neměl moc prostoru, ale vnesl do děje svěží vítr...ostatně stejně jako u většiny filmů, ve kterých se objeví. Škoda, že Vejdělek nedělá filmy s duchaplnějším námětem. Takhle jsme se dočkali dalšího "románu pro ženy" a za to je ode mě 60%. ()

Judy24

Tenhle typ komedie má tu nevýhodu, že zřejmě nejde udělat intelektuálně vysoký, zajímavý a myšlenkově hluboký. Prostě to nejde, ale taky proto, s tímhle vědomím všichni k filmu přistupovali a šli, ne? Já rozhodně jo. A byla jsem docela mile překvapená. Bavila jsem se! Smála jsem se a uculovala v těch pravých chvílích a charaktery hlavních postav (hlavně těch tří ženskejch) jsem si během filmu zamilovala. Lenka Vlasáková je skvělá. Nic proti Elišce Balzerové, mám jí hned v pořadí, ale Lenka se mi líbila nějak víc. Neměla zas až tak jednoduchou roli, musela to udělat docela dobře, aby se jí dalo věřit, ale já jí to sežrala i s navijákem. A to ostatně Jiřímu Vejdělkovi celý film. Jasně, pár chybiček by se našlo. Úplně jsem třeba nepochopila, co tam vlastně dělala postava Jiřího Macháčka, šla jakoby odnikud-nikam a závěr bych si přála dotaženější, ale co? Nemůžeme pořád koukat na Requiem for a dream a Zelenou míli, přátelé. Je čas se trapně počesku smát! ()

dawnie

Přehrávaj sice dost, ale Vojta... aaaaaaaah.. ne, vážně, v rámci tuzemskýho žánru se podle mě jedná o nadprůměr, i když příběh je tradičně česky vykonstruovanej a nepodařilo se úplně vymítit situační vtípky, na který už jsem alergická viz ,,- Máte doma ještě něco živýho? - Od tý doby, co jsem pozvala deratizátora, tak doufám, že už ne". Haha. To si fakt mohli odpustit. Na druhou stranu je to ale i příběh podávanej s nápaditostí a krásnou lehoučkou atmosférou, která je podkreslená pěkně sedící muzikou od Charlie Straight. ()

karlee

První polovina lepší tři, docela zábavná, dokonce asi čtyřikrát jsem se i zasmál (nemusíš mít čtyři opěrné body, stačí tři), druhá už se trochu vleče, tak za dvě. Hlavně ke konci rezignuje na komedii a zbytečně tam cpe vážnější témata. ()

Petus

Díky Elišce Balzerové, která ukázala, že ženská nemusí nikdy zestárnout, když nechce, se na tuhle lehce nadprůměrnou komedii dát dívat znova a znova. Navíc v konkurenci českých komedií z poslední doby jednoznačně ta nejlepší. Pokud by se u nás netočilo nic horšího, tak by to bylo hned veselejší ...70% ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků